Saarbrücken’e Ne Zaman Gidilir?

Saarbrücken Hava Durumu

Almanya tatiliniz için sıra dışı bir plan yapmaya karar verdiniz ya da eğitim/iş olanaklarınız sayesinde üç vakte kadar Saarbrücken seyahati görünüyor. İlk yapmanız gereken nedir? Tabii ki Saarbrücken’de hava durumunu öğrenmeniz. Almanya’nın en batısında, Fransa sınırında bulunan Saarbrücken, ılıman ve nemli bir iklime sahip; burada her zaman yağmur görülebiliyor.


Yılın en soğuk zamanlarını ocak ayında yaşayan Saarbrücken, en sıcak zamanlarını ise temmuzda ortalama 18 derece ile geçiriyor. Saarbrücken’de en çok yağış ağustosta görünüyor, yani şehre ne zaman gidiyor olursanız olun yanınızda bir şemsiye ya da yağmurluk bulunması iyi bir fikir.


Saarbrücken uçak bileti fiyatları için en makul günler hafta içinin erken saatleri. Unutmayın; biletinizi ne kadar erken alırsanız fiyatı o kadar düşük oluyor.


Türkiye Cumhuriyeti Mainz Başkonsolosluğu


Başkonsolosluğa başvurmak istiyorsanız T.C. Mainz Başkonsolosluğuna gitmeniz gerekiyor; çünkü Saarbrücken’de Türk konsolosluk kurumu bulunmuyor. Pazartesiden cumaya 08:30-16:30 saatleri arasında hizmet veren T.C. Mainz Başkonsolosluğu, ilgili ve cana yakın personeliyle merak ettiğiniz her konu için başvurabileceğiniz bir kurum.


Adres: An der Karlsschanze 7, Mainz, 55131

Telefon: +49 6131 98 26 017 (sadece hafta içi 14:00-16:00)

 030 30 80 70 90 (24 saat açık çağrı merkezi)

Faks: +49 6131 83 51 19

Web: http://mainz.bk.mfa.gov.tr/Mission

Mail: konsulat.mainz@mfa.gov.tr


Saarbrücken’e Ne Zaman Gitmeli?


“Saarbrücken’e ne zaman gidilir?” sorusu için en uygun cevap bahar mevsimi. Bahar aylarında ideal seyreden Saarbrücken hava sıcaklığı, aynı zamanda şehrin en düşük yağış miktarına sahip olduğu ayları da içeriyor. Bölgenin kusursuz doğasını keşfetmek ve ücretsiz olan Saarbrücken hiking turlarına katılmak isterseniz sonbahar mevsimini tercih etmeniz doğru karar olur. Saarbrücken müzik festivallerinde sanatçıların ahenkli notalarına eşlik etmek isterseniz yaz mevsimini tercih edin. Perspectives Festival gibi büyük müzik festivalleri, haziran ve ağustos aylarında düzenleniyor.


Saarbrücken’e kışın gidilir mi? Bu sorunun cevabı soğuklardan ne kadar etkilendiğinize bağlı olarak değişiyor; çünkü şehrin kuru bir soğuğu var. Saarbrücken’e kışın gitmenin avantajı ise şehrin Noel döneminde çok renkli ve canlı olması. Kış mevsiminde kurulan Noel Pazarı, şehre mutluluk yayıyor. Unutmadan, en ucuz Saarbrücken uçak bileti fiyatları da çoğunlukla kış mevsiminde satın alınabiliyor. İngilizceniz iyiyse Saarbrücken ile ilgili kafanızdaki her soru için şehrin resmi turizm web sitesinde okumalar yapabilirsiniz.


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.