tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Bükreş’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Bükreş’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Geçmişte pek çok medeniyetin önemli yerleşim birimlerinden biri olan Bükreş, tarihi ve doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakır. Özellikle kendine has mimarisi ile büyüleyen Bükreş’te mutlaka görülmesi gereken yerler: 

Bükreş gezi rehberi

Parlamento Binası

Dünyadaki çoğu meclis binasından farklı yapısı ile oldukça gösterişli bir mimariye sahip Bükreş Parlamento Binası, yaklaşık 84 metre yüksekliğindedir. Parlamento özelliğinin yanı sıra 3 müze ve bir de konferans salonuna sahip bu yapıda muhteşem bir ışıklandırma sistemi bulur. 1977 yılında Bükreş’i viran eden depremden sonra inşa edilen Parlamento Binası yaklaşık 365 dönümlük bir alana kuruludur.

Ulusal Tarih Müzesi

19. yüzyılın sonlarında Romanya’nın önemli mimarı Savulescu tarafından 6 yılda inşa edilen Ulusal Tarih Müzesi, neo-klasik mimarinin en güzel örneklerinden bir tanesidir. Bir aşıra yakın bir süre postane binası olarak hizmet veren yapı günümüzde müze olarak hizmet verir. Romanya tarihi ve kültürüne ait oldukça önemli eserlerin bulunduğu müze haftanın 5 günü ziyaretçilerini ağırlar.

Conroceni Sarayı

19. yüzyılın son çeyreğinde inşa edilen ve Rumen hükümdarı I. Carol tarafından kullanılan Conreceni Sarayı, Avrupa’nın en özel yapılarından biridir. 1990lı yıllarda Başbakanlık binası olarak hizmet veren saray geçmişte pek çok önemli kararın alındığı bir mekândır. 1977 yılında yaşanan deprem sırasında önemli hasarlar alan saray, aslına uygun bir şekilde restore edilmiş ve özgünlüğünü korumuştur. Günümüzde sadece turistik amaçlarla kullanılan saray, Rumen hanedanına ait pek çok eseri barındıran bir müze olarak faaliyet gösterir.

Çişmigui Bahçeleri

Mimari yapılar arasında sıkılanların Bükreş’te en uğrak mekânlarından olan Çişmigui, şehrin orta yerinde yemyeşil görüntüsü ile ziyaretçilerine huzur veren bir mekândır. İçinde yapay gölleri barındıran ve 16 dönümlük alana kurulan bu eşsiz lokasyon hem halk hem de turistlerin en uğrak yeridir.

Zafer Takı

Rumenlerin Osmanlı’dan bağımsızlığını almalarının anısına Bükreş’in en merkezi yerine konumlandırılan Zafer Takı, 27 metre yüksekliğindedir. Paris’teki Zafer Takı’nın oldukça benzeri olan bu yapı milli bağımsızlık günü kutlamalarının merkezidir. 1935 yılında inşa edilen ve geceleri eşsiz görüntüye sahip olan Zafer Takı, Bükreş’te mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Yukarı Yukarı