SAYFA BAŞINA DÖN

Trabzon Alışveriş Rehberi: Trabzon'da Ne Nereden Alınır?

Trabzon’da alışveriş nerelerde yapılır diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı için uzun bir yolculuğa çıkaracağız sizi.  Bu yolculuk boyunca karşımıza organik ve leziz yiyecekler, el emeği göz nuru altın ve gümüş mücevherler, yumuşacık kumaşlarla beraber her şeyi bulabileceğimiz Rus pazarı çıkacak.

trabzondan ne alınır

Trabzon’da alışveriş yapmak için şehrin merkezinden başlayabilirsiniz. Çarşı olarak adlandırılan bu bölge, ticaretin en canlı olduğu yerlerden biri olarak hem yerel hem de global markaları bünyesinde barındırıyor. Mücevherlerden yiyeceklere, giyim ürünlerinden mutfak eşyalarına kadar her şeyi bu bölgede uygun fiyatlarla bulabilirsiniz; tabii ki pazarlık yapmayı biliyorsanız. Trabzon alışveriş dünyasında pazarlık, adeta selamlaşma gibidir. Özellikle geleneksel ürünlerin satıldığı yerel mağazalarda pazarlık yaparak fiyatları %20 oranlarında düşürmeniz çok olası.

Trabzon’da tarihi atmosferde bir alışveriş keyfi yapayım diyorsanız rotanızı Kemeraltı Çarşısı’na çevirin. Şehrin en eski çarşılarından biri olan Kemeraltı, şehrin en meşhur bakırcılarının bulunduğu bölge aynı zamanda.

Meşhur bakırcılar dedik, ne demek bu? Açıklayalım.

Trabzon’dan Ne Alınır?

Trabzon’da bakır işçiliği oldukça gelişmiş durumda. Kemeraltı Çarşısı’nda bu zanaatın ustalarından alışveriş yapabilirsiniz. Bakırdan yapılmış tepsi, cezve ve çaydanlık gibi ürünler; egzotik görünümleriyle otantik bir atmosfer yaratmak için mükemmel ekipmanlardır. Trabzon’dan ayrıca bal, kaymak ve tabii ki fındık gibi ürünler alınır ve afiyetle tüketilir.

Şimdi Trabzon’da nerelerden alışveriş yapılır kısmına geliyoruz.

Trabzon Kemeraltı Çarşısı

Trabzon’dan hediyelik eşya bakınıyorsanız ilk uğramanız gereken yer burası. Bakırcılarla dolu bu tarihi çarşıda, alışveriş yaparken keyifli muhabbetler edebilir; mekanın tarihi atmosferini soluyabilirsiniz.

Adres: Hızırbey Mh. Devlet Sahil Yolu Cd. No: 185

Bedesten ve Semerciler Caddesi

Trabzon alışveriş dünyasında tarihi bir yolculuğa devam etmek istiyorsanız gezmeniz gereken yerlerden diğerleri de Bedesten ve Semerciler caddeleri. Trabzon’un en eski dükkanlarını keşfedebileceğiniz bu caddeler üzerinde yöresel elbiseler satın alabileceğiniz terziler, egzotik ve yerel baharatlarla bitkileri bulabileceğiniz aktarlar ve el işçiliği ürünleri inceleyebileceğiniz bakırcılar bulunuyor. Semerciler Caddesi üzerinde bulundan Semerciler Çarşısı, günümüzde nostaljik yapısı korunarak restore edilmiş; oraya da uğramanızı öneriyoruz.

Trabzon Rus Pazarı

Trabzon’da gerçek anlamda her şeyi bulabileceğiniz bir yere gitmek istiyorsanız rotanızı Rus Pazarı’na çevirin. İkinci el ürünlerin ve nostaljik eşyaların satıldığı bu bit pazarında, gaz maskesi ve savaş maskesi gibi ekstrem ürünler bulmak da mümkün. Avrasya Hanımeli Pazarı ismiyle de bilinen Rus Pazarı, 2018 itibariyle bazı düzenlemeler gereğince yıkılacak gibi görünüyor. Biz bu bilgileri girerken tartışmalar sürüyordu; Rus Pazarı’na gitmeyi düşünürseniz güncel bilgileri araştırmanızı öneriyoruz.

Forum Trabzon

Trabzon alışveriş merkezlerinden devam ediyoruz. Şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden Forum Trabzon Alışveriş Merkezi, global markaların ürünlerini satın alıp sinema gibi etkinliklere katılabileceğiniz ve hamburger, pizza vb. hazır yiyecekler satan restoranlarda vakit geçirebileceğiniz bir yer. Özellikle hafta sonları burası çok kalabalık oluyor, unutmadan buraya iliştirelim.

Adres: Devlet Sahil Yolu, 100. Yıl Parkı, Ortahisar

Tel: 0462 377 0200

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.