tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Stockholm’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Stockholm’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Tarihi yapıları, eski meydanları, dar ve güzel sokakları, kendine özgü mimarisi ve dünyaca ünlü müzeleri ile her yıl binlerce turisti misafir eden Stockholm’da mutlaka görülmesi gereken yerlere göz atalım.

Stockholm Şehir Müzesi (Stadsmuseet)

Södra Stadshuset bölgesinde yer alan bu müze, Stockholm şehrinin kuruluşundan günümüze kadarki pek çok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Hatta bu objelerin 300 binin üzerinde olması, müzenin ne denli geniş bir tarihi kayıt altına almaya çalıştığını gözler önüne seriyor. Kitaplar, fotoğraflar, yağlıboya tablolar gibi birçok eser müzede mevcut. Müze turu için rehberlerden hizmet de alabilirsiniz.

Katarina Asansörü (Katarinahissen)

İlk kez 1881 yılında mühendis Khurt Lindmark tarafından Södermalm bölgesinde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmak için tasarlanan bu asansör 1883’te hizmete açılmıştır. Şu anda ise amacından farklı olarak Stockholm’u ziyaret edenler için Stockholm manzarası izlemek isteyenlerin gözde noktalarındandır.

Gamla Stan

Stockholm Gamla Stan

İsveç dilinde eski şehir anlamına gelen Gamla Stan, 13.yy’dan bu yana oluşan mimari yapısı ile Orta Çağ’dan beri şehrin tüm ruhunu hala atmosferinde barındırıyor. Stockholm Sarayı, Kraliyet Sarayı, Nobel Müzesi, Riddarholm Kilisesi gibi ünlü yapıları da bu bölgede ziyaret edebilirsiniz. Türkçe’de “Altın Barış” anlamına gelen ve 1722 yılından bu yana hizmet veren, dünyanın en eski restoranı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Den Gyledene Freden adlı restoranı da burada ziyaret edebilirsiniz.

Skansen

Artur Hazelius tarafından 1924 yılında kurulmuş bir açık hava müzesi olan Skansen, oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip. Eski Viking yazıtlarını ve geleneksel İskandinav kültürünü barındıran ada üstüne kurulu bir köy burası. Aynı zamanda çocuklarla keyifli vakit geçirebileceğiniz ve kuzey hayvanlarını da görebildiğiniz bir hayvanat bahçesi de mevcut.

Drottningholm Sarayı

Stockholm drottningholm sarayı

17. yy’da inşa edilen İsveç Kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılmış bu saray tiyatrosu, bahçeleri ve Çin Köşkü şeklinde inşa edilmiş sefa sarayı ile oldukça iyi korunmuş durumdadır.

Yukarı Yukarı