Moskova Tatilini Neden Kışa Bırakmamalıyız?

Tamam, karlar altında kalmış bir Moskova manzarası inanılmaz güzel ve büyüleyici. O görkemli binaların bembeyaz örtüyle birlikte sunduğu görüntüler gerçekten dayanılmaz bir cazibeye sahip. Ancak soğukları da bir düşünmemiz lazım. Dışarıda sıfırın altına inmiş bir derece ve buz kesen bir hava varken, Moskova’nın sokaklarında salına salına dolaşmak ve tadını doyasıya çıkarmak çok da mümkün değil. Siz siz olun, hazır daha vaktiniz varken, hazır sıcaklar herkesi bunaltırken, promosyonlu uçak biletleri de elinizin altındayken rotanızı biraz kuzeye, Rusya’ya doğru çevirin ve Moskova’nın sonbahar esintilerine doğru bir yolculuğa çıkın.

Çünkü: Kızıl Meydanda Dolaşacağız

Moskova’nın en ünlü ismi, mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Kızıl Meydan… Kar yağdığında bambaşka bir havaya bürünse de, Kızıl Meydan ve civarını tam anlamıyla keşfedebilmek için biraz güzel havalara ihtiyacımız var. Kremlin Sarayı’na yürüyün, Orta Çağ esintilerini taşıyan binaların arasından geçin, katedralleri keşfedin, Rusya’yı simgeleyen ne varsa her birini tek tek fotoğraflarınızla ölümsüzleştirin. Şehrin en eski sokaklarından olan Ulitsa Varvarka’yı baştan aşağı gezmeyi de ihmal etmeyin.

moscow

Çünkü: Zamoskvorechye’de Tarihin İzlerini Süreceğiz

Bir zamanlar Tolstoy, Dostoyevski ve Ostrovoski gibi büyük Rus yazarların yaşadığı yerin havasını solumanız için tek yapmanız gereken bir Moskova uçak bileti almak, bir de tarihleri iyi ayarlamak. 700 yıllık geçmişe sahip şehrin en eski bölgesinde göreceğiniz her şey, size bu toprakların bir döneminin izlerini sunacak. Tatar etkilerini taşıyan binaları, Viktorya dönemi mimari yapıları, hatta Moskova’nın en eski camisini içeren Zamoskvorechye, Moskova’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Zamoskvorechye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çünkü: Tverskaya Ulitsa’da Alışveriş Yapacağız

Orta Çağ’dan beri şehrin merkezi konumunda olan, bir zamanlar Çarların yürüyüp geçtiği bu bölge, eskinin ve modernliğin zarif bir karışımını taşıyor. Moskova’da alışverişin en prestijli halini yapacağınız Tverskaya Ulitsa, mağazaları, tiyatro ve restoranlarıyla şehir yaşamında büyük öneme sahip.

Tverskaya Ulitsa

Çünkü: Kuzminki Homestead’de Bisiklete Bineceğiz

Eylül sonu yaklaştığında, Moskova’da bu şehre özel bir mevsim başlar: babe leto, yani büyükanne yazı. Park ve bahçelerin en güzel halini aldığı bu dönem Moskovalılar tarafından bir ayrı sevilir. İşte Kuzminki Homestead de “babe leto”nun keyfini çıkarabileceğiniz büyük bir modern park. İçerisinde birçok aktiviteye izin veren bu yemyeşil parkta ister piknik yapın, ister ata binin, karting yapın ya da tüm bunları bisiklete binerek izleyin, her anınızda bir Moskovalı gibi hissedeceksiniz.

Kuzminki

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...