BolBol
Üye Girişi

En Ucuz Hollanda Uçak Bileti Fiyatlarım

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Hollanda Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Cmt
10ºC
16ºC
  <span>Cmt</span>
Paz
8ºC
19ºC
  <span>Paz</span>
Pzt
11ºC
21ºC
  <span>Pzt</span>
Para Para: Euro
Saat Saat:
Dil Dil: Flemenkçe

Avrupa’nın batısında yer alan Hollanda, Belçika ve Almanya ile komşudur. Topraklarının büyük bir bölümü su seviyesinin altında ve su seviyesinde olmasına rağmen, köprüleri, kanalları, değirmenleri sayesinde tarım ve hayvancılık alanında dünyanın sayılı ekonomileri arasında yer alır.   

Hollanda seyahati gezginlere başka hiçbir yerde yapamayacakları çok değişik aktiviteler yapabilme imkanı sağlar. Örneğin, sokaklarda yürümek yerine elektrikli bir bot kiralamak ve kanallarda ilerleyerek kentleri gezmek mümkündür. Oteller yerine, yüzen evlerde konaklamak, farklı bir deneyim yaşatır. Ya da bir kentten başka bir kente bisiklet ile yolculuk yapmak gezinin en heyecanlı bölümü olabilir.   

Türkiye’den Hollanda’ya seyahat etmek isteyenler için en uygun ulaşım hava yoludur. Gezginler yılın belirli dönemlerinde düzenlenen Pegasus kampanyalarını takip ederek Hollanda için ucuza uçak bileti temin edilebilir. Erken rezervasyon yapılması halinde de Hollanda için uygun uçak bileti bulunabilir. 

İstanbul’dan Hollanda uçuşları Amsterdam, Eindhoven ve Rotterdam şehirlerine düzenlenen direkt uçuş seferleri ile gerçekleşiyor.

Hollanda Havalimanları Ulaşım Seçenekleri

İstanbul-Amsterdam uçuşları için varış noktası merkeze ortalama 22 km uzaklıktaki Amsterdam Schiphol Havalaanı’dır.

Yaklaşık 4 saat süren İstanbul-Eindhoven direkt uçuşlar içinse merkezden 8 km uzaklıktaki Eindhoven Havaalanı kullanılıyor.

İstanbul-Rotterdam uçuşları genellikle 3 saat 45 dakika kadar sürüyor. Havaalanı ile Rotterdam şehir merkezi arasında ise ortalama 8 km bulunuyor.

3 havalimanından da şehir merkezine sık aralıklarla toplu taşıma seferleri düzenliyor. Genel itibariyle havalimanlarından merkeze gitmek için otobüs, tren, taksi, havaalanı servisleri ve metro kullanılıyor.

Otobüs

Hollanda havaalanlarından şehir merkezine gitmek için kullanılan en popüler araçların başında otobüsler geliyor. Gündüz hatlarının yanı sıra yolculara gece hizmet veren otobüsler de bulunuyor. Havaalanlarına gece yarısından sonra varan kişiler de otobüslere binerek şehir merkezine kısa süre içinde ulaşabiliyor.

Tren

Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Hollanda’da da havalimanları ulaşım seçenekleri arasında trenler yer alıyor. Tren ile şehir merkezine ulaşım olağan koşullar altında rahatlıkla gerçekleşiyor. Bazı şehirlerde trenler sefer aralıkları uzasa da gece saatlerinde de hizmet sunuyor.

Taksi

Hollanda’daki havalimanlarında ne zaman isterseniz taksi bulup, hızlı ve konforlu bir yolculuk sonrasında gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Metro

Rotterdam Havalimanı’ndan metro ile de ekonomik ve hızlı şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Metro seferleri saat yoğunluğuna göre 2-5 dakikada bir gerçekleşiyor ve gece yarısına kadar çalışıyor.

Araç Kiralama

Havaalanından ulaşımda ve şehirleri dolaşmak için yaygın olarak kullanılan seçeneklerden bir diğerini de araç kiralama oluşturuyor. Havaalanlarında yer alan araç kiralama ofislerinden faydalanarak istediğiniz tipte bir araba kiralayabilir, özel araçla daha esnek ve konforlu biçimde şehir merkezine gidebilirsiniz.

Havaalanı Servisleri

Hollanda’daki havalimanlarında servis hizmetleri de veriliyor. Havalimanı servisleri hızlı ve rahat bir ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım seçenekleri arasında yer alıyor.

Hollanda Toplu Taşıma

Hollanda’da ulaşım sisteminde otobüs, tramvay, tren ve metro yaygın olarak tercih ediliyor.

Hollanda’da Toplu Taşıma Seçenekleri Hangileri? Saat Kaça Kadar?

Tramvay, otobüs, tren ve metro popüler ulaşım araçları arasında yer alıyor. Genellikle toplu taşıma araçları 06.00 ile 00.20 arasında hizmet sunuyor. Gece otobüsleri ise 00.30 ile 05.00 saatleri arasında çalışıyor.

Ulaşım Kartı, Özel İndirim Kartı Var mı?

Hollanda genelinde OV-Chipkaart ile turistler oldukça avantaj kazanıyor; daha fazla yeri daha ekonomik koşullarla geziyor. Ayrıca Amsterdam gibi bazı şehirlere özel olarak başka indirimli kartlar da satışa sunuluyor.

Toplu Taşıma Araçları ile Hangi Turistik Yerlere Gidebilirsiniz?

Hollanda’da toplu taşıma araçları ile meşhur kanallar, Dam Meydanı, Rijksmuseum, Vondelpark, Jordaan, Stadswandelpark, Dierenrijk, Van Abbemuseum, Philips Stadyumu, DAF Museum, St.Laurenskerk, Spido, The Euromast, Hotel New York gibi turistik yerlere gidebilirsiniz.

 

Hollanda Şehirlerarası Ulaşım Nasıl?

Hollanda şehirlerarası ulaşım için turistler daha çok tren ve otobüsleri kullanmayı tercih ediyor. Özellikle tren hatlarında Amsterdam-Eindhoven, Amsterdam-Groningen, Amsterdam-Nijmegen, Amsterdam-Maastricht, Rotterdam-Utrecht, Utrecht-Eindhoven, Amsterdam-Rotterdam, Amsterdam-Lahey oldukça popüler rotalar arasında yer alıyor.

Hollanda gezisinin ilk durağı genellikle başkent Amsterdam olur. Gezginlere sıra dışı konaklama serüveni sunan kentte yüzen oteller kalacak yerler arasında oldukça rağbet görenlerdendir.   

Hollanda’nın Amsterdam, Roterdam, Eindhoven gibi büyük kentlerinde beş yıldızlı otellerden daha düşük bütçeli hostellere kadar birçok konaklama seçenekleri bulunur. Ayrıca günlük, haftalık ya da daha uzun süre konaklamak isteyenler için internet ortamından kiralanabilen evler de başka bir alternatif olabilir.   

Türkiye’den direk uçuşla kolaylıkla ulaşılabilen bu kentlerde kalınacak yerler Pegasus otel rezervasyonu ile rezerve edilebilir.

Hollanda 12 eyalet ve 61 şehirden oluşur. Eyaletlerinin tamamında gezginlerin ilgisini çeken aktiviteler ve ilginç mekanlar bulunur. Ülkede UNESCO tarafından dünya miras listesine dahil edilip, korumaya alınan 10 ayrı yer vardır. Bu listede bilinen köklü tarihi eserlerin dışında, Hollanda’nın yüzyıllardır su ile mücadelesinin ve başarısının, hayretler uyandıran en belirgin örnekleri olan su kanalları da bulunur.   

Hollanda’ya seyahat, gezi amacına uygun olarak dört mevsimde de yapılabilir. Ülkenin çeşitli bölgelerinde düzenlenen festivallerin tarihleri gezginlerin seyahat için en çok tercih ettiği dönemlerdir.   

Hollanda, kültür, sanat ve eğlence amacıyla seyahat eden gezginlerin yanı sıra, ülkenin yöresel lezzetlerini, özellikle dünyaca ünlü peynirlerini tatmak ve peynir pazarlarını gezmek isteyen gastronomi tutkunlarının da ilgisini çeker.   

Hollanda turizmi oldukça dinamik ve canlıdır. Ülkedeki görülmesi gereken gezi alanları farklı şehirlere dağılır. Bu şehirlerin en önemlileri ve buralarda yapılabilecek aktiviteler şöyle sıralanabilir:   

 • Amsterdam Turu: Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da çok sayıda müze ve tarihi bina bulunur. Sanatseverleri oldukça memnun eden müzelerin en önemlileri Van Gogh, Rambrant’ın Evi, Anne Frank’in Evi, Rijksmuseum ve Stedelijk Müzesi’dir. Amsterdam aynı zamanda bir festivaller kentidir. Renkli gece hayatı ile de Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasındadır. Amsterdam gezisi ile ilgili detaylı bilgilere Amsterdam Gezi Rehberi üzerinden ulaşılabilir.
 • Keukenhof Parkı: Her sene Mayıs ve Mart aylarında Keunkenhof Parkı’nda düzenlenen lale festivalinde çeşit çeşit ve rengarenk laleler ziyaretçileri büyüler. Dünyanın en büyük lale yetiştiricisi olan Hollanda’nın en renkli lalelerinin sergilendiği bu park, festival zamanında gün boyu ziyaretçileri ağırlıyor. Parkta kafeler, tuvalet ve piknik alanları da yer alıyor. Amsterdam’dan kalkan otobüslerle festival alanına ulaşmak mümkündür. 
 • Roterdam Turu: Hollanda’nın ticaret merkezi ve ikinci büyük kenti olan Rotterdam, mimari yapıları müzeleri ve parkları ile ön plana çıkar. Özellikle bir yaya köprüsü üzerine inşa edilmiş kübik evler bir çok kişinin mutlaka uğradığı bir yerdir. Roterdam’ı gezmek isteyenler Roterdam Gezi Rehberi ile detaylı bilgilere ulaşabilirler.
 • Eindhoven Turu: Eindhoven, Hollanda endüstrisinin başladığı sanayi ve ticaret kentidir. Şehirde gezilebilecek çeşitli müzeler ile büyük bir katedral bulunur. Kent çok iyi aydınlatılması, Avrupa’nın en iyi mühendislik okuluna sahip olması ve muhteşem stadyumu ile bilinir. Eindhoven ile ilgili merak edilen detaylı bilgilere Eindhoven Gezi Rehberi üzerinden kolayca ulaşılır.
 • Lahey Gezisi: Pegasus’un uçuş düzenlediği Amsterdam ve Roterdam’a oldukça yakın bir mesafede bulunan kent, ülkenin idare merkezidir. Parlamento, bakanlıklar, yüksek mahkeme gibi devlet idaresine ait işler bu şehirden yönetilir. Bu nedenle kentte birçok uluslararası etkinlik ve konferans düzenlenir. Şehrin büyük bir bölümü yeşil alandır. Gezginlerin ilgisini çeken çok sayıda Müze ve sanat galerisi bulunur. 
 • Delft Gezisi: Kanalları ve Orta Çağ’dan kalma tarihi yapıları ile ön plana çıkan kent sakin bir gezi yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Kent yürüyerek baştan sona gezilebilir.

Hollanda seyahati sırasında gezilecek yerler, konaklama, yeme içme gibi konularda merak edilen bilgilere Hollanda Gezi Rehberi detaylı bir şekilde yer verir.  

Hollanda seyahati sırasında faydalı olabilecek detaylar, önemli telefonlar, gitmeden önce bilinmesi gerekenler gibi bilgiler şöyle sıralanabilir:  

Ülkeye gitmeden önce bilinmesi gereken bazı detaylar

 • Ilıman bir iklime sahip olan ülkede yaz mevsimi sıcak ve nemli, kış mevsimi ise soğuk geçer.
 • Hollanda dünyanın en çok gezilen ülkelerinden biri olması nedeniyle farklı kültürlere aşina olan, dışarıdan gelen yabancılara zorluk çıkarmayan bir ülkedir. Ancak kurallara uyulması konusunda oldukça hassas davranılır. Örneğin sokakta içki içmek, bisiklet yolundan yürümek ve yasak işaretleri ihlal etmek hiç hoş karşılanmaz. 
 • Ülkede sıklıkla karşılaşılan bisiklet hırsızlığı ve yankesicilik gezginlerin dikkat etmeleri gereken bir durumdur.
 • Hollanda’nın resmi dili Flemenkçenin bir lehçesi olan Hollandacadır. Gelişmişlik düzeyi yüksek olan ülkede yaygın olarak İngilizce ve Almanca da konuşulur. 
 • Euro bölgesinde bulunan Hollanda’da para birimi olarak Euro kullanır.
 • Hollanda’ya alışveriş yapmak üzere seyahat edenler çalışma saatleri konusunda sıkıntı ile karşılaşmazlar. Mağazalar Salı gününden itibaren saat 09:00 ile 18:00 arasında açıktır. Perşembe günleri akşam saat 21:00 e kadar çalışılır. Pazar günü tüm gün ve pazartesi günü saat 13:00’e kadar tatil yapılır.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Telefon Kodu: +31
 • Telefon Kodu: +31
 • Acil Telefonlar: Polis, ambulans ve itfaiye: 112

 

Pegasus Hollanda’nın Amsterdam, Roterdam ve Eindhoven kentlerine direk uçuş düzenler.  

Amsterdam Schiphol Havalimanı, 1949 yılından bu yana Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biridir. Havalimanı içerisinde uluslararası düzeyde hizmet veren tüm birimler mevcuttur. Şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle yaklaşık 30 dakikada ulaşılır. Bunun dışında tren, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler de tercih edilebilir.  

1956 yılında kullanıma açılan Roterdam Hague Havalimanı, Hollanda’nın Roterdam ve Lahey şehirlerine hizmet verir. Roterdam şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan havalimanından gündüz 33, gece ise 11 numaralı otobüs ile 30 dakikada şehir merkezine ulaşılır. Daha hızlı bir ulaşım için metronun E hattını, taksiler  ve araç kiralama gibi yöntemleri kullanabilmekte mümkündür.  

Eindhoven Havalimanı Hollanda’nın ikinci büyük havalimanıdır. Şehir merkezine  8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından toplu taşıma araçları, havalimanı servisleri ve taksiler ile kentin çeşitli bölgelerine ortalama 15-20 dakikada ulaşılır. Eindhoven Havalimanı’ndan Hollanda’nın diğer şehirlerine de tren ile ulaşım sağlanır.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ucuz Hollanda uçak bileti nasıl alırım?

Hollanda’yı neden ziyaret etmeliyim?

Hollanda seyahati için ideal dönem nedir?

Hollanda’nın kullandığı saat dilimi nedir?

Hollanda vize istiyor mu?

Türkiye ile Hollanda arasındaki saat farkı nedir?


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Whatsapp İletişim Hattı
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.