Şu anda güncel olmayan bir tarayıcı kullandığınız için sitemizin bütün fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz.
Lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

 

BİLET İŞLEMLERİM

Online kanallardan ve çağrı merkezinden alınan biletlerin değişiklik, iptal vb işlemlerini ve rezervasyonların bilete çevrilmesini buradan yapabilirsiniz.

Tüm rezervasyonlarınızı görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

UÇUŞUNUZ İÇİN HİZMETLER

Ek Bagaj Koltuk Seç Yemek Seç

Biletlenmiş olan rezervasyonunuzu görüntüleyebilir, Elektronik Biletinizi yazdırabilirsiniz.

Ek bagaj satın almak için aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Koltuk seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Yemek seçimi yapmak için, aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Aşağıda bulunan alanlara Rezervasyon Kayıt Numaranızı (PNR) ve Soyadınızı girerek devam butonuna basınız.

Kampanyalardan Haberdar Ol

Size özel hazırladığımız Pegasus fırsatlarından haberdar olmak için kaydolun.

Yolcu Hakları

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları uçuş aksaklıklarında yolcu tazminat ve konforuyla ilgili hizmetler sistemi, aşağıda tanımlanmış ilgili durumlarda siz misafirlerimize gereken hizmetleri sağlayacaktır.

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde, konfirme bileti ve konfirme rezervasyonu olduğu halde overbooked uçuşlarda, kapasite fazlası satış olması nedeniyle uçuşa kabul edilemeyen yolcular içindir.

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinin iptali durumudur.

***Uçuş iptal durumunda seferin iptal sebebine bağlı hizmet ve tazminat uygulamaları farklılık göstermektedir. Bu nedenle uçuş iptal durumunda ki haklar ve istisnalar başlıklarını incelemenizi rica ederiz.

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uzun gecikmelerdir.

İçhat ve Türkiye’den Pegasus Havayolları uçuşlarında, konfirme rezervasyonunuz ve konfirme biletiniz olan bir uçuşta, check in süresinde kontuara başvurduğunuz takdirde yukarıda bahsi geçen durumlardan herhangi biri nedeniyle, seyahatinizin gerçekleşmesinde bir aksaklık yaşıyor iseniz Pegasus Havayolları Yolcu Tazminat ve Komforuyla İlgili Hizmetler Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Özel indirimli ve ücretsiz bilet sahibi yolcularımız bu sistemden yararlanamaz. Engelli yolcularımıza ve refakatsiz seyahat eden çocuk yolcularımıza gereksinecekleri özel hizmetler, Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.

Misafirlerimiz yolcu hakları konusundaki şikayetleri hakkında bizimle irtibat kurabilirler:

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/A 34912 - Kurtköy / İSTANBUL Misafir İlişkileri Dept.

Çağrı Merkezi Telefon Numarası
+90 (888) 288 18 18

Fax
+90 (216) 560 70 93

Uçuşa Kabul Edilmeme riski olan seferlerde öncelikle yolcularımıza gönüllü olup olamayacakları sorulur. Gönüllü olmayı kabul eden yolcularımıza gerekli bilgiler Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.

Yolcumuzun Uçuşa Kabul Edilmedildiği seyahatin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği başka bir tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı Pegasus Havayolları ve/veya yetkilendirilmiş tur operatörü tarafından sağlanır.

Ayrıca aşağıda yer alan hizmetler yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

  • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
  • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı
  • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

İçhat ve KKTC Uçuşları:

***İçhat ve KKTC uçuşlarında meydana gelen overbook (uçuşa kabul edilmeme) durumunda kişi başı EUR 100 tazminat verilir.

Türkiye çıkışlı dışhat uçuşları;

Uçuş Uzunluğu Tazminat Miktarı Son Varış Noktasına Gecikme Aşağıdaki Koşullara Uyuyor İse Tazminat Tutarının % 50'si Verilir
1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az

***Yukarıda yer alan ücretler TL karşılığında yolcularımıza ödenmektedir.

İptal edilen seferin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği bir başka tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı sağlanır. Ayrıca aşağıdaki hizmetler de yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

  • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
  • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı
  • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-posta gönderim imkanı

Sivil Havacılık Yönetmeliği gereğince uçuştan 14 ile 7 gün öncesine kadar yapılan uçuş iptali bildirimlerinde yolcuların tazminat hakkı bulunmamaktadır.

İçhat veya Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir. Sefer İptal durumlarıyla karşılaşan yolcularımıza aşağıdaki tabloda belirtilmiş miktarlarda tazminat sağlanacaktır:

İçhat ve KKTC Uçuşları:

***İçhat ve KKTC uçuşlarında meydana gelen sefer iptallerinde kişi başı EUR 100 tazminat verilir.

Türkiye çıkışlı Dışhat uçuşları;

Uçuş Uzunluğu Tazminat Miktarı Son Varış Noktasına Gecikme Aşağıdaki Koşullara Uyuyor İse Tazminat Tutarının % 50'si Verilir
1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az

***Yukarıda yer alan ücretler TL karşılığında yolcularımıza ödenmektedir.

Uçuş Uzunluğu Süresine Göre Uzun Gecikme Kapsamına Giren Koşullar
1500 km'yi geçmeyen uçuşlar 2 saatten fazla
1500-3500 km.arasındaki uçuşlar 3 saatten fazla
3500 km'den uzun uçuşlar 4 saatten fazla

Uzun gecikmelerde tazminat ödenmemektedir. Aşağıdaki hizmetler yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır.

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir.

  • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
  • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

***Yönetmelik kurallarına ek olarak şirket yönetimimizin almış olduğu karar doğrultusunda İçhat ve KKTC seferlerinde 3 saat ve üzerinde meydana gelen gecikmeler ve sefer iptalleri:

Aşağıdaki uygulama uçuşa 24 saatten az zaman kala, zorunlu hallerde Şirketimiz tarafından yapılan gecikme ve sefer iptallerinde geçerlidir.

15 Ağustos 2006 tarihinde itibaren; Şirketimizden kaynaklanan teknik arıza veya benzeri aksaklıklar nedeniyle iç hatlar ve KKTC'ye yapılan tarifeli seferlerde meydana gelen gecikme durumlarında yolculara verilecek hizmetler aşağıdaki gibi olacaktır:

  • 3 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecektir.
  • 5 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecek ve yolcunun talep ettiği herhangi bir iç hat uçuş noktasına tek yön ücretsiz bilet Pegasus Havayolları tarafından takdim edilecektir.

Tüm makul önlemler alınmasına rağmen kaçınılamayan olağandışı koşullardan kaynaklanan uçuş aksaklıkları durumunda tazminat ödenmeyecektir. Bunlar değişken politik durumlar, elverişsiz hava koşulları, (sis, kar, fırtına, buzlanma gibi...), beklenmedik güvenlik ve emniyet zaafları ile sınırlamaları, grevler, havalimanı sorunları, hava trafiği sınırlamaları, bagaj, yolcu, uçak ve havalimanını içeren istisnai güvenlik tedbirleridir.

Yolcu iletişim bilgisinin, hava taşıma işletmesince talep edilmesine karşın hava taşıma işletmesine verilmemesi veya yanlış verilmesi durumunda, hava taşıma işletmesi sorumlu tutulmamaktadır. Bu kapsamda bilet alım esnasında bildirilen telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekmektedir.

Pegasus Havayolları tarafından yetkilendirilmiş Yer Hizmetleri personeli yukarıda anlatılan hizmetlerin verilmesini Pegasus Havayolları adına sağlayacaktır. Gerektiğinde tur operatörleri bu düzenlemelerde görev alacaklardır.

Bu bilgi broşürü Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin EC No 261/2004 numaralı Regülasyonu'na dayanarak hazırlanmıştır.

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
Misafir İlişkileri Dept. ile ilgili sorularınız için bize yazın.

Türkiye Bilet Hattı
+90 (888) 288 18 18

Diğer Ülkeler
0090 850 250 67 77

Fax
+90 (216) 560 70 93

Yanıtını aradığınız başka bir soru varsa diğer soru kategorilerini görmek için tıklayınız.

İlham verici seyahat tüyoları ve özel Pegasus fırsatlarından haberdar olmak ister misin?
Hemen e-posta adresini bizimle paylaş