Dünyanın En İyi Alışveriş Caddeleri

Seyahat bir tutku evet, bu duyguya başka bir tutku da katmak ister misin? Mesela alışveriş gibi. AVM’ye tıkılmadan oksijeni içine çeke çeke dünyanın en iyi alışveriş caddelerinden gezinip gardırobuna, bakmaya bile kıyamadığın yeni elemanlar katabilirsin. Bunun için sana önce Pegasus’tan ucuz uçak bileti ve bir de bu tutkuna en iyi şekilde cevap verecek alışveriş caddesi gerek!

Bond Street, Londra

18. yüzyıldan beri Londra’nın en meşhur caddesi olan Bond Caddesi, bugün de şehrin moda merkezi. Avrupa’nın en işlek bulvarlarından biri olarak görülen bu cadde, dünyadaki en pahalı binaların bulunduğu merkezlerden biri. Alışveriş caddesinin önemini sadece bu cümleyle bile anlatabiliriz.

Bahnhofstrasse, Zürih

Bahnhofstrasse Zürih merkezindeki ana caddedir. Zürih’e her giden en az bir kere buradan geçer. Kendisi dünyanın en pahalı ve seçkin markalarını bulunduran kusursuza çok yakın bir cadde. Burası, ağaçlarla kaplı ve moda tasarımcısı butiklerinin yanı sıra İsviçre saatleri ile dolu.

Via Monte Napoleone, Milano

Bilirsin, Milano başlı başına bir alışveriş ve moda kenti. Bu kentin en ünlü caddesini bir düşün. Via Monte Napoleone zaten Milano’daki iki önemli meydanı (Piazza Duomo ve Piazza San Babila) birbirine bağlaması açısından oldukça işlek. Fakat işlek olmasının bir diğer nedeni ünlü dünya markalarını, sinema ve galerileri bir arada toplaması. Bu cadde o kadar güçlü ki, nerdeyse bütün ünlü modacıların butikleri burada yer alıyor. Dünya’nın ilk alışveriş merkezi sayılan Galleria bu caddede.

Montaigne, Paris

Shanzelize Caddesi çok ünlü fakat sadece alışveriş bazında düşünürsek Montaigne Caddesi kesinlikle bir numara. 8. bölgede yer alan Montaigne Caddesi; Louis Vuitton, Dior, Chanel, Fendi, Valentino, Ralph Lauren ve Bulgari gibi lüks markaları yan yana bulunduruyor. Bunun yanında bu caddede harika mücevherciler ve kuyumcular da var. Onları izlemek bile görkemli bir duygu.

PC Hooftstraat, Amsterdam

Amsterdam kanalları ve eğlence hayatıyla bütünleşen rahat bir şehir. Ama bir yanıyla da oldukça lüks bir havası var. Bu lüks havayı şehre veren etkilerden biri şüphesiz PC Hooftstraat. Son 10 yılda kendini bir hayli geliştiren bu cadde, oldukça lüks mağazalarla çevrelenmiş. Cartier, Chanel, Dolce & Gabbana, Gucci, Hermès, Hugo Boss, Louis Vuitton burada bulacağın markalardan birkaçı.

Stroget, Kopenhag

Araç trafiğine kapalı, sadece alışverişe odaklanan bu bölge, Avrupa’nın en uzun yaya alışveriş caddesi. Hal böyle olunca cadde, şehrin en çok ziyaretçi çeken merkezi konumuna gelmiş. Bu caddede bulamayacağın marka olmayacak desek abartmış olmayız. Alışverişini yap ve caddede bulunan mükemmel kahve duraklarına uğra. Çünkü Stroget Caddesi Kopenhag’ın en ünlü kahvecilerine de yer ayırmış.

Bağdat Caddesi, İstanbul

Kızıltoprak’tan başlayarak Cevizli’ye kadar uzanan Bağdat Caddesi, İstanbul’un en iyi alışveriş caddelerinden. Sadece İstanbul’un değil tabii. Bir Fransız araştırma firması, Paris’teki Shanzelize ve New York’taki 5. Cadde’nin önüne Bağdat Caddesi’ni koyarak 4. sıraya oturtturmuş. Belki biraz iddialı bir durum fakat 7 kilometre uzunluğundaki Bağdat Caddesi’nin alışveriş ruhunu ayağa kaldırdığı da aşikâr.

Madrid

Özellikle zengin kesimin vazgeçilmezi olan Calle de Serrano, sadece İspanya değil, Avrupa’nın en pahalı alışveriş caddesi olarak biliniyor. Dünyaca ünlü lüks markaları göreceğin bu caddede her gördüğün vitrinde uzun uzun zaman geçirmek isteyeceksin.

 

 

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...