Volgograd Uçak Bileti

Volgograd Uçak Bileti

Sovyet Rusya’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyasına karşı gösterdiği, tarihin akışını değiştiren direniş ile ünlü kenti Volgograd, eski adı ile Stalingrad; köklü tarihi, doğal güzellikleri ve karakteristik mimarisi ile gezginleri bekliyor.

Volgograd’ı turlarken Sovyet dönemini yansıtan heykel ve yapılar geçmişi bugüne taşırken küreselleşen dünyanın izleri de cadde ve sokaklarda kendini gösteriyor. Avrupa’nın en uzun nehri unvanını taşıyan Volga’nın kıyısında yer alan Volgograd, bir kıyı şehri olmanın tüm güzelliğini de sunuyor. Ayrıca şehir, Avrupa’nın en büyük nehir limanına sahip.

Volgograd Şehir Rehberi

 

Sovyet Rusya’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyasına karşı gösterdiği, tarihin akışını değiştiren direniş ile ünlü kenti Volgograd, eski adı ile Stalingrad; köklü tarihi, doğal güzellikleri ve karakteristik mimarisi ile gezginleri bekliyor.

 

Volgograd’ı turlarken Sovyet dönemini yansıtan heykel ve yapılar geçmişi bugüne taşırken küreselleşen dünyanın izleri de cadde ve sokaklarda kendini gösteriyor. Avrupa’nın en uzun nehri unvanını taşıyan Volga’nın kıyısında yer alan Volgograd, bir kıyı şehri olmanın tüm güzelliğini de sunuyor. Ayrıca şehir, Avrupa’nın en büyük nehir limanına sahip.

 

Bu tarihi ve doğası ile heyecan verici şehre gitmenin en kolay ve hesaplı yolu ise Pegasus’tan bir Volgograd uçak bileti almak. İkinci Dünya Savaşı’nın atmosferini solumak ve tarihi hissetmek isterseniz Volgograd size bir bilet kadar yakın. Seyahat bütçenizi hazırlarken yol masrafını minimize etmek, Volgograd gece hayatı ve Volgograd gezisi sırasında çok daha rahat harcama yapmanızı sağlayacağı için Pegasus’un ucuz Volgograd uçak bileti kampanyaları tam da size göre.

 

İstanbul-Volgograd uçak bileti, İzmir-Volgograd uçak bileti ve Antalya-Volgograd uçak bileti fiyatlarının en uygun halini bulabileceğiniz Pegasus; yirmi beş yılı aşkın deneyimi ile tüm yolcularına hesaplı, konforlu ve güvenli bir Volgograd yolculuğu sunuyor. Türkiye’de Volgograd biletlerini İstanbul dışından alan yolcular, uçuşlarını İstanbul aktarmalı olarak gerçekleştirebilecekler.

 

İstanbul-Volvograd uçakla kaç saat sorusunun yanıtını merak ediyorsanız hemen söyleyelim: Hava koşullarının normal seyrettiği günlerde Yaklaşık olarak 7 saat 15 dakika. Pegasus farkı ile yolculuğa çıkan gezginler Volgograd Uluslararası Havalimanı’ndan şehre iniş yapabiliyor. Havalimanından Volgograd şehir merkezi ulaşımı için ise pek çok seçenek mevcut.

 

Volgograd’ın tarihine göz attığımızda 16. yüzyılda Tsaritsyn adıyla, bir kale şehri olarak kurulduğunu görüyoruz. 19. yüzyılda Fransız yatırımcılar tarafından açılan demir fabrikası ile beraber şehir, Güney Rusya’nın sanayi merkezi konumuna gelmiş. Rusya iç savaşı döneminde Beyaz Ordu ile Kızıl Ordu arasındaki şiddetli çatışmalara sahne olan kent, Kızıl Ordu’nun galibiyetinin ardından 1925 yılında ‘’Stalingrad’’ adını almış. Sovyetler döneminde önemli bir ağır sanayi kenti olan Volgograd’da büyük metal, kimya ve traktör fabrikaları açılarak şehrin çehresi değiştirilmiş.

 

1942 ve 1943 yılları arasında İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli parçalarından biri olan Stalingrad Muharebesi burada gerçekleşmiş, Nazi Almanyası’nın en büyük yenilgilerinden biri olmuş ve savaşın seyrini değiştirmiş. Şehirde muharebe adına yapılmış anıt ve heykeller, şehrin ziyaretçilerini o günlere götürüyor.

 

Volgograd biletinizi almadan önce hemen Pegasus’un ucuz uçak bileti kampanyalarına göz atın. Volvograd fiyatları değişkenlik gösterse de erken rezervasyon ile Volvograd’a ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

 

Volgograd’da Hangi Dil Konuşuluyor?

 

Volgograd’da konuşulan resmi dil Rusça. Bunun dışında şehrin merkezi ve eğitim oranı yüksek bölgelerinde İngilizce iletişim kurabilirsiniz.

 

Volgograd tatilinizde yabancı dil konusunda sıkıntı çekmemeniz için, işinizi oldukça kolaylaştıracak bir akıllı telefon uygulaması olan Busuu’yu indirmenizi öneririz.

 

Volgograd’da Para Birimi

 

Volgograd’da Rusya’nın resmi para birimi olan Rus Rublesi kullanılıyor.

 

Volgograd’da Yaşam

 

Volgograd nüfusu, 2012 verilerine göre yaklaşık 1 milyon.

 

Geçtiğimiz yüzyılın süper güçlerinden birinin en önemli şehirlerinden olan Volgograd, sahip olduğu tarihi kent dokusu ile ziyaretçilerine bunu fazlasıyla hissettiriyor.

 

Sovyet mimarisini yakından gözlemleme olanağı veren ünlü heykel ve anıtlar, şehrin sembollerinden. Her biri sizi o günlere götürecek.

 

Volgograd’da Saat

 

Volgograd saati, Moskova zaman dilimine göre ayarlanıyor (UTC+3).

 

Volgograd ile İstanbul’un saatleri ise aynı.

 

Volgograd’da Ulaşım

 

Şehirde bölgeler ulaşım ‘’metrotram’’ adı verilen hafif raylı sistemle sağlanıyor. Şehir merkezinde ise yürüyerek istenilen yere ulaşmak mümkün. Volgograd küçük yüz ölçümüne sahip bir yer ve burada her yere yürüyerek ya da bisikletle gidebilirsiniz.


Volgograd Hava Durumu

 

Genel olarak Rusya’nın soğuk ikliminin kendini gösterdiği bir şehir Volgograd. Volgograd hava sıcaklığının en ideal olduğu dönem ise haziran, temmuz ağustos ve eylül ayları. Temmuz ve ağustos aylarında hava sıcaklığı 30°C’a kadar çıkıyor. Soğuktan hazzetmiyorsanız şehre bu zaman diliminde gelmenizi öneririz çünkü şehir; aralık, ocak ve şubat aylarında oldukça soğuk ve Volgograd hava durumu -15°C’u görebiliyor.

 

Soğuk havayı sevenlerdenseniz Volgograd’a kışın gelmek sizin için daha uygun. Volgograd’da karda uzun yürüyüşler yapabilir, donmuş Volga Nehri’nin manzarasının tadını çıkarabilir ve eğer Volgograd seyahatiniz için aralık ayını tercih ettiyseniz kurulan yeni yıl pazarında pek çok ürünü uygun fiyata bulabilirsiniz. Her ne kadar soğuğu sevseniz de bir Rusya kışının azizliğine uğramamak için tedbiri elden bırakmamanızı ve bu coğrafyanın iklimine uygun kıyafetler giymenizi öneririz.

 

Şehrin en yağmurlu zamanı ise haziran ayı. Yağmur sevmeyenlerdenseniz Volgograd yolculuğunuz için haziranı tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Yılın hangi döneminde gideceğinize karar verdiyseniz şimdi sıra ucuz İstanbul-Volgograd uçak bileti için Pegasus’un kampanyalarına göz atmakta!

 

Volgograd’da bir Türk konsolosluğu mevcut değil; ancak Moskova’daki Türk konsolosluğu Volvograd’daki konsolosluk görevini de üstleniyor. Volvograd’daki konsolosluk işlemlerinizi Moskova’daki Türk konsolosluğundan yapabilirsiniz.

 

T. C. Moskova Büyükelçiliği

 

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nde konsolosluk işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Hatırlatmak isteriz ki kurum, Türkiye’deki resmi tatil günlerinin yanı sıra Rusya Milli Günü olan 12 Haziran ve Rusya’da Halkların Birliği Bayramı olarak kutlanan 6 Kasım’da da tatil. 09.00-13.00 ve 14.00-18.00 saatleri arası, büyükelçiliğin mesai saatleri. Ayrıca 14.00 ve 18.00 saatleri arasında, telefonla arayarak da işlemleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Adres: 7. Rostovskiy pereulok, 12, 115127 Moskova/ Rusya Federasyonu.

 

Telefon: +7 495 994 48 08

 

Faks: +7 495 956 55 97

 

Web Sitesi: http://moskova.be.mfa.gov.tr

 

Mail: embassy.moscow@mfa.gov.tr

 

Sosyal Medya:

 

● Twitter: https://twitter.com/@Turk_Emb_Moscow

● Facebook: https://www.facebook.com/Turkish.Embassy.Moscow

 

 

Volgograd Havalimanları

 

Volgograd’da bir adet havalimanı var: Volgograd Uluslararası Havalimanı (VOG). Volgograd uçak biletini Pegasus’tan alan gezginler, Volgograd’a bu havalimanından iniş yapıyorlar.

 

Volgograd Havalimanı (VOG)

 

Güney Rusya’nın önemli ve merkezi havalimanlarından Volgograd Uluslararası Havalimanı’nda (VOG) yemek yiyip bir şeyler içerek vakit geçirebileceğiniz çeşitli restoran ve kafeler bulabilir ve Wi-Fi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Havalimanında ATM ve eczane hizmetleri de mevcut.

 

Havalimanı ile Volgograd’ın merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 15 kilometre; ulaşım minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Taksi, pratikliği açısından daha çok tercih edilen bir yol. Buradan Volgograd seyahatiniz öncesinde taksi rezervasyonu yaptırabilir ve vakit kazanabilirsiniz.

 

Volgograd’a Ne Zaman Gidilir?

 

Volgograd’da kış tatili soğuğu ve kış mevsimini sevenler için iyi bir seçenek. Donmuş Volga Nehri’nin üzerinde yürümenin ve şahane manzaralarının keyfi sizi bekliyor. Ayrıca şayet aralık ayında Volgograd yolculuğuna çıkarsanız, yeni yıl pazarından alışveriş yapmak da oldukça cazip. Volgograd’da kış tatili için Pegasus’un ucuz uçak bileti fiyatlarına mutlaka bakın.

 

Volgograd’da yaz tatili ise sıcağı ve yaz mevsimini sevenler için ideal. Uygun hava koşullarında şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını gezebilir ve parklarında uzun doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

 

Aslına bakarsanız Volvograd’a ne zaman gidilir sorusunun herkes için geçerli, sabit bir cevabı yok. Kendi zevklerinize göre istediğiniz zaman dilimi içinde Volgograd gezinizi planlayabilir, Pegasus’un ucuz Volvograd uçak biletleri ile hesaplı ve konforlu bir Rusya yolculuğu yapabilirsiniz.

 

 

Volgograd’da Ne Yenir?

 

Volgograd mutfağı, genel olarak Rus mutfağının haşlanmış balık ve sebzeye ağırlık veren karakteristiğini yansıtıyor. Volgograd gezinizde hem geleneksel hem de modern mutfağın tatlarını sunan pek çok restoran bulmanız mümkün.

 

Volgograd’da ne yapılır sorularından birini yanıtı da tahmin edeceğiniz üzere geleneksel Rus yemeklerini tatmak. Volvograd’da yemek fiyatları oldukça geniş bir yelpazede. Şehirde, dilediğiniz fiyat aralığında restoranlar bulabilirsiniz.

 

Geleneksel Rus yemeklerine göz atarsak, karşımıza çıkan ilk ürünlerden biri “blini” olacak. Bir tür geleneksel Rus krepi olarak tanımlayabileceğimiz bu yemek, farklı iç malzemeleriyle karşınıza çıkabiliyor. Dikdörtgen şeklindeki krep, başta “tvorog” (bir tür lor peyniri) adı verilen özel süzme Rus peyniri olmak üzere, patates, reçel, kıyma gibi çeşitli malzemelerle doldurulması ile yapılıyor. Volgograd’da ister atıştırmalık ister öğün olarak blini tüketebilirsiniz.

 

Tvorog peynirinin bal veya meyve marmeladı ile karıştırılmasıyla elde edilen tatlı da Volvograd’da bulabileceğiniz geleneksel Rus lezzetlerinden. Yumurta sarısının iyice haşlanarak püre haline getirilmesi ve ortaya çıkan harca çeşitli meyveler eklenmesi ile elde edilen Paskha tatlısı da mutlaka denemeniz gerekenlerden.

 

Rus mutfağının en çok tüketilen besinlerinden balık da Volvograd yemekleri arasında sıkça karşınıza çıkacak. Balığın aldığı en lezzetli formlardan bazıları: Fırında ekşili dil balığı, Rus usulü fırında levrek, güveç balık, sandviç içinde tütsülenmiş balık, jölede balık, yılan balığı, sebzeli balık sarma... Tüm bu lezzetleri Volvograd’ın çeşitli lezzet duraklarında bulabilirsiniz.

 

Cafe Marusya

 

Volgograd’ın en merkezi bölgelerinden birinde bulunan Cafe Marusya, geleneksel Rus yiyecek ile içeceklerini ve dünya mutfağından tarifleri sipariş edebileceğiniz bir yer. Modern dokunuşlu geleneksel Rus lezzetleri arıyorsanız burası tam da size göre.

Cafe Marusya 09.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Burada bir kişi ortalama 400 rubleye doyurucu bir deneyi yaşayabiliyor.

Adres: Alleya Geroev, 1, Volvograd, Rusya

Telefon: +7 8442 59 59 24

 

Knyagininsky Dvor

 

Volgograd’ın dikkat çeken restoranlarından biri de Knyangininsky Dvor. Başta balık olmak üzere geleneksel Rus yemeklerini sunan restoran, menüsünde İngiliz mutfağına da yer veriyor. Şık ve ferah bir yaz terası da bulunduran restoranda ücretsiz Wi-Fi hizmeti de mevcut.

Burada bir kişi ortalama 700 rubleye kendine birkaç çeşit sipariş edebiliyor. Restoran pazar günleri hariç her gün 12.00-24.00 saatleri arasında hizmet sunuyor.

Adres: Akademicheskya, 8, Volvograd, Rusya.

Telefon: +7 8442 94 40 24

 

Bamberg Restaurant

 

Volgograd’da yemek yiyebileceğiniz kaliteli restoranlardan biri de Bamberg. Avrupa yemekleri ve fast-food da bulabileceğiniz restoran, oldukça konforlu ve etkileyici bir iç tasarıma sahip.

Kendi içeceklerini üreten Bamberg’de, bir kişi ortalama 500 rubleye doyabiliyor. Mekan 11.00-24.00 saatleri arasında her gün açık.

 

Adres: Sovetskaya, 20, Volgograd, Rusya

Telefon: +7 8442 38 84 12

 

Nosorog

 

Volgograd sokaklarındaki turunuza Rus tatlısı ve bir fincan kahve ile lezzetli bir mola vermek isterseniz Kafe Nosorog tam size göre. Burası Volgograd’ın en lezzetli tatlılarını yapmakla övünen bir yer; öyle ki bazı Rus çiftler burada evleniyor.

Adres: Mira, 20, Volgograd, 400131, Rusya.

Telefon: +7 8442 38 32 07

Volgograd Alışveriş

 

Volgograd’da yapılacak şeylerin en zevklilerinden biri de tabii ki alışveriş. Burada Volgograd gezinizi unutulmaz kılacak harika şeyler satın alabilirsiniz.

 

Volgograd’da alışveriş, genellikle belirli zamanlarda kurulan çeşitli pazarlarda ve büyük alışveriş merkezlerinde yapılıyor. Bu pazarlardan en büyük ve geniş kapsamlısı ise yeni yıl pazarı. Şehre yeni yıl sürecinde geldiyseniz ve kendinize Volgograd hediyelik eşyası bakınıyorsanız bu pazarı mutlaka ziyaret edin. Giyimden oyuncağa, tekstilden tuhafiyeye, takıdan kozmetiğe, parfümden ayakkabıya pek çok ürünü bulabileceğiniz bu pazardan; Volgograd’ın sembollerini içeren, minyatür Anavatan Çağırıyor Heykeli gibi küçük ve anı niteliği taşıyan hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Ayrıca pazar, çeşitli etkinlik ve sergilere de ev sahipliği yapıyor. Taze yiyecekler de bulabileceğiniz pazarda, arıcılık ve arıcılık ürünleri sergisinde yer alan doğal baldan mutlaka tatmanızı öneririz.

 

Volgograd’ın Önde Gelen Alışveriş Yerleri

 

Aquarelle

 

Volgograd’ın önde gelen alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri Aquarelle Center. 3 katlı bir yapı içinde kurulan merkez, aynı yerde pek çok markaya ulaşmayı mümkün kılıyor. Burada Zara, Bershka ve Pull & Bear gibi önde gelen pek çok markanın ürünlerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş merkezi içinde geniş bir sinema salonu, 750 kişilik kapasiteye sahip yemek kısmı ve bowling salonu mevcut. Akvarel’in sahip olduğu geniş alan, bazı şehir etkinliklerinin de yapıldığı önemli bir merkez.

Adres: Universtetsky Prospect, 107, Volgograd, Rusya

 

Diamant

 

Volgograd’ın bir diğer önde gelen alışveriş merkezi de Diamant. 4 katlı bir yapı içine kurulu merkezde, çeşitli giyim mağazalarının yanı sıra teknoloji ürünleri, mutfak alışverişinizi yapabileceğiniz geniş bir market, bir adet fitness salonu ve kuru temizleme merkezi bulabilirsiniz. Diamant da sinema ve bovling salonu da var.

Adres: Dzerzhinskogo 1A, Volgograd, Rusya.

 

Europa City Mall

 

4 katlı bir yapı içine kurulan Europa City Mall, sahip olduğu sinema salonu, geniş yemek katı ve kafeleriyle bir alışveriş alanı olmanın yanı sıra aynı zamanda bir yaşam alanı. Kozmetik ürünleri, spor malzemeleri, iç çamaşırı ve bijuteri ürünleri bulabileceğiniz merkezde bir adet eczane de mevcut.

Adres: Prospect Lenina, 54B, Volgograd, Rusya.

 

Atrium TPK

Volgograd’ın ünlü alışveriş merkezlerinden Atrium TPK, özellikle hafta sonları dolup taşıyor. 3 katlı bir yapıda kurulu merkezde çeşitli giyim mağazaların yanı sıra teknoloji mağazaları, kuru temizleme servisi, bovling salonu, sinema, eczane, fotoğrafçı, banka ve çocuklar için oyun alanı mevcut.

Adres: Letiya Pobedy 21, Volgograd Rusya.

 

Komsomall

 

Volgograd’ın bir diğer önemli alışveriş merkezlerinden biri de Komsomall. 4 katlı alışveriş ve eğlence merkezinde pek çok giyim mağazası, teknoloji ve elektronik eşya marketinin yanı sıra sinema ve hipermarket de bulabilirsiniz. Merkezde aynı zamanda çocuk oyun alanı ve bir serüven deneyimi yaşamak isteyen yetişkinler için korku tünelleri de mevcut.

Adres: Zemlyachki, 110B, Volgograd, Rusya.

Volgograd’da Nerede Kalınır?

 

Volgograd’da her bütçeye ve zevke uygun konaklama seçenekleri mevcut. İster iş seyahati amacıyla Volgograd’ı ziyaret eden bir yetişkin ister sırt çantasını alıp şehre gelen bir öğrenci olun, Volgograd’da sizin için kalacak uygun bir yer mutlaka var.

 

Volgograd’da nerede kalınır sorusu üzerine düşünüyorsanız önünüzde pek çok seçenek olduğunu belirttiğimiz gibi, erken rezervasyon yaptırmazsanız otel kapasitelerinin dolma ihtimalinin bulunduğunu da vurgulayalım. Volgograd geziniz için otel araştırması yaparken Pegasus’un kampanyalı Volgograd uçak bileti seçeneklerine de göz atın ve en ucuz olanını siz kapın.

 

Volgograd yolculuğunuz iş amaçlı ise Volga Nehri manzaralı ve konforlu otelleri, bir öğrenci veya durağı Volgograd olan bir gezginseniz daha uygun fiyatlı otelleri ve hostelleri tercih edebilirsiniz.

 

Volgograd Hotel

 

Volvograd Hotel, Volgograd turunuzda kalabileceğiniz 5 yıldızlı ve oldukça merkezi bir otel. Spor salonu, restoran, SPA ile masaj salonu gibi hizmetleri bulunan otelde evcil hayvanlarınızla beraber de kalabilirsiniz. Ayrıca engelliler için özel oda ve hizmetler mevcut. Yüksek hızda ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulabileceğiniz otelin otoparkı da bulunuyor. Otelin tek kişi için bir gecelik fiyatı ise ortalama 209 TL’den başlıyor. (2017).

 

Adres: Ul. Mira, 12, Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400066

 

Telefon: +7 844 255 19 55

 

Hampton by Hilton Volgograd Profsoyuznaya

 

Volgograd gezinizde kalabileceğiniz en konforlu mekanlardan biri Hampton by Hilton Volgograd Profsoyuznaya. Geniş, ferah ve temiz odalarıyla sizleri bekleyen otel, şehir merkezine yürüme mesafesinde; ayrıca otel çevresinde de güzel restoran ve kafeler bulabilirsiniz. Oldukça sıcak ve arkadaş canlısı çalışanlara sahip otelin spor salonu da var. Otelde ücretsiz Wi-Fi ve kahvaltı hizmeti de bulabilirsiniz. Otelin tek kişi için bir gecelik fiyatı ise 326 TL’den başlıyor (2017).

 

Adres: Ul. Profsoyuznaya, 13, Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400001

Telefon: +7 844 252 50 50

 

Park Inn By Radison Hotel

 

Volgograd tatiliniz için bir diğer seçenek de Park Inn By Radison Otel Volgograd. Volgograd şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan otel, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak konfor ve imkanlara sahip. Tren istasyonunun oldukça yakınında bulunan otel, Volga nehrine yalnızca 15 dakika mesafede. Otelin restoranındaki yemekler de oldukça çeşitli ve lezzetli. Ücretsiz Wi-Fi ve bir adet ATM bulabileceğiniz otelde tüm personel İngilizce biliyor. Otelin tek kişi için bir gecelik fiyatı ise 206 TL’den başlıyor.

 

Adres: Ul. Mikhaila Balonin, 7, Volgograd,Volgogradskaya oblast, Rusya, 400087

Telefon: +7 844 226 81 25

 

Yuzhniy Hotel

 

Temiz ve konforlu odalar bulabileceğiniz Yuzhniy Hotel, 24 saat oda servisi, açık bar ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti de veriyor. Otelin yüksek katlarında yer alan bazı odalarda Volga Nehri manzarasını da görebilirsiniz.

 

Tek kişilik bir Volgograd seyahati için ideal olan otelde, fiyat-performans oranı oldukça yüksek tek kişilik odalar mevcut. Otelin tek kişi için bir gecelik fiyatı ise 181 TL’den başlıyor.

 

Adres: Ul. Raboche-Krestyanskaya, 18, Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400074

Telefon: +7 844 290 11 11

 

Scotch Hostel

 

Şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Scotch Hostel, ferah ve aydınlık odalara sahip. Havaalanı servisi ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti de bulabileceğiniz hostelde rahat ranzalar ve ortak kullanılan bir adet banyo mevcut. Ayrıca hostelin oturma odasında konforlu bir kanepe ve bir televizyon da bulunuyor.

 

Scotch Hostel, Volgograd gezisindeki öğrenci ve gezginler için oldukça uygun bir seçenek. Hostelin tek kişi için bir gecelik fiyatı ortalama 35 TL’den başlıyor.

 

Adres: Ul. Donetskaya, 14, Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400131

Telefon: +7 906 400 28 00

Volgograd’da Gezilmesi Gereken Yerler

 

Tarihin en uzun savaşlarından birine sahne olmuş Volgograd şehri, bu özelliğiyle gazi unvanını taşıyor ve ziyaretçilerine 2. Dünya Savaşı’ndaki misyonunu, sahip olduğu miras ile sonuna kadar hissettiriyor.

 

Günümüzde Rusya’nın hem ekonomik hem kültürel hem de endüstriyel anlamda en önemli şehirlerinden biri olan Volgograd, yıl boyunca özellikle iş amaçlı ziyaretçilere kapılarını açıyor. Amaç her ne olursa olsun, Volgograd’ı gezmek ve şehrin havasını solumak için mutlaka zaman ayırın ve size önerdiğimiz gezi noktalarını ziyaret etmeden dönmeyin.

 

Volgograd’ın Tarihi Yerleri

 

Mamayev Kurgan Tepesi ve Anavatan Çağırıyor Heykeli

 

İkinci Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen Stalingrad (Şehrin 1925-1961 yılları arasındaki ismi) Muharebesi’nin yapıldığı ve yaklaşık 1 milyon Sovyet askerinin siperin düşmemesi için şehit olduğu Mamayev Kurgan Tepesi, günümüzde bir anıtsal kompleks konumunda ziyarete açık. Tüm Volvograd şehrinin kuş bakışı izlenebileceği tepede, ‘’Rusya Ana’’yı temsil eden, elinde kılıç tutan bir kadın heykeli yer alıyor.

Adres: V.I. Lenina, Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400005.

Telefon: +7 844 223 67 23

 

Volgograd Panorama Müzesi

 

Mamayev Kurgan anıtsal kompleksini içinde yer alan müzede, Stalingrad Muharebesi’nden kalma tank, top, tüfek gibi savaş araçlarının yanı sıra etkileyici savaşı fotoğrafları da sergileniyor. Müzenin animasyon teknikleri de oldukça gelişmiş ve etkileyici. Panorama Müzesi, size o günleri yaşatacak.

Adres: Volgograd, Volgogradskaya oblast, Rusya, 400005.

Telefon: +7 844 223 67 23

 

 

Volgograd Bölgesel Tarih Müzesi (Volgograd Regional Museum)

 

Müzenin pek çok kısmı Stalingrad Muharebesi sırasında bombardımanlardan ötürü yok olmasına karşın; bölgenin yerel tarihi ile ilgili pek çok bilgi edinebileceğiniz ve materyal kültür ürünlerini gözlemleyebileceğiniz bir yer.

Adres: V.I. Lenina, Volgograd Region, Rusya, 400131.

Telefon: +7 844 238 84 39

 

 

Volgograd’da Sanat Turu

 

 

 

Volgograd Güzel Sanatlar Müzesi

 

850’den fazla sanat ürününün sergilendiği müze, 1963 yılında ziyarete açılmış ve pek çok çağdaş Rus sanatçının eserlerini içeriyor. 2010 yılında ünlü Rus ressam İlya Mashkov’un adı verilen müze, sanatsever ziyaretçilerini bekliyor.

Adres: 400131, Volgograd region, 21 Lenin Ave, Volgograd

Telefon: +7 8442 24 16 79

 

 

Yevgeni Puşkin Müzik Aletleri Müzesi

 

1980 yılında, Yevgeni Puşkin’in 242 parçadan oluşan kişisel koleksiyonu ile açılan müze, sanatseverlere pek çok enstrümanı yakından görme imkanı sunuyor.

Adres: Bystrova St., 257, Volgograd 400079, Russia

Telefon: +7 919 584 20 85

 

Volgograd Çocuklar İçin Sanat Galerisi

 

Çocukların elinden çıkan ürünlerin sergilendiği şirin müzede, çocuk zihninin yaratıcılığını ve hayal dünyasının genişliğini yakından göreceksiniz. Ayrıca, çocuklarınız ile gitmeniz için de harika bir mekan.

Adres: Volgograd, Volgograd Oblast, Rusya, 400131.

Telefon:+7 844 238 75 36

 

Volgograd’da Gezilecek Alternatif Yerler

 

Don-Volga Kanal Turu

 

Volga Nehri’nin Don Nehrine en yaklaştığı yerde kurulan kanalda pek çok su kenarı etkinliği yapabilir, şahane manzarada harika fotoğraflar çekmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Volgograd-Bakü Arkadaşlık Parkı

 

İki şehrin ve şehir halklarının kardeşliğini vurgulamak için kurulmuş park, ziyaretçilerine yeşil alanda doyasıya vakit geçirme olanağı veriyor.

 

Sashi Filippova Parkı

 

Volgograd’ın en önemli parklarından biri de Sashi Filippova Parkı. Ortasında bir melek heykeli bulunan park; bakımlı çimenleri, gülleri ve petunyaları ile yetişkinler için harika bir dinlenme alanıyken çocuklar için ise ferah ve doğayla iç içe bir oyun alanı.

 

 

 

 

 

 

Volgograd Gece Hayatı

 

Volga Nehri’nin kıyısında bulunan Volgograd, geceleri ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Rus gece hayatını seviyorsanız Volgograd’da gezilecek yerler arasında mutlaka bar ve gece kulüplerine de göz atın. Klasik Rus folk eğlenceleri, batı dansları ya da sakin bir pub’da içecekleri yudumlarken Rus gecelerini izlemek...Volgograd’da mutlaka size hitap eden bir gece eğlencesi var!

 

Volgograd’da gece hayatının en eğlenceli etkinliklerinden biri de karaoke. Karaokeye ilginiz varsa Volgograd bu deneyimi yaşamak için en güzel yerlerden biri. Gece hayatı konusunda bir Volgograd haritasına ihtiyaç duyuyorsanız okumaya devam edin. Volgograd gecelerinin en popüler mekanları karşınızda:

 

Club Push

Volgograd gecelerinin en çılgın mekanlarından Club Push, konser ve dans gösterilerini izleyebileceğiniz bir gece kulübü. Popülaritesini fiyatlara yansıtan Push’ta gecelemek biraz masraflı olabilir ama eğlence peşindeki gezginler buradan kesinlikle tatmin olmuş şekilde ayrılıyorlar. Perşembeden pazara kadar açık olan kulüp, kapılarını 20.00’de açıp 05.00’te kapatıyor.

 

Adres: Raboche-Krestyanskaya ulitsa, 2/1, Volgograd, Rusya, 400001

Telefon: +7 8442 50 34 02

 

InVino

 

Volvograd gezisi sırasında uğramanız gereken eğlence duraklarından biri de InVino. Şehrin önde gelen mekanlarından biri olan Invino, etkileyici dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. Bu şahane ortamda hem sosyalleşebilir hem de çeşitli Rus yemekleri tadabilirsiniz. Mekan, özellikle romantik akşam yemekleri için ideal.

Burada bir kişi için ödeyeceğiniz fiyat ortalama 800 ruble.

Adres: Akademicheskaya, 8, Volgograd, Rusya

Telefon: +7 8442 94 40 34

 

Bariton

 

Bariton; restoran, karaoke bar ve gece kulübü konseptini birleştiren, Volgograd’ın dikkat çeken mekanlarından biri. Oldukça lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bu mekanda, dilerseniz karaoke keyfini de yaşayabilirsiniz. Pazartesinden perşembeye 17.00-03.00 arası açık olan mekan, en yoğun zamanlarını cuma günleri yaşıyor.

Adres: Ulitsa Armii 55, Volgograd, Rusya.

Telefon: +7 844 244 02 93

 

Vedrov Bar

 

Volgograd gece hayatının en köklü mekanlarından biri Vedrov Bar. Geleneksel Rus esintileri taşıyan dekorasyonu ve menüsü ile beğeninizi kazanacak bar, neşeli müzikleri ile de Volgograd gezinize neşe ve keyif katacak. Mekanın en yoğun olduğu gün ise cuma. Her gün 10.00-03.00 saatleri arasında çalışan Vedrov Bar, Volgograd’da elektronik müzikseverlere özel etkinlikler düzenliyor.

 

Adres: Sovyetskaya 17, Volgograd, Rusya.

Telefon: +7 9053 92 37 66

 

Alyaska Bar

 

Volgograd’da gece hayatının en önemli mekanlarından biri Alyaska Bar. Volgograd’da gece hayatının keyfine varacağınız barın menüsü de oldukça zengin. Her gün 15.00-02.00 saatleri arasında kapılarını açan mekan, genelde cuma günleri en yoğun zamanlarını yaşıyor.

Adres: Ulitsa Lenina, 13, Volgograd, Rusya.

Telefon: +7 961 083 00 07

Volgograd Önemli Telefonlar

 

Ülke Kodu: +7

 

Polis: 102

 

Ambulans: 103

 

İtfaiye: 101

 

Acil Yardım: 112

 

Bilinmeyen Numaralar Servisi: 107 (özel)

 

Bilinmeyen Numaralar Servisi: 109 (ücretli)

YAZDIR
×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.