Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Pegasus Plus Nedir?

Üye olmanın ve UçuşPuan kazanmanın en kolay yolu!

Pegasus Plus’a sadece cep telefonu numaranla kayıt oluyorsun ve uçtukça UçuşPuan kazanıyor, UçuşPuan kazandıkça uçuyorsun.
UçuşPuan’ların hesabı da çok kolay. Çünkü Pegasus Plus’ta 1 UçuşPuan = 1 TL

Cep telefonun üyelik numaran!

Kartlar, kullanıcı kodları, üyelik numaraları yok. Üye olmak için kullanacağın tek şey, cep telefonu numaran!

Kontenjan sınırlarına takılma!

Artık UçuşPuan’larınla kontenjan sınırına takılmadan uçabilirsin!

Zaman kısıtlamalarına son!

İstediğin uçuşu, istediğin saati seçebilir, UçuşPuan’larını kolayca harcayabilirsin!

Alan vergilerini de UçuşPuan’larınla öde!

Havalimanı vergilerini bile UçuşPuan’larınla ödeyebilirsin! Sadece bedava uçuş için bekleme!
İstersen UçuşPuan’larını bilet indirimi olarak ya da ek hizmet satın alarak kullanabilirsin!

UçuşPuan’larını harcarken de kazan!

UçuşPuan’larını kullanırken kazanmaya devam edebilirsin!

Program Ortaklarımız ve Misafir Programı

Pegasus Plus üyesi iş ortaklarımızla yürüttüğümüz diğer programlara üye ol! Daha çok kazan!

BUDGET

Kampanya Şartları

 • Kampanya 31.08.2014 tarihine kadar tüm Budget ofislerinde geçerlidir.
 • Kampanyadan sadece aktif Pegasus Plus üyeleri faydalanabilecektir. Üye numaralarının (kullanıcıların cep telefonu numaraları) kiralama sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Kampanya C grup araçlarda Pegasus fiyatları üzerinden yapılan kiralamalarda geçerlidir.
 • Pegasus Plus üyeleri C kiralamalarında 20 UçuşPuan kazanacaklar.
 • Diğer kampanya, indirim ve promosyonlar ile birleştirilemez.
 • Budget kampanya ve fiyatlar hakkındaki değişiklik hakkını saklı tutar.
 • Budget Genel Kiralama koşulları geçerlidir.

UçuşPuan Kazan ve Kullan!

UçuşPuan Kazanmak Kolay!

Pegasus Plus üyeleri, UçuşPuan’larını çok kolay kazanıyor! Ayrıca yıl boyunca Pegasus Plus’lılara özel sürprizler ve kampanyalar onları bekliyor! Eğer Pegasus Plus üyesiysen, sadece uçarken değil, koltuk seçerken, ekstra bagaj alırken, opsiyonlu bilet rezervasyonu yaparken, yemek siparişi verirken hatta UçuşPuan’larını harcarken bile UçuşPuan kazanabilirsin.

Nasıl kazanırım?

 • Uçuşunu gerçekleştirdikten sonra %2 UçuşPuan kazan!
 • Sadece kendi uçuşundan değil sana bağlı üyelerin
  uçuşlarında da UçuşPuan kazan!
 • Ek hizmet alımlarından da UçuşPuan kazan!

Yani;

 • Dilediğin koltuğu seçerken,
 • Fazla bagaj ücretini öderken,
 • Bilet fiyatını sabitlemek için opsiyon satın alırken,
 • Ön siparişle dilediğin yemeği seçerken,
 • Online check-in yaparken

...hep sen kazan!

Harcamak da Kolay!

 • UçuşPuan’larını kolayca harca!
 • UçuşPuan’larınla sadece bilet değil; koltuk, ekstra bagaj, opsiyonlu bilet ya da yemek al!
 • UçuşPuan’larını kontenjan sınırı olmadan dilediğin uçuşta kullan!
 • Havalimanı vergilerini bile UçuşPuan’larınla öde!
 • Sadece bedava uçuş için bekleme! İstersen UçuşPuan’larını bilet indirimi olarak ya da ek hizmet satın alarak kullan!

Sıkça Sorulan Sorular

Pegasus Plus, Pegasus Hava Yolları misafirlerinin uçarken ve ek hizmetlerden yararlanırken UçuşPuan kazanmalarını ve bu puanları yine Pegasus Hava Yolları bünyesinde uçuş ve ek hizmet alımları için kullanmalarını sağlayan bir misafir programıdır.

Pegasus Plus üyesi olarak yapacağınız uçuşlardan, toplam ödeme tutarınız üzerinden %2 oranında UçuşPuan kazanırsınız. Kazandığınız UçuşPuan’lar ile biletinizi alabilir, fazla bagajınızı, ön bildirimle yemeğinizi ödeyebilir, koltuk seçiminde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda opsiyon satın alma ve spor ekipmanı taşıma işlemlerinde de UçuşPuan’larınızı kullanabilirsiniz.

İlk uçuşunuzdan sonra ise size 5 TL Hoş Geldin UçuşPuanı veriyoruz.

Pegasus Plus’a üyelikle, hem size özel kampanyalardan hem de Pegasus yeniliklerinden ilk sizi haberdar ediyoruz.

flypgs.com adresinde ve mobil web sitemiz üzerinde Pegasus Plus için bir başvuru formumuz bulunuyor. Bu formu doldurarak programa üye olabilirsiniz. Aynı zamanda kısa mesajla da üyelik başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Adınızı, soyadınızı ve T.C. kimlik numaranızı 7737’ye kısa mesaj atarak başvuruda bulunmuş olursunuz. Kısa mesaj ile başvurduğunuzda hemen UçuşPuan kazanmaya başlarsınız. UçuşPuan’larınızı kullanabilmek için ise başvurunun tamamlanması için gerekli olan diğer bilgileri tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi www.flypgs.com ve mobile.flypgs.com üzerinden yapabilirsiniz.

Üyeliğinizin bir tamamlanma süresi yoktur. İstediğiniz zaman programa dâhil olabilir, isteğiniz zaman da çıkabilirsiniz. Ancak programdan ayrılmanız durumunda kazandığınız UçuşPuan’lar nakit paraya çevrilmez.

Üyeliğiniz bireyseldir. Üyeliğinizle elde ettiğiniz UçuşPuan’ları kullanarak başkası adına bilet alabilirsiniz. Ancak UçuşPuan kazanmak için bilet üzerindeki isim ile üye adı ve soyadının aynı olması gerekmektedir. Kişisel bilgi güvenliğiniz nedeniyle üyelik şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanızı öneririz.

Bilgilerinizi çağrı merkezimiz ve web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizi belirterek alacağınız biletlerle ek bagaj, yemek, koltuk seçimi işlemlerinden, tutar üzerinden %2 TL değerinde UçuşPuan kazanırsınız. UçuşPuanlarınız uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra 72 saat içinde hesabınıza eklenecektir.

UçuşPuan’larınızı, Pegasus’tan bilet alırken, koltuk satın alma, fazla bagaj ödemesi, spor ekipmanı taşıma, opsiyon satın alma ve ön bildirimli yemek siparişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ne kadar UçuşPuan‘ınız olduğunu flypgs.com’dan ve çağrı merkezimiz üzerinden üye numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Pegasus Plus üyelik programında kazanılan UçuşPuan’lar nakit para olarak talep edilemez.

Aldığınız bilet ve ek hizmetlerden kazandığınızın UçuşPuan’ların hesabınıza geçirilmesi 72 saat dolmadan gerçekleştirilecektir. UçuşPuan’larınızın otomatik olarak hesabınıza işlenmesi için üye numaranızı bilet alımında belirtmeniz gerekmektedir.

Üyeliğinizin başladığı tarihten 1 ay öncesine kadar gerçekleştirdiğiniz uçuşlardan UçuşPuan kazanma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi hem flypgs.com ve mobil web sitemiz üzerinden hem de çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üyeliğinizin başlamasından itibaren en fazla 6 ay geriye dönük olmak üzere, üye numaranızı belirtmeden yaptığınız uçuşlarda ya da sizin adınıza olmak şartıyla başkalarının satın aldığı uçak biletlerinden de UçuşPuan kazanabilirsiniz. Bu türdeki UçuşPuan talepleriniz için çağrı merkezimizi arayabilir, web sitelerimizden yararlanabilirsiniz. PNR numarası, parkur, uçuş numarası, yolcu adı ve soyadı ile üyelik numaranız veya cep telefonu numaranızı belirtmeniz kaydıyla geriye dönük uçuşlardan UçuşPuan kazanabilirsiniz.

Farklı kişilere ait iki hesabın birleşimi ile UçuşPuan kazanımı ya da harcaması yapılamaz.

18 yaşından küçük misafirlerimiz için ebeveynlerinin hesaplarına bağlı üyelik oluşturma olanağı sunuyoruz. Böylece çocuğunuzun yaptığı uçuşlardan UçuşPuan kazanabilirsiniz. Bu işlemi flypgs.com ve mobil web sitemizden üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi çağrı merkezimizden vasıtasıyla da yapabilirsiniz. UçuşPuanlarınız bağlı üyeniz uçuşunu gerçekleştirdikten sonra 72 saat içinde hesabınıza eklenecektir.

Genel kurallarımız gereği, 2-12 yaş arasındaki çocuklar ebeveynleri olmaksızın tek başlarına uçuş gerçekleştiremiyorlar. Bu sebeple UçuşPuanlarınızı çocuğunuzun yalnız olduğu durumlarda kullanamazsınız. Eğer çocuğunuz sizinle seyahat ediyorsa UçuşPuanlarınızı çocuğunuz için de kullanabilirsiniz.

Evet, birleştirebilirsiniz. Bu işlemleri çağrı merkezimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kazanılan UçuşPuan’lar, kazanıldığı tarihi takip eden 2. takvim yılının sonunda geçerliliğini kaybeder. En erken kazandığınız UçuşPuan, sistem tarafından ilk harcanandır. Kullanım süresi dolan UçuşPuan’larınız hesabınızdan silinir.

İlk uçuşunuzun ardından size 5 TL değerinde Hoş Geldin UçuşPuanı veriyoruz.

Yalnızca şifrenizi unuttuysanız flypgs.com üzerinden şifre talebinde bulunabilir, çağrı merkezimizden de hem kullanıcı numaranız hem de şifreniz konusunda destek alabilirsiniz.

Çağrı merkezimiz üzerinden iptal işlemi yaptırabilirsiniz.

1 UçuşPuan = 1 TL’dir. Yaptığınız uçuşlardan toplamda ödediğiniz tutar üzerinden %2 TL değerinde UçuşPuan kazanırsınız.

İlham verici seyahat tüyoları ve özel Pegasus fırsatlarından haberdar olmak ister misin?

Hemen e-posta adresini bizimle paylaş