• Ana Sayfa
  • Kamp
  • Kamp Maceranı Bir Üst Noktaya Taşıyacak Yiyecek-İçecek Önerileri
Kamp için Yiyecek İçecek Önerileri

Kamp Maceranı Bir Üst Noktaya Taşıyacak Yiyecek-İçecek Önerileri

Ucuz uçak biletini aldın ve kamp yapabileceğin şehre vardın. Ardından kamp alanına ulaştın ve çadırını kurdun. Miden yavaş yavaş kırmızı alarm vermeye başladı. Hemen kamp ateşini yaktın. Peki, ne yiyeceksin? Hep konservelerle beslenmene gönlümüz razı gelmedi. Kendi ellerinle kampta yapabileceğin yemekleri senin için araştırdık.

Yapması Çok Kolay Fransız Tostu

Genelde bu yemek Fransız tostu olarak geçer ama kendisine yumurtalı ekmek dersek yanlış olmaz. Yapımı gayet kolay. Sadece karışımları uygulayacağın bir kaba ve haliyle kamp ateşine ihtiyacın var. Süt, yumurta ve yağı bir kapta çırpıyorsun. Dilimlenmiş ekmeğine bu karışımı sürüp kamp ateşinde bir güzel kızartıyorsun. Sonra bu çıtır ekmekleri beyaz peynir eşliğinde afiyetle yiyorsun. Artık karnın doyduğuna göre birkaç kilometre yürüyüş yapabilirsin.

Sucuk Ekmekten Vazgeçecek Değiliz!

Sucuk bizim için önemli. Hem pişirmesi kolay hem de çok lezzetli. Sucuk, etten daha kolay piştiği için kampta en çok tercih edilen ızgara seçeneklerinden. Dilersen yanında domates ve biber de közleyebilirsin. Ekmekler hazırsa ziyafet başlasın.

Sucuk Ekmek

Karşınızda, Köz ve Alüminyum Folyo Mucizesi

Kampçıların en sevdiği yemek türü bu olabilir. Çünkü anlatacağımız şeyden harika bir akşam yemeği çıkabilir. Patates, domates, biber ve istersen etleri doğradıktan sonra kare şeklindeki alüminyum folyoya diziyor ve daha sonra folyoyu tamamen katlayarak kapatıyorsun. Yeni sönmeye başlamış kamp ateşinde köz mantığıyla hazırladığın folyoyu ara sıra çevirerek pişiriyorsun. Folyoyu açtığında harika bir yemek seni bekliyor olacak.

Köz ve Aluminyum Folyo

Kamp Ateşini Gördüysen S’more Vakti

Bu lezzetin adını bilmiyor olabilirsin ama bir Hollywood filminde mutlaka görmüşsündür. Yani kendisi bir Johnny Depp bir Morgan Freeman kadar ünlü. Ateşin başına geçiyor ve önceden marketten aldığın marshmallow’ları şişe geçiriyorsun. Onları bir güzel kızartıp, bisküvilerin arasına yerleştiriyor ve afiyetle yiyorsun. İstersen bu karışımın içine bir de sütlü çikolata ekleyebilirsin.

Kamp Ateşi Smore Vakti

Biraz Enerji

Kamp yemekleri kadar, kamp içecekleri de çok önemli. Tüketilen çoğu şey sana enerji vermeli, malum kampta enerjiye ihtiyacın olacak. Soğuk suya birkaç kaşık hazır meyve suyu tozlarını ilave et ve karışıma 1-2 porsiyon vanilyalı protein tozu ekle. Birkaç damla vanilya özütü de katmayı unutma. Sana yeterli enerjiyi verecek meyve suyun hazır!

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...