tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Viyana’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Viyana’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Klasik müziğin başkenti, sanatsal yönüyle gezginlerin beğenisini kazanıyor. Ancak şehirde mimari detaylarındaki zenginlik nedeniyle mutlaka görülmesi gereken birçok yapı ve birbirinden çarpıcı koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzeler de bulunuyor. İşte bunların en önemlileri:

Hofburg Sarayı

Viyana Hofburg Sarayı

13. yüzyılda inşa edilen saray, müzeye dönüştürülmüş bölümleriyle gezginlerin ilgisini çekiyor. Marie Antoinette’in doğum yeri olan ihtişamlı yapıda, Kraliçe Elizabeth’in şahsi eşyalarını ve Habsburg Hanedanı döneminden kalma birbirinden zarif nesneleri yakından inceleyebilirsiniz.

Schönbrunn Sarayı

17. yüzyıldan kalma saray, bir av köşkü olarak inşa edilmiş ancak sonradan imparatorluk konutuna dönüştürülmüş. Kudretli yapı, Barok stili bahçelerinin güzelliği sayesinde Viyana’nın en popüler cazibe merkezleri arasında anılıyor.

Aziz Stefan Katedrali

Çan kulesinden enfes kent manzarasının tadını çıkartabileceğiniz katedral, 1147 yılında inşa edilmiş. Osmanlı kuşatmaları esnasında sığınak olarak kullanılan Gotik yapının içerisinde, yazılı kaynaklardan ve değerli taşlardan oluşan gayet gösterişli bir koleksiyon sergileniyor.

Belvedere Sarayı

Viyana Belvedere Sarayı

Sanat tutkunlarının Viyana gezilecek yerler listelerine dâhil ettikleri cazibe merkezlerinin başında gelen Belvedere Sarayı, Barok stili ile göz kamaştırıyor. 18. yüzyıldan kalma iki yapıdan oluşan saray kompleksinin Alp tarzı bahçeleri de güzellikleriyle ziyaretçilerin hayranlığını kazanıyor.

Opera Binası

Klasik müzikten hoşlanıyorsanız, Viyana seyahatiniz sırasında zamanınızın bir kısmını zarif mimariye sahip bu yapıya ayırabilirsiniz. Yıl boyunca Avusturya Ulusal Operası’nın canlı performanslarına sahne olan binanın en dikkat çekici bölümlerini Büyük Merdiven, Schwind Fuayesi ve Çay Salonu oluşturuyor.

Viyana Belediye Binası

19. yüzyılın son çeyreğinde inşa edilen Neo-Gotik tarzdaki belediye binası, tüm kudreti ile Friedrich-‌Schmidt-Platz’a gelen gezginleri selamlıyor. Viyana Şehir Kütüphanesi’ni bünyesinde barındıran bina, mayıs ayında Life Ball isimli festivale ev sahipliği yapıyor. Noel zamanı ise ön kısmındaki alana büyük bir pazar ile buz pateni pisti kuruluyor.

Müzeler Bölgesi

Kraliyet Sarayı’na oldukça yakın konumdaki Müzeler Bölgesi, şehirde tatil yapan sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor. Dünyanın en büyük sekizinci kültürel alanında, farklı yaş gruplarına hitap eden bir dizi müze ve etkinlik salonu bulunuyor. Zengin içerikten azami ölçüde yararlanmak isteyen gezginler, genelde bu bölgeye bir tam gün ayırmayı tercih ediyor.

Hundertwasser Evi

Freidensreich Hundertwasser ve Joseph Krawina’nın ortak çalışması sonucu kente kazandırılan yapı, sıra dışı mimari detaylarıyla gezginleri kendisine çekmeyi başarıyor. 53 dairenin bulunduğu bina, halen konut olarak kullanılıyor. Ancak bu durum, fotoğraf çekmek için uygun açı yakalamaya çalışan gezginlerin önünde toplanmasına engel oluşturmuyor.

Yukarı Yukarı