• Ana Sayfa
  • Berlin
  • Berlin Gece Hayatı Rehberi: Berlin’in En Ünlü Gece Kulüpleri
Berlin'in en ünlü gece kulüpleri

Berlin Gece Hayatı Rehberi: Berlin’in En Ünlü Gece Kulüpleri

Her şey rutinleşmeye mi başladı? Gittiğin her yer aynı ve yapılan muhabbetler sıktı mı? Tatil günlerin yaklaşıyor ama hâlâ nereye gideceğine, ne yapacağına ve nasıl eğleneceğine karar veremiyor musun? O zaman önce kendine bir Berlin uçak bileti al, sonra da arkana yaslanarak bu satırları okumaya devam et. Eğlencenin zirvesine çıkacağın bir yolculuk fikrimiz var: Berlin gece kulüpleri!

Almanya gece hayatının, hatta Avrupa gece hayatının merkezi olarak görülen Berlin; dünyanın en ünlü gece kulüpleri ve barlarıyla her yıl milyonlarca eğlence tutkununu kendine çekiyor. Aynı zamanda bir kültür başkenti de olan Berlin, tüm hafta sonunu kaplayan partileri ve daha sonrasında da hafta içi devam eden after partileriyle asla sıkılmayacağın bir yer. Rutinlerinden sıkıldıysan ve tüm tatil boyunca düşüncelerini geride bırakabileceğin bir deneyim arıyorsan Berlin’in en iyi gece kulüplerini keşfetmeye hazırlan.

No 1: Berghain

Berlin gece hayatı nasıl?

Berghain girişinde biraz(!) bekleyebilirsin diyerek konuya başlıyoruz, çünkü burası dünyanın en iyi gece kulüplerinden biri olarak kabul ediliyor. Her ne kadar Berlin’in en iyi gece kulübüne girişin zor olduğu düşünülse de aslında bu biraz şehir efsanesi ama bekleme konusu gerçek.

Berghain, farklı türlerde elektronik müziğin çalındığı odalara bölünmüş dev bir yapı. Burada oturacak yer yok, çünkü herkes dans ediyor. Berghain girişi için yazılı olmayan belli başlı kurallar var: Siyah giyinmiş olmak, çok dikkat çeken ayakkabılar giymemiş olmak ve olabildiğince sakin bir tavırla sırada beklemek. Tüm bunları yaptıysanız fakat yine de “not today” cevabını aldıysanız evinize dönebilirsiniz, çünkü o gün için sizi içeriye kesin olarak davet etmeyecekler demektir.

Berghain’in ünü, dünyanın en iyi DJ’lerinin burada çalmasından geliyor. Berlin gece hayatının nabzını tutan Berghain, tüm hafta sonu boyunca durmadan dans edebileceğin ve sosyalleşebileceğin bir yer.

Berghain’e ulaşmak için S-Bahn’a bin ve Ostbahnhof durağında in. Berlin’in popüler gece kulübüne oradan yürüyerek gidebilirsin.

Elektronik Müzik Mabedi: Tresor

Berlin'in en iyi gece kulüpleri

Berlin’in eskileri ve asla eskimeyen gece kuşları, Tresor gece kulübünden asla vazgeçmez. Aynı zamanda ünlü bir plak şirketi olan Tresor, farklı türde elektronik müziklere yer verdiği birbirinden bağımsız dans pistleriyle Berlin underground eğlence mekanlarının başını çekiyor.

Tresor dans kulübüne gitmek için U-Bahn kullanarak Heinrich-Heine-Straße durağında inebilirsin.

Tuhaf, Çılgın, Benzersiz: Klo

Berlin'deki gece kulüpleri.

Klo, Almancada “klozet” anlamına geliyor. Berlin’de bir geceyi Klo’ya ayırmak istiyorsan garip, eğlenceli ve sıra dışı bir geceye hazır olmalısın.

Klo, cana yakın personeli ve ilginç ambiyansıyla sana Berlin gece hayatı içinde alternatif bir seçenek sunuyor. Elektronik müziğin ön planda olduğu Berlin gece kulüpleri yerine burada daha yerel müzikler dinleyebilir ve sevimli bir korku tüneli gibi tasarlanmış barda keyifli vakit geçirebilirsin.

Partiden Sıkılanlara Özel Bahçesiyle: Wilde Renate

Berlin'deki popüler mekanlar

Kaynak

Wilde Renate, hafta sonları girmek için sıra bekleyeceğiniz ama kuyrukta vakit geçirmenize gerçekten değecek bir mekan. Dans pistlerinden sıkılanlar için düzenlenmiş dev arka bahçesi, hareketli ritimleriyle Berlin’in en iyi DJ’leri ve tüm hafta sonu buradan çıkmayan müdavimleriyle Wilde Renate, Berlin gece hayatında mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Wilde Renate ulaşımı için S-Bahn sistemini kullanıp Ostkreuz durağında inebilirsin.

Uykusuz Gecelerin Mekanı: Matrix Club

Berlin eğlence hayatı

Berlin gece eğlencesini popüler bir gece kulübüyle renklendirmek istiyorsan Matrix Club tam sana göre. Hipnotize edici ışık gösterileri, dönemin en popüler müzikleri ve dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin danslarıyla kendini Berlin gece hayatına bırakmaya hazır ol.

Berlin’in en popüler gece kulüplerinden Matrix Club’a gitmek için tramvaya binmen gerekiyor. Warschauer Str. durağında indikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle mekana varabilirsin.

Berlin’de Çılgın bir Gece: Siysphos

Berlin elektronik müzik mekanları.

Berlin gece hayatı mekanları arasında Siysphos, gidilebilecek en çılgın yerlerden biri gerçekten de. Burası bir gece kulübünden çok daha fazlası. Kıyısında suyun sesini dinlemek için bir göl ve uzanıp gökyüzünü izlemek için için bir kamp alanı bulunuyor. Kısacası burası adeta bir harikalar diyarı!

Unutulmaz partileriyle Siysphos, masallarda geçen fantastik yerlere benziyor. Burada en sıra dışı tiplerden elektronik müziğin en underground tarzlarına kadar Berlin gece hayatı trendlerinin hepsiyle karşılayabilirsin.

Siysphos’a nasıl gidilir? ALEXA alışveriş merkezini Berlin’de herkes bilir. Berlin’e ilk kez gidiyorsan senin de ilk öğreneceğin yerlerden biri olacaktır. ALEXA alışveriş merkezi civarından U5 metrosuna bin, Frankfurter Tor durağında 21 numaralı hatta geçiş yap. Schöneweide durağına gelince in. Artık Siysphos, yürüme mesafesinde!  

Çift Görmek Burada Normal Karşılanıyor: Kitkat Club

Berlin'in en sevilen gece kulüpleri.

Kaynak

Berlin gece hayatının en çılgın mekanını arıyorsan onu buldun: Kitkat. Burası kesinlikle alışılmışın dışında bir yer ve birçok kişiye göre fazla cesur kaçabilir. Konu Berlin gece hayatı olunca Kitkat gece kulübünden bahsetmemek olmaz diye buraya bırakıyoruz.

Kitkat’a girmek için iyi giyinmiş olmak gerekiyor ama kulübün iyi giyim standartlarına uygun olacak şekilde. Takım elbise gibi kıyafetleri pek sevmiyorlar mesela.

Kitkat Club’e nasıl gidilir peki? U-Bahn’a binip (U8) Heinrich-Heine Strasse’de inmelisin. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğün binaya denk geldiğinde, ünlü Berlin gece kulübünü buldun demektir.

Kitkat için bir de küçük ipucumuz var. Burası, pazartesi ve perşembe günlerinde, hafta sonundan daha ilginç oluyor!

Berlin’de Parti Mekanı: ://about blank

Berlin gece kulüpleri

Kaynak

Orman kenarında, burada günlerce tatil yapmak isteyenler için özel yataklı odaları olan, kocaman dans pistleri bulunan huzurlu bir eğlence mekanı ://about blank … Hafta sonu boyunca devam eden partileriyle ünlü Berlin gece kulübü ://about blank, bir büyük dans pistinde sert techno parçalar, diğerinde ise daha keyifli house setler ile ziyaretçilerini coşturuyor. Buraya girmek bazen zor olabiliyor ve çoğunlukla kapısındaki kuyrukta beklemen gerekiyor. Güzel bir hafta sonu için değer!

://about blank’a gitmek için Ostkreuz durağında in. Mekan, durağa çok yakın.

Berlin’de Nostaljik Bir Gece Kulübü: Chalet

Berlin nostaljik gece kulübü

Kaynak

Berlin’in deyim yerindeyse en hip bölgesi Kreuzberg’de bulunan Chalet, 19. yy’den kalma bir binaya konumlanmış. Haftanın 7 günü açık olan Berlin gece kulübü, iki farklı dans odasına ve bir de bahçeye sahip. Nostaljik bir tarzda dekore edilen Chalet, Berlin gece hayatında aşırılıklara kaçmayıp keyifli bir eğlence programı isteyenler için ideal bir yer.

Berlin’de Görlitzer Park’ı kime sorsan sana gösterir. Chalet gece kulübü de oraya yakın bir yerde.

Berlin Gece Hayatının Merkezi: Watergate

Belin'in konser mekanları.

Kaynak

En ünlü DJ’lerin performanslarını sergilediği Watergate, Berlin gece hayatının en popüler mekanlarından biri. Binlerce kişinin aynı anda eğlenebildiği mekanlardan olan Watergate, aynı zamanda teras ve pencerelerinden Spree Nehri manzarası sunuyor.

Berlin gece kulüpleri arasında muhteşem ses sistemi ve büyüleyici LED ışıklarıyla ön plana çıkan Watergate, Berlin gece hayatı gezmelerinde mutlaka bir günü hak ediyor!