Sinop'ta Alışveriş: Sinop'tan Ne Hediye Alınır?

Sinop deyince denizi akla getirmemek olmaz. Sinop’ta alışveriş konusunda da bu kavram başı çekiyor. El işçiliğinin en nadide örneklerinin sergilendiği maket kotra ve takalar, “Sinop’tan ne alınır?” sorusunun tartışmasız ilk cevabı. Tarihi Sinop Cezaevi’nde ve şehrin birçok farklı noktasında bulabileceğiniz bu Sinop gemi maketleri, özellikle 1950 yılında çıkan aftan yararlanarak serbest kalan mahkumlar aracılığıyla yaygınlaşmış. Şehre yerleşen bu kişiler, yanlarına aldıkları çıraklara da sanatlarının inceliklerini öğretince ceviz, gürgen, kiraz, armut, kavak gibi ağaçlar, sonraki yıllarda birer sanat eserine dönüşmeye başlamış. Ayrıca Sinop Ayvancık keteni ve el yapımı bıçaklar da turistler arasında oldukça popüler. Yüz yıldan fazla bir süredir üretilen Sinop bıçaklarını dekoratif olarak kullanabileceğiniz gibi mutfakta da değerlendirebilirsiniz.


Sinop’ta alışveriş yapılacak yerlerin başında liman bölgesindeki hediyelik eşya dükkanları geliyor. Burada gemi maketleri ve bıçaklara ulaşabilirsiniz. Sinop AVM’leri arasında yer alan Metropol Alışveriş Merkezi de Sinop hediyelik eşyaları için mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Tabii her perşembe günü Sinop Perşembe Pazarı’na uğramadan dönmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.