En İyi Arkadaşla Tatil Yapmanın Harika Fikir Olduğunu Gösteren Gerçekler

En yakın arkadaşın ile uzun zamandan beri istediğiniz bir şeyi gerçekleştiriyorsunuz. Birlikte ucuz uçak biletinizi aldınız ve seyahate çıkıyorsunuz. Bizce çok da akıllıca bir şey yapıyorsunuz. Çünkü en iyi arkadaş ile yapılan tatillerin harika olduğunu gösteren gerçekleri tek tek yaşamana çok az bir zaman kaldı demektir bu. Hangi harika gerçekler? İşte en yakın arkadaşın ve seni seyahatte bekleyen mükemmel durumlar.

Uyumsuzluk Lügatınızda Yok
Birlikte seyahate gitmek zor iştir. Her şey rota belirleyip yola çıkmak ile bitmez. Aslında bu durum tamamen başlangıçtır. Senin için otel konforu ön plandayken, karşındaki kişinin bu durum umurunda değildir ve hostelleri tercih etmek isteyebilir. Sen müze müze gezmek isterken o elinde bikinisi, başında hasır şapka ile sırtına güneş kremi sürmeni rica edebilir. Akşamları o çok ünlü rock kafede bir şeyler içmek tam sana göreyken, onun istediği şey tekno partilerde ayakları şişene kadar dans etmek olabilir. Fakat karşındaki en yakın arkadaşınsa zaten birbirinizi çok iyi tanıyorsunuz demektir. İkiniz de birbirinizin isteklerini biliyor ve gereken uyumu sağlıyorsunuzdur.  Zaten bu yüzden o senin en yakın arkadaşın. Tatilinizde uyumsuzluk diye bir madde olmayacak. Ortak ilgi alanlarınız olmasa bile birbirinizin yapmaktan zevk aldığı şeylere kendiliğinizden uyum göstereceksiniz.

birlikte-seyahat-zor-is

Yaptığın Şeyleri Asla Yadırgamaz
Seyahat psikolojisi çok farklı. Charles Bukowski’nin bahsettiği içimizdeki mavi kuşu tatillerde salıveririz. Günlük hayatta var olan enerjimize 10 kaplan eşlik eder. İşte bu 10 kaplan gücündeki enerji sana dünyanın en saçma hareketlerini yaptırabilir. Sen enerji patlaması yaşarken mutluluğunun dışa vurumundan doğan hareketleri gülümseyerek izleyen o insan en iyi arkadaştır. Seni asla eleştirmez hatta gerekirse sana eşlik eder. Bu anları unutma, tatil dönüşü herhangi bir zamanda birden bire hatırlanıp kahkaha atmalık anılar arasında yer alacaklar. Onlara sahip çık.

seyahat-psikolojisi

Gittiğin Hiçbir Yerde Kendini Yalnız Hissetmezsin
En iyi arkadaşınla dünyanın neresine gidersen git kendini orada yabancı hissetmeyeceksin. Yürüdüğün yabancı caddelerde, bilmediğin yemekler yediğinde ve sokaklarda kaybolduğunda evinden bir parça olan en iyi arkadaşın hep yanında olacak. Kendini her yerde evinde ve güvende hissedeceksin.

en-iyi-arkadasinla-dunyanin-neresi

Birlikte Öğrenmenin Mutluluğunu Yaşarsın
Bir şeyleri ilk defa denemek güzeldir. Hele onu çok sevdiğin bir insanla yapıyorsan… En iyi arkadaş ile deneyimlediğin ve öğrendiğin şeylerin zevki sana x2 olarak geri dönecektir. Seyahatin sana kattıklarının aynısını, arkadaşına da katıyor olması eminiz kutsaldır. Düşünsene çadırını kurup kuzey ışıklarını onunla görüp büyüleniyor, Fethiye’de yamaç paraşütü yapıyor, Delhi’de tuk tuklarda seyahat ederken gördüğün satıcılarla pazarlığın zirvesine çıkıyorsun. Çok zevkli değil mi?

ilk-defa-denemek

Mükemmel Fotoğraflar
Bizce hayatın boyunca çekildiğin en iyi fotoğraflar bu seyahatinden çıkacak. Çünkü en rahat onun yanında poz veriyorsun. “Bir de beni tek çek” limitin sonsuzdur ve selfie’lerde onu önde durmaya ikna ederek küçücük bir kafa ile aşırı karizmatik fotoğraflar çekiliyorsun. Aynı şeyleri onun da isteyeceğini unutma. İdare et. Size bir şey olmasın.

en-iyi-fotograflar

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...