SAYFA BAŞINA DÖN

Evet, vizesiz seyahat gibi pasaportsuz seyahat de mümkün. Henüz vizesiz ülkeler listesi kadar uzun olmasa da pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de var.

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Gürcistan" Pegasus ile gidebileceğiniz Türk vatandaşlarından pasaport istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Konsolosluğa gitmeden, vize ücreti ödemeden, pasaport yenilemeden kısacası ekstra para harcamadan ucuza yurt dışı tatili yapmak için bu ülkeleri de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Ancak her ülkenin kimlikle seyahat konusunda uygulamaları farklılaşabiliyor. Pasaportsuz gidilen ülkelerin aradığı koşul ve vizesiz seyahat sürelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Kimlikle Gidilen Ülkeler

 

1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti


“Kıbrıs’a pasaportla mı gidiliyor?” diye merak edenler için KKTC, Türk vatandaşlarından pasaport istemiyor. 30 güne kadar vize almaya ihitiyaç duymadan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni keşfetmeye gidebilirsiniz.

Kıbrıs pasaportsuz seyahat

Ercan Havaalanı varışlı uçuşlar ile KKTC’nin başkent’i Lefkoşa’ya gidebilir, dilerseniz buradan Girne, Gazimağusa, Karpaz, Güzelyurt gibi adanın turistlik noktalarına geçiş yaparak tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Kıbrıs Uçak Bileti Ara

Kıbrıs'a Gitmeden Önce Blog Yazılarından İlham Al!

 

2. Ukrayna

Ukrayna’ya hem vizesiz hem de pasaportsuz gidebilirsiniz. 180 gün içinde 90 güne kadar giriş izni veren Ukrayna’ya eğer pasaport almadan seyahat etmek istiyorsanız yeni tip çipli kimlik kartınızın olması gerekmektedir.

ukrayna pasaportsuz gidilen ülkeler

Hem vizesiz hem de Türk Lirası’nın değerli olması Ukrayna’yı popüler bir gezi noktası haline getirmektedir.  Eğer siz de daha ucuza yeni yerler keşfetmek istiyorsanız yaklaşık 1,5 – 2 saatlik uçuşlarla gidebileceğiniz başkent Kyiv, Lviv, Kharkiv ve Zaporizhia’yı gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

 

Ukrayna'ya Uçak Bileti Ara

 

3. Gürcistan

Turist olarak Gürcistan’ı ziyaret etmek isterseniz 1 yıla kadar ülkeye vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ayrıca pasaportsuz turlara katılabilir, sadece kimlik göstererek seyahat edebilirsiniz. Yalnız sadece yeni çipli kimlik kartı sahiplerinin pasaport olmadan ülkeye giriş yapabileceğinin altını çizmekte fayda var.

 Gürcistan pasaportsuz gidilen ülkeler

Gürcistan'a Uçak Bileti Ara


Gürcistan'a Gitmeden Önce Pegasus Blog'dan İlham Al!

  

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

 

Pasaportsuz Yurt Dışı Seyahati Hakkında Merak Edilenler

 

Pasaportsuz yurt dışına çıkılır mı?

Evet, pasaportsuz yurt dışına çıkılır. Nüfus cüzdanı yani kimlikle giriş hakkı tanıyan ülkelere Türk vatandaşları pasaportu olmadan da gidebilmektedir.

Ancak, Ukrayna ve Moldova sadece çipli kimlik kartlarını pasaportsuz seyahat için kabul etmektedir.

 

Pasaportsuz yurt dışına nasıl çıkılır?

Sınır kapısında verilen yurt dışı çıkış formunun eksiksiz doldurulması ve yurt dışı harcının yatırılmış olması pasaportsuz seyahat için yeterlidir.

Giriş yaptığınız ülke polisinin damga vurduğu formu geziniz boyunca saklayıp Türkiye’ye dönene kadar kaybetmemeniz gerekmektedir.

Not: Pasaport istemeyen ülkelere giderken sorun yaşamamak adına yanınızda kalacak yer bilgilerinizi ve dönüş biletinizin fotokopisini almayı unutmayın.

Pegasus Blog'dan İlham Al!

avrupa sokak sanatı
Instagram Profilini Renklendir: Avrupa’da Sokak Sanatı
Berlin, Paris, Roma, Londra ve Amsterdam… Bu şehirleri, mimari özelliklerinden ve tarihi eserlerinden tanırız ama Avrupa başkentlerinin önde olduğu bir konu daha var: Sokak sanatı...
Devamını Oku
vizesiz avrupa şehirleri
Beni Hiç Uğraştırma: Vizesiz Gidilebilecek 10 Avrupa Şehri
Vizesiz tatil demek, ucuz yurt dışı tatili demek. Ucuz yurt dışı tatili de eğlenceye, gezmeye ve kalacak yere çok daha fazla bütçe ayırabiliyor olmak demek ki daha önceden yurt dışı tatiline çıkanlar bilir...
Devamını Oku
euro kullanmayan avrupa şehirleri
Euro Kullanmadan Seyahat Edebileceğin Avrupa Şehirleri
Euro kullanmadan seyahat etmek artık çok daha cazip. Döviz kurları malum. Büyük bir çoğunluk için euro gerektiren tatiller cep yakıyor. Yine de yurt dışı tatili yapmak isteyenler hiç moralini bozmasın...
Devamını Oku
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.