Balkanlar gece hayatı nasıl?

Balkanlarda Gece Hayatı Nasıl?

Balkan gece hayatı denilince akan sular bile önce durur, sonra dans etmeye başlar. Nehir kıyısına demir atmış tekne kulüpler, mükemmel manzaralar sunan çok katlı gece kulüpleri, klasik bir gece geçirmek için yemekli barlar, her zaman “sert” kalmak için rock barlar, kurtları dökmek için tavernalar… Balkan gece hayatı dünyasında konsept çok!

Belgrad’da yıl boyunca ünlü festivaller düzenlenir. Tiran gece hayatını bilen bilir. Saraybosna’da gece kulüpleri sabaha kadar açıktır. Üsküp gece hayatı hem ucuz hem de renklidir. Kısacası Balkan geceleri, eğlenceli ve ekonomik bir tatil geçirmek istiyorsan kesinlikle beklentilerini karşılayacak.

Balkanlar Nerede?

Balkanlar tam olarak nerede?

Balkanlar deyince çoğu kişinin aklına sadece Avrupa gelir, ama bu bilgi biraz eksik. Balkanlar, İtalya’nın doğusu ile Anadolu’nun batısını da içine alan bir bölgeyi kapsıyor. Yani Avrupa kıtasının güneydoğu bölgesi, Balkanlar olarak adlandırılıyor.

Balkan Ülkeleri Hangileri?

Balkan ülkeleri

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Romanya, Türkiye’nin Trakya kısmı ve İtalya (çok küçük bir kısmı) Balkan ülkeleri listesini oluşturuyor.

Topraklarının tamamı Balkanlar içerisinde sayılan ülkeler; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Yunanistan ve Kosova olarak sıralanıyor. Bir Balkanlar turu da çoğunlukla bu ülkeler üzerinden planlanıyor.

Bu Topraklarda Her Zaman Dans Var: Balkanlar

Balkanlar ve dans kültürü.

Balkanlar, eğlence konusunda adeta bir renk mozaiği. Balkanları gezerken burada yaşayan insanların hem ne kadar birbirine benzediğini hem de ne kadar birbirlerinden ayrıştığını göreceksin. Balkanların birçok yerinde halk oyunları gibi geleneksel eğlence gecelerine denk gelebilirsin. Özellikle Makedon halk oyunları oldukça popüler.

Sırbistan, Makedonya ve Bosna Hersek gibi yerlere gitmenin bir güzel yanı da tatili vizesiz Balkanlar turuna dönüştürebilmek. Yaz ayları için Balkan turları düzenlemek, Avrupa’da vakit geçirmek isteyenlerin yapabileceği en ekonomik aktivitelerden biri. Canlı müziklerin peşinde, hem doğa hem de lezzet turu yapabileceğin bir tatil!

Dünyanın en güzel gece hayatına sahip şehirlerinden biri olan Belgrad’ı ele alalım. Exit, Supernatural ve Resonate gibi festivaller, sırt çantalı gezginleri yıl boyunca bir araya getiriyor.

Yazının devamında Balkan geceleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. O zaman, Balkan gece hayatının gezi rehberi başlasın!

Festivallerin Şehri: Belgrad Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Belgrad gece hayatı nasıl?

Balkanlarda en iyi gece hayatına sahip şehirlerden biri, tartışmasız Belgrad. Sırbistan’ın başkenti Belgrad, yıl boyunca düzenlenen müzik, dans ve tiyatrolarıyla olduğu kadar gece kulüpleriyle de ünlü bir şehir. Belgrad’daki gece kulüpleri, Sava Nehri üzerindeki caddelerde yer alıyor. Belgrad turunda, tarihleri denk getirebilirsen katılabileceğin etkinlikler şu şekilde.

En İyi Belgrad Festivalleri

Ünlü Belgrad festivalleri

Kaynak

Geceleri Belgrad’da gezilecek yerler arıyorsan senin için aşağıya en iyi 5 mekanı sıralıyoruz. Belgrad gecelerine çıkmadan önce bu mekanların güncel bilgilerini araştırabilirsin. Belgrad gece kulüpleri, yaz mevsimi dışında kapalı olabiliyor.

En İyi 5 Belgrad Gece Kulübü

Belgrad gece kulüpleri

Kaynak

En İyi 3 Belgrad Canlı Müzik Mekanı

Belgrad canlı müzik mekanları.

Kaynak

Bunlara ek olarak Belgrad’da gezilecek yerler için Mr. Stefan Braun mekanını da önerebiliriz. Burası oldukça kışkırtıcı performanslara sahne oluyor. Daha önceden yazdığımız  ve farklı açılardan ele aldığımız birçok Belgrad gezi rehberi içeriğimiz var. Aşağıya bıraktık.

Belgrad Eğlence Dünyası

Belgrad Gezi Rehberi

Belgrad’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Belgrad’da Tarihle Dolu Bir Yaz Tatili

Genç ve Dinamik: Tiran Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Tiran gece hayatı nasıl?

Eğlence dolu tatil için bir Balkan ülkesini seçeceksen Arnavutluk’un başkenti Tiran’da da akşamlarını şenlendirebileceğin iyi eğlence mekanları var. Özellikle hafta sonu etkinliklerinde öne çıkan bu mekanlar, çoğunlukla üniversiteli gençlerin zaman geçirdiği, aynı zamanda şehri ziyaret eden gezginlerin sosyalleştiği yerler.

Bir Tiran gezi rehberi içeriği yazmıştık daha önce. Gitmeden önce ona da bir göz atmanı tavsiye ederiz.

Tiran Gezi Rehberi

En İyi 3 Tiran Gece Kulübü

Tiran'ın en iyi gece kulüpleri hangileri

Kaynak

En İyi 3 Tiran Canlı Müzik Mekanı

Tiran canlı müzik mekanları

En İyi Tiran Festivalleri

Tiran'ın ünlü festivalleri

Ekonomik ve Enerjik: Üsküp Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Üsküp'te ekonomik gece hayatı.

Üsküp, son dönemlerin öne çıkan Balkan ülkelerinden biri. Ucuz tatil planlarında yer alan Üsküp, doğası, festivalleri ve gece hayatı konusunda sunduğu alternatiflerle her zaman içindeki “Eğlenceyi takip et” sesini dinleyenlere ev sahipliği yapıyor. Vardar, Serava ve Teraska nehirleri üzerindeki şehir Üsküp, özellikle Balkan turunun son günleri için ideal bir rota.

En İyi 6 Üsküp Gece Kulübü

Üsküp gece kulüp

Kaynak

En İyi 3 Üsküp Canlı Müzik Mekanı

Üsküp ünlü canlı müzik mekanları.

Kaynak

En İyi Üsküp Festivalleri

Üsküp'teki en iyi festivaller.

Kaynak

Üsküp kültürü ile ilgili biraz daha okuma yapmak istersen Üsküp’ün kültürel zenginliği konulu içeriğimizi buraya koyduk.

Unutulmaz Boşnak Geceleri: Saraybosna Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Saraybosna eğlence hayatı

Boşnak insanları için “dünyanın en güzel kadınları ve erkekleri” yakıştırması yapılır. Saraybosna gecelerinde bu savın doğru olup olmadığını kanıtlamak çok kolay.

Yaz aylarında Saraybosna, Bosna Hersek’in en canlı noktası konumuna gelir; çünkü Balkan turu yapmak isteyen birçok kişinin yolu buraya düşer. Sosyalleşmek ve eğlenmek için mükemmel bir zaman!

En İyi 4 Saraybosna Gece Kulübü

Saraybosna gece haatı nasıl?

Kaynak

En İyi 3 Saraybosna Canlı Müzik Mekanı

Saraybosna'daki ünlü canlı müzik mekanları.

Kaynak

Kino Bosna

En İyi Saraybosna Festivalleri

Saraybosna en iyi festivaller

Kaynak

Saraybosna hakkında önceden çok konuştuk. “Şöyle bir bakayım” diyorsan eski yazılarımızı buraya bırakıyoruz.

Saraybosna Gezisinde Kendini Yabancı Hissetmeyeceğinin 6 Kanıtı

Saraybosna’nın Hüznünü Bir Anda Dağıtan 6 Mekan

Kitap Gibi Okuyacağınız Bir Şehir: Saraybosna

Balkanlara Uçak Bileti Bulmak

Balkan turuna çıkacaksan istediğin Balkan ülkesine uçak bileti almak için Pegasus tarifelerinden yararlanabilirsin. Ekonomik ve güvenli bir uçuş işin Pegasus seni bekliyor.

Karadağ’ın Eğlence Merkezi: Budva Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Budva geve hayatı

Balkanlarda en iyi gece hayatı şehirlerinden biri, son yıllarda sırt çantalı gezginlerin uğrak noktalarından olan Budva. Karadağ’ın sahil kenti Budva, yazın tadını çıkarmak ve eğlenceli zaman geçirmek için gidilebilecek bir yer. Aynı zamanda burası harika bir doğaya da sahip.

En İyi 5 Budva Gece Kulübü

Budva'nın en iyi eğlence mekanları

Kaynak

En İyi 2 Budva Canlı Müzik Mekanı

Budva'nın en iyi canlı müzik mekanları

En İyi Budva Festivali

En popüler Budva festivalleri.

Balkanlarda Rock: Atina Gece Hayatı ve Gezilecek Yerleri

Atina gece kulüpleri

Atina, dünyanın en güzel ve eski yerlerinden biri. Antik zamanlarda bir medeniyet beşiği olmuş bu güzel şehir, günümüzde Balkan gece hayatı konusunda üst sıralara oynayan şehirlerden. 24 saat yaşayan Atina’da her hafta sonu, çılgın bir partiye denk gelmek mümkün.

En İyi 3 Atina Gece Kulübü

Atina'daki en iyi gece kulüpleri

Kaynak

En İyi 3 Atina Canlı Müzik Mekanı

Atina en ünlü canlı müzik mekanları

Kaynak

En İyi Atina Festivalleri

Atina'daki en iyi festivaller

Kaynak

Atina ile ilgili birçok içeriğimiz var. Aşağıya bıraktık, merak ettiğin şeyler için hepsi sana çok yardımcı olacak.

Atina Yeme İçme Rehberi

Karış Karış Atina

Hafta Sonu Atina

Atina’da Alışveriş

Bir cevap yazın