SAYFA BAŞINA DÖN

Şanlıurfa Şehir Rehberi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden olan Şanlıurfa, eşsiz tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor. Uygarlık tarihinde kendine yer bulmuş Anadolu kentlerinden olan Şanlıurfa ya da halkın kullanmayı tercih ettiği şekliyle Urfa, Cilalı Taş Devri’nden bu yana yerleşimin olduğu dünya üzerindeki ender kentlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu nedenle de çok fazla anıtsal yapıt ve ören yeri ile karşılaşılıyor. Urfa’nın ziyaretçilerine sundukları arasında eşsiz mutfağından bahsetmemek olmaz. Kebap denilince Adana ile beraber anılan Urfa’nın mutfağı, özellikle et yemekleri konusunda oldukça başarılı. Şanlıurfa ucuz uçak bileti seçeneklerinden faydalanmak içinse Pegasus’u takip takip edebilirsiniz.

 Şanlıurfa şehir rehberi

Şanlıurfa’da Ulaşım

Şanlıurfa GAP Havalimanı 2007 yılında faaliyete girmiş. Şehir merkezine mesafesi 35 kilometre olan Şanlıurfa Havalimanı’na Pegasus ile vardıktan sonra, şehir içi ulaşım için birçok seçeneğiniz bulunuyor. En çok tercih edilen yöntemlerin başında ise Siverek ve şehir merkezine düzenlediği seferler ile HAVAŞ geliyor. Konforuna düşkün olanlar için de rent a car ve taksi hizmetleri sunuluyor. Rent a car seçeneği özellikle tatil sezonlarında sorun yaşatabiliyor. Bu nedenle istediğiniz aracı flypgs.com ayrıcalığı ile internet üzerinden kiralamak daha mantıklı olabiliyor.

Böylece şehir içerisindeki ulaşımınızı da kolaylaştırmış olursunuz. Ayrıca araç kiralayarak şehir içerisindeki ulaşımınızı da konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Şehir içi ulaşım için bir başka seçenek ise otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları oluyor. Şanlıurfa Belediyesi’nin ulaşım için çıkarttığı Urfa Kart sitesinden sefer kodlarını, güzergahları ve kalkış saatlerini öğrenebilirsiniz.


Şanlıurfa Önemli Telefonlar

Şehir kodu: 414

İl Turizm Müdürlüğü: 0 414 312 53 32

Jandarma İmdat: 156

Nöbetçi Eczaneler: 118

Polis İmdat: 155

Sağlık-Hızır Acil: 112

İtfaiye: 110

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.