tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Barselona’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Barselona’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Kültürel anlamda oldukça zengin birikime sahip olan ‌‌Barselona, mimari açıdan da eşi benzeri görülmemiş hazineleri bünyesinde barındırıyor. Özellikle ünlü Katalan mimar Antoni Gaudi’nin gerçek üstü eserleri, şehrin silüetini belirliyor. Barselona gezi programınızda mimari harikası yapılara ve şehrin popüler mahallelerine yer verebilirsiniz.

‌La Sagrada ‌Familia 

Sagrada Familia

‌Antoni ‌Gaudi’nin ‌Barselona’ya miras bıraktığı en önemli eser olarak nitelendirilen bazilika, göz alıcı görünümü ile gezginleri büyülüyor. Ünlü mimar, 1883 yılında bazilika inşasını devraldıktan sonra tasarımında köklü değişiklikler yapmış. ‌Gaudi’nin ani ölümü sonrası yapının inşası yarım kalsa da Büyük Çile Kapısı, Sarmal Merdivenler ve İsa’nın Doğumu Cephesi gibi kısımları büyük ilgi görüyor.

Park ‌Güell

Park Güell

‌Gaudi’nin doğadan ilham alarak tasarladığı Park ‌‌Güell, ‌Carmel Tepesi’nde yer alıyor. ‌Eusebi ‌Güell’in isteği doğrultusunda planlanan 60 konutluk projenin yapımı bir türlü tamamlanamayınca, proje alanı parka dönüştürülmüş. Ortaya da ilginç görünüme sahip pavyonlar ve Gotik kemerle süslü bir cazibe merkezi ortaya çıkmış. Parkı gezerken Gaudi’nin tasarladığı mobilya ve obje koleksiyonunun sergilendiği Casa‌ Museu ‌Gaudi’yi de ziyaret edebilirsiniz.

‌Casa ‌Mila

‌Katalonya Meydanı’na yakın konumdaki ‌Casa ‌‌Mila, gerek iç gerekse de dış mimarisi ile şehre ihtişam katan bir başka ‌Gaudi eseri. ‌Pere ‌Mila adına inşa edilen yapının içinde yer alan ‌Espai ‌Gaudi isimli galeride ise usta mimarın bazı çizimleri, fotoğrafları ve tasarımları sergileniyor.

‌Casa ‌Batllo

Casa Batllo

‌Katalonya Meydanı civarında dolaşırken ‌Gaudi’nin imzasını taşıyan bir diğer eser olan ‌Casa ‌Batllo’ya zaman ‌ayırabilirsiniz. ‌Katalan mimar, yapının dış cephesini tasarlarken Monet’nin Nilüferler isimli serisinden ilham almış.

‌Camp ‌Nou 

FC Barcelona’nın stadyumu olan ve futbol tutkunları için adeta bir mabedi andıran ‌Camp ‌Nou’yu rehberli turlara katılarak detaylıca gezme imkânı bulabilirsiniz. Tur esnasında müze bölümüne girdiğinizde futbol takımının kazandığı kupalara ek olarak ‌Dali, ‌Miro ve ‌Taples gibi sanatçıların eserlerini yakından inceleyebilirsiniz.

‌Picasso Müzesi

Pablo Picasso’nun hayattayken adına açılan ilk müze olma özelliği taşıyan Museu Picasso’da 3500’den fazla eser sergileniyor. Müze, sanatçının bilinen çalışmaları yerine ilk dönemde ürettiği eserlere yoğunlaşıyor.

‌Barri ‌Gotic

Barri Gotic

‌Barselona’nın tarihi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız gezi listenizde göz alıcı güzellikteki ‌Barri Gotik’e yer verebilirsiniz. ‌Katalonya’nın denizcilikteki ihtişamlı yıllarına şahitlik eden yapılarla dolu mahalleyi gezerken ayrıca Şehir Tarihi ve ‌Frederic ‌Mare Heykel müzelerini de ziyaret edebilirsiniz.

‌Poble ‌Espanyol

1929’daki Dünya Fuarı için inşa edilen Poble Espanyol, ‌Montjuic Tepesi’nde yer alıyor. ‌Katalan mimar ‌Josep ‌Puig i ‌Cadafalch tarafından tasarlanan köyde, ülkenin farklı bölgelerine özgü mimari ayrıntılara sahip yapıları yan yana sıralanmış halde görebilirsiniz. Aile etkinliklerinin, gösterilerin düzenlendiği köyde; farklı temalarda atölyeler, restoranlar ve mağazalar da bulunuyor.

Parc de la Ciutadella

İçerisinde kayıkla gezebileceğin bir göl bulunan Parc de la Ciutadella’da ayrıca yürüyerek turlayabileceğin yemyeşil alanlar var. Barselona’nın en çok turist ağırlayan noktalarından olan bu parka gelmişken parkın içerisinde bulunan Doğa Tarihi Müzesi’ni de ziyaret etmelisin. Başlı başına romantiklik kokan, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan gezebileceğin bir nokta burası.

Montjuic Kalesi

Montjuic Kalesi

Eğer panoramik manzara olmadan romantizmin yakalanamayacağını düşünüyorsan adresin kesinlikle Montjuic Kalesi olmalı. Montjuic Tepesi’nde bulunan Montjuic Kalesi’ne teleferikle ulaşım sağlayabilirsin. Deniz manzarasının keyfini çıkaracağın, keyifli anlar tam da burada seni bekliyor.

Tibidabo

Tibidabo Barselona

Montjuic Kalesi’nde panoramik manzaraya doyamadıysan sıradaki adresin Tibidabo olabilir. Tepeden müthiş bir şehir manzarası izlerken aynı zamanda Temple Expiatori del Sagrat Cor Kilisesi’nin sunduğu tarihi dokuyla bu noktanın keyfini daha çok çıkarabilirsin.

Yukarı Yukarı