SAYFA BAŞINA DÖN

Şanlıurfa'da Alışveriş

Şanlıurfa’nın önemli alışveriş mekanlarını incelemeye başladığınız zaman, tarihi bedestenler ve çarşılar ile karşılaşacaksınız. Urfa’da yaz ayları oldukça sıcak geçtiği için taş işçiliği ile inşa edilen yapılar, güneşin kavurucu etkisinden kurtulmaya yardımcı oluyor. Ayrıca pazarlar, zincir mağazalar ve AVM’ler de bulunuyor.

 Şanlıurfada alışveriş

Tarihi Kapalı Çarşı
Tarihi eskilere dayanan birçok şehrimizde olduğu gibi Urfa’nın da tarihi bir kapalı çarşısı bulunuyor. 63 numaralı otobüs ile gidilebilen çarşı içerisinde çeşitli meslek gruplarının pazarları yer alıyor. Kazan pazarı ve eski kuyumcu pazarı gibi farklı hediyelik eşyaların alınabileceği yerlere uğrayabilirsiniz.

Adres: Pınarbaşı Mah. 1211. Sok. 2 H 63210 Eyübbiye/Şanlıurfa

 

Bedesten (Kazzaz Pazarı)
Bedesten olarak da adlandırılan Kazzaz Pazarı, rengarenk bir görünüme sahip.Tarihi Kapalı Çarşı ile bitişik olan Kazzaz Pazarı; ipekli, kadife gibi farklı kumaş türleri ile dokunan yöresel kıyafetlere ev sahipliği yapıyor. 1700’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen bedesten, 1999 yılında restore edilmiş. Tarihi Kapalı Çarşı için olduğu gibi Kazzaz Pazarı’na da 63 numaralı otobüs ile ulaşılabiliyor.

Adres: Yeni Mah. Balıklıgöl Cad. Şanlıurfa

 

Sipahi Pazarı
Tarihi Kapalı Çarşı’nın yanı başında yükselen ve bir hanı andıran yapısıyla dikkat çeken Sipahi Pazarı’nda, 20’den fazla dükkan mevcut. Bu dükkanlarda ağırlıklı olarak el işi halı ve kilim satılıyor. Bu nedenle Sipahi Pazarı’na kilim pazarı ya da halı pazarı da deniyor. Tarihi Kapalı Çarşı’yı ziyaret ederken bu özel mekanı da gezmeyi ihmal etmemelisiniz.

Adres: Yeni Mah. Balıklıgöl Cad. Şanlıurfa

 

Urfacity AVM
Şanlıurfa’nın tarihi merkezinin oldukça dışında olsa da, zamanınız bolsa tercih edebileceğiniz alışveriş mekanlarından biri olan Urfacity AVM, 30 bin metre karelik devasa bir yaşam alanına sahip. AVM içerisinde çoğunluğu zincir markalardan oluşan, 50’den fazla mağaza bulunuyor. Tabii eğlence kısmı ihmal edilmiyor. AVM içerisinde Go Kart ve bowling salonu gibi çok sayıda alternatif mevcut. Urfacity AVM’ye 36, 61, 12 ve 74 numaralı otomobiller ile ulaşılabiliyor.

Adres: Esentepe Mah. Osmangazi Cad. Yenişehir/Şanlıurfa

 

AbidePark Alışveriş Merkezi
Urfa şehir merkezinden uzaklaşmak gibi bir niyeti olmayanlar için en ideal adres AbidePark AVM oluyor. Altında büyük bir marketin bulunduğu AVM’nin üst katlarında ise mağazalar ve restoranlar bulunuyor. AbidePark’ın en büyük avantajı ise oteller ve müzeler gibi birçok noktaya rahat erişilebilmesi oluyor. Şehir merkezinde bulunduğu için yakınından 63, 90, 57 ve 95 kodlu otobüsler gibi çok sayıda otobüs geçiyor.

Adres: Bamyasuyu Mahallesi Haliliye/Şanlıurfa


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.