Nisan Ayında Gezilecek Yerler

Nisan Ayında Gidilecek Yerler | Nisanda Gezilecek En Güzel Tatil Yerleri

“Nisan ayında gidilecek yerler nerelerdir?” diye merak edenler için bir liste tasarladık. Dünyaca ünlü görülmesi gereken yerlerin yanı sıra şirin mi şirin turistik beldeleri de içeren bu listeyi sana ilham vermesi için hazırladık. 

Bahar coşkusunun tüm güzelliği ile hissedildiği nisan ayında dilersen yurt dışında, dilersen de yurt içinde tatlı kaçamaklar yapabilirsin. Ayrıca “Ben bu dönemde kamp yapmaktan hoşlanıyorum” diyorsan kamp önerilerimiz de mevcut.

Hem nisan ayında pandemi koşullarına ve sosyal izolasyona uymak da daha kolay. Bu tarihlerde tatile çıkmak bütçen açısından da faydalı. Hazırlanmaya başla o halde, nisan ayı tatil önerilerimiz seni bekliyor. Huzur bulacağın ve keyifle dolacağın bir macera yaşamaya hazır mısın?

Nisan Ayında Nereye Gidilir: Nisanda Tek Başına Gidilecek YerlerNisan Ayı Seyahat

“Nisan ayında tek başıma tatile çıksam ne güzel olur!” mu diyorsun? Türkiye’de nisan ayında kafanı dinleyebileceğin ve dinginleşebileceğin enfes rotalar var. İşte, senin için seçtiğimiz yerler: 

Çeşme: Tarih ve Doğa İç İçe

Çeşme, İzmir‘in ve Ege Bölgesi’nin en harikulade köşelerinden. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bölgede birbirinden nefis koylar ve doğal güzellikler yer alıyor. Ayrıca Çeşme’ye bağlı beldelerden biri olan  Alaçatı da gezginlerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor. Su sporları ile ünlü beldenin mavi bayraklı plajları da hayli ilgi çekici.

Bu nedenle yaz döneminde nüfus artışı yaşanan bölgeye, nisan ayında gelmek hayli mantıklı. Bu sayede hem kafanı dinleyebilirsin hem de daha sakin bir kaçamak yapabilirsin.

Çeşme’ye ulaşmanın en kolay yolu ise İzmir’e uçup aktarma yapmaktan geçiyor. 

İzmir Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Olimpos: Güney’e Doğru

Olimpos, Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı bir bölge. Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan bölge, Olimpos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. O yüzden burası doğası ile olduğu kadar kültürel ve tarihi değerleri ile de dikkat çekiyor. 

Likya Yolu üzerinde bulunan bölge, kamp yapmak isteyenler için hayli uygun bir yer. Özel bir doğaya ve masmavi bir denize sahip olan Olimpos, tek başına tatil yapmak ve kafa dinlemek için biçilmiş kaftan. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçup buradan aktarma yapmak! 

Antalya Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Ayder Yaylası: Yeşillikler İçinde 

Ayder Yaylası; Rize’ye bağlı bulunan Çamlıhemşin ilçesinin güneydoğusunda yer alıyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 1400 m yükseklikte bulunan yayla, ladin ve kayın ormanları ile kaplı. Sırtını Kaçkar Dağlarına vermiş olan Ayder Yaylası, doğa tutkunları açısından eşsiz bir yer.

1994 yılında “milli park” unvanı alan bölge, doğal bir miras niteliğinde. Yeşillikler içinde olmak ve ahşap evler ile dağların arasında kendini dinlemek istiyorsan burası tam sana göre! Ayrıca balı ve tereyağı ile de meşhur olan bu bölge, Karadeniz’e özgü yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğin bir durak. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Trabzon’a uçmak ve burdan aktarma yapmak! 

Trabzon Uçak Bileti Araucak-bileti

 Nisanda Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Nisanda Gidilecek ÜlkelerAvrupa Tatili Nisan

“Nisan ayında yurt dışına çıksam harika olur!” diyorsan ucuz uçak biletleri seni bekliyor. Senin için nisanda Avrupa’da gezilecek yerleri inceledik. 

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını da web sitemizden incelemeyi unutma. 

Belgrad, Sırbistan: Vizesiz Yurt Dışı Düşünenlere

Baharda yakın bir Avrupa rotası düşünüyorsan ve vizesiz olsun diyorsan seni Belgrad’a yolcu edelim. Sırbistan’ın en çok ziyaret edilen şehri olan Belgrad; tarihi, mimarisi ve leziz yemekleri ile dikkat çekiyor. 

Son yıllarda hayli popüler olan bu durak, uygun fiyatlı tatil arayışındaki gezginler açısından da oldukça ilgi çekici. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer alan Belgrad, Doğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden. 

Belgrad Uçak Bileti Araucak-bileti

Venedik, İtalya: Gondol Diyarı

İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik, masallardan fırlamış gibi duran bir şehir. “Kanalların Şehri” olarak ifade edebileceğimiz Venedik’te, 117 ada ve küçüklü büyüklü 400 köprü bulunuyor. Bölgedeki yapıların birçoğu da UNESCO Dünya Mirasları Listesi‘nde yer alıyor.

Özellikle Rönesans döneminde öne çıkan bu şehir, birçok sanatçıya ev sahipliği yaptığı için sanat birikimi ile dikkat çekiyor. O yüzden şehirde görülmesi gereken birçok yapı ve sanat eseri bulunuyor. Eğer tarihi ve görkemli yapılar görüp kanallar arasında gezerken büyülenmek istiyorsan Venedik seni bekliyor! 

Venedik Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Lyon, Fransa: Sürprizler Şehri  

Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bir gastronomi başkenti. Görkemli bir geçmişe sahip olan şehir, “Auvergne-Rhône-Alpes” bölgesinin de merkezi konumunda. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na uzanan ve pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Lyon; ismini de aslan anlamında gelen “lion” sözcüğünden almış. 

Gastronomik tatları ile olduğu kadar sanatsal ve kültürel açıdan da dikkat çekici olan şehir; bazilikalara, tarihi meydanlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. O yüzden Lyon, kültür ve doğa turizmi açısından da özel bir rota.

Lyon Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Nisan Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere 

Nisan ayında farklı maceralar yaşamak ve farklı hikayelerin parçası olmak istiyorsan merak etme! Senin için de alternatif duraklarımız ve önerilerimiz var. 

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını da web sitemizden incelemeyi unutma. 

Tiflis, Gürcistan: Yanı Başımızdaki Cennet

Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis; tarihi sokakları, kırmızı çatılı evleri ve doğal dokusuyla oldukça ilgi çekici bir durak. Gürcistan’ın başkenti Tiflis aynı zamanda ülkenin kültürel ve endüstriyel merkezi durumunda. 

Gurme tatlarıyla da dikkat çeken şehrin tarihi 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Dolayısıyla burada birçok uygarlığın izine rastlamak mümkün. Estetik ve tarihi atmosferi ile nefes kesen Tiflis’i görmediysen daha fazla bekleme.

Tiflis Uçak Bileti Araucak-bileti

Kazablanka, Fas: Otantik Bir Durak

Fas’ın en büyük şehri olan Kazablanka, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alıyor. “Beyaz Şehir” olarak da anılan Kazablanka, ünlü filmlere mekan olmuş ve atmosferi ile dikkat çeken bir şehir.

Afrika kıtasındaki en önemli finansal merkezlerin başında gelen Kazablanka, egzotik güzelliği ile ilham verici. Kuzey Afrika’nın sihirli noktalarından biri olan bu bölge, özellikle farklı kültürleri tanımak ve lokal hikayeler yaşamak isteyen gezginler için biçilmiş kaftan.

Kazablanka Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri: Çölde Bir Vaha

Arap Yarımadası sınırları içinde bulunan ve Basra Körfezi’nin kıyılarına yaslanan Dubai, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten biri. 1900’lü yıllarda küçük bir balıkçı köyü olan bölge, günümüzde tüm dünyanın ilgisini çeken bir turizm cenneti niteliğinde. 

Coğrafi konumu gereği her zaman sıcak olan Dubai, gezginlere farklı bir deneyim sunuyor. Petrolle elde edilen gelir sayesinde dünya çapında bir merkez haline gelen şehir; Palmiye Adaları, gökdelenleri ve koyu ile dikkat çekiyor. 

Dubai Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Nisan Ayı İçin Deneyim Odaklı Rotalar: Farklı Deneyimler Arayanlara Özel                

Nisan ayı geldi çattı. Farklı deneyimler için plan yapmanın tam zamanı! Nisanda tatile gidilecek yerler arıyorsan senin için deneyim odaklı güzergâh önerilerimiz var. Seyahat, doğa, ekstrem sporlar, kültür ve gastronomi alanlarında farklı aktiviteler deneyimlemek istersen bu rotalar tam sana göre!

Adana: Muhteşem Lezzetler Peşinde

Seyhan Nehri ve Toros Dağlarının çevrelediği Adana için lezzetli kebapların başkenti dersek yanılmayız. Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında gidip gelen Adana; yaz aylarında hayli sıcak, kışları ise ülke geneline göre sıcak ve yağışlı. Nisan ayı ise ziyaret için en güzel aylardan biri.

Adana; muhteşem lezzetleri, binlerce yıllık tarihi, kendine has tarzıyla bambaşka bir yer. Geldiğinde mutlaka Ulu Cami ve Tarihi Kazancılar Çarşısı’nı gezmeli, Seyhan Nehri’nin kenarında dolaşmalısın. Anadolu’nun ilk Roma köprüsü olan Misis Köprüsü’nü de gelmişken görmemek olmaz.

Gezginler her mevsim sadece lezzet turu için bile Adana’yı ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Kebap, ciğer, şalgam üçlüsünü bir de burada denemelisin. Şehrin her yerini saran cezbedici yemek kokularının arasında kendini kaybedeceksin. 

Adana Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Maşukiye: Mis Gibi Bahar Havası

Kocaeli’nin şirin beldesi Maşukiye, doğayla iç içe tertemiz havaya sahip bir yer. Kartepe’nin eteklerinde bulunan bu bölge, aynı zamanda Türkiye’nin yeşil seyahat rotalarından biri.

Maşukiye’de her mevsim başka güzel. Ancak doğanın uyanışını şelaleler ve dağ manzaraları arasında karşılamanın keyfini başka ne verebilir ki? Buraya geldiğinde oksijen deposu yaylalarda piknik yapıp doğa içinde ATV ile safari macerasına çıkabilirsin. İster huzur ister keşif… Doğayla iç içe olmayı seviyorsan Maşukiye tam sana göre!

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise İstanbul’a uçmak ve aktarma yapmak!

İstanbul Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Üç Adalar: Macera Zamanı

Antalya’nın ilçelerinden Kemer, tatil denince akıllara gelen ilk duraklardan biri. Her şey dahil otelleriyle nam salmış bu güzel ilçe sadece bundan ibaret değil. Kemer’e bağlı Tekirova açıklarında bulunan Üç Adalar, şüphesiz ilçenin en güzel noktalarından. 

Berrak bir denize sahip bölgede dünya kriterlerine uygun bir dalış merkezi bulunuyor. Daha önce tüplü dalışı denemiş miydin? Böyle bir deneyim yaşamak istiyorsan mutlaka Üç Adalar’ı ziyaret etmelisin. Dalış sırasında rengarenk balıklar sana eşlik edecek.

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmak!

Nisanda Kampa Nereye Gidilir: Nisanda Kamp Yapılacak YerlerNisanda Kamp

Bahar aylarının en güzel taraflarından biri de kamp için gidilecek güzergahlar. Metropollerin stresli ve yoğun hayatından kaçmak isteyenlere doğa binbir çeşit güzellik sunuyor. Ruhuna detoks yapabileceğin ve doğanın içinde yenilenebileceğin kamp yerlerini senin için seçtik.

Hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin. 

Kabak Koyu, Fethiye: Özgürlük Dolu

Kabak Koyu, Fethiye bölgesinde bulunan gizli kamp alanlarından. Kızılçam ormanları ile kaplı olan bölge, Ölüdeniz’e yakın bir konumda yer alıyor. Aynı zamanda Likya Yolu üzerinde bulunan bu vadi, doğa tutkunu kampçılar açısından özel bir durak.

Sarp yamaçlarla çevrili olan bölgenin plajı da harika. Ayrıca buradaki ormanın iç taraflarında da saklı akarsular ve şelaleler bulunuyor. O yüzden Kabak Koyu, kamp yapmanın en keyifli olduğu yerlerin başında geliyor. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Dalaman’a uçmak ve oradan aktarma yapmak! 

Dalaman Uçak Bileti Ara ucak-bileti

Borçka, Artvin: Gizli Bir Cennet

Borçka, Artvin ile Hopa arasında yer alan gizli ve büyülü bir bölge. Doğu Karadeniz’in akıl almaz doğasına ev sahipliği yapan Borçka, aynı zamanda ülkemizin en özel göllerinden birisi olan Karagöl’ü de bünyesinde barındırıyor. 

Çoruh Nehri’nin yardığı bir vadinin üzerine kurulan Borçka, yemyeşil ormanlarla ve dağlarla kaplı bir yer. Dolayısıyla burası hem kamp yapmaya hem de doğanın kalbinde olmaya son derece uygun. Eğer herkesten uzaklaşmak ve büyülü bir yerde kamp yapmak istiyorsan Borçka tam sana göre. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve buradan aktarma yapmak. 

Gömbe Yaylası, Antalya: Toroslara Doğru 

Gömbe Yaylası; denizden yaklaşık 1200 metre yükseklikte bulunan bir yayla. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan yayla, konumlandığı bölgeye hayat veren su kaynaklarının fışkırdığı özel bir noktada yer alıyor.

Ülkemizin önemli elma üretim alanlarından da biri olan yaylanın yukarı taraflarında gizli şelaleler ve su kaynakları yer alıyor. Toros Dağlarının üzerinde kamp yapmak ve nefes kesen manzaralara tanıklık etmek istiyorsan Gömbe Yaylası seni bekliyor.

Ayrıca bölgenin kebabı da hayli meşhur; bizden söylemesi. Gömbe Yaylası’na gitmenin en kolay yolu ise öncelikle Antalya’ya uçmak ve buradan aktarma yapmak.

One Comment

Bir cevap yazın