tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Lefkoşa'da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Lefkoşa'da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Machairas Monastery

Yavru Vatan Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa, Doğu ve Batı’nın izlerini taşıyan mimari yapıları, tarihi eserleri ve yılın çoğu zamanında güneşin yüzünü gösterdiği ılıman havası ile tatilcilerin akınına uğruyor. Yerli ve yabancı pek çok turistin favorisi olan şehir, dünya üzerinde bölünmüş tek başkent olma özelliği taşıyor. İşte, Lefkoşa’nın görülmeye değer noktaları…

Barbarlık Müzesi

Yıllar önce gerçekleşen üzücü ve dramatik bir olaya sahne olan yapı, Binbaşı Nihat İlhan’ın Rum çeteleri tarafından evinin basılması, eşi ve çocuklarının öldürülmesinin hikayesini ziyaretçilere birebir yaşatıyor. Acı bir olaya tanıklık eden Barbarlık Müzesi, şehrin en çok ziyaret edilen noktalarından biri.

Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi

İki küçük Latin kilisesinin birleşiminden oluşan Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi, ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında. Kuzeyde yer alan kapısı ile Selimiye Camii’nin mermerli kapısının minyatür bir örneğini oluşturan kilise, bu haliyle dikkat çekici bir yapı niteliği taşıyor.

Selimiye Camii

Selimiye Mosque in Lefkosia

Eski zamanlarda adada yaşayan Lüzinyanlar tarafından inşa edilen yapı, adadaki en güzel Gotik mimariye sahip tarihi eser olarak gösteriliyor. Anıtsal veranda ve görkemli üç adet kapıya sahip olan yapıya, 1570 yılında iki adet minare eklenmiş ve o zamanki katedral hüviyetini kaybedip bugünkü Selimiye Camii adını almış.

Arap Ahmet Camii

1845 yılında Lüzinyanlar tarafından kilise olarak inşa edilen yapı, Osmanlı döneminde camiye çevrilerek Arap Ahmet Camii olarak adlandırılmış. Caminin altında 14. yüzyıldan kalma mezar taşlarına rastlanırken iç kısmında ise Venedik dönemine ait mermer kalıntılarını görmek mümkün. 

Büyük Han

Eski dönemlerde gezgin ve kervanların uğrak yeri olan Büyük Han, göz alıcı mimarisi ile sizi nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. 68 oda ve 10 dükkandan oluşan han, bugün içerisinde geleneksel restoran ve hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapıyor.

Girne Kapısı

Venedikli Proveditore Francesco tarafından inşa edilen Girne Kapısı, şehri kuşatan üç kapıdan biri olup farklı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Venedik Sütunu

Lefkoşa’nın merkezindeki Atatürk Meydanı’nda bulunan Venedik Sütunu, 1550 yılında Venedikliler tarafından inşa edilmiş. Üzerine sonradan bakır küre ilavesi yapılan sütunun üzerinde altı İtalyan ailenin arması da göze çarpıyor.

Kumarcılar Han

Kesme taştan yapılmış küçük bir han olan Kumarcılar Han, 17. yüzyılda inşa edilmiş olup günümüze kadar ulaşan 44 odası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Osmanlı mimarisinden izler taşıyan yapı, şehrin en eski hanlarından biri.

Yukarı Yukarı