Nisan ayında gezilecek yerler

Nisan Ayında Gidilecek Yerler | Nisanda Gezilecek En Güzel Tatil Yerleri

“Nisan ayında gidilecek yerler nerelerdir?” diye merak edenler için bir liste tasarladık. Dünyaca ünlü görülmesi gereken yerlerin yanı sıra şirin mi şirin turistik beldeleri de içeren bu listeyi sana ilham vermesi için hazırladık. 

Bahar coşkusunun tüm güzelliği ile hissedildiği nisan ayında dilersen yurt dışında, dilersen de yurt içinde tatlı kaçamaklar yapabilirsin. Ayrıca “Ben bu dönemde kamp yapmaktan hoşlanıyorum” diyorsan kamp önerilerimiz de mevcut.

Hazırlanmaya başla o halde, nisan ayı tatil önerilerimiz seni bekliyor. Huzur bulacağın ve keyifle dolacağın bir macera yaşamaya hazır mısın?

Nisan Ayında Nereye Gidilir: Nisanda Tek Başına Gidilecek Yerler

Nisanda tek başına seyahat edilecek yerler

“Nisan ayında tek başıma tatile çıksam ne güzel olur!” mu diyorsun? Türkiye’de nisan ayında kafanı dinleyebileceğin ve dinginleşebileceğin enfes rotalar var. İşte, senin için seçtiğimiz yerler: 

Çeşme: Tarih ve Doğa İç İçe

Çeşme, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en harikulade köşelerinden. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bölgede birbirinden nefis koylar ve doğal güzellikler yer alıyor. Ayrıca Çeşme’ye bağlı beldelerden biri olan  Alaçatı da gezginlerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor. Su sporları ile ünlü beldenin mavi bayraklı plajları da hayli ilgi çekici.

Bu nedenle yaz döneminde nüfus artışı yaşanan bölgeye, nisan ayında gelmek hayli mantıklı. Bu sayede hem kafanı dinleyebilirsin hem de daha sakin bir kaçamak yapabilirsin.

Çeşme’ye ulaşmanın en kolay yolu ise İzmir’e uçup aktarma yapmaktan geçiyor. 

İzmir Uçak Bileti Ara 

Olimpos: Güneye Doğru

Doğal güzellikleriyle büyüleyeci bir durak olan Olimpos, Antalya’nın en güzel tatil beldelerinden biri. Olimpos Antik Kenti ve Beydağları Milli Parkı’nın bulunduğu bölge hem tarihi hem de doğal yerleri sevenler için keyifli bir tatile davet ediyor. Dilersen buraya geldiğinde Likya Yolu’nda yürüyebilir, Olimpos Plajı’nın yanı sıra Adrasan ve Ceneviz koylarında yer alan berrak denizin tadını çıkarabilirsin. Burada kamp yapmak istersen çam ağaçları ya da eşsiz deniz manzaralarında çadır kurabileceğin çok fazla tesis alternatifine sahipsin.

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmak. 

Antalya Uçak Bileti Ara

Ayder Yaylası: Yeşillikler İçinde 

Ayder Yaylası; Rize’ye bağlı bulunan Çamlıhemşin ilçesinin güneydoğusunda yer alıyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 1400 m yükseklikte bulunan yayla, ladin ve kayın ormanları ile kaplı. Sırtını Kaçkar Dağlarına vermiş olan Ayder Yaylası, doğa tutkunları açısından eşsiz bir yer.

1994 yılında “milli park” unvanı alan bölge, doğal bir miras niteliğinde. Yeşillikler içinde olmak ve ahşap evler ile dağların arasında kendini dinlemek istiyorsan burası tam sana göre! Ayrıca balı ve tereyağı ile de meşhur olan bu bölge, Karadeniz’e özgü yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğin bir durak. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Trabzon’a uçmak ve burdan aktarma yapmak! 

Trabzon Uçak Bileti Ara

Nisanda Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Nisanda Gidilecek Ülkeler

Nisanda Avrupa tatili

“Nisan ayında yurt dışına çıksam harika olur!” diyorsan ucuz uçak biletleri seni bekliyor. Senin için nisanda Avrupa’da gezilecek yerleri inceledik. 

Lizbon, Portekiz: Okyanus Havası

Baharda yakın bir Avrupa rotası düşünüyorsan seni Portekiz’in güzel şehri Lizbon’a yolcu edelim. Lizbon’un kendine özgü çekiciliği ve tarihi dokusu, sokak sanatçılarının melodileriyle keyfine keyif katacak. Sanat galerileri, müzeler, okyanus manzaraları içini açacak. Kim bilir belki bir gün sokaklarda kaybolup lezzetli nataların tadına bakarsın. Bir gün de okyanusta sörf yapmaya gidersin.

Lizbon’a ulaşmanın en kolay yolu Ankara kalkışlı ucuz Lizbon uçak bileti almak!

Venedik, İtalya: Gondol Diyarı

İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik, masallardan fırlamış gibi duran bir şehir. “Kanalların Şehri” olarak ifade edebileceğimiz Venedik’te, 117 ada ve küçüklü büyüklü 400 köprü bulunuyor. Bölgedeki yapıların birçoğu da UNESCO Dünya Mirasları Listesi‘nde yer alıyor.

Özellikle Rönesans döneminde öne çıkan bu şehir, birçok sanatçıya ev sahipliği yaptığı için sanat birikimi ile dikkat çekiyor. O yüzden şehirde görülmesi gereken birçok yapı ve sanat eseri bulunuyor. Eğer tarihi ve görkemli yapılar görüp kanallar arasında gezerken büyülenmek istiyorsan Venedik seni bekliyor! 

Venedik Uçak Bileti Ara 

Lyon, Fransa: Sürprizler Şehri  

Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bir gastronomi başkenti. Görkemli bir geçmişe sahip olan şehir, “Auvergne-Rhône-Alpes” bölgesinin de merkezi konumunda. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na uzanan ve pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Lyon; ismini de aslan anlamında gelen “lion” sözcüğünden almış. 

Gastronomik tatları ile olduğu kadar sanatsal ve kültürel açıdan da dikkat çekici olan şehir; bazilikalara, tarihi meydanlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. O yüzden Lyon, kültür ve doğa turizmi açısından da özel bir rota.

Lyon Uçak Bileti Ara 

Nisan Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere 

Nisanda alternatif rotalar

Nisan ayında farklı maceralar yaşamak ve farklı hikayelerin parçası olmak istiyorsan merak etme! Senin için de alternatif duraklarımız ve önerilerimiz var. 

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını da web sitemizden incelemeyi unutma. 

Tiflis, Gürcistan: Yanı Başımızdaki Cennet

Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis; tarihi sokakları, kırmızı çatılı evleri ve doğal dokusuyla oldukça ilgi çekici bir durak. Gürcistan’ın başkenti Tiflis aynı zamanda ülkenin kültürel ve endüstriyel merkezi durumunda. 

Gurme tatlarıyla da dikkat çeken şehrin tarihi 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Dolayısıyla burada birçok uygarlığın izine rastlamak mümkün. Estetik ve tarihi atmosferi ile nefes kesen Tiflis’i görmediysen daha fazla bekleme.

Tiflis Uçak Bileti Ara

Kazablanka, Fas: Otantik Bir Durak

Fas’ın en büyük şehri olan Kazablanka, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alıyor. “Beyaz Şehir” olarak da anılan Kazablanka, ünlü filmlere mekan olmuş ve atmosferi ile dikkat çeken bir şehir.

Afrika kıtasındaki en önemli finansal merkezlerin başında gelen Kazablanka, egzotik güzelliği ile ilham verici. Kuzey Afrika’nın sihirli noktalarından biri olan bu bölge, özellikle farklı kültürleri tanımak ve lokal hikayeler yaşamak isteyen gezginler için biçilmiş kaftan.

Kazablanka Uçak Bileti Ara 

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri: Çölde Bir Vaha

Arap Yarımadası sınırları içinde bulunan ve Basra Körfezi’nin kıyılarına yaslanan Dubai, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten biri. 1900’lü yıllarda küçük bir balıkçı köyü olan bölge, günümüzde tüm dünyanın ilgisini çeken bir turizm cenneti niteliğinde. 

Coğrafi konumu gereği her zaman sıcak olan Dubai, gezginlere farklı bir deneyim sunuyor. Petrolle elde edilen gelir sayesinde dünya çapında bir merkez haline gelen şehir; Palmiye Adaları, gökdelenleri ve koyu ile dikkat çekiyor. 

Dubai Uçak Bileti Ara 

Nisan Ayı İçin Deneyim Odaklı Rotalar: Farklı Deneyimler Arayanlara Özel

Nisanda farklı deneyim arayanlara özel rotalar                 

Nisan ayı geldi çattı. Farklı deneyimler için plan yapmanın tam zamanı! Nisanda tatile gidilecek yerler arıyorsan senin için deneyim odaklı güzergâh önerilerimiz var. Seyahat, doğa, ekstrem sporlar, kültür ve gastronomi alanlarında farklı aktiviteler deneyimlemek istersen bu rotalar tam sana göre!

Antalya: Gastronomik Bir Gezi

Akdeniz kıyılarımızın turizm merkezi, yerli ve yabancı turistlerin her daim akınına uğrayan Antalya; tarihi ve turistik bir merkez olmanın haricinde gastronomik bir durak özelliği de taşıyor. Evet, Antalya sadece açık büfe restoranlardan ve alakart menülerden ibaret değil. 

Antalya deyince en çok duyacağın şeyin tahin olduğunu da başta söyleyelim. Özellikle tahinli piyazları bir kez yiyenleri tekrar kendine çekerken kömürde pişen şiş köfteleri de ağızları sulandırıyor. Vedat Milor’un da Antalya | Nerede Yenir? | Vedat Milor Lezzet Rehberi yazısında önerdiği 7 Mehmet, Piyazcı Ahmet, Börekçi Tevfik ve Volkan Şişçi Kadir’in Yeri’ni ziyaret edebilirsin. 

Maşukiye: Mis Gibi Bahar Havası

Kocaeli’nin şirin beldesi Maşukiye, doğayla iç içe tertemiz havaya sahip bir yer. Kartepe’nin eteklerinde bulunan bu bölge, aynı zamanda Türkiye’nin yeşil seyahat rotalarından biri.

Maşukiye’de her mevsim başka güzel. Ancak doğanın uyanışını şelaleler ve dağ manzaraları arasında karşılamanın keyfini başka ne verebilir ki? Buraya geldiğinde oksijen deposu yaylalarda piknik yapıp doğa içinde ATV ile safari macerasına çıkabilirsin. İster huzur ister keşif… Doğayla iç içe olmayı seviyorsan Maşukiye tam sana göre!

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise İstanbul’a uçmak ve aktarma yapmak!

İstanbul Uçak Bileti Ara 

Üç Adalar: Macera Zamanı

Antalya’nın ilçelerinden Kemer, tatil denince akıllara gelen ilk duraklardan biri. Her şey dahil otelleriyle nam salmış bu güzel ilçe sadece bundan ibaret değil. Kemer’e bağlı Tekirova açıklarında bulunan Üç Adalar, şüphesiz ilçenin en güzel noktalarından. 

Berrak bir denize sahip bölgede dünya kriterlerine uygun bir dalış merkezi bulunuyor. Daha önce tüplü dalışı denemiş miydin? Böyle bir deneyim yaşamak istiyorsan mutlaka Üç Adalar’ı ziyaret etmelisin. Dalış sırasında rengarenk balıklar sana eşlik edecek.

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmak!

Nisanda Kampa Nereye Gidilir: Nisanda Kamp Yapılacak Yerler

Nisanda kamp yapılacak yerler

Bahar aylarının en güzel taraflarından biri de kamp için gidilecek güzergahlar. Metropollerin stresli ve yoğun hayatından kaçmak isteyenlere doğa binbir çeşit güzellik sunuyor. Ruhuna detoks yapabileceğin ve doğanın içinde yenilenebileceğin kamp yerlerini senin için seçtik.

Hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin. 

Kabak Koyu, Fethiye: Özgürlük Dolu

Kabak Koyu, Fethiye bölgesinde bulunan gizli kamp alanlarından. Kızılçam ormanları ile kaplı olan bölge, Ölüdeniz’e yakın bir konumda yer alıyor. Aynı zamanda Likya Yolu üzerinde bulunan bu vadi, doğa tutkunu kampçılar açısından özel bir durak.

Sarp yamaçlarla çevrili olan bölgenin plajı da harika. Ayrıca buradaki ormanın iç taraflarında da saklı akarsular ve şelaleler bulunuyor. O yüzden Kabak Koyu, kamp yapmanın en keyifli olduğu yerlerin başında geliyor. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Dalaman’a uçmak ve oradan aktarma yapmak! 

Dalaman Uçak Bileti Ara 

Borçka, Artvin: Gizli Bir Cennet

Borçka, Artvin ile Hopa arasında yer alan gizli ve büyülü bir bölge. Doğu Karadeniz’in akıl almaz doğasına ev sahipliği yapan Borçka, aynı zamanda ülkemizin en özel göllerinden birisi olan Karagöl’ü de bünyesinde barındırıyor. 

Çoruh Nehri’nin yardığı bir vadinin üzerine kurulan Borçka, yemyeşil ormanlarla ve dağlarla kaplı bir yer. Dolayısıyla burası hem kamp yapmaya hem de doğanın kalbinde olmaya son derece uygun. Eğer herkesten uzaklaşmak ve büyülü bir yerde kamp yapmak istiyorsan Borçka tam sana göre. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve buradan aktarma yapmak. 

Gömbe Yaylası, Antalya: Toroslara Doğru 

Gömbe Yaylası; denizden yaklaşık 1200 metre yükseklikte bulunan bir yayla. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan yayla, konumlandığı bölgeye hayat veren su kaynaklarının fışkırdığı özel bir noktada yer alıyor.

Ülkemizin önemli elma üretim alanlarından da biri olan yaylanın yukarı taraflarında gizli şelaleler ve su kaynakları yer alıyor. Toros Dağlarının üzerinde kamp yapmak ve nefes kesen manzaralara tanıklık etmek istiyorsan Gömbe Yaylası seni bekliyor.

Ayrıca bölgenin kebabı da hayli meşhur; bizden söylemesi. Gömbe Yaylası’na gitmenin en kolay yolu ise öncelikle Antalya’ya uçmak ve buradan aktarma yapmak.

Nisan Ayında Yaz Mevsimi Yaşamak İçin Nereye Gidilir: Sıcak Rotalar

Nisan ayı sıcak rotalar

Bahar aylarının kendini gösterdiği havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde güneşin peşine düşmeye ne dersin? Nisan ayında yaz mevsimini yaşamak istiyorsan önerilerimiz tam sana göre! 

Fethiye, Muğla: Ruhunu Yenilemek İsteyenlere Özel

Muğla’nın güzel tatil ilçesi Fethiye, her mevsim ziyaret edebileceğin bir yer. Yaz sezonunda kalabalık ve hayli sıcak olduğu için nisan ayını tercih edebilirsin. Özellikle antik kentleri dolaşmak, doğa yürüyüşleri yapmak ve çok para harcamadan keyifli bir tatil planlamak istersen nisan ayı Fethiye’ye gitmek için çok uygun. 

Fethiye’de farklı yerleri keşfetmek istiyorsan 1-2 günden fazlasını ayırmanı öneriyoruz. Çünkü burada gezilecek yer çok. Kral Mezarları, Tlos Antik Kenti, Saklıkent Milli Parkı ziyaret edebileceğin doğal ve tarihi güzellikler arasında yer alıyor. Deniz sezonunu açmak istersen Ölüdeniz, Çalış Plajı, Belcekız Plajı ve Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilirsin. Ekstrem sporlardan hoşlanıyorsan Babadağ’dan Ölüdeniz’e doğru eşsiz manzara eşliğinde yamaç paraşütü de yapabilirsin.  

Dalaman Uçak Bileti Ara

Petra, Ürdün: Dünyanın Yeni Yedi Harikasından Biri

Ürdün’ün en etkileyici noktalarından biri olan Petra, Yunancada kaya anlamına geliyor. Kumtaşı kayalıklarının eşsiz renkler sunduğu bölge, geceleri üzerini örten parlak yıldızlarla bambaşka bir dünyaya dönüşüyor. Nebatiler ve Romalıların dönemlerinde verimli tarlalar, eşsiz bahçeler ve etkileyici Roma mimarisine sahip olan kent, yıkıcı depremlerin ardından bambaşka bir çehreye bürünmüş.

Çölün ortasında bir büyü yakalamak istersen Petra’yı gitmen gereken yerler listesine mutlaka eklemeni öneriyoruz. Nisan ayı tatil fikirleri için sıcak noktalar arıyorsan Petra seni bekliyor.

Amman Uçak Bileti Ara

Şarm El-Şeyh, Mısır: Bahar Mevsiminde Yazı Yaşama Keyfi

Yazın aşırı sıcaklardan bunalan Mısır, biz kışı ve baharı yaşarken katlanılabilir sıcaklara sahip. Yani ziyaret etmenin tam zamanı. Şarm El-Şeyh’in altın rengi kumsalları ve renkli balıklarla dolu denizleri seni hemen kendine çekecek. Tabii buraya gelmişken tüplü dalışı da mutlaka denemeni öneriyoruz. Kızıldeniz’de tüplü dalış yapmak gibi bir hayalin varsa seni Şarm El-Şeyh’e davet ediyoruz!

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise direkt Şarm El-Şeyh’e uçmak!

Evlilik Yoluna Girenlere: Nisan Ayında Balayına Gidilecek Yerler

Nisan ayında balayına gidilecek yerler

Baharda balayı yapmak gibisi var mı? Doğa canlanırken aşkı da uyandırır, tutku daimi olur! Peki, nereye gitmeli? Aşağıda yurt içi ve yurt dışı rotalarından üç şehri balayı rotası olarak seçtik. Aralarında mutlaka gönlüne göre bir yer vardır! 

Kalkan: Huzurlu Bir Ortam Arayanlara

Nisanda balayına gidilecek yerler konusunda ilk yurt içi rotamız, muhteşem manzaralı villalarıyla meşhur Kalkan. Özellikle balayı çiftleri tarafından tercih edilen Kalkan’da dağ ve deniz manzarasının eşliğinde insanın mutsuz olması imkansız. Temiz havası, plajları ve eşsiz doğasıyla Kalkan keyfinize keyif katacak. Nisan ayında deniz sezonu da açıldığı için dilersen eşinle birlikte plajda da vakit geçirebilirsin. Özellikle Patara Antik Kenti ve incecik kumlara sahip Patara Plajı, balayı fotoğraflarınız için güzel bir lokasyon olabilir. 

Kalkan’a ulaşmanın en kolay yolu ise Dalaman’a uçup aktarma yapmak. 

Fethiye: Aşka Heyecan Katma Zamanı

Fethiye her mevsim güzel, ama nisanda bir başka güzel. Üstelik bahar aylarında yamaç paraşütü gibi ekstrem etkinlikleri burada yapmak mümkün. Baharın gelişiyle beraber doğadaki her canlı renge bürünen Fethiye, nisan sonlarına doğru plajların keyfini çıkarma fırsatı da veriyor. Denizi, kumu, doğası ve antik kentleriyle ilgi çeken Fethiye’de yamaç paraşütü haricinde başka bir ekstrem spor yapmak istersen tüplü dalış da yapabilirsin. 

Fethiye’ye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Dalaman’a uçmak ve oradan aktarma yapmak! 

Roma: Aşıklar Şehrini Ziyaret 

İtalya’nın aşk kokan şehri Roma, balayı için nokta atışı bir tercih olabilir. Balayı için yurt dışı planınız varsa Roma’yı mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Açık hava sanat müzesi gibi hissedeceğiniz sokakları, ritüelleri gerçekleştireceğiniz Aşk Çeşmesi, muhteşem lezzetleri ve tarihi duraklarıyla her sokakta ayrı bir hisse bürüneceksiniz. Tatil planı yaparken Roma Seyahat ve Gezi Rehberi sayfamızda yer alan yazılarımıza mutlaka göz atmalısın.

Roma Uçak Bileti Ara

Önerilerimizin sonuna geldik, ancak dilersen Rota Hesaplanıyor: Bu Bahar Nereye Seyahat Etmelisin? testimizi çözüp seyahat planını hazırlayabilirsin!

Sen Yeter Ki Uçmak İste! Seyahatini baştan sona planlamak için ihtiyacın olan her şey bende! Öneriler bende... Fikirler bende... Uçak bileti bende...

One Comment

Bir yanıt yazın