Şu anda güncel olmayan bir tarayıcı kullandığınız için sitemizin bütün fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz.
Lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

Pegasus Plus Nedir?

Üye olmanın ve UçuşPuan kazanmanın en kolay yolu!

Pegasus Plus’a sadece cep telefonu numaranla kayıt oluyorsun ve uçtukça UçuşPuan kazanıyor, UçuşPuan kazandıkça uçuyorsun.
UçuşPuan’ların hesabı da çok kolay. Çünkü Pegasus Plus’ta 1 UçuşPuan = 1 TL

Cep telefonun üyelik numaran!

Kartlar, kullanıcı kodları, üyelik numaraları yok. Üye olmak için kullanacağın tek şey, cep telefonu numaran!

Kontenjan sınırlarına takılma!

Artık UçuşPuan’larınla kontenjan sınırına takılmadan uçabilirsin!

Zaman kısıtlamalarına son!

İstediğin uçuşu, istediğin saati seçebilir, UçuşPuan’larını kolayca harcayabilirsin!

Alan vergilerini de UçuşPuan’larınla öde!

Havalimanı vergilerini bile UçuşPuan’larınla ödeyebilirsin! Sadece bedava uçuş için bekleme!
İstersen UçuşPuan’larını bilet indirimi olarak ya da ek hizmet satın alarak kullanabilirsin!

UçuşPuan’larını harcarken de kazan!

UçuşPuan’larını kullanırken kazanmaya devam edebilirsin!

Program Ortaklarımız ve Misafir Programı

Pegasus Plus üyesi iş ortaklarımızla yürüttüğümüz diğer programlara üye ol! Daha çok kazan!

Pegasus Plus – Budget Kampanyası

Budget’tan 15 Kasım 2015-15 Ocak 2016 tarihleri arasında 3 defa araç kiralama yapan Pegasus Plus üyeleri bu kirlamalar karşılığında Budget’tan kazanacakları UçuşPuan’ları kullanarak başka hiçbir ücret ödemeden uçma fırsatı elde ediyor.

Kampanya Kuralları

 • Budget’tan 15 Kasım 2015 – 15 Ocak 2016 tarihleri arasında 3 defa araç kiralaması yapan Pegasus Plus üyeleri kampanyadan faydalanabilecektir. Yapılan her 3 kiralamada Budget, Pegasus Plus üyelerinin hesabına toplamda 70 UçuşPuan yüklemiş olacaktır. UçuşPuan’ları kazanabilmek için her araç kiralama işleminde Pegasus Plus üye numaralarının (üyelikte kayıtlı cep telefonu numaralarının) belirtilmesi gerekmektedir. Pegasus Plus kaydı olmayan araç kiralamalarından UçuşPuan kazanılmayacaktır.
 • Kampanya dahilinde alınacak olan biletler için üst sınır olarak 70 TL belirlenmiştir. Seçilen bilet tutarı 70 TL’den düşük olduğu durumlarda mevcut bilet fiyatı değişmeyecek, 70 TL’den daha yüksek tutarlı bilet alımlarında bilet tutarı 70 TL’ye düşürülecektir. Kampanyaya katılacak kişilere şifreler Budget tarafından verilecektir.
 • Satış tarihi: 16 Kasım 2015 – 15 Ocak 2016
 • Uçuş tarih: 23 Kasım 2015 – 23 Mart 2016
 • 18 Aralık 2015 – 13 Ocak 2016, 22 Ocak 2016 – 8 Şubat 2016 tarihleri kampanyaya dahil değildir.
 • Şifreler tek yön ve yurt içi uçuşlar için, tek kişilik ve tek kullanımlıktır. Aktarmalı uçuşlar dahil değildir.
 • Şifre kullanımlarında en erken 7 gün sonrası için biletleme yapılabilecektir.
 • 70 TL Bilet Kampanyasından faydalanmak için rezervasyonunuzu kampanya kurallarına uygun şekilde oluşturup ödeme sayfasında bilgilerinizi doldurduktan sonra kampanyalar altında yer alan “Pegasus Plus Budget Kampanyası” seçeneğini seçip kampanya şifrenizi girin. Kampanyadan faydalanabilmek için rezervasyon tek yön için oluşturmalı ve ilk sıradaki misafir Pegasus Plus üye girişini yapmış olmalıdır (Pegasus Plus üye numarasını yazmış olmalıdır). PNR’da 1’den fazla misafir bulunması durumunda kampanyadan yalnızca 1 kişi faydalanabilecektir.
 • Kazanılacak olan UçuşPuan’lar Budget kontrolünde olup, UçuşPuan’larla ilgili herhangi bir problem olduğunda Budget ile iletişime geçilmelidir.
 • Kampanyaya yalnızca Eko Paket dahildir.
 • Bu kampanya yalnızca flypgs.com’dan ve mobil siteden satın alınan biletler için geçerlidir.
 • İptal ve iade - değişiklik için ücret sınıfının kuralları geçerli olur.
 • Pegasus ve Budget kampanya kurallarında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Pegasus Plus Kart

Detaylar

 • Yıllık kart ücreti alınmamaktadır.
 • Kart ile yapılan tüm mal ve hizmet alımlarından %1 değerinde UçuşPuan kazanılır. 1 UçuşPuan 1 TL değerindedir.
 • Anlaşmalı işyerlerinde bonus toplar ve taksit yapar.
 • Pegasus Plus Kart'a flypgs.com'dan veya SMS ile başvurulabilmektedir. Hemen başvurmak için PGS yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı 2205'e göndermeniz yeterlidir. ÖRN: PGS 12345678910.

UçuşPuan Kazan ve Kullan!

UçuşPuan Kazanmak Kolay!

Pegasus Plus üyeleri, UçuşPuan’larını çok kolay kazanıyor! Ayrıca yıl boyunca Pegasus Plus’lılara özel sürprizler ve kampanyalar onları bekliyor! Eğer Pegasus Plus üyesiysen, sadece uçarken değil, koltuk seçerken, ekstra bagaj alırken, opsiyonlu bilet rezervasyonu yaparken, yemek siparişi verirken hatta UçuşPuan’larını harcarken bile UçuşPuan kazanabilirsin.

Nasıl kazanırım?

 • Uçuşunu gerçekleştirdikten sonra %2 UçuşPuan kazan!
 • Sadece kendi uçuşundan değil sana bağlı üyelerin
  uçuşlarında da UçuşPuan kazan!
 • Ek hizmet alımlarından da UçuşPuan kazan!

Yani;

 • Dilediğin koltuğu seçerken,
 • Fazla bagaj ücretini öderken,
 • Bilet fiyatını sabitlemek için opsiyon satın alırken,
 • Ön siparişle dilediğin yemeği seçerken,
 • Online check-in yaparken

...hep sen kazan!

Harcamak da Kolay!

 • UçuşPuan’larını kolayca harca!
 • UçuşPuan’larınla sadece bilet değil; koltuk, ekstra bagaj, opsiyonlu bilet ya da yemek al!
 • UçuşPuan’larını kontenjan sınırı olmadan dilediğin uçuşta kullan!
 • Havalimanı vergilerini bile UçuşPuan’larınla öde!
 • Sadece bedava uçuş için bekleme! İstersen UçuşPuan’larını bilet indirimi olarak ya da ek hizmet satın alarak kullan!

Sıkça Sorulan Sorular

Pegasus Plus, Pegasus Hava Yolları misafirlerinin uçuşlarından ve koltuk, yemek, fazla bagaj hakkı gibi ek hizmet alımlarından , Program ortağı olan iş yerlerinde yaptıkları harcamalardan UçuşPuan kazanmalarını ve kazandıklarıUçuşPuanları yine Pegasus Hava Yolları bünyesinde uçuş ve ek hizmet alımları için kullanmalarını sağlayan bir uçuş programıdır. Pegasus Plus üyeleri programa hiçbir ücret ödemeden üye olup programın tüm kampanya ve ayrıcalıklarından ücret ödemeden faydalanırlar. Program kartsız bir programdır.

Pegasus Plus üyesi olarak yapacağınız uçuşlardan, toplam ödeme tutarınız üzerinden %2 oranında UçuşPuan kazanırsınız. Kazandığınız UçuşPuan’lar ile biletinizi alabilir, fazla bagajınızı, ön bildirimle yemeğinizi ödeyebilir, koltuğunuzu seçebilirsiniz. Aynı zamanda opsiyon satın alma ve spor ekipmanı taşıma işlemlerinde de UçuşPuan’larınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca Pegasus Plus üyeleri online veya mobil check-in işlemlerinden ve Pegasus Plus Program ortaklarından da UçuşPuan kazanırlar.Programa üye olduktan sonra gerçekleştireceğiniz ilk uçuşla birlikte 5 TL değerinde UçuşPuan’ı da Hoş Geldin puanı olarak hediye kazanırsınız.

Pegasus Plus’a üyelikle, hem kişiye özel kampanyalardan hem de Pegasus yeniliklerinden ilk siz haberdar olursunuz.

Pegasus Plus’ta 1 UçuşPuan=1TL’dir.

flypgs.com adresinde ve mobil web sitemiz üzerinde Pegasus Plus sayfaları altında veya mobil uygulamamızda yer alan üyelik formunu doldurarak üyeliğinizi oluşturup Puan kazanmaya ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizde yer alan cep telefonu numaranız ve üyeliğiniz oluştuğunda size iletilen şifre ve ile üyelik sayfanıza giriş yaparak hem size özel kampanyalara hem de uçuş ve puan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Adınızı, Soyadınızı ve T.C. kimlik numaranızı 7737’ye kısa mesaj atarak da programa ön üyeliğinizi başlatabilirsiniz. ön üyeliğiniz başladığında UçuşPuan da kazanmaya başlarsınız. UçuşPuan’larınızı kullanabilmek için üyelik başlattığınız telefon numarası ve size iletilen PegasusPlus şifresi ile flypgs.com altında yer alan Pegasus Plus sayfasından üye girişi yaparak eksik bilgilerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Pegasus Plus’ta üyelik süresinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Zaman aşımı ile üyeliğiniz iptal olmaz veya aktive etmeniz gerekmez.

Pegasus Plus’ta üyelikler kişiye özeldir ve üyelik bilgileri gizlidir. UçuşPuan’larınızı kullanmak için sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve 4 haneli şifrenizi girerek üye girişi yapmanız gerekmektedir. Kazandığınız UçuşPuan’larınızı kullanarak başkası adına bilet alabilirsiniz. Kişisel bilgi güvenliğiniz nedeniyle şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanızı öneririz.

Bilgilerinizi çağrı merkezimiz veya Bize Yazın üzerinden talep açarak yapabilirsiniz. Bilgilerinizi çağrı merkezimiz ve web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizi belirterek alacağınız biletlerle ek bagaj, yemek, koltuk seçimi işlemlerinden, tutar üzerinden %2 TL değerinde UçuşPuan kazanırsınız. Uçuşlarınızdan UçuşPuan kazanmak için biletinizi Pegasus Plus hesabınıza giriş yaparak almanız veya bilet alımınız sırasında yolcu bilgileri ekranında üyelik numarası gördüğünüz alana Pegasus Plus’ta kayıtlı cep telefonu numaraızı yazmanız yeterlidir. UçuşPuanlarınız uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra 72 saat içinde hesabınıza eklenecektir. Pegasus Plus üyeleri uçuşlarının yanı sıra program iş ortaklıklarndan ve online ve mobil check in işlemlerinden de UçuşPuan’lar kazanmaktadırlar.

UçuşPuan’larınızı, Pegasus’tan bilet alırken, koltuk satın alma, fazla bagaj ödemesi, spor ekipmanı taşıma, opsiyon satın alma ve ön bildirimli yemek siparişlerinizde kullanabilirsiniz. UçuşPuan’larınızı biriktirip ödemelerinizin tamamını UçuşPuan’larınızla yapabilirsiniz veya mevcut UçuşPuan’larınızı toplam tutar üzerinden indirim olarak da kullanabilirsiniz.

Ne kadar UçuşPuan‘ınız olduğunu flypgs.com’da Pegasus Plus sayfasından ve çağrı merkezimiz üzerinden üye numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Pegasus Plus üyelik programında kazanılan UçuşPuan’lar nakit para olarak talep edilemez.

Aldığınız bilet ve ek hizmetlerden kazandığınızın UçuşPuan’ların hesabınıza geçirilmesi uçuşunuz gerçekleştikten sonra 72 saat içinde gerçekleştirilecektir. UçuşPuan’larınızın otomatik olarak hesabınıza işlenmesi için bilet alımınız sırasında yolcu bilgilerinizi girerken Pegasus Plus üye numarası alanına programda kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir..

Bulunduğunuz tarihten 180 gün öncesine kadar gerçekleştirdiğiniz uçuşlardan UçuşPuan kazanma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi hem flypgs.com ve mobil web sitemiz üzerinden hem de çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Pegasus Plus’ta geçmiş uçuşlarınızı ekleyebileceğiniz gibi üyelik numaranızı yazmadan aldığınız gelecek uçuşlarınızı da ekleyip uçuşunuz gerçekleştiğinde UçuşPuan’larınızı otomatik olarak kazanmış olursunuz. Gelecek uçuşlarınızı işlemek için bir tarih sınırlaması bulunmamaktadır.

Geçmiş ve gelecek uçuşlarınızı hesabınıza ekleyebilmek için flypgs.com altındaki Pegasus Plus sayfasından üye girişi yaparak “Aktivitelerim ve Puan işleme” sayfasına gelmeniz gerekmektedir. Sayfanın alt tarafında bulunan 4 farklı uçuş ekleme seçeneğinden birini seçerek uçuşunuza ait bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Farklı kişilere ait hesaplar birleştirilemez ancak kendi UçuşPuan’larınızı kullanarak başkasına bilet alabilirsiniz.

18 yaşından küçük misafirlerimiz ancak ebeveynlerinin hesaplarına bağlı olmak koşulu ile üyelik başlatabilirler. 18 yaşından küçük üyelerimizin kazanacakları UçuşPuan’lar bağlı oldukları hesaplara eklenmektedir. Hesabınıza bağlı üyelik oluşturmak için flypgs.com altında yer alan Pegasus Plus sayfasından üye girişi yapmanız ve “Bağlı Üyelikler” sayfasına gelmeniz gerekmektedir. Bu sayfadan 18 yaşından küçük çocuklarınız için kendi hesabınıza bağlı üyelikler oluşturabilir, çocuklarınızın uçuşlarından da UçuşPuan’lar kazanmaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınız 18 yaşına geldiklerinde size bağlı üyelikleri asıl üyeye çevrilecek ve kendi hesaplarına UçuşPuan’larını kazanmaya başlayabilecekler.

Puanlarınızla çocuğunuz veya istediğiniz herhangi bir kişi adına bilet veya ek hizmet satın alabilirsiniz. 2-12 yaş arası çocukların yalnız uçak yolcuğu yapmaları genel uçuş kuralları ile sınırlıdır. Bunun için uçuş kullarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Aynı kişiye ait olduğu tespit edilen üyelikler birleştirilebilir. Belli başlı bazı bilgileri aynı olan üyelikler sistem tarafından ayrıt edilerek otomatik olarak birleştirilmektedir. Bunun dışında aynı kişiye ait hesap birleştirme talepleriniz için çağrı merkezimizi arayabilir veya flypgs.com üzerinden “Bize Yazın” alanından talep oluşturabilirsiniz. Birleştirilen hesaplarda mevcut olan UçuşPuan’lar var ise bu puanlar birleştirilerek yeni hesap üzerinden takip dilebilir.

Kazanılan UçuşPuan’lar, kazanıldığı tarihi takip eden 2. takvim yılının sonunda geçerliliğini kaybeder. Yani 2013 yılı içinde kazanılan UçuşPuan’ların süresi 2015 yılı sonunda, 2014 yılı içinde kazanılan UçuşPuan’ların kullanım süresi ise 2016 yılı sonunda sona erer. En erken kazandığınız UçuşPuan, sistem tarafından ilk harcanandır. Kullanım süresi dolan UçuşPuan’larınız yılın son günü hesabınızdan otomatik olarak silinir.

UçuşPuan’larınızı kullanarak aldığınız biletlerinizi iade etmeniz durumunda, iade edilecek olan UçuşPuan’ların kullanım süresi dolmuş ise hesabınızdan otomatik olarak silinir.

Kullanım süresi dolacak olan UçuşPuan’larınızın takibini flypgs.com altında yer alan Pegasus Plus sayfalarından cep telefonu numaranız ve şifreniz ile üye girişi yaparak “Puan Durumum” sekmesinden yapabilirsiniz.

Hesabınızda UçuşPuan biriktirebilmek için uçuş yapmanız gerekmektedir. İlk uçuşunuzdan sonra kazanacağınız puanlara ek olarak 5TL değerinde UçuşPuan da Pegasus Plus tarasından hesabınıza hediye olarak eklenecektir. 2.uçuşunuzdan itibaren de hesabınızda bulunan puanları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Program ortaklıklarından kazanılan UçuşPuan’lar için uçuş yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Üyeler program ortaklıklarından UçuşPuan kazanmışlar ise ilk uçuşlarından itibaren puanlarını kullanmaya başlayabilirler.

Pegasus Plus’ta üyelik numaranız cep telefonu numaranızdır. Üyelik numarası gördüğünüz tüm alanlara üyeliğinizde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız flypgs.com üzerinden Pegasus Plus sayfasına girerek üye girişi esnasında “şifremi unuttum” seçeneği ile yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Ek olarak çağrı merkezimizden de konuyla ilgii destek alabilirsiniz.

Çağrı merkezimiz üzerinden iptal işlemi yaptırabilirsiniz.

Pegasus plus kart sahipleri aynı zamanda Pegasus Plus üyesidir ve Pegasus Plus in tüm avantajlarından faydalabilirler. Üyelik bilgilerinizi tamamlamak ve uçuş ve puan işlemlerinizi takip etmek için kart başvurunuzda vermiş olduğunuz cep telefonu numarası ve size iletilmiş olan Pegasus Plus şifresi ile Pegasus Plus üye girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitemiz flypgs.com, mobil sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden gerçekleştireceğiniz online check-in işlemlerinden UçuşPuan kazanabilirsiniz. Puan kazanımı için üye girişi yaparak işleminizi gerçekleştirmeniz veya online check-in sırasında üyelik numaranızın ilgili ekranlara girişini yapmanız gerekmektedir.