SAYFA BAŞINA DÖN

Sinop'ta Alışveriş: Sinop'tan Ne Hediye Alınır?

Sinop deyince denizi akla getirmemek olmaz. Sinop’ta alışveriş konusunda da bu kavram başı çekiyor. El işçiliğinin en nadide örneklerinin sergilendiği maket kotra ve takalar, “Sinop’tan ne alınır?” sorusunun tartışmasız ilk cevabı. Tarihi Sinop Cezaevi’nde ve şehrin birçok farklı noktasında bulabileceğiniz bu Sinop gemi maketleri, özellikle 1950 yılında çıkan aftan yararlanarak serbest kalan mahkumlar aracılığıyla yaygınlaşmış. Şehre yerleşen bu kişiler, yanlarına aldıkları çıraklara da sanatlarının inceliklerini öğretince ceviz, gürgen, kiraz, armut, kavak gibi ağaçlar, sonraki yıllarda birer sanat eserine dönüşmeye başlamış. Ayrıca Sinop Ayvancık keteni ve el yapımı bıçaklar da turistler arasında oldukça popüler. Yüz yıldan fazla bir süredir üretilen Sinop bıçaklarını dekoratif olarak kullanabileceğiniz gibi mutfakta da değerlendirebilirsiniz.


Sinop’ta alışveriş yapılacak yerlerin başında liman bölgesindeki hediyelik eşya dükkanları geliyor. Burada gemi maketleri ve bıçaklara ulaşabilirsiniz. Sinop AVM’leri arasında yer alan Metropol Alışveriş Merkezi de Sinop hediyelik eşyaları için mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Tabii her perşembe günü Sinop Perşembe Pazarı’na uğramadan dönmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.