• TR

Türkiye, doğanın milyonlarca yıl boyunca üzerinde çalıştığı bir eserle de biliniyor: Peri Bacaları.

Doğa ve tarihin bir araya geldiği destinasyonlardan Kapadokya, dünyanın gizemli yerlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kayalara oyulmuş evleri ve yer altı şehirleri ile bilinen Kapadokya, aslında milyonlarca yıl önce patlayan bir yanardağ sayesinde oluşmuş. Yani buradaki yapılar insan eli ile yapılmamış, sadece şekillendirilmiş.

Kapadokya turu

 

Kapadokya turu; Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerini kapsıyor. Her şehrin kendine ait hikayesi, tarihi eserleri ve mutfağı var.

Avanos, Ürgüp, Göreme, Üçhisar ve Ihlara çevresi ise kayalık Kapadokya’yı kapsıyor. Paleolitik zamanlardan beri oyulan kayalar, 3. yy ile birlikte Hristiyanlara, 11. yy’den sonra ise Selçuklulara korunaklı bir sığınak olmuş.

Günümüzde ise Kapadokya, balon turu ile romantik anlara sahne olan ve kayalara oyulmuş otellerinde egzotik deneyimler sunan bir yer. Türkiye gezisi düşünüyorsanız Kapadokya turunu mutlaka programınıza dahil edin.

Kapadokya Gezisi için Turlara Göz At!

Balon turu, safari turu, yürüyüş turu, ATV turu ve daha pek çok farklı Kapadokya gezini zenginleştirecek tur seçeneklerine göz atmayı unutmayın.

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya gitmek için öncelikle Kayseri şehrine ulaşmanız gerekiyor. Pegasus’un Kayseri uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Kapadokya Ulaşım Bilgileri

Kayseri’ye 73 kilometre uzaklıkta bulunan Kapadokya ulaşımı için şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarını ya da havalimanı çıkışlı servisleri kullanabilirsiniz.

 

Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Kapadokya’nın oldukça popüler bir yer olması, buradaki konaklama seçenekleri çeşitlendirmiş. Kapadokya’da özellikle taşlara oyulmuş butik oteller, kalacak yer arayanlar için egzotik bir deneyim olabilir. Bunun dışında bölgede pek çok otel mevcut.


REZERVASYON YAP


 

Türkiye'deki Diğer Popüler Turlar

tarihi İstanbul turları

efes antik gezi turı

ölüdeniz gezi turu

Pamukkale gezi turu

Göbeklitepe gezi turu

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.