SAYFA BAŞINA DÖN

Stockholm’de Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları, eski meydanları, dar ve güzel sokakları, kendine özgü mimarisi ve dünyaca ünlü müzeleri ile her yıl binlerce turisti misafir eden Stockholm’da mutlaka görülmesi gereken yerlere göz atalım.

Stockholm Şehir Müzesi (Stadsmuseet)

Södra Stadshuset bölgesinde yer alan bu müze, Stockholm şehrinin kuruluşundan günümüze kadarki pek çok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Hatta bu objelerin 300 binin üzerinde olması, müzenin ne denli geniş bir tarihi kayıt altına almaya çalıştığını gözler önüne seriyor. Kitaplar, fotoğraflar, yağlıboya tablolar gibi birçok eser müzede mevcut. Müze turu için rehberlerden hizmet de alabilirsiniz.

Katarina Asansörü (Katarinahissen)

İlk kez 1881 yılında mühendis Khurt Lindmark tarafından Södermalm bölgesinde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmak için tasarlanan bu asansör 1883’te hizmete açılmıştır. Şu anda ise amacından farklı olarak Stockholm’u ziyaret edenler için Stockholm manzarası izlemek isteyenlerin gözde noktalarındandır.

Gamla Stan

Stockholm Gamla Stan

İsveç dilinde eski şehir anlamına gelen Gamla Stan, 13.yy’dan bu yana oluşan mimari yapısı ile Orta Çağ’dan beri şehrin tüm ruhunu hala atmosferinde barındırıyor. Stockholm Sarayı, Kraliyet Sarayı, Nobel Müzesi, Riddarholm Kilisesi gibi ünlü yapıları da bu bölgede ziyaret edebilirsiniz. Türkçe’de “Altın Barış” anlamına gelen ve 1722 yılından bu yana hizmet veren, dünyanın en eski restoranı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Den Gyledene Freden adlı restoranı da burada ziyaret edebilirsiniz.

Skansen

Artur Hazelius tarafından 1924 yılında kurulmuş bir açık hava müzesi olan Skansen, oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip. Eski Viking yazıtlarını ve geleneksel İskandinav kültürünü barındıran ada üstüne kurulu bir köy burası. Aynı zamanda çocuklarla keyifli vakit geçirebileceğiniz ve kuzey hayvanlarını da görebildiğiniz bir hayvanat bahçesi de mevcut.

Drottningholm Sarayı

Stockholm drottningholm sarayı

17. yy’da inşa edilen İsveç Kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılmış bu saray tiyatrosu, bahçeleri ve Çin Köşkü şeklinde inşa edilmiş sefa sarayı ile oldukça iyi korunmuş durumdadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.