SAYFA BAŞINA DÖN

Viyana'nın Gece Hayatı Nasıl?

Viyana’da Gece Hayatı


İmparatorluk dönemlerinden beri kahve ve klasik müzik kültürüyle ünlü Avusturya’nın başkenti Viyana; günümüzde tüm dünyadan gençleri ve genç kalanları çılgın partilerin verildiği popüler gece kulüplerinde, eski zamanların şık atmosferi içinde sakin bir şekilde eğlenmek isteyenleri de vintage barlarında bir araya getiriyor.


Avusturya gezisinin ilk durağı Viyana, gezginlerin keyifli gündüz sohbetleriyle beraber enerjik geceler yaşayabilecekleri bir şehir. Viyana gezilecek yerleri daha çok müzeler, saraylar ve opera salonları gibi yapılardan oluşuyor gibi görünse de Viyana gece mekânları şehrin kültürel miraslarıyla yarışabilecek düzeyde. Viyana gece hayatının kaleleri diyebileceğimiz Flex ve Rhiz gibi yerler artık eski popülaritelerine sahip olmasalar da Viyana rehberlerinde kendilerine yer buluyorlar. Flex, çoğunlukla gençlerin takıldığı bir Viyana gece kulübü; Rhiz ise alternatif müzik gruplarını dinleyebileceğiniz sakin bir bar.


Viyana gece kulüpleri çoğunlukla sabaha kadar açık kalıyorlar, özellikle hafta sonu etkinlikleri bir sonraki güne kadar devam edebiliyor. Saat 24.00’dan sonra toplu taşıma sistemi çalışmıyor ama “Nightline” ismi verilen gece otobüsleri çalışıyor. Ayrıca tatil günlerinde metro 24 saat çalışıyor. Zaten Viyana küçük bir şehir, birçok yere yürüyüş yaparak ya da bisikletle ulaşabiliyorsunuz.

 

viyana-gece-hayati


Avrupa’dan sanatseverleri kendine çeken Viyana konserleri, tüm yıl boyunca aralıksız devam ediyor. Viyana barlarında hafta sonları yer bulmak zorlaşırken festival dönemlerinde ünlü operetleri dinlemek için Viyana opera bileti bulmak imkânsıza yaklaşıyor.


Viyana’da ne yapılır diye merak ediyorsanız kendinizi Viyana gecelerine bırakın, ihtişamlı evlerin bir klasik dönem tablosuna dönüştürdüğü Viyana sokaklarında eğlencenin tadını çıkarın. Gece hayatı konusunda Avusturya gezilecek yerlerin birçoğuna sahip olan Viyana’da, görülmesi gereken yerler şehrin dört bir yanını sarmış durumda. Viyana’da yapılacak aktivitelerin en eğlencelisi gece boyunca bir gece kulübünden diğerine geçmek; karşınızda Viyana’nın ünlü gece kulüpleri:


Das Loft Bar & Lounge


Geceleri muhteşem Viyana manzarası eşliğinde içeceklerinizin tadını çıkarabileceğiniz eğlence mekânlarından Das Loft Bar & Lounge, uygun fiyatları ve sunduğu sıcak ortamla Viyana’da balayı tatiline çıkmış çiftler için mükemmel bir seçim.


Leziz yemekler ile mezeleri tadabileceğiniz Das Loft Bar & Lounge, her gün 10.00-02.00 saatleri arasında hizmet veriyor ama yemek servisi belirli saatlerle sınırlanmış.


Das Loft’a U-Bahn kullanarak gidebilirsiniz, U1 ile U4 hatlarının Schwedenplatz durağında indikten sonra Schwedenbrücke köprüsünden geçerek oraya yürüyebilirsiniz.
Adres: Sofitel Vienna Stephansdom, Praterstrasse 1, 1020 Viyana
Telefon: +43 1 90 616 8110


Jazzland


Sakin ve nezih bir atmosfere sahip bir caz barda, şehrin en yetenekli müzisyenlerinin oluşturduğu ritim ve melodilerle kulaklarınızın pasını gidermek istiyorsanız Jazzland’a bir akşamınızı ayırın.


Tarihi 500 yıldan eskiye giden bir yapının içine konumlanmış Jazzland, uygun fiyatları ile pazar günleri hariç her gün saat 19.00’da kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Canlı müzik ise 21.00’dan sonra başlıyor.


Jazzland ulaşımını U-Bahn ile sağlayabilirsiniz, U1 ile U4 hatlarının Schwedenplatz durağında inince batıya doğru yürüyerek mekâna varabilirsiniz.
Adres: Franz-Josefs-Kai 29, 1010 Viyana
Telefon: +43 1 533 25 75

 

viyana-gece-hayati


Grelle Forelle


Elektronik müzik hayranları için Grelle Forelle, Viyana’da görülmesi gereken yerlerden. Yeraltı mahzeni atmosferinde, büyüleyici LED ışık sistemi eşliğinde dönemin en hit parçalarını dinleyerek dans etmek istiyorsanız Grelle Forelle’yi Viyana şehir rehberinize not edebilirsiniz.


Kapılarını 05.30’da kapatan Grelle Forelle, 21 yaş altındakileri içeriye kabul etmiyor. Ayrıca kalabalık erkek gruplarının ve özel etkinliklerde davetiyesiz kişilerin girişine izin verilmiyor.


Grelle Forelle ulaşımını U-Bahn ile sağlayabilirsiniz, U4 ya da U6 hatlarının Spittelau Bahnkof durağı oraya çok yakın.
Adres: Adres: Spittelauer Laende 12, 1090 Viyana


Porgy & Bess


Avusturya gece hayatının popüler mekânlarından Porgy & Bess, şehrin müzikseverlerini buluşturan elit bir caz kulübü. Hafta sonları şehrin yetenekli caz sanatçılarını canlı olarak dinleyebileceğiniz mekân, keyifli bir Viyana gecesi geçirmek için ideal.


Kapılarını her gün 16.00’dan sonra açan caz kulübü, merkezi konumuyla da Viyana konser salonları arasında ön plana çıkıyor.


Porgy & Bess ulaşımını U-Bahn ile sağlayabilirsiniz, U3 hattına binerek Stubentor durağında inmeniz gerekiyor.
Adres: Riemergasse 11 , A-1010, Viyana
Telefon: +43 1 503 70 09

 

viyana-gece-hayati


Chelsea


Öğrencilerin takılmayı çok sevdiği Chelsea; şehrin popüler müzik gruplarının sahne aldığı, özellikle hafta sonları içeriye girmenin çok zor olduğu bir Viyana barı.


Her gün 18.00-04.00 arasında ziyaret edilebilen Chelsea, 1986’dan beri şehrin alternatif müziğine yön veriyor.


Chelsea’ye U-Bahn kullanarak gidebilirsiniz, U6 hattının Josefstädter Straße durağı oraya çok yakın.
Adres: Lerchenfelder Gürtel, U-Bahnbögen 29-30, 1080 Viyana
Telefon: +43 1 407 93 09

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.