Paris’in Pek Bilinmeyen Enfes Noktaları

Avrupa’nın en gözde noktalarından Paris, pek bilinmeyen gizemli noktalarıyla seyahatlerinde yeni keşifler yapmayı sevenler için çok özel bir yer. Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi ve Zafer Takı gibi Paris gezilecek yerlerin dışında Paris’i bir Parisli gibi bilmek istiyorsan önereceğimiz yerlere göz atabilirsin.

Paris seyahati hayalin için uçak biletini şimdiden ayırtmak istersen seni şöyle alalım. Ne kadar erken, o kadar ucuz!

#1 Cremieux Caddesi: Paris’te Renkli bir Gezi

Paris’in en mutlu sokağını arıyorsan yönünü Cremieux Caddesi’ne çevir. Araçlara kapalı bir cadde olan Cremieux, gökkuşağını andıran parlak renklerle boyanmış evlerle sarmalanmış bir yer.

Bastille bölgesinde bulunan Cremieux, güneşli günlerde Paris’in en güzel yerlerinden birine dönüşüyor. Sırt çantanı kap, Marche d’Aligre pazarından aldığın taze yiyeceklerle Port de l’Arselal’de bir pikniğe çık. İşte sana mutlu bir gün!

#2 The Printemps Teras: Panoramik Paris Manzaraları

Kaynak

Eiffel Kulesi en iyi nereden görülür diye merak ediyorsan The Printemps binasının terasına çık. Buradan Paris’e panoramik açıdan bakarken Instagram hesabın için harika fotoğraflar çekebilirsin.

Instagram profilini fotoğraflarla nasıl renklendireceğini keşfetmek için daha önce yazdığımız yazıya göz atabilirsin: “Instagram Profilini Renklendir: Avrupa’da Sokak Sanatı

#3 La Pagode: Kapanmış Bir Tiyatro Perdesi

Kaynak

Olağanüstü Japon tarzı dekorasyonuyla Paris’in en ilginç yapılarından biri olan La Pagode, 1931 yılında şehrin en ilginç yerlerinden biriydi hiç kuşkusuz ama şimdi ne yazık ki kapalı. Her ne kadar bina kapalı da olsa La Pagode’nin etrafında keşfedilecek birçok yer var. Le Pagode’ye ulaşmak için Babylone Caddesi’ne gitmelisin.

Yıllar boyunca birçok tiyatro ve sinemanın izlenildiği La Pagode binası, etrafına sanat ve kültür yayıyor. Burada kesinlikle yaşayan bir atmosfer var…

#4 Paris Kanalizasyon Müzesi

Kaynak

Paris’e gidip kanalizasyon gezmek? 1370 yılından beri geliştirilen bir kanalizasyon sisteminden bahsediyorsak tabii ki orada görülecek bir şey olmalı. Yeraltındaki Paris, kesinlikle ilginç bir deneyim.

Paris’in görkemli kanalizasyon sistemi, sinemaya birçok kez ilham olmuştur. Kışkırtıcı filmleriyle dikkat çeken Leos Carax’ın sıra dışı karakterini canlandıran Devis Lavant, kanalizasyon sisteminde yaşayan bir toplum dışıdır. Leos Carax’ın ilhamını nereden aldığı çok belli!

#5 Le Louxor: Paris’in İlk Sinema Salonu

Kaynak

Le Louxor, Paris’in ilk sinema salonu. 1921 yılında Antik Mısır mimarisinden esinlenilerek tasarlanan bu tarihi bina, sinema tutkunlarının Paris’te ilk gitmesi gereken yerlerden biri. 1988 yılında kapanan ve yıkılma tehdidi ile burun buruna gelen bu tarihi yapı, sinemaseverler tarafından korunarak restore edildi ve tekrar açıldı. Le Louxor’un, kesinlikle bir ruhu var.

Paris’in keşfedilmemiş mekanlarını gezip görmek istersen uçak biletin Pegasus’ta seni bekliyor. Hadi hemen tıkla: Paris uçak bileti

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...

Bir yanıt yazın