Yaz Aylarının Serin Ülkeleri: İskandinavya Rehberi

Yaz sıcakları artık fazla olmaya başladığında ucuz uçak bileti bakmanın zamanı gelmiş demektir. Güneyde  hayat ne de güzeldir şimdi! Dağlardan gelen rüzgar, hamakta siesta keyfi yapanların karınlarını okşuyor, denizden gelenlerin cıvıltılarına karışıyor ve akşamüstü güneşinin tadını çıkartan kedilerin tüylerini dans ettiriyordur.

İnsanın hemen bir güneye inesi geliyor değil mi? Bizim daha iyi bir fikrimiz var. Bu yaz kuzeye gitmeye ne dersin? Yok, yok; Kırklareli taraflarından çok daha uzağa: Kuzey Avrupa ülkelerine! Kuzey Avrupa insanları, her yaz serin havaların tadını çıkarıyor çünkü İskandinavya’da asla bunaltan sıcaklar görülmüyor.

Kuzey ülkeleri turuna nasıl çıkılır? Önce bir Kuzey ülkeleri haritasına bakılır ve İskandinavya ülkeleri keşfedilir: Norveç, İsveç ve Danimarka… Bu üçü de birbirinden güzel tatil rotaları olarak seni bekliyorlar ama hangisinden başlamalı? Bu seçim sana kalmış ama ucuz uçak bileti için erken davranman gerektiğini unutma.

İskandinavya ülkelerinde istediğin türde bir tatil yapabilirsin. Huzurla mı dolmak istiyorsun? Kopenhag’a git. Doğayı metropol hayatıyla iç içe mi yaşamak istiyorsun? O zaman Stockholm iyi bir fikir. Daha maceralı bir tatil beklentin mi var: Oslo seni bekler. Karar veremedin mi? İskandinavya rehberi fikir sahibi olman da yardımcı olacak.

Iskandinavya-03-1200px (1)

İskandinavya; sınırları aşmak istediğinde başkalarının sınırlarına girmeden kendi sınırlarını genişletebileceğin bir yer. İskandinavya; Kuzey ışıklarını (Aurora Borealis), fiyortlarını, mitolojisini, tarihini, tarihini, şarkılarını, insanlarını ve kültürünü keşfetmen için sakin ve sessiz bir şekilde seni bekliyor. Bambaşka bakış açıları kazanacağın ve yepyeni bir kültürle tanışacağın İskandinavya turu, yaz mevsiminde yapılabilecek en iyi yurt dışı tatil planlarından biri.