Wimbledon Tenis Turnuvası’nın En’leri

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda neden beyaz giyilir?

Wimbledon nerede yapılıyor?

Wimbledon nedir!

Dünyanın en prestijli tenis turnuvalarından Wimbledon, her yıl yaz mevsiminde İngiltere’de yapılan bir spor etkinliğidir.

Aşina olanlara yaz mevsimini heyecanla bekleten Wimbledon Tenis Turnuvası, her yıl haziran ve temmuz aylarında düzenleniyor. Dünyanın en yetenekli ve ünlü tenisçilerini bir araya getiren bu turnuva, her yıl binlerce sporseveri İngiltere’ye çekiyor. Sen de Wimbledon Tenis Turnuvası’nın heyecanına katılmak ve hayranı olduğun sporcuları canlı izlemek istersen Londra uçak biletini hemen satın al.

Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri Wimbledon, 19 yy’in son dönemlerinden beri İngiltere’de düzenleniyor. İki hafta boyunca devam eden turnuvada kadınlar, erkekler ve çocuklar kendi klansmanları içerisinde farklı kategorilerde turnuva şampiyonu olmak için mücadele ediyor. Wimbledon şampiyonları, tenis sporunun en iyileri olarak görülüyorlar.

Wimbledon’a katılan tenis oyuncularının hepsi korta tamamen beyaz kıyafetlerle çıkmak zorunda; öyle ki geçmiş zamanlarda ayakkabısının altı turuncu olduğu için uyarı alan Roger Federer, onları değiştirmek zorunda kalmış ve “Bu kadar da katı kural olmaz.” serzenişiyle rahatsızlığını belirtmişti. Eski zamanlardan beri dikkat edilen bu kuralın hikayesi ise içerisinde fazlaca titizlik barındırıyor. Wimbledon turnuvasının ilk zamanlarında seyircilerin büyük bir çoğunluğu, İngiliz soylularından oluşurmuş ve bu soylular tenis oyuncularının giysilerindeki ter izlerinden rahatsız olmasınlar diye böyle bir kural koyulmuş. İşte o günden beri Wimbledon Tenis Turnuvası’nda beyazdan başka renk giyilmiyor. Bu bembeyaz maçları yerinde izlemek için tarihlerini takip edip uçak biletini almayı unutma! Wimbledon Tenis Turnuvası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersin?

İlgini çektiyse okumaya devam et!

 

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...