• TR

Türkiye seyahati öncesinde aklınıza takılan birçok soru olabilir. Örneğin "Türkiye'ye hangi mevsimde gitmeliyim, rehbere ihtiyacım olacak mı, toplu taşıma ile kolay ulaşım sağlayabilir miyim" gibi. Türkiye gezinizi kusursuz bir şekilde planlamak için sizin için derlediğimiz bilgilere göz atmayı unutmayın.

türkiye hakkında genel bilgiler

Türkiye'de Kullanabileceğiniz Para Birimleri

Türkiye’nin para birimi Türk lirası (TL). Büyükşehirlerde döviz değişimi yapmak oldukça kolay. Küçük yerlerde ise merkezi noktalara ulaşmak gerekir. Türkiye’nin turistik bölgelerinin çoğunda dolar ve euro da alışverişlerde kullanılabilir.

Türkiye'de Konuşulan Diller

Türkiye’de konuşulan dil Türkçe. Bunun yanı sıra merkezi yerlerde İngilizce de yaygındır. Özellikle turistik tesislerde İngilizce iletişim kurabilecek birilerini bulmak çok kolay.

Türkiye'de Ücretsiz İnternet Olanakları Nasıl?

Türkiye internet olanakları açısından gelişmiş bir yer. Ülkenin büyük servis sağlayıcıları, her bölgede hizmet veriyor. Birçok kafede, restoranda ve neredeyse otellerin hepsinde ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulmak mümkün.

Türkiye'de Ulaşım Kolay mı?

Türkiye’de ulaşım olanakları gelişmiş durumda. Birçok şehre hava yolu ile seyahat edebilir; büyükşehirlerde metro, tren, tramvay, otobüs, dolmuş ve deniz araçlarını kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Geleneksel Türk Mutfağı

Türkiye yeme-içme dünyası da ülkenin geneli gibi çok renkli. Doğuda baharatlı et yemekleri ön planda iken batı bölgelere yaklaştıkça zeytinyağlı sebze ve balık tariflerinin ağırlığı artıyor.

Türkiye Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Türkiye’de tatil yapmak güvenli mi?

Türkiye’ye yalnız gidilir mi?

Türkiye’ye ne zaman gidilmeli?

Türkiye’de toplu taşıma sistemi ne durumda?

Türkiye’ye gitmeden önce Türkçe öğrenmek gerekir mi?

Türkiye’ye ilk kez gidecekler önce nereyi görmeli?

Vejetaryen ve veganlar için Türkiye’de yeme-içme mekanları var mı?

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.