Öğrenciler için Tatil Önerileri

Öğrenciler İçin Tatil Önerileri | Öğrenciler için Ucuz Tatil Fikirleri

Öğrenciler için tatil denilince ilk akla gelen şey, yapılacak tatilin ekonomik olmasıdır. Bunun için düşünülmesi gereken iki ana nokta var. Birincisi, keyifli bir tatil için gidilecek yeri doğru seçmek. İkincisi ise ucuz tatil yapma taktikleri hakkında bilgi sahibi olmak.

Yurt içinde İstanbul’dan başlayıp güney sahillerine doğru indikçe tatil yapmak için seçenekler çoğalıyor, özellikle her şey dahil turlar ön plana çıkıyor. Bu tür turlar ucuz olabilir, ama öğrenci işi tatil düşünüyorsak çok daha ekonomik davranabiliriz. Bunun için kamp yapma olanağına sahip olan tatil beldelerini seçmek, kalacak yer konusunda ekonomik davranmamıza yardımcı olur. Yurt içi için konuşuyorsak sana mutlu bir haberimiz var: Türkiye’de bu seçeneği sunan tatil beldesi seçeneği oldukça fazla.

İstanbul özelinde kamp yapılacak yerleri merak edenler aşağıdaki yazımızdan devam edebilir.

İstanbul Çevresinde Kamp Yapılacak Yerler

Öğrenci İşi Tatil Nedir?

Öğrenci İşi Tatil Nedir

Öğrenciler için tatil zamanı belirlidir: Yaz tatili ya da sömestir tatili. Özellikle yaz tatili döneminde tatil yapılacak birçok yer var, ama bunlardan hangileri gerçekten de hem ekonomik hem de zengin bir içeriğe sahip? Öğrenci işi tatil diyorsak önceliğimiz ekonomi olacak elbet, ama hiç kimse sıkıcı bir tatil yapmak istemez. Öğrenciler hiç istemez!

Öğrenci işi tatil denildiğinde her konsepti bir potada eritebiliriz. Doğal güzellikler diyelim mesela. Bu konseptte tatil yerleri, kamp yapmak için çok uygun olur. Kalacağımız yerin tarihi yerlere ve gece hayatına da yakın olması önemli; en azından ulaşılabilir olmalılar! Şanslıyız ki Türkiye’de böyle çok yer var.

Öğrenci İşi Ucuz Tatil Yerleri

Öğrenci için Ucuz Tatil Yerleri

Öğrenciler için ucuz tatil yerleri denilince akla ilk gelen, Antalya sınırları içerisinde yer alan Olimpos olur. Sırt çantalı turistlerin ve üniversite öğrencilerinin burayı tercih etmesinin en önemli nedeni, burada kişi başı düşük ücretlerle kalınabilecek birçok yer olması. Olimpos konusunu aşağıda biraz daha açacağız.

Öğrenci işi tatil denildiğinde ekonomi ön plana çıkıyor. Bunun için hazırladığımız içeriklerin birkaçını aşağıya bırakıyoruz. Tatilini planlamadan önce mutlaka göz at!

Yurt Dışında Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktaları

Beyaz Yakalılar İçin Tatil Rehberi

Ucuz Tatil Yapmak İsteyenlere 10 Ekonomik Şehir Önerisi

Öğrenci işi ucuz tatil yerleri nasıl olmalı? Eğlenceli olmalı, insanın ufkunu açmalı, sosyalleşmeye açık ve tabii ki ucuz olmalı!

Yurt İçinde Öğrenciler İçin Tatil Rotaları

Öğrenciler için Tatil Rotaları

Öğrenciler için tatil rotaları aslında belirsizdir. Bir öğrenci ya da öğrenci grubu, keşfetmenin hazzını duyduğu sürece gittiği her yerde eğlenebilir. Aşağıda ekonomik olan, ulaşım ve aktivite seçenekleri bakımından öğrenciler tarafından çokça tercih edilen lokasyonlardan bahsettik. Bunların dışında dünya kocaman, gideceğin yer sana kalmış…

Olimpos: Bir Öğrenci Cenneti

Öğrenciler için Olimpos

Öğrenciler için tatil denilince akla Olimpos gelmesi çok doğal. Bahar ve yaz döneminde doğal güzellikleri ile insanı mest eden Olimpos, aynı zamanda antik zamanlardan kalma bir yerleşim yeri. Bu da çevrede görülebilecek birçok tarihi yer var anlamına geliyor. Olimpos aynı zamanda oldukça kozmopolit ve ekonomik. Çevrede bulunan kamp alanlarında ve hostellerde çok ucuz fiyatlara kalmak mümkün. Gece hayatına gelelim. Olimpos sahil partileri çok ünlüdür!

Antalya Uçak Bileti Ara

antalya-ucak-bileti

Gümüşlük: Doğa ve Sanat

Öğrenciler için Gümüşlük

Son yıllarda sanatçıların yaşam merkezine dönüşen Gümüşlük, mükemmel plajları ile sahil çevresinde kamp yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir yer. Yemyeşil ormanlar ve tatlı ev sahiplerinin bulunduğu pansiyonlarla kaplı Gümüşlük, aynı zamanda Türkiye’de gün batımı izlenebilen en güzel yerlerden biri.

Karadeniz Turu

Öğrenciler için Karadeniz

Karadeniz turu, Türkiye sınırları içerisinde yapılabilecek en eğlenceli ve ucuz aktivitelerden biri olabilir. Karadeniz turu için hazırlanabilecek birçok rota var: Trabzon’dan başla ve Artvin’e doğru ilerle. Bunun için kendi gezi grubunu oluşturabilir ve Karadeniz’e uçtuktan sonra bir araç kiralayarak birçok şehri gezebilirsin. Karadeniz ile ilgili iki yazımız vardı, aşağıya bırakıyoruz.

Ayder Yaylası Gezisi

Karadeniz Turunun Sadece Doğa Gezisinden İbaret Olmadığını Kanıtlayan 7 Rota

Kars: Doğu’nun Büyüleyici Manzaraları

Öğrenciler için Kars

Öğrenciler için tatil konusunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de gidilebilecek birçok yer var. Biz şimdilik Kars’ı seçtik. Neden? Kars gezisi, sahip olduğu tarihi güzelliklerin ve tırmanışçılık gibi ekstrem maceraların yanı sıra Doğu Ekspresi gibi bir deneyim sunuyor.

Yurt Dışında Öğrenciler İçin Tatil Rotaları

Yurt Dışında Öğrenciler için Tatil

İnsan öğrenci olunca yurt dışına gidemez mi? Asıl o zaman gider! Öncelikle pasaport ve vize işlemleri çok daha kolay. İkincisi, hayat sorumlulukları daha az. Yani yurt dışında tatil yapma planın varsa asla erteleme! Öncelikle şu yazımıza göz at ama…

İlk Kez Yurt Dışına Çıkacaklara Tavsiyeler

Balkanlar: Oturmaya mı Geldik?

Balkanlar

Öğrenciler için yurt dışı tatili diyorsak Balkanlara öncelik sıralamasında yüksek not veririz. Birincisi, burada birçok bölge kendi para birimini kullanır ve Türk lirasına göre değerleri daha düşüktür. Böylece döviz kurundan dolayı ortaya çıkan durumlardan etkilemezsin. İkincisi ise çok yakın olması. Yani uçak biletleri çok daha ucuz olacak!

Saraybosna: Tanıdık Yerler

Bizce Saraybosna, hayatta en azından bir kere görülmesi gereken yerlerden. Osmanlı’nın izlerini taşıyan bu kadim şehir, Balkan ruhunun ne olduğunu insana gösteriyor. Saraybosna hakkında çok şey yazdık, aşağıya bırakıyoruz.

Saraybosna Gezisinde Kendini Yabancı Hissetmeyeceğinin 6 Kanıtı

Saraybosna’nın Hüznünü Bir Anda Dağıtan 6 Mekan

Kitap Gibi Okuyacağınız Bir Şehir: Saraybosna

Belgrad: Ufuk Genişleten Bir Şehir

Zafer Anıtı Belgrad

Öğrenciler için tatil önerileri listesinde Belgrad’ın ayrı bir yeri var. Öncelikle gece hayatı ve festival peşindeysen Belgrad senin şehrin. Tüm dünyadan müzikseverleri bir araya getiren Exit Festivali’ne buradan ulaşman çok kolay. Ayrıca burada ucuz fiyatlarla konaklama ve yeme-içme olaylarını halletmen çok kolay. Son olarak bir öğrenci olarak araştırma yaptığın konu ne olursa olsun bu şehir bakış açını bir adım ileriye taşıyacak.

Belgrad’da Eğlence

Sen Ne Güzelsin, Beyaz Şehir Belgrad

Makedonya: Keşfedilecek Çok Şey Var

Öğrenciler için Makedonya

Öğrenci işi tatil ucuz olur. Makedonya da tam bu işin ülkesi! Çok ayrıntıya girmiyoruz, çünkü daha önce Makedonya hakkında oldukça ayrıntılı bir yazı hazırlamıştık.

Makedonya Gezi Rehberi

Doğu ve Orta Avrupa: Öğrenciler İçin Ucuz Avrupa Turları

Öğrenciler için Doğu ve Orta Avrupa

Balkanlardan Avrupa’nın içlerine doğru ilerliyoruz. Burada öğrenciler için yapılacak çok daha fazla şey var. Özellikle akademik açıdan yararlanabilecek birçok kütüphane, mimari açıdan önemli yapılar ve tarih konusunda ufuk açan eserler, Avrupa müzelerinde ve sokaklarında keşif meraklılarını bekliyor. Ekonomik düşünüyoruz, o yüzden Doğu ve Orta Avrupa özelinde geziyoruz.

Macaristan: Mucitlerin Ülkesi

Öğrenciler için Macaristan

Öğrenciler için tatil konusunda Macaristan’ın ünü tartışılmaz, özellikle Budapeşte’nin! Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü bu şehir, tüm güzellikleri ile öğrencileri bekliyor.

Bir Budapeşte Tatili, 6 Aktivite

Her Gezginin Hayran Kalacağı Budapeşte Köprüleri

Almanya: Öğrenciler İçin Sanat ve Eğlence Merkezi

Öğrenciler için Almanya

Berlin, Köln, Frankfurt, Hamburg, Münih… Almanya’da görülmesi gereken birçok öğrenci dostu şehir var. Ülkenin bir güzel tarafı da sana kolaylık sağlayabilecek birçok Türk ile karşılaşabilecek olman.

Berlin’de Ucuz Tatil Yapma

Berlin Gece Hayatı

Almanya Uçak Bileti Ara

almanya-ucak-bileti

Work and Travel Seçenekleri

Öğrenciler için tatil olanaklarından biri de Work and Travel sistemi. Bu konuda araştırma yapmak isteyebilirsin!

Bir Öğrenci Rüyası: Interrail

Interrail demek, trenle Avrupa’yı gezebilirsin demek. Kendine belirli süreliğine bir tren bileti alıyorsun ve bu süre içerisinde Avrupa hatlarındaki belirli trenleri kullanabiliyorsun. Sistem bir öğrenci için çok ekonomik! Öncesinde belirli bir noktaya uçman gerekebilir. Bu uçuş için ucuz biletleri nerede bulacağını da biliyorsun!

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...

2 Comments

Bir yanıt yazın