• TR
PAYLAŞ

Pegasus, İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini düzenli olarak gözden geçirmektedir. Bununla birlikte COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları gerektiğinde ülkelerin resmi mercileri tarafından değiştirilebilmektedir. Dolayısıyla seyahatinizi planlarken bu kurallar için resmi kaynakları kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 YÖNLENDİRME LİSTESİ

 
Türkiye Fransa Kazakistan Polonya
Almanya Gürcistan Kırgızistan Romanya
Arnavutluk Hollanda KKTC Rusya Fed.
Avusturya Irak Kosova Suudi Arabistan
Azerbaycan İngiltere Kuveyt Sırbistan
Bahreyn İran Lübnan Umman
Belçika İspanya Macaristan Ukrayna
Birleşik Arap Emirlikleri İsrail Makedonya Ürdün
Bosna Hersek İsveç Mısır Yunanistan
Çek Cumhuriyeti İsviçre Moldova
Danimarka İtalya Norveç
Fas Katar Pakistan

Seyahat Edeceğiniz Ülke İçin Gereken Online Formu Havalimanına Gelmeden Önce Doldurmanız Gerekmektedir!


 TÜRKİYE 

Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. 


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Son 14 gün içerisinde Afganistan’da bulunmuş yolcuların varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular valiliklerce belirlenmiş otellerde 10 gün karantinaya alınacaktır. Yolcular karantinanın 10. günün sonunda yapılacak PCR test sonucunun negatif çıkması halinde karantina sonlanacaktır. Transfer ve konaklama giderleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
  o Tüm yolcuların uçuştan önce aşağıda bulunan linkten otel rezervasyonu ve ödemelerini yapması gerekmektedir.
  o Otel Listesi İçin Tıklayınız.
  o Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Karantinadan muaf yolcular;
  o Türk vatandaşı ve oturum sahipleri.
  o Son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Hindistan, Nepal, Pakistan veya Sri Lanka'da bulunan ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
 • İlk biniş noktası Afganistan, Bangladeş, Botswana, Brezilya, Egypt, Iran, Hindistan, Namibya, Nepal, Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Sri Lanka veya Zimbabve olan bütün misafirlerin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
  o PCR veya RNA ibaresi olmayan testler kabul edilmeyecektir.
  o Test sonucu ibraz edemeyen veya test türü belirtilen şartlara uymayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
  o PCR testleri hem çıktı olarak hem de online olarak kabul edilebilir.
  o Latin alfabesiyle yazılmış PCR testler kabul edilecektir.
  Testten muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz Covid-19 aşı sertifikasına (Johnson & Johnson için tek doz) sahip olup son 14 gün içerisinde Afganistan, Bangladeş, Botswana, Brezilya, Hindistan, Namibya, Nepal, Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Sri Lanka veya Zimbabve ’de bulunmamış yolcular.
  o Türkiye, Sırbistan veya Macaristan tarafından düzenlenmiş bağışıklık veya aşı sertifikası sahibi olan Türkiye, Sırbistan veya Macaristan vatandaşları ile seyahat seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar,
  o Varıştan en az 28 gün, en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu “POZİTİF” olan ve son 14 gün içerisinde İran, Mısır, Afganistan, Bangladeş, Botswana, Brezilya, Hindistan, Namibya, Nepal, Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Sri Lanka veya Zimbabve’de bulunmamış yolcular.
  o Son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olup
  son 14 gün içerisinde İran, Mısır, Afganistan, Bangladeş,
  Botswana, Brezilya, Hindistan, Namibya, Nepal, Mozambik,
  Pakistan, Güney Afrika, Sri Lanka veya Zimbabve’de bulunmamış
  yolcular.’de bulunmamış yolcular.
  o 0-12 yaş arasında olan yolcular,
  o Cenaze ile birlikte gelecek Türk vatandaşları (Varışlarında PCR testi yapılacaktır)
  o Cenazesi olduğunu sözlü beyan eden Türk vatandaşları (Varışlarında PCR testi yapılacaktır)
  o KKTC’den Türkiye’ye seyahat edecek, hudut geçiş belgesine sahip er ve erbaşlar (PCR test ve karantinadan muaf tutulacaktır)
  o Gemici/Denizci adamı,
  o Uçuş Ekipleri,
  o SAW’dan dış hat transfer uçuş yapacak olan yolcular; Hold bagajı olan misafirler için, devam uçuşunun Pegasus Havayolları'nın Interline/Codeshare anlaşması olan bir havayolu ile olması gerekmektedir veya sadece El bagajı olan misafirler için, online check-in olması şartıyla

Doldurulması Gereken Formlar: 

 • Türkiye’ye seyahat edecek tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde online Türkiye Giriş Formu'nu doldurmaları zorunludur. Online Form doldurmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
  o Online Yolcu Bilgi Formu İçin Tıklayınız.
  o 6 yaşından küçük yolculardan online form istenmemektedir.
  o Türkiye’den dışhat transit olan yolculardan online form istenmez.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

  ALMANYA 


Türkiye ve yüksek riskli ülke çıkışlı seyahatlerde Online Yolcu Bilgi formunun doldurulması gerekmektedir

COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Almanya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız. 


 Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.
  o Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria),(Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • o Bir doz Janssen aşısına sahip olan yolcular ayrıca kalkıştan en az 14 gün önce Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech (Comirnaty) aşılarından takviye dozu almalıdır.
 • 6 ay önce düzenlenmiş bir Covid 19 iyileşme (bağışıklık) sertifkası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 1 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir).
  o Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • Almanya vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Almanya ve Avrupa Birliğine ait D tipi vize sahipleri,
 • Almanya vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, ilişki bildirim formları olması gerekmektedir,
 • Acil ailevi sebepler için seyahat eden yolcular. (Doğum, cenaze, hastalık, düğün)
  o Birinci ve ikinci derece akrabalar, çekirdek aile ve yetişkin çocuklar, büyükanne ve büyükbabalar, yetişkin çocukların ebeveynleri, torunlar ve kardeşler için geçerlidir,
 • 18 yaşından küçük çocukları Almanya’da yaşayan ebeveynler,
 • Alman vatandaşı eşi ile seyahat eden kişiler,
 • Alman vatandaşı çocukları ile seyahat edenler,
 • Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, Kore, Makao, Yeni Zelanda, Peru, Suudi Arabistan’da ikamet eden yolcular. (Son 6 ay içinde ikamet edilen ülkede yaşıyor olmalılar.) Vize veya oturum ihtiyaç duyuyorlar ise Almanya giriş kurallarını karşılaması gerekmektedir.
 • Andorra, Monako, San Marino veya Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Botsvana, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Birleşik Krallık veya Zimbabve'den gelen yolcuların Almanya'ya girişine izin verilmemektedir. Muaf; AB Vatandaşları ve Alman ikamet sahipleri. 
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Yolcular Pcr test ve yaşadığı Federal Eyatletlerin belirlerdiği Pandemi kurallarına göre karantinaya tabidir.
 • Karantinadan muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün Çin’de bulunmamış yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

  o Fuarda çalışacak veya katılacağını kanıtlayabilen misafirler
  o Karantina ve PCR test muafiyetlerinin listesi için tıklayınız

Aşı Durumu: 

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.)
 • 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme (bağışıklık) sertifkası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 1 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir).
 • Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

COVID-19 Test: 

 • Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkıştan en fazla 0-48 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp, TMA testi veya antijen testi olması zorunludur.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolculardan test istenmemektedir.
  o Varıştan en az 28 gün ve en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR, RT LAMP veya TMA test sonucu pozitif olan ve son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Bir doz Janssen aşısına sahip olan yolcular ayrıca kalkıştan en az 14 gün önce Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech (Comirnaty) aşılarından takviye dozu almalıdır.
  o Bağışıklık sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular.
  o En az 6 aydan önce verilmiş İyileşme (bağışıklık) sertifikasına sahip olup en az 14 gün önce 1 doz aşı olan yolcular. Son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış olmalıdırlar.
 • Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır. Test sonucu İngilizce, Fransızca veya Almanca olmalıdır.
  o Almanya’da 72 saaten az kalacak uçuş ekipleri muaftır.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


ARNAVUTLUK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


 Arnavutluk'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası, iyileşme sertifikası, RT-PCR veya hızlı antijen testi olmayan Arnavutluk vatandaşları ve oturum sahipleri 10 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Arnavutluk’a seyahat eden bütün yolcuların varıştan en fazla 0-72 saat önce yapılan negatif PCR testi veya 0-48 saat önce yapılan Antijen testi olması gerekmektedir.
  Testten Muaf Yolcular;
  o Arnavutluk vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Kalkıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o En fazla 6 ay içinde COVID-19 iyileşme setifikasına sahip yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Form doldurulması gerekmemektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


AVUSTURYA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Avusturya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Kısıtlamalar; Son 10 gün içerisinde Angola, Botsvana, Danimarka, Eswatini, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Hollanda, Norveç, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Zambiya veya Zimbabve'de bulunan yolcuların girişine izin verilmeyecek.
 • Muaf yolcular;
  o Avusturya, İsviçre vatandaşları, Avrupa birliğine üye ülke vatandaşları ve onlarla aynı evde yaşayan kişiler,
  o Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda,
  Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan'da ikamet eden yolcular,
  o Varıştan en geç 48 saat önce yapılan COVID-19 LAMP, PCR veya TMA test sonucu negatif olan ve takviye doz aldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Resmi vize kuralları geçerlidir, seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Avusturya’ya seyahat eden bütün yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde alınmış bir COVID-19 LAMP, PCR ya da TMA testi olması gerekmektedir.
  Testten muaf olan yolcular;
  o Bir yetişkin eşliğinde seyahat eden 12 yaşından küçük yolcular;
  o Varıştan en fazla 180 gün önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası ya da;
  o Profesyonel amaçlı taşıyıcılar, okul yada eğitime katılacaklar, aile yada partner ziyareti nedeni ile seyahat edecek yolcular 0-24 saat içinde Antijen Test ile kabul edilir.
  o 6 ile 15 yaş arasındaki varıştan en fazla 48 saat önce yapılan COVID-19 antijen testi negatif olan yolcular.
  o Aşağıdaki COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular:
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac, Covaxin, Covovax veya Nuvaxovid’in ikinci aşı dozu varıştan en az 14 gün en fazla 270 gün önce olan yolcular ya da;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac'ın üçüncü aşı dozu, ikinci dozdan en az 120 gün sonra ve varıştan en fazla 270 gün önce almış yolcular ya da;
  o Janssen aşısı varıştan en az 22 gün ve en fazla 270 gün önce olan yolcular ya da;
  o Janssen aşısının ikinci aşı dozu, ilk dozdan en az 120 gün sonra ve varıştan en fazla 270 gün önce olan yolcular ya da;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac'ın varıştan en az 22 gün ve en fazla 270 gün önce ilk aşı dozu ve önceki COVID-19 enfeksiyonunun kanıtı olan yolcular ya da;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac'ın ikinci aşı dozu, ilk dozdan en az 120 gün sonra ve varıştan en fazla 270 gün önce ve önceki COVID-19 enfeksiyonunun kanıtı olan yolcular.
  o Andorra, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İrlanda Cumhuriyet), İzlanda, İtalya, Ürdün, Güney Kore, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao , Malta, Monako, Yeni Zelanda, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan , Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Uruguay, Vatikan veya Vietnam'dan seyahat eden misafirler varışta 24 saat içinde test yaptırabilirler.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Varıştan önce Seyahat öncesi İzin formunun doldurulması gerekmektedir
  o Form için tıklayınız.
 • Formdan Muaf Yolcular;
  o Covıd-19 aşısı yada İyileşme sertifikası veNegatif bir Pcr testi olan yolcular,
  Son 10 gün içinde Angola, Botsvana, Danimarka, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Hollanda, Norveç, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Zambiya ve Zimbabve'de bulunmamış olmalıdırlar.
  o Kanıtlayacak belgeleri ile birlikte tedavi amaçlı seyahat eden yolcular
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Son 10 gün içinde Brezilya, Şili, Kosta Rika veya Surinam'da bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Bu kural Avusturya oturum izni olanlar ve Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları için geçerli değildir.
  o Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 AZERBAYCAN


COVID-19 aşı veya iyileşme sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Azerbaycan’a çıkışlarına izin verilecektir.


Azerbaycan'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Azerbaycan vatandaşları,
 • Azerbaycan oturum izni sahipleri,
 • Azerbaycan vatandaşı ile akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan'da oturum izni olan diğer ülke vatandaşları ve onlarla seyahat eden birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan'da iş izni olan diğer ülke vatandaşları ve vatandaşlığı olmayan kişiler ve onlarla sayahat eden birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan Bakanlığı yanında Operativ Karargah tarafından verilmiş özel izinli belge sahipleri,
 • Azerbaycanda bulunan diplomatik misyonlar, konsolosluklar ve uluslararası kuruluşların akredite veya atanmış çalışanları ve aile üyeleri,
 • Bahreyn, Katar veya Birleşik Arap Emirlikleri oturum izni sahipleri,
  o Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  o 1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
 • Arjantin, Avustralya, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Güney Kore, Şili, Ekvador, Kamboçya, Kosta Rika, Küba, Kuveyt, Kazakistan, Maldivler, Meksika, Fas, Moğolistan, Karadağ, Norveç, Umman, Panama, El Salvador, Uruguay, Yeni Zelanda, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Kanada, Çin, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Letonya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları.
  o Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  o 1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
  o Türk vatandaşları, tek doz aşı eşliğinde 6 aydan eski olmayan pozitif olduğunu gösteren bir iyileşme sertifikası ile seyahat edebilirler.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Yolcuların, Azerbaycan'a son doğrudan uçuşun kalkışından en fazla 0- 72 saat önce verilmiş basılı bir negatif COVID-19 PCR test sonucu olması gerekir.
  PCR testten muaf yolcular;
  o 1 yaşından küçük yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Form doldurulması gerekmemektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Azerbaycan’a çıkışlarına izin verilecektir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


BAHREYN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz. 


Bahreyn'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Bahreyn vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları,
 • Bahreyn e-vizesine sahip yolcular,
 • Bahreyn’e varışta vize alabilen ülke vatandaşları,
  o Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri dışında bir ülkeden gelen Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan veya Birleşik Arap Emirlikleri tarafından verilen oturma iznine sahip yolcular için geçerli değildir.
 • Askeri personeller,
 • Coronavirus (COVID-19) nedeniyle kara sınır geçişi geçici olarak askıya alınmıştır.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere ve kendilerini izole ederek bir COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
  Muaf yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır, resmi vize kuralları geçerlidir.

COVID-19 Test: 

 • Bahreyn’e seyahat edecek yolcuların uçuş kalkış öncesi 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
 • PCR testen muaf yolcular;
  o 0-6 yaş altı yolcular,
 • Yolcular varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere ve kendilerini izole ederek bir COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
  o 6 yaşından küçük yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.  

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Coronavirus (COVID-19) nedeniyle sınır geçişi geçici olarak askıya alınmıştır.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA


 BELÇİKA


QR kodlu COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Belçika’ya seyahat edecek herhangi bir Schengen ülkesi oturum izni sahibi misafirimizin pasaportunda bulunan isim ve soy isim ile oturum izninde bulunan isim ve soy isim bilgileri birbiri ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi durumunda misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.


Belçika’ya seyahat edecek tüm yolcuların Online Yolcu Bilgi Formu'nu doldurmaları zorunludur.


Belçika'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Belçika'ya Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren QR codlu bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. 12 yaş altı yolcular tam aşılı ebevyleri ile birlikte seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
 • Belçika vatandaşları,
 • Belçika’ya ait oturum sahipleri,
 • Belçika’ya ait D tipi vize sahipleri,
 • 18.03.2020 tarihinden sonra Belçika tarafından verilmiş C tipi vize sahibi yolcular,
 • C tipi Schengen vizesine sahip yolcular (Belçika büyükelçiliği veya konsolosluğu tarafından verilmiş bir Gerekli Seyahat Sertifikasına sahip olmalıdır).
  o Belçika üzerinden vizeyi veren ülkeye seyahat eden yolcular, sözlü bir nota veya varış ülkesinin girmelerine izin vereceğine dair başka bir kanıta sahip olmalıdır. (Yukarıda belirtilen aşı sertifika sahibi yolcular bu kuraldan muaftır.)
 • Belçika tarafından verilen Temel Seyahat Sertifikası olan yolcular.
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülke vatandaşları ve onların aile bireyleri.
 • Andora, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) vatandaşları.
 • Avrupa Birliği, Schengen Ülkeleri, oturum/aile birleşim kartı sahipleri ve D tipi vize sahibi kişiler
 • Bahreyn, Şili, Kolombiya, Hong Kong (SAR Çin), Endonezya, Ürdün, Kuveyt, Makao (SAR Çin), Namibya, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri veya Uruguay’da ikamet eden yolcular bu ülkelerden gelmeleri halinde,
 • Diğer Schengen üye ülkesi tarafından verilen "C" vizesine sahip yolcular. Belçika üzerinden vizeyi veren ülkeye seyahat ediyorsa,
 • Diplomatlar, uluslararası kuruluşların personeli, askeri personel ve insani yardım görevlileri,
 • Yolcular PCR test ve karantinaya tabi olacaklardır.
 • Kısıtlamalar:
 • İtalya tarafından 'ASILO' olarak verilen oturma izinleri, Belçika'ya girişlerine veya Belçika üzerinden transit geçmelerine izin verilmez.
  o Kırmızı ülkelerde gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir. (Belçika vatandaşları hariç varıştan önce 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi veya en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikası olması gerekmektedir.) Kızmızı ülke listesi için tıklayınız.
  o Muaf yolcular;
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri.
  o Essential Journey Certificate sahibi gemici/denizci adamları.
  o Essential Journey Certificate sahibi görev için seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular.
 • Son 14 gün içinde Botsvana, Eswatini, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve'de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Muaf yolcular;
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o Belçika vatandaşlarının veya oturum sahiplerinin partnerleri veya eşleri. Aynı evde yaşadıklarına dair Temel Seyahat Belgesi veya kanıtı olmalıdır,
  o Deniz adamları
 • Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Yolcular PCR test ve karantinaya tabi olacaklardır.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren QR codlu bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. 18 yaş altı yolcular tam aşılı ebeveynleri ile birlikte seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

COVID-19 Test: 

 • Belçika’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibariyle 72 saati
  aşmayan PCR veya varıştan 1 gün önce yapılmış negatif antijen testi
  olmalıdır.
 • PCR Testten Muaf Yolcular:
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, 
  Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya,
  Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre’den gelen varıştan en az iki hafta önce tam olarak aşılanmış olduklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası ya da varıştan en fazla 180 gün önce düzenlenmiş pozitif COVID-19 PCR testi veya iyileştirme sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty)
  o Finlandiya, Fransa, İtalya, Portekiz, İspanya veya İsveç'in turuncu bölgelerinden gelen yolcular. Detaylar için linke tıklayınız.
  o Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Hong Kong (SAR Çin), Endonezya, Kuveyt, Makao (SAR Çin), Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri veya Uruguay’dan gelen yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Belçika’ya seyahat edecek herhangi bir Schengen ülkesi oturum izni sahibi misafirimizin pasaportunda bulunan isim ve soy isim ile oturum izninde bulunan isim ve soy isim bilgileri birbiri ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi durumunda misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • İtalya tarafından 'ASILO' olarak verilen oturma izinleri, Belçika'ya girişlerine veya Belçika üzerinden transit geçmelerine izin verilmez.
 • Kırmızı ülkelerde gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir. (Belçika vatandaşları hariç varıştan önce 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi veya en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikası olması gerekmektedir.) Kırmızı ülke listesi için tıklayınız. 
  Muaf Yolcular:
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri.
  o Essential Journey Certificate sahibi gemici/denizci adamları.
  o Essential Journey Certificate sahibi görev için seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular.
 • Son 14 gün içinde Botsvana, Eswatini, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabve'de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
 • Muaf yolcular;
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o Belçika vatandaşlarının veya oturum sahiplerinin partnerleri veya eşleri. Aynı evde yaşadıklarına dair Temel Seyahat Belgesi veya kanıtı olmalıdır,
  o Deniz adamları.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ


Türkiye’yi transfer kullanan veya Türkiye’den Dubai’ye (DXB) seyahat edecek tüm yolcuların son direkt uçuşlarından kalkış öncesi (numune veriliş tarihi) 0-48 saat içerisinde olan negatif PCR testi olmalıdır.
Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Birleşik Arap Emirlikleri'ne Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika veya Zimbabwe'den gelen veya son 14 gün içinde burada bulunan yolcuların Sharjah'a girmesine izin verilmez.
  o Resmi heyetler,
  o BAE Vatandaşları, birinci derece akrabaları ve sponsorluklarında yardımcıları (ev hizmetçileri),
  o BAE ile bu ülkeler arasındaki diplomatik misyonlar,
  o Altın Vize sahipleri muaftır.
  o Yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve negatif test sonucu çıkana kadar kendi kendini karantinaya alır
 • Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zimbabwe, Kongo (Kongo-Brazzaville), Demokratik Kongo (Kongo-Kinşasa), Kenya, Etiyopya, Nijerya, Tanzanya, Angola ya da Gine (Gine-Konakry)’den gelen veya son 14 gün içinde burada bulunan yolcuların Dubai’ye girmesine izin verilmez.
 • Muaflar;
  o BAE iile bahsi geçen ülkeler arasındaki Resmi Misyon çalışanları,
  o BAE Vatandaşları,
  o BAE ile yukarıda belirtilen ülkeler arasındaki Diplomatik misyonların üyeleri onay için diplomatik kanallardan iletişime geçmelidir.
  o Altın Vize sahipleri muaftır.
  o Yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve negatif test sonucu çıkana kadar kendi kendini karantinaya alır.
 • Dubai (DXB) veya Al Maktoum'a (DWC) seyahat eden ve Bangladeş, Kongo, Hindistan, Liberya, Namibya, Nepal, Pakistan, Sierra Leone, Güney Afrika, Sri Lanka’dan gelen oturma vizesi olan yolcular, yola çıkmadan önce
  https://smart.gdrfad.gov.ae/Smart_OTCServicesPortal/ReturnPermitS
  ervice.aspx adresinden bir GDRFA onayına sahip olmalıdır.
 • Transit yolcular;
  o A Kısıtlı ülkelerden transit geçiş;
  o Bangladeş, Hindistan, Liberya, Nepal, Pakistan, Sierra Leone, Sri Lanka, Sudan (Listede bulunan ülkelerden seyahat eden ve BAE üzerinden transit geçen tüm yolcular, aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir.)
  o Nihai varış ülkesinden gerekli giriş iznini/onayını almak;
  o Numunenin alınmasından itibaren (72) saat içinde geçerli bir süre içinde düzenlenmiş Negatif Covid-19 Test sertifikasına sahip olmak. (QR kodlu)
  o Yukarıdaki şartları taşımanyan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

Karantina Durumu:

 • Yolcular karantinaya alınabilirler.
  o AstraZeneca (Vaxzevria), AstraZeneca (Kore'den SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac, Sinopharm veya Sputnik V. ile tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular için geçerli değildir.
 • Abu Dabi'den (AUH) transit süresi 24 saatten fazla olan yolcuların geçiş yapmasına izin verilmez. Geçiş süreleri 12 saati aşan yolcuların, onaylanmış bir hava tarafı otel rezervasyonunun olması gerekir.
 • İlk biniş noktasından kalkış saati itibariyle en fazla 72 saat önce yapılmış basılı bir negatif COVID-19 PCR test sonucu olmayan havayolu ekibi, bir sonraki uçuşlarına kadar karantinaya tabi tutulur.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye’yi transfer kullanan veya Türkiye’den Dubai’ye (DXB) seyahat edecek tüm yolcuların son direkt uçuşlarından kalkış öncesi (numune veriliş tarihi) 0-48 saat içerisinde olan negatif PCR testi olmalıdır.
 • PCR testten muaf yolcular;
  o UAE vatandaşları,
  o 12 yaşın altındaki çocuklar,
  o Orta ve ağır engelli çocuk yolcular,
  o BAE vatandaşları ile birlikte seyahat eden birinci derece akrabaları,
  o BAE vatandaşları ile birlikte seyahat eden sponsorluğunda ki çalışanlar.
 • Sharjah’a (SHJ) seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde alınmış negative PCR testi olması gerekmektedir.
  o Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabwe'den gelen veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olan yolcuların kalkış öncesi 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ve 0-6 saat içerisinde alınmış negatif hızlı PCR testi olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf yolcular;
  o UAE vatandaşları,
  o 12 yaşın altındaki çocuklar ve orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
  o 12 yaşın altındaki çocuklar
  o Orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
 • Abu Dabi (AUH)’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış saati öncesi numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Mısır, Etiyopya, Lübnan veya Sudan'dan gelen yolcuların test sonucunda QR kodunun bulunması zorunludur.
 • Ermenistan, Ürdün, Kuveyt veya Hollanda’dan Abu Dabi (AUH)’a seyahat edecek bütün yolcular son direkt uçuşlarının kalkışından en fazla 24 saat önce alınmış basılı bir negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
  o PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir labaratuvardan yapılması veya ülkeler tarafından akredite edilmiş laboratuvarlar olması gerekmektedir. Mısır, Etiyopya, Lübnan veya Sudan'dan gelen yolcuların test sonuçlarında QR kod olmalıdır.
  PCR testten muaf yolcular;
  o UAE vatandaşları,
  o 12 yaşın altındaki çocuklar ve orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
  o 12 yaşın altındaki çocuklar
  o Orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
 • Afganistan, Bangladeş, Kongo, Hindistan, Liberya, Namibya, Nepal, Pakistan, Sierra Leone, Güney Afrika, Sri Lanka'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giren veya Birleşik Arap Emirlikleri'nden transit geçen yolcular:
  o Birleşik Arap Emirlikleri'ne son doğrudan uçuşun kalkışından en fazla 48 saat önce alınmış, basılı bir negatif COVID-19 PCR testi; ve
  o İlk biniş noktasından kalkıştan en fazla 6 saat önce alınmış, basılı bir negatif COVID-19 hızlı PCR testi olması zorunludur.
  o Test sonucu Arapça veya İngilizce olmalı ve https://screening.purehealth.ae  adresinde listelenen onaylı bir laboratuvar veya kalkış ülkesi tarafından akredite edilmiş bir laboratuvar tarafından verilmelidir. Test sonucu ayrıca bir QR
  koduna sahip olmalıdır.

 • Abu Dabi (AUH), Dubai (DXB), Ras Al Khaimah (RKT), Al Maktoum (DWC) veya Sharjah'a (SHJ) giren yolcular varışta COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
 • İlk biniş noktasından kalkış saati itibariyle en fazla 72 saat önce yapılmış basılı bir negatif COVID-19 PCR test sonucu olmayan havayolu ekibi, bir sonraki uçuşlarına kadar karantinaya tabi tutulur.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • BAE’ye seyahat edecek tüm ICA UAE Smart uygulamalarını uçuş öncesi veya varışta akıllı telefonlarına indirebilirler.
  o UAE ICA Smart Android & IOS 
 • Abu Dabi’ye (AUH) seyahat edecek tüm yolcular "ALHOSN UAE" uygulamasını indirip, aktif etmeleri zorunludur.
  o ALHOSN UAE Android & IOS

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Dubai (DXB) veya Al Maktoum'a (DWC) seyahat eden ve Afganistan, Bangladeş, Kongo (Dem. Rep.), Etiyopya, Hindistan, Liberya, Namibya, Nepal, Nijerya, Pakistan, Sierra Leone, Güney Afrika, Sri Lanka, Uganda, Vietnam veya Zambiya’dan gelen oturma vizesi olan yolcular, yola çıkmadan önce
  https://smart.gdrfad.gov.ae/Smart_OTCServicesPortal/ReturnPermitService.aspx adresinden bir GDRFA onayına sahip olmalıdır.
 • Abu Dabi'ye (AUH) seyahat eden yolcular, kalkıştan önce https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/registerArrivals adresinde kayıt yaptırmalıdır ve uçuş önce buradan QR kod veya SMS olmalıdır.
  o Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları muaftır.
  o Transit yolcular.
  o Dünya Politika Konferansı için Abu Dabi'ye giren yolcular muaftır.
 • BAE’ye seyahat edecek tüm yolcuların "ICA UAE Smart" uygulamalarını akıllı telefonlarına indirip, aktif etmeleri zorunludur.
  o UAE ICA Smart Android & IOS 
 • Abu Dabi’ye (AUH) seyahat edecek tüm yolcular "ALHOSN UAE" uygulamasını indirip, aktif etmeleri zorunludur.
  o ALHOSN UAE Android & IOS
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Abu Dabi'den (AUH) transit süresi 24 saatten fazla olan yolcuların geçiş yapmasına izin verilmez. Geçiş süreleri 12 saati aşan yolcuların, onaylanmış bir hava tarafı otel rezervasyonunun olması gerekir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 BOSNA HERSEK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Bosna Hersek'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye, Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Kazakistan, Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Fed., San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen yolcuların varış itibarı ile 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.
 • Yukarıda bulunan ülkeler dışından seyahat eden tüm yolcuların varış itibarı ile 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Bosna Hersek vatandaşları ve onların eşleri, çocukları,
  o 0-7 yaş arasındaki yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 180 gün önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu pozitif olan veya iyileşme sertifikası olan yolcular,
  o Son uçuş noktası Bosna Hersek olan görevli uçuş ekipleri,
  o Bosna Hersek’te görevli Diplomatik Pasaport sahibi ve Konsolosluk personellerinin oturum veya -D, MO, K, S, PO, PK, PP tipi vizeleri olması şartıyla
  o Acil olarak Bosna Hersek’te görev alacak Sivil Koruma Hizmetleri
  çalışanları,
  o Barış için ortaklığa katılan NATO ve diğer devletlerin askeri kuvvetleri ve Bosna Hersek'teki NATO ve EUFOR karargâhlarına katılacak kişiler,
  o Devlet başkanları ve geliş ve gidişleri yetkili merci tarafından ilan edilen heyet üyeleri,
  o Transit olarak yaşadığı ülkeye devam edecek ülke vatandaşları veya oturum sahipleri,


Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 ÇEKYA


Dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Çekya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, Chinese Taipei, El Salvador, Faroe Isl., Georgia, İsrail, Lübnan, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Panama, Sırbistan, Singapur , Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay’da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
 • Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Butan, Brezilya, Brunei Darussalam, Kanada, Cayman Adası, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Cebelitarık, Grönland, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), Hindistan, İran, Irak, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Meksika, Nepal, Filistin Toprakları, Pakistan, Peru, Filipinler, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, ABD veya Özbekistantarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty)
 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan yolcular;
 • Çekya vatandaşları ve aile onların aile üyeleri,
 • Çekya oturum veya D tipi vize sahipleri,
 • Çekya tarafından 11.05.2020 sonrasında verilmiş C tipi vize sahipleri,
 • Diğer Schengen Üye Ülkeleri tarafından 1 Ağustos 2021'den sonra
  düzenlenen Çekya seyahati için geçerli "C" vizesine sahip yolcular;
 • Ebeveyn(ler)i veya yasal vasi(ler)i eşliğinde 18 yaşından küçük yolcular.
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyet), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları,
 • Bahreyn, Şili, Kolombiya, Endonezya, Kore, Kuveyt, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay vatandaşları,
 • Son 14 gün içinde yalnızca Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Endonezya, Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Kore (Cumhuriyet), Kuveyt, Makao (Çin Özel Bölgesi), Malta, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vatikan’da bulunmuş ve bu ülkelerden gelen yolcular,
 • Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Macaristan, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Romanya, Slovenya ve İsveç tarafından verilen BK-AB Çekilme Anlaşması Lehdarı statüsü için başvuru belgesine sahip İngiliz vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya,
  İsveç, İsviçre ve Vatikan tarafından verilen oturma iznine sahip yolcular eğer bu ülkelerden geliyorsa.
 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik pasaportlu yolcular.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının eşleri, evlilik cüzdanları veya beraberliklerini ispatlayan onay evrakları ile.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının 21 yaşından küçük çocukları. Orijinal doğum belgesi veya ve ebeveynlerinin oturma izninin
  bir kopyasına sahip olmaları gerekir.
 • Andorra, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan Şehri ve Çekya'da ikamet eden bir AEA Üye Devleti vatandaşlarının evli olmayan partnerleri olan yolcular. Çekya Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen ilişkilerinin bir onayına sahip olmaları gerekir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Faroe Adası, İsrail, Monako, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Panama, Türkiye, Ukrayna veya Birleşik Krallık'da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
 • Arjantin, Bahreyn, Butan, Brezilya, Şili, Kolombiya, Gürcistan, Hong Kong (SAR Çin), Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Kosova (Cumhuriyeti), Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Meksika, Moldova (Rep.) , Karadağ, Nepal, Filistin Toprakları, Pakistan, Peru, Filipinler, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri veya ABD tarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital COVID-19 Sertifikası (EU DCC) olan yolcular seyahat edebilir.

COVID-19 Test: 

 • Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR testi olması zorunludur.
 • Çekya’da ikamet edenler için PCR test muafiyetleri;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o İlk biniş noktasından uçuş kalkış öncesi en fazla 0-48 saat önce yapılan COVID-19 Antijen testi negatif olan Çekya vatandaşları ve süresiz Çekya oturum sahipleri,
  o Bahreyn, Şili, Kolombiya, Endonezya, Kore, Kuveyt, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay’dan gelen Çekya’da ikamet eden yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan Çekya’da ikamet eden yolcular,
  o Varıştan en az 11 gün ve en fazla 180 gün önce düzenlenmiş, 
  iyileşme kanıtı olarak AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan Çekya’da ikamet eden yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Singapur, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay tarafından düzenlemiş tam aşılandığını gösteren aşı sertifikası olan Çekya’da ikamet eden yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  o Varıştan en az 11 gün ve en fazla 180 gün önce Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Singapur, Çin
  Taipei, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay tarafından düzenlenmiş dijital bir COVID-19 kurtarma sertifikasına sahip Çekya vatandaşları.
 • Diğer Ülke vatandaşları için PCR test muafiyetleri;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce takviye dozu ile birlikte tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan yolcular.
  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan 12-18 yaş arası yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılandığını gösteren Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Isl., Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Singapur, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye , Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay tarafından düzenlenmiş dijital Covid Aşı Sertifikası olan 12-18 yaş arası yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  o Takviye dozu ile aşılandıklarını gösteren Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Isl., Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Singapur, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye , Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay tarafından düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  o Takviye dozu ile aşılandıklarını gösteren Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Butan, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kanada, Cayman Adası, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Cebelitarık, Grönland, Hong Kong, Hindistan, İran, Irak, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Meksika, Nepal, Filistin Toprakları, Pakistan, Peru, Filipinler, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, ABD veya Özbekistan tarafından düzenlenmiş COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Doldurulması Gereken Formlar: 

 • Uçuştan önce dijital olan Yolcu Bilgi Formunu doldurmanız ve QR kod almanız gerekmektedir.
  o Çekya yolcu bilgi formu için tıklayınız.  
  Yolcu bilgi formundan muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Görev için seyahat eden ve en fazla 72 saat kalacak olan Diplomatik yada Servis pasaportu olan Çek vatandaşları,
  o Daha fazla bilgi için tıklayın.
  o Online bilgi formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 •  Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabwe'den gelen veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olan yolcuların girişine izin verilmez
  Muaf yolcular;
  o Çekya oturum veya D tipi vize sahipleri,
  o Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyet), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları,
 • Yukarıdaki ülkelerden seayahat eden veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olan yolcular PCR testinden muaf değildir. (6 yaşından küçük yolcular hariç.)

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 DANİMARKA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Danimarka'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta 10 günlük izalasyona tabi olabilirler.

Aşı Durumu: 

 • Resmi vize kuralları geçerlidir, seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Tüm yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce negatif bir COVID-19 PCR testi veya varıştan en fazla 48 saat önce negatif bir COIVD-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Testten Muaf yolcular;
  o 15 yaşından küçük yolcular,
  o Danimarka’da ikamet eden yolcular,
  o İsveç’te ikamet eden ve İsveç’e geçiş yapacak olan yolcular,
  o Almanya’da ikamet eden ve Almanya’ya geçiş yapacak olan yolcular,
  o Girişten sonraki 24 saat içinde Danimarka'dan ayrılan yolcular.
  o Varıştan en az 15 ve en fazla 179 gün önce alınmış bir pozitif COVID-19 PCR testi yolcular.
 • Yolcular varışta COVID-19 testine tabi tutulur.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:  

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 FAS


31/01/2022 tarihine kadar Fas uçuşları durdurulmuştur.

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Fas'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir fakat 12 yaş üstü tüm yolcuların varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdırlar.
  (Aşı sertifikası olan ve Kısıtlamalı Ülkelerden gelen yolcular PCR
  testten muaf değillerdir.)
 • Güney Afrika, Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya ve Zimbabwe'den gelen yolcuların doğrudan veya başka bir ülkeden seyahat ederek ulusal topraklara girişlerine izin verilmemektedir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Tüm yolcuların varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdırlar. 
 • Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac and Sputnik V.

COVID-19 Test: 

 • Fas vatandaşları dâhil tüm misafirlerin ilk kalkış noktası itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR test istenmektedir.
  o Test Arapça, Fransızca ya da İngilizce dillerinde olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular.
  o Kısıtlamalı ülkeler dışından gelip varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Covishield (Serum Institute of India), Moderna - Sinovac)

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Yolcular tıbbi taramaya tabidir ve varışta hızlı bir antijen testine tabi tutulabilir. 

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Kısıtlamalı Ülkeler: Afganistan, Cezayir, Almanya, Angola, Suudi Arabistan, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Bolivya, Brezilya, Kamboçya, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Şili, Kolombiya, Kongo, Kongo (DRC), Küba, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Guatemala, Haiti, Honduras, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Jamaika, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Letonya, Liberya, Litvanya, Madagaskar, Malezya, Malavi, Maldivler, Mali, Mauritius, Meksika, Nepal, Nikaragua, Nijer, Umman, Uganda, Pakistan, Panama, Paraguay, Hollanda, Peru, Portekiz, Katar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kore DPR (Kuzey), Birleşik Krallık, Rusya, Seyşeller, Sierra Leone, Somali, Sudan, Sri Lanka, Güney Sudan, Suriye, Tanzanya , Çad, Tayland, Togo, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yemen ve Zambiya.
  o Güney Afrika, Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya ve Zimbabwe'den gelen yolcuların doğrudan veya başka bir ülkeden seyahat ederek ulusal topraklara girişlerine izin verilmemektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


FRANSA


Türkiye’den Fransa’ya seyahat eden tüm misafirlerin Covid-19 aşı sertifikası olsa dahi negatif bir Covid-19 PCR ya da Antijen testi olması gerekmektedir.


Fransa'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Fransa vatandaşları, eşleri ve çocukları,
 • Fransa oturum sahipleri,
 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları, eşleri ve çocukları,
 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülkeleri oturum sahipleri,
 • İlk biniş noktası Türkiye, Afganistan, Beyaz Rusya, Botsvana, Brezilya, Kosta Rika, Küba, Eswatini, Gürcistan, Lesoto, Malavi, Mauritius, Moldova, Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya, Sırbistan, Güney Afrika, Surinam, Ukrayna, Zambiya, Zimbabve olmayan İngiltere, Kuzey İrlanda Vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Fransa vatandaşlarının evli olmayan partnerleri, Fransa vatandaşından yazılı bir davetiyesi olması koşulu ile,
 • Lassiez-Passer sahibi yolcular,
 • Gemi Adamları,
 • İlk biniş noktası Türkiye, Afganistan, Beyaz Rusya, Botsvana, Brezilya, Kosta Rika, Küba, Eswatini, Gürcistan, Lesoto, Malavi, Mauritius, Moldova, Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya, Sırbistan, Güney Afrika, Surinam, Ukrayna, Zambiya, Zimbabve olmayan eğitim için seyahat eden yolcular
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Vatikan'dan gelen ve son 14 gün içinde bu ülkelerin dışına çıkmamış yolcular,
 • Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Çin Taipei, Komorlar, Hong Kong (Çin Özel İdari Bölgesi), Japonya, Kore (Cumhuriyet), Kuveyt, Yeni Zelanda, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Senegal, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vanuatu’dan gelen ve son 30 gün bu ülkeler dışında kalmamış yolcular,
 • COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax),Pfizer- BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular veya
  o Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech'in (Comirnaty) ilk aşı dozu varıştan en az 7 gün önce ve Sinopharm veya Sinovac'ın tam aşılandığının kanıtlayan yolcular.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 10 güne kadar kendi izole edebilir veya karantinaya tabi tutulabilir.
  Muafiyet;
  o COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve beraberindeki 18 yaşından küçük çocuklar. Aşağıdaki aşı kurallarından birini karşılıyor ise;
  -Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya
  - AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya,
  - AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular veya,
  - Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech'in (Comirnaty) ilk aşı dozu varıştan en az 7 gün önce ve Sinopharm veya Sinovac'ın tam aşılandığının kanıtlayan yolcular.

Aşı Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları seyahat edebilir.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular veya,
  o Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech'in (Comirnaty) ilk aşı dozu varıştan en az 7 gün önce ve Sinopharm veya Sinovac'ın tam aşılandığının kanıtlayan yolcular.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye’den Fransa’ya seyahat eden tüm misafirlerin Covıd-19 aşı sertifikası olsa dahi negatif bir Covıd-19 PCR yada Antijen testi olması gerekmektedir.
 • İlk biniş noktası (Kırmızı Liste); Türkiye, Afganistan, Beyaz Rusya, Botsvana, Gürcistan, Malavi, Mauritius, Moldova (Rep.), Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Surinam, Ukrayna, Zambiya veya Zimbabve olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati 0-48 saat içerisinde olan PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Diğer tüm ülkelerden gelen yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-48 saat içerisinde alınmış COVID-19 Antijen testi ve ya PCR testi olması gerekmektedir.
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Cumhuriyeti), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsviçre veya Birleşik Krallık'tan gelen yolcular ilk biniş noktasından kalkıştan itibaren numune veriliş tarihi en geç 0-24 saat içerisinde negatif bir COVID-19 antijen veya PCR testi olmalıdır.
 • İlk biniş noktası (Yeşil Liste); Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Çin Özel Bölgesi), Japonya, Kore (Cumhuriyet), Kuveyt, Yeni Zelanda, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Senegal, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vanuatu olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-24 saat içerisinde alınmış PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Yabancı uyruklu resmi delegasyon üyeleri, diplomat ve konsolosluk çalışanları, merkezi veya ofisleri Fransa’da bulunan uluslararası organizasyon üyeleri ve aile bireyleri.
  o Gemici/Denizci adamı,
  o Deadheading uçuş ekipleri,
  o Yurtdışındaki bir görevden dönen Fransız askeri personeli.
  o Yeşil Listeden gelen; COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları veya ilk biniş noktasından kalkıştan en az 11 gün ve en fazla 6 ay önce COVID-19 PCR testi pozitif olan yolcular.

 • Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 GÜRCİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Gürcistan’a çıkışlarına izin verilecektir.


Gürcistan'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.
 • Uçuştan en az 14 gün önce 1 doz Covid 19 aşısı sertifikasına sahip olan ve son 100 gün içinde pozitif COVID-19 test sonucu olan yolcular. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sputnik, Sinopharm ve Sinovac. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.
 • Gürcistan vatandaşları,
 • Gürcistan vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
 • Gürcistan oturumu olanlar,
 • Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusça Fed., San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Özbekistan, Irak, Ürdün ve Lübnan vatandaşları ve oturum sahipleri,(Gürcistan vize kurallarını karşılamalı)
 • BUS (XHQ) bilet sahibi yolcular, Türkiye vize kurallarını karşılaması
  gerekmektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Son 14 gün içerisinde Botsvana, Esvatini, Lesotho, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve'den gelen yolcular zorunlu karantinaya alınacaktır. Karantina masrafları yolculara aittir. (Gürcistan vatandaşları hariç)

Aşı Durumu:

 • Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.
 • Uçuştan en az 14 gün önce 1 doz COVID-19 aşısı sertifikasına sahip olan ve son 100 gün içinde pozitif COVID-19 test sonucu olan yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm ve Sinovac. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.

COVID-19 Test:

 • Tüm yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR test sonucuna sahip olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o Gürcistan vatandaşları,
  o 10 yaşından küçük yolcular,
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.
  o Uçuştan en az 14 gün önce 1 doz Covid 19 aşısı sertifikasına sahip olan ve son 100 gün içinde pozitif COVID-19 test sonucu olan yolcular. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sputnik, Sinopharm ve Sinovac. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Tüm yolcuların uçuştan önce online form doldurması gerekmektedir.
  o Online form için lütfen tıklayınız.
 • Formdan muaf olan yolcular;
  o Gürcistan vatandaşları
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.
  o Uçuştan en az 14 gün önce 1 doz Covid 19 aşısı sertifikasına sahip olan ve son 100 gün içinde pozitif COVID-19 test sonucu olan yolcular. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sputnik, Sinopharm ve Sinovac. Aşı sertifikası İngilizce olmalıdır.


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.
 • Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Gürcistan’a çıkışlarına izin verilecektir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 HOLLANDA


Türkiye’den Hollanda’ya seyahat eden tüm misafirlerin Covid-19 aşı sertifikası olsa dahi negatif bir Covıd-19 PCR ya da Antijen testi olması gerekmektedir.

COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Hollanda'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm or Sinovac.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID-19 sertifikasına sahip olan yolcular.
 • Hollanda vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkeleri vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkelerine ait D tipi vize sahipleri,
 • Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri vatandaşlarının ve oturum sahiplerinin aile üyeleri (Aile üyeleri olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir)
 • 19 Mart 2020 tarihinden sonra alınmış Hollanda üzerinden başka Schengen üye devletine seyahat eden Schengen vizesi sahibi yolcular,
 • Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Çin Taipei, Hong Kong, Ürdün, Kore, Kuveyt, Makao, Monako, Yeni Zelanda, Katar, Ruanda, Saba, San Marino, Suudi Arabistan, Singapur, St. Eustatius, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vatikan’dan gelen yolcular,
 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik, Resmi ve Servis pasaportlu yolcular,
 • Bir eğitim kurumu tarafından kabul edildiğine dair belge sunabilen öğrenciler,
 • Askeri personeller,
 • Hollanda üzerinden transit uçuş gerçekleştirecek yolcular.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 10 gün karantinaya tabidir.
 • Karantinadan muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm or Sinovac.
  o Varıştan en az 28 gün önce Janssen ile tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covaxin, Covieshield, Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm ve Sinovac. 
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID-19 sertifikasına sahip olan yolcular.
  o Yolcuların Afganistan, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Bangladeş, Barbados, Belize, Bermuda, Botsvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kosta Rika, Küba, Eswatini, Fransız Guyanası, Fransız Polinezyası, Gürcistan, Grenada, Guyana, Haiti, Hindistan, İsrail, Lesotho, Malezya, Martinik, Moğolistan, Karadağ, Myanmar, Nepal, Yeni Kaledonya, Pakistan, Filistin Toprakları, Filipinler, Sırbistan, Seyşeller, Somali, Sri Lanka, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, Tayland, ABD, Birleşik Krallık veya Venezuela dışında başka bir ülkeden geliyor olması gerekmektedir.

COVID-19 Test: 

 • Hollanda’ya seyahat edecek veya transfer olarak kullanacak bütün yolcuların kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif LAMP, MPOCT, NAAT, PCR, RT-PCR, TMA testi veya İlk kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-24 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda aşılanmış ve iyileşmiş kişiler için de geçerlidir.
  o Test sonucu İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olmalıdır.
 • PCR Testten muaf olanlar:
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Diplomatik pasaportlu ya da Diplomatik oturum sahipleri,
  o Gemi adamları,
  o NATO Seyahat Emri ile veya NATO-2 vizesine sahip yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
  o 13 yaşından küçük yolcuların Sağlık Bilgi Formu'nu doldurmasına gerek yoktur.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 IRAK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Irak'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Erbil (EBL) veya Süleymaniye'ye (ISU) Seyahat Edebilir? 

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Kimler Bağdat (BGW) veya Basra'ya (BSR) Seyahat Edebilir? 

 • 20.01.2022 tarihinden itibaren Irak vatandaşları dahil tüm yolcuların aşılarının tam olduğunu gösteren Covid-19 aşı sertifikası olmalıdır.
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Bağdat ve Basra seferinde tek seyahat edecek Türk vatandaşlarının Irak konsolosluklarından vize alması gerekmektedir.
 • Grup halinde seyahat edecek Türk vatandaşlarının, vize veya Irak iç işleri bakanlığından ön onay yazısı alması gerekmektedir.
 • Kısıtlamalar; Hindistan’dan gelen misafirlerin Bağdat’a girişine izin verilmeyecektir.

Karantina Durumu:

Erbil veya Süleymaniye seyahatleri için;

 • 01.07.2021 tarihinden sonra Hindistan'ı ziyaret eden yolcular PCR testine tabi tutulur ve ve masrafları kendilerine ait olmak üzere 14 gün karantinaya alınır.
  o Irak vatandaşları muaftır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test:

Erbil veya Süleymaniye seyahatleri için;

 • Irak vatandaşları dâhil tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testi olmalıdır ancak PCR testi olmayan yolcular varışlarında ücretini ödemek şartıylada PCR testi yaptırabilirler.
 • EBL Havalimanına varışta ve çıkışta PCR testi yaptırılması
  zorunludur.

  PCR Testten muaf olanlar;
  o COVID-19 virüsüne karşı aşı sertifikasına sahip yolcular. Sertifikada aşının iki dozuda tamamlanmış ve İngilizce olmalıdır.

  o Güncel Aşı listesi için Lütfen tıklayınız.
  o 12 yaşından küçük yolcular.
 • 01.07.2021 tarihinden sonra Hindistan'ı ziyaret eden yolcular PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Irak vatandaşları muaftır.

Bağdat veya Basra seyahatleri için;

 • Bağdat’a (BGW) seyahat eden tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 72 saati aşmayan negatif PCR testi olmalıdır.
 • PCR Testten muaf olanlar:
  o 10 yaş altı yolcular
 • Basra'ya (BSR) seyahat eden yolcuların, ilk biniş noktasından kalkıştan en fazla 72 saat önce negatif bir COVID-19 PCR, Rapit Antijen veya RT-PCR testinin olması gerekmektedir. Test sonucu Arapça veya İngilizce olmalıdır.
 • PCR Testten muaf olanlar:
  o 10 yaş altı yolcular

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Hindistan'dan Erbil'e (EBL) veya Süleymaniye'ye (ISU) seyahat eden yolcular, varışta PCR testine tabi tutulur ve masrafları kendilerine ait olmak üzere 14 gün karantinaya alınır.
  o Irak vatandaşları muaftır
 • Hindistan’dan gelen misafirlerin Bağdat'a girişine izin verilmeyecektir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İNGİLTERE


İngiltere’ye seyahat edecek ya da transit olarak kullanacak tüm yolcuların ilk biniş noktasından itibaren 2 günü aşmayan PCR, Antijen, Lamp, NAAT ya da LFD testi olması gerekmektedir. PCR test muafiyetleri için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İngiltere'ye Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız. 
 • o Yolcuların Manchester (MAN) üzerinden transit geçişine izin verilmez.

Karantina Durumu:

 • 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük karantinanın 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız. 
 • Aşağıdaki ülkelerin birinde tam aşılanmış yolcular, varışlarının 2.gününde yaptırmak üzere test paketi almak zorundadır. 2. günde yapılacak bu testin negatif çıkması durumunda 8. gün yapılacak test ve 10 günlük ev karantinasından muaftır.
  o AB Üye Devleti, Türkiye Arnavutluk, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize, Bermuda, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kamboçya, Kanada, Cayman Adası. , Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Kosta Rika, Cibuti, Dominika, Mısır, Eswatini, Falkland Isl., Georgia, Gana, Cebelitarık, Grenada, Guyana, Honduras, Hong Kong (SAR Çin), Hindistan, Endonezya, İsrail, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kenya, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Kuveyt, Lübnan, Lesoto, Madagaskar, Malezya, Maldivler, Mauritius, Moldova (Rep.), Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Namibya, Nepal, Yeni Zelanda, Nijerya, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Umman, Pakistan, Filistin Bölgesi, Panama, Peru, Filipinler, Katar, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, St. Helena, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Turks ve Caicos Adası, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay, ABD, Vatikan (Vatikan), Virgin Isl. (İngiliz) veya Vietnam.
 • 17 yaş ve altı tüm yolcularda varışlarının 2. gününde yaptırmak üzere test paketi satın almak zorundadır.
 • o Muafiyet listesi için tıklayınız.
  o Seyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

Aşı Durumu: 

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İngiltere’ye seyahat edecek ya da transit olarak kullanacak tüm yolcuların İngiltere’ye yapılan son doğrudan uçuşun kalkışı itibiyle 2 günü aşmayan PCR, Antijen veya Lamp testi olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 15 gün önce AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac veya Sinopharm (BIBP) ile tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Bir aşı kombinasyonu kabul edilir. Aşı sertifikası Arnavutluk, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize, Bermuda, Butan, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kamboçya, Kamerun, Kanada , Cayman Isl., Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Kosta Rika, Fildişi Sahili, Cibuti, Dominika, Mısır, Eswatini, Falkland Adası, Fiji, Gambiya, Gürcistan, Gana, Cebelitarık, Grenada, Guyana, Honduras, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Irak, İsrail, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kenya, Kore, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Lesoto, Liberya, Madagaskar, Malezya, Maldivler, Mali, Moritanya, Mauritius, Moldova, Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Namibya, Nepal, Yeni Zelanda, Nijer, Nijerya, Kuzey Makedonya, Umman, Pakistan, Palau, Filistin Toprakları, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Filipinler, Katar, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Solomon Adası, Güney Afrika, Sri Lanka, St. Helena, St. Kitts ve Ne vis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Turks ve Caicos Adası, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay, ABD, Özbekistan, Vatikan, Virgin Island, Vietnam veya bir EEA Üye
  Devleti tarafından verilmiş olmalıdır.
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
 • 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük ev karantinasının 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız
 • Aşağıdaki ülkelerin birinde tam aşılanmış yolcular, varışlarının 2.gününde yaptırmak üzere test paketi almak zorundadır. 2. günde yapılacak bu testin negatif çıkması durumunda 8. gün yapılacak test ve 10 günlük ev karantinasından muaftır.
  o Arnavutluk, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize, Bermuda, Butan, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kamboçya, Kamerun, Kanada , Cayman Isl., Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Kosta Rika, Fildişi Sahili, Cibuti, Dominika, Mısır, Eswatini, Falkland Adası, Fiji, Gambiya, Gürcistan, Gana, Cebelitarık, Grenada, Guyana, Honduras, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Irak, İsrail, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kenya, Kore, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Lesoto, Liberya, Madagaskar, Malezya, Maldivler, Mali, Moritanya, Mauritius, Moldova, Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Namibya, Nepal, Yeni Zelanda, Nijer, Nijerya, Kuzey Makedonya, Umman, Pakistan, Palau, Filistin Toprakları, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Filipinler, Katar, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Solomon Adası, Güney Afrika, Sri Lanka, St. Helena, St. Kitts ve Ne vis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Turks ve Caicos Adası, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay, ABD, Özbekistan, Vatikan, Virgin Island, Vietnam veya bir EEA Üye Devleti.
  o 17 yaş ve altı tüm yolcularda varışlarının 2. gününde yaptırmak üzere test paketi satın almak zorundadır.
  o Muafiyet listesi için tıklayınız
  o Seyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuştan önce Dijital Sağlık Formu'nun doldurulması gerekmektedir. (Transfer yolcular dâhildir)
  o Form, COVID-19 testlerinin rezervasyon numarasını içermelidir.
  o Sağlık bilgi formu için lütfen tıklayınız.
  o Sağlık Bilgi Formu Seyahat Test Paketi referans numarasını içermek zorundadır.
  o Online Bilgi Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
  o Yolcuların bütün bilgilerinin Online Sağlık Bilgi Formu'nda bulunan bilgilerle eşleşmesi gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük karantinanın 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız 
 • Aşağıdaki ülkelerin birinde tam aşılanmış yolcular, varışlarının 2.gününde yaptırmak üzere test paketi almak zorundadır. 2. günde yapılacak bu testin negatif çıkması durumunda 8. gün yapılacak test ve 10 günlük ev karantinasından muaftır.
  o AB Üye Devleti, Türkiye Arnavutluk, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize, Bermuda, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kamboçya, Kanada, Cayman Adası. , Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Kosta Rika, Cibuti, Dominika, Mısır, Eswatini, Falkland Isl., Georgia, Gana, Cebelitarık, Grenada, Guyana, Honduras, Hong Kong (SAR Çin), Hindistan, Endonezya, İsrail, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kenya, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Kuveyt, Lübnan, Lesoto, Madagaskar, Malezya, Maldivler, Mauritius, Moldova (Rep.), Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Namibya, Nepal, Yeni Zelanda, Nijerya, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Umman, Pakistan, Filistin Bölgesi, Panama, Peru, Filipinler, Katar, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, St. Helena, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Turks ve Caicos Adası, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay, ABD, Vatikan (Vatikan), Virgin Isl. (İngiliz) veya Vietnam.
 • 17 yaş ve altı tüm yolcularda varışlarının 2. gününde yaptırmak üzere test paketi satın almak zorundadır.
  o Muafiyet listesi için tıklayınız.
  o Seyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İRAN


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İran'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir fakat İran vatandaşları hariç tüm yolcuların varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdırlar.
  o (Aşı sertifikası olan yolcular PCR testten muaf değillerdir.)
 • Aşı sertifikasından muaf olan yolcular;
  o 0-12 yaşındaki yolcular.
 • Kısıtlamalar;
  o Son 14 gün içinde Botswana, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Birleşik Krallık veya Zimbabve'den gelen veya buradan transit geçen yolcuların girişine izin verilmez.(İran vatandaşları ve oturum sahipleri hariç)
 • Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Son 14 gün içinde Danimarka, Birleşik Krallık, Fransa, Botsvana, Eswatini, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Norveç, Güney Afrika ve Zimbabve'den gelen veya buradan transit geçen yolcuların girişine izin verilmez.(İran vatandaşları ve oturum sahipleri hariç)
  o Son 14 gün içinde bu ülkelerden gelen veya bu ülkelerden transit geçen İran vatandaşları ve oturum sahipleri, varışta COVID-19 testine tabi tutulur ve havaalanındaki bir otelde 14 gün karantinaya alınır.
 • Arnavutluk, Ermenistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Burundi, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, El Salvador, Estonya, Etiyopya, Gabon, Gürcistan, Grenada, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Irak, Jamaika, Kenya, Kore (Dem. Halk Cumhuriyeti), Kosova, Letonya, Liberya, Malezya, Meksika, Moldovya, Moğolistan, Karadağ, Myanmar, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Nikaragua, Papua Yeni Gine, Filipinler, Romanya, Rusya Fed., Sırbistan, Seyşeller, Slovenya, Sudan, Surinam, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Türkiye, Trinidad ve Tobago, Türkmenistan, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık, Özbekistan, Venezuela, Vietnam veya Yemen’den gelen 12 yaşından büyük yolcular varışta PCR testine tabi tutulabilirler.
  o Yolcular masrafları kendilerine ait olmak üzere varışta COVID-19 testine tabi tutulabilir ve karantinaya alınabilir.

Aşı Durumu:

 • Resmi vize kuralları geçerlidir fakat İran vatandaşları hariç tüm yolcuların varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdırlar.
  o (Aşı sertifikası olan yolcular PCR testten muaf değillerdir.)

COVID-19 Test: 

 • İran vatandaşları da dâhil olmak üzere yolcuların, ilk biniş noktasından kalkış itibariye 0-72 saat içerisinde alınmış bir negatif PCR testinin olması gerekmektedir.
  o Test sonucu İngilizce veya İran Konsolosluğundan onaylı olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-12 yaşındaki yolcular.
 • Arnavutluk, Ermenistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Burundi, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, El Salvador, Estonya, Etiyopya, Gabon, Gürcistan, Grenada, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Irak, Jamaika, Kenya, Kore (Dem. Halk Cumhuriyeti), Kosova, Letonya, Liberya, Malezya, Meksika, Moldovya, Moğolistan, Karadağ, Myanmar, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Nikaragua, Papua Yeni Gine, Filipinler, Romanya, Rusya Fed., Sırbistan, Seyşeller, Slovenya, Sudan, Surinam, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Türkiye, Trinidad ve Tobago, Türkmenistan, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık, Özbekistan, Venezuela, Vietnam veya Yemen’den gelen 12 yaşından büyük yolcular varışta PCR testine tabi tutulabilirler.
  o Yolcular masrafları kendilerine ait olmak üzere varışta COVID-19 testine tabi tutulabilir ve karantinaya alınabilir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun Tbz uçuşunda doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İSPANYA 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İspanya'ya  Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Aşıları tam olan ebeveynleri ile seyahat eden 12 yaşından küçük yolcular.
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta vatandaşları , Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Vatikan Şehri (Vatikan) vatandaşları,
 • Andorra, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin (People's Rep.), Çin Taipei, Kolombiya, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İzlanda, Endonezya, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Malta, Monako, Hollanda , Yeni Zelanda, Norveç, Peru, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vatikan oturum sahipleri, 
 • Schengen Üye Devletleri tarafından verilen D tipi vizeye sahip yolcular,
 • İspanya vatandaşlarının evli olmayan partnerleri,
  o İspanya konsolosluğu tarafından verilen ilişkilere dair bir onay almaları gerekmektedir.
 • AB üye devletlerinin aile üyeleri,
 • Schengen ülkelerinde bir kursa kayıtlı olduklarını kanıtlayan öğrenciler. Sağlık sigortaları olmalı ve kursun başlamasından en fazla 15 gün önce öğrenim gördükleri ülkeye seyahat ediyor olmalılar.
 • Gemi adamları,
 • Askeri personeller,
 • Görev için seyahat eden diplomatik pasaport sahipleri.

Karantina Durumu:

 • Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kolombiya, Namibya veya Güney Afrika'dan gelen yolcular 10 gün karantinaya tabidir.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Brezilya veya Güney Afrika dışında bir ülkeden geliyor olmalılar. (Aşıları tam olan ebeveynleri ile seyahat eden küçükler).

COVID-19 Test: 

 • Tüm yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir Covid-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi ya da en fazla 48 saat içerisinde alınmış bir Antijen testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaş altı çocuklar,
  o Uçuş ekipleri,
  o Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen COVID-19 kurtarma sertifikası olan yolcular. Sertifika numunesi varıştan en fazla 180 gün önce alınmış olmalıdır.
  o Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Çin, Çin Taipei, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, Kore, Kuveyt, Makao, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri veya Uruguay ’dan gelen yolcular.
 • İngiltere’den gelen yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir Covid-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır ya da varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vasxzevria) Covaxin, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19
  aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Deadheading uçuş ekipleri.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


İSRAİL 


İsrail'den dış hat transfer yolcularına izin verilmemektedir.

28.11.2021 tarihinden sonra İsrail vatandaşları ve oturum sahiplerinin ülkeye girişine izin verilecektir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsrail'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • İsrail vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Varıştan en az 15 gün (aşı günü + 14 gün) ve en fazla 180 gün önce tam olarak aşılanmış olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olup resmi vize kurallarını karşılayan yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ve Sputnik V.
  (Sputnik V aşı sertifikasına sahip yolcular varışta COVID-19 serolojik
  testine tabi tutulur.)
 • Varıştan en az 8 ve en fazla 190 gün önce yapılan COVID-19 PCR testi pozitif olan ve bir doz aşılanmış olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olup resmi vize kurallarını karşılayan yolcular.
  o Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ve Sputnik V.
  o (Sputnik V aşı sertifikasına sahip yolcular varışta COVID-19 serolojik testine tabi tutulur.)
 • 28.11.2021 tarihinden sonra alınmış İsrail Konsolosluğu, İsrail Nüfus Otoritesi veya İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen giriş izin formuna sahip yabancı yolcular,
 • B/1, B/3, B/4 veya A/1, A/2, A/3, A/4, A/5 vize sahibi yolcular,
  o Bu yolcuların varıştan en az 15 gün (aşı günü + 14 gün) ve en fazla 180 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ve Sputnik V.
 • Diplomatik pasaporta sahip yolcular,
 • Transit geçişlere izin verilmemektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İsrail’e seyahat edecek bütün yolcuların ilk biniş noktasından itibaren kalkıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR testi veya ilk biniş noktasından itibaren kalkıştan en fazla 24 saat önce düzenlenmiş Antijen test sonucuna sahip olmaları gerekir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o İsrail özel komitesinden alınmış resmi onayı olan yolcular,
  o İsrail dışına seyahat etmiş ve 72 saat içinde geri dönecek olan yolcular.
  o Varıştan önce 8-90 gün arasında pozitif bir PCR testi olan yolcular.
 • Bütün yolcular, uçuş kalkış saatinden en geç 48 saat önce ‘’Uçağa binebilir / Kriterleri karşılıyorsa uçağa binebilir ’’ durumlarını gösteren bir ‘’Online Giriş Formu‘’ doldurmalıdır.
  o Online Giriş Formu için lütfen tıklayınız.
  o Bu formu doldurmayan ve beyan edemeyen misafirler uçuşa
  kabul edilmeyecektir.
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik Pasaport sahipleri
  formdan muaftırlar.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Bütün yolcular, uçuş kalkış saatinden en geç 48 saat önce ‘’Uçağa binebilir / Kriterleri karşılıyorsa uçağa binebilir ’’ durumlarını gösteren bir ‘’Online Giriş Formu‘’ doldurmalıdır.
  o Online Giriş Formu için lütfen tıklayınız.
  o Bu formu doldurmayan ve beyan edemeyen misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik Pasaport sahipleri formdan muaftırlar.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Bütün yolcular, uçuş kalkış saatinden en geç 48 saat önce ‘’Uçağa binebilir / Kriterleri karşılıyorsa uçağa binebilir ’’ durumlarını gösteren bir ‘’Online Giriş Formu‘’ doldurmalıdır.
  o Online Giriş Formu için lütfen tıklayınız.
  o Bu formu doldurmayan ve beyan edemeyen misafirler uçuşa
  kabul edilmeyecektir.
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik Pasaport sahipleri
  formdan muaftırlar.
 • Uçuştan önce dijital olan Giriş Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


İSVEÇ


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsveç'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, Guernsey, Man Adası, İsrail, Jersey, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Fas, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Panama, San Marino, Sırbistan, Singapur, İsviçre, Türkiye, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık veya Vatikan (Vatikan)'da düzenleniş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar Astrazeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.
 • İsveç vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • İsveç oturum kartı sahipleri ve onların aile üyeleri,
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • Andora, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İngiltere, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Luxemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre ve Vatikan 3 aydan uzun süreli oturum sahipleri ve onların aile üyeleri veya bu ülkelerden alınmış 3 aydan uzun süreli ‘’D’’ tipi vize sahipleri,
 • Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), Endonezya, Kore (Cumhuriyet), Kuveyt, Makao (Çin Özel Bölgesi), Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay ülkelerinin herhangi birinde ikamet eden yolcular.
  o Yolcuların belirtilen bu ülkelerde yaşıyor olduğunu kanıtlaması halinde.
 • Askeri Personel,
 • Öğrenciler,
 • Gemi Adamı,
 • İsveç'ten transfer uçuş yapacak yolcular.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Faroe Adası, Guernsey, Man Adası, İsrail, Jersey, Monako, Fas, Kuzey Makedonya (Rep.), Panama, San Marino, İsviçre, Türkiye, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık veya Vatikan'da düzenleniş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar Astrazeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.

COVID-19 Test: 

 • İsveç’e seyahat eden yada transit geçen tüm misafirlerin varış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif COVID-19 antijen, LAMP, PCR veya TMA testi olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o İsveç vatandaşı ve oturum sahipleri,
  o 12 yaşından küçük yolcular,

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İSVİÇRE


Türkiye’den İsviçre’ye seyahat eden tüm misafirlerin Covid-19 aşı sertifikası olsa dahi negatif bir Covıd-19 PCR ya da Antijen testi olması gerekmektedir.

İsviçre'ye seyahat edecek veya İsviçre üzerinden transit geçecek 16 yaşından büyük olan tüm yolcuların uçuştan önce "Online Bilgi Formu" (ePLF) doldurmaları gerekmektedir.
COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsviçre'ye Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve gelmeyen, varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraber seyahat ettikleri 18 yaşından küçük çocukları;
  o Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve
  Zimbabve gelmeyen, varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak
  aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve
  beraber seyahat ettikleri 18 yaşından küçük çocukları;
 • Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve gelmeyen, varıştan en fazla 12 ay önce ilk aşı dozunu aldıklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. İlk dozu almadan en az 4 hafta önce Pozitif bir COVID 19 PCR veya hızlı antijen testine sahip olmaları gerekir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac.
 • İsviçre ve Lihtenştayn vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği ve İngiltere vatandaşlarının eşleri, partnerleri, 21 yaşından küçük çocukları, 21 yaşından küçük torunları, bakmakla yükümlü olunan çocukları, bakmakla yükümlü olunan torunları, bakmakla yükümlü olunan ebeveynleri veya bakmakla yükümlü olunan büyükanne ve büyükbabaları,
 • İsviçre üzerinden ülkesine direkt transit olarak dönecek Schengen ülkeleri oturum ve D tipi vize sahipleri,
 • İsviçre vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, yazılı bir davetiyeleri olmalı ve ilişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • İsviçre’ye ait D tipi vize sahibi yolcular,
 • Andorra, Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Hırvatistan, Kıbrıs, Hong Kong (SAR Çin), Endonezya, İrlanda (Cumhuriyeti), Kore (Cumhuriyeti), Kuveyt, Makao (SAR Çin ), Monako, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Romanya, Ruanda, San Marino, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay veya Vatikan’dan gelen yolcular.
  o Başka ülkelerden transit geçiş yapacaklarsa, havalimanının uluslararası transit bölgesinde kalmaları gerekmektedir.
 • Gemi adamı,
 • İsviçre Dışişleri veya Savunma Bakanlığı tarafından verilen davet mektubu olan askeri personeller.
 •  Kısıtlamalar
   o Belçika, Botsvana, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Eswatini, Hong Kong, İsrail, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Hollanda, Güney Afrika, Birleşik Krallık ve Zimbabve'den seyahat edecek yolcuların girişine izin verilmeyecektir.
   Muaf yolcular;
  o İsviçre vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o Schengen bölgesi vatandaşları ve oturum sahipleri.

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraber seyahat ettikleri 18 yaşından küçük çocukları seyahat edebilir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac.
 • Varıştan en fazla 12 ay önce ilk aşı dozunu aldıklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. İlk dozu almadan en az 4 hafta önce Pozitif bir COVID-19 PCR veya hızlı antijen testine sahip olmaları gerekir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac.

COVID-19 Test: 

 • İsviçre'ye seyahat edecek tüm yolcuların kalkış saati itibariyle 0-72 saat içerisinde negatif bir Covıd-19 PCR veya 0-24 saati aşmayan Covıd-19 Rapid Antijen testi olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda aşılanmış ve iyileşmiş kişiler için de geçerlidir.
 • Testten muaf olan yolcular;
  o 16 yaşından küçük yolcular,
  o İsviçre havalimanını terk etmeden kullanan transit yolcular,
  o Tıbbi gerekçelerle acilen İsviçre'ye nakledilmeleri gerektiğini sağlık raporu/doktor raporu ile kanıtlayan kişiler.
  o Tıbbi gerekçelerle Sars-CoV-2 testi yaptıramayacaklarını sağlık raporu/doktor raporu ile kanıtlayan kişiler.
 • 16 yaş ve üzeri tüm yolcular, İsviçre'ye giriş yaptıktan sonra 4. ve 7.
  günler arasında başka bir PCR testi veya hızlı antijen testi yaptırmalıdır.
  o Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • İsviçre'ye seyahat edecek veya İsviçre üzerinden transit geçecek 16 yaşından büyük olan tüm yolcuların uçuştan önce "Online Bilgi Formu" (ePLF) doldurmaları gerekmektedir.
  o Online Giriş Formu için lütfen tıklayınız,
  o Bu formu doldurmayan ve beyan misafirler uçuşa kabul
  edilmeyecektir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İTALYA


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

İtalya'ya seyahat eden tüm yolcuların FFP2 sınıfı maske takmaları ZORUNLUDUR.


İtalya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • İtalya vatandaşları veya ikamet eden kişiler,
 • İş seyahatinde olan yolcular, acil sağlık nedenleri, görevde seyahat eden sağlık personeli, acil durum nedenleri olan kişiler,
 • Avrupa Birliği, Schengen üyesi, İsviçre, İngiltere, Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) ülkeleri vatandaşları, ikamet / aile üyesi kartı ve D tipi vize sahipleri,
 • İtalya vatandaşlarının ve İtalya oturumu olanların partnerleri (İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir),
 • Son 14 gün içinde Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Hong Kong, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları, Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, Japonya, Ürdün, Kore Cumhuriyeti, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Katar, Reunion, Romanya, Ruanda, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay veya ABD’de bulunmuş ya da transit gelen yolcular,
 • Nakliye hizmeti yapan yolcular; eksiksiz bir bildirim formu sunmalı ve girişlerini, giriş bölgesinin yerel sağlık birimlerinde (ASL) Önleme Departmanına bildirmelidir.
 • 15 Aralık 2021 tarihine kadar Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabwe'den gelen veya son 14 gün içinde bulunmuş olan yolcuların giriş ve transit geçişlerine izin verilmemektedir.
  o 26 Kasım 2021'den önce İtalya'da ikamet eden İtalya vatandaşları için geçerli değildir.

Karantina Durumu:

 • Varıştan son 14 gün içerisinde Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya veya Zimbabwe'de bulunmuş yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif COVID-19 testi olmalıdır. Test sonucu İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dilinde olmalıdır. Yolcular varışta COVID-19 testine ve 10 gün karantina süresine tabidirler.
 • Yolcular 5 yada 10 gün karantinaya alınabilirler.
  o Karantina bilgisi için tıklayınız.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İtalya’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibarıyla 0-72 saati aşmayan negatif PCR testi veya 0-24 saati aşmayan negatif bir COVID-19 Antijen testi gerekmektedir.
 • Andorra, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları (yalnızca Guadeloupe ve Martinik), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İsrail, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen bütün yolcular varış itibarıyla 0-48 saati aşmayan COVID-19 PCR testi veya 0-24 saati aşmayan negatif Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Testten muaf olan yolcular;
  o Andorra, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları (yalnızca Guadeloupe ve Martinik), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İsrail, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen COVID-19 iyileşme sertifikası ya da varıştan en az 14 gün önce iki doz aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Sertifika İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Kanada, İsrail, Japonya veya ABD'den gelen yolcular için tüm belgeler geldikleri ülke tarafından düzenlenmelidir.
  o Askeri personel,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Uluslarası taşıyıcılar, turizm personlleri,
  o Çalışma, sağlık veya mutlak aciliyet nedeni ile İtalya’da 120 saatten az kalacak veya 120 saat içinde geri dönen yolcular,
  o 36 saat içerisinde İtalya’dan transit devam edecek yolcular,
  o Günlük veya haftalık başka bir ülkede öğrenim gören ve İtalya’ya geri dönecek öğrenciler, 
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Tüm yolcular https://app.euplf.eu/ adresinde bir Dijital Yolcu Bulma Formu doldurmalıdır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • İtalya'ya seyahat eden tüm yolcuların FFP2 sınıfı maske takmaları ZORUNLUDUR. 
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KATAR 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Katar'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Katar vatandaşları,
 • GCC ülke vatandaşları,
 • Katar oturum kartı ve elektronik giriş vizesi sahibi yolcular,
  o
  Geri dönüş izin belgesleri fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
 • Geri Dönüş İzin Belgesinden Muaf olan yolcular:
  o Nato ve US seyahat emri sahibi askerler,
  o 6 aydan fazla katar dışında kalmamış Katar oturum sahipleri.
 • Katar vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum
  sahibi yolcular.
 • GCC ülke vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum
  sahibi yolcular.
 • Katar tarafından düzenlenmiş vizesi olan yolcular.
 •  Varışta vize alabilen ülke vatandaşları, (EHTERAZ onayı ile)
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen tıklayınız.

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Aşı sertifikası için belirlenen şartlar;
   Alınan aşı, MOPH tarafından tanınan COVID-19 aşılarından biri olmalıdır. Aşının son dozu üzerinden en az 14 gün geçmelidir.
  Bunlar:
  o Pfizer/BioNtech
  o Moderna
  o AstraZeneca
  o Johnson & Johnson (Johnson & Johnson için tek doz)
 • Şartlı Kabul edilen aşılar;
  o Covishield
  o Sinopharm
  o Sinovac
  o Sputnik V
  o Şartlı Kabul edilen aşılar ile seyahat etmek isteyen yolcuların aşılarının son dozu üzerinden 14 gün geçmiş olmalı ve Katar’a varışlarından önce 30 gün içerisinde alınmış pozitif bir Serolojik test sonucu göstermeleri zorunludur. Pozitif serolojik test sonucu ibraz edemeyen şartlı kabul edilen aşı sahibi yolcular aşılanmamış olarak değerlendirilir.
 • Aşağıdaki bilgileri içeren resmi bir aşı sertifikası veya kartı
  olmalıdır:
  o Yolcunun adı.
  o Her doz için aşılama tarihi.
  o Aşının türü.
  o Aşının seri numarası.
  o Aşı kurumunun resmi logosu ve/veya resmi damgası
  olmalı.
  o Aşı sertifikaları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.

COVID-19 Test: 

 • Katar’a seyahat edecek veya transit kullanacak tüm yolcuların varıştan önceki son 72 saat içinde menşe ülke/yerel sağlık bakanlığı onaylı tıp merkezlerinden alınmış PCR testi olması zorunludur. Testler fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  PCR testten muaf yolcular;
  o Yeşil Renkli Ülkelerden gelen; Katar tarafından onaylanmış aşağıda belirtilen aşı sertifikalarından tam aşılandığını ispat eden Katar vatandaşları, Katar oturum sahipleri ve bu yolcuların yanında seyahat eden 11 yaşından küçük yolcular PCR testten muaftır. Varıştan sonra 36 saat içinde test yaptırmaları gerekmektedir

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Katar’a seyahat edecek tüm yolcuların Ehteraz web sitesinden kayıt yaptırmaları ve seyahatleri için gerekli tüm belgeleri buraya varışlarından 3 gün önce yüklemeleri gerekmektedir.
  o Ehteraz web sitesi için lütfen tıklayınız.
  o Ehteraz kaydının approved (onaylanmış) olması gerekmektedir.
  o Ehteraz onayları olmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
 • EHTERAZ’dan muaf yolcular;
  o Diplomatlar, İdari Kart Sahipleri ve VVIP yolcular,
  o Katar vatandaşları ve Katar oturum sahipleri,
  o İş vizesi ve aile ziyareti (YEARLY ibareli) vizesine sahip yolcular.
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Değerlendirme Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Doha’ya varıştan önce “EHTERAZ” uygulamasını indirmelisiniz. Android & iOS
 • Katar’a seyahat edecek tüm yolcular “Ehteraz” web sitesinden (https://www.ehteraz.gov.qa/) kayıt yaptırmalı ve seyahatleri için gerekli tüm belgeleri buraya varışlarından en geç 12 saat önce yüklemeleri gerekmektedir. Buradan bir “Seyahat İzin Belgesi" almaları gerekmektedir. “Seyahat İzin Belgesi" olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  o Diplomatlar, İdari Kart Sahipleri ve VVIP yolcular,
  o Katar vatandaşları ve Katar oturum sahipleri,
  o İş vizesi ve aile ziyareti (YEARLY ibareli) vizesine sahip yolcular.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:


Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KAZAKİSTAN 


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kazakistan vatandaşları ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları,
 • Kazakistan oturum sahipleri ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları,
 • Diplomatik pasaportu olan yolcular ve onların aile bireyleri,
 • Öğrenci olarak seyahat eden yolcular,
 • Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Çin (Halkın Cumhuriyeti), Çekya, Gürcistan, Almanya, Mısır, Macaristan, Hindistan, İtalya, Japonya, Kore (Cumhuriyeti), Kuveyt, Kırgızistan, Maldivler, Karadağ, Hollanda, Polonya, Katar, Rusya Fed ., Suudi Arabistan, Sri Lanka, Tacikistan, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Özbekistan vatandaşları normal vize kurallarına göre giriş yapabilirler,
 • Kazakistan tarafından verilen ve Kazakistan Başbakan Yardımcısı tarafından onaylanan vizeye sahip yolcular,
 • Kazakistan Başbakan Yardımcısı tarafından onaylanan ve iş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • Transfer olarak yolcu kabul edilmektedir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Kazakistan’a seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 saat
  (0-3 gün) içerisinde alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o COVID-19 PCR test sonucu negatif olan bir kişinin eşlik etmesi halinde 5 yaşından küçük yolcular. 

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KOSOVA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
 • 4 haftadan eski olmayan tek doz aşı sertifikası ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif PCR testi olan yolcular,
 • Tek doz aşı sertifikası ve uçuştan önce 21-180 gün içerisinde pozitif PCR testi olan yolcular,
 • Muaf olan yolcular;
  o Kosova vatandaşları,
  o 12 yaş altı yolcular,
  o Kosova’dan üçüncü bir ülkeye devam edecek olan yolcular, 3 saat 
  içerisinde Kosovadan çıkış yapmaları gerekmektedir.
  o COVID-19'a karşı koruma için uluslararası taşıma protokolünün sağlanması şartıyla profesyonel nakliyeciler (sürücüler),
  o Kosova dışına seyahat etmiş ve 12 saat içinde geri dönecek olan Kosova vatandaşları,
  o Kosova'da akredite edilmiş yabancı diplomatlar,
  o Bilimsel olarak aşılamaya karşı kontrendikasyonları kanıtlanmış tıbbi kanıtı olan kişiler. Bu kişiler, 48 saatten eski olmamak üzere negatif bir PCR testi olmalıdır.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Tek doz aşı sertifikası ve uçuştan önce 21-180 gün içerisinde pozitif PCR testi olan yolcular,
 • Muaf olan yolcular;
  o Kosova vatandaşları,
  o 12 yaş altı yolcular,
  o Kosova’dan üçüncü bir ülkeye devam edecek olan yolcular, 3 saat içerisinde Kosovadan çıkış yapmaları gerekmektedir.
  o COVID-19'a karşı koruma için uluslararası taşıma protokolünün sağlanması şartıyla profesyonel nakliyeciler (sürücüler),
  o Kosova dışına seyahat etmiş ve 12 saat içinde geri dönecek olan Kosova vatandaşları,
  o Kosova'da akredite edilmiş yabancı diplomatlar,
  o Bilimsel olarak aşılamaya karşı kontrendikasyonları kanıtlanmış tıbbi kanıtı olan kişiler. Bu kişiler, 48 saatten eski olmamak üzere negatif bir PCR testi olmalıdır.

COVID-19 Test: 

 • Tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  4 haftadan eski olmayan tek doz aşı sertifikası ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif PCR testi olan yolcular ve
 • Tek doz aşı sertifikası ve uçuştan önce 21-180 gün içerisinde pozitif PCR testi olan yolcular seyahat edebilir.
 • Muaf olan yolcular;
  o Kosova vatandaşları,
  o 12 yaş altı yolcular,
  o Kosova’dan üçüncü bir ülkeye devam edecek olan yolcular, 3 saat içerisinde Kosovadan çıkış yapmaları gerekmektedir.
  o COVID-19'a karşı koruma için uluslararası taşıma protokolünün sağlanması şartıyla profesyonel nakliyeciler (sürücüler),
  o Kosova dışına seyahat etmiş ve 12 saat içinde geri dönecek olan Kosova vatandaşları,
  o Kosova'da akredite edilmiş yabancı diplomatlar,
 • Bilimsel olarak aşılamaya karşı kontrendikasyonları kanıtlanmış tıbbi kanıtı olan kişiler. Bu kişiler, 48 saatten eski olmamak üzere negatif bir PCR testi olmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: HEMEN UÇUŞ ARA

  KIRGIZİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Tajikistan vatandaşları kabul edilmeyecektir.
  o Diplomatik yolcular muaftır.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır..

COVID-19 Test: 

 • Kırgızistan’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi (numune veriliş) tarihi 0-72 saat içerisinde olan negative PCR testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Serum Institute of India, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını gösteren bier COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak seyahat eden yabancı devletler ve uluslararası kuruluşların delegasyonlarının üyeleri.
  o Uçuş ekipleri,
  o Seçim süreci için Kırgızistan'a gelecek uluslararası gözlemciler.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 

 


 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. 

6 yaşından büyük tüm yolcuların uçuştan önce Dijital Seyahat Belgelerini doldrumaları gerekmektedir. 29.11.2021 tarihinden itibaren Dijital Seyahat Belgeleri seyahatten önceki son 72 saat içinde doldurması gerekmektedir.

o Apple Store veya Android marketten Güvende Kal uygulamasından Dijital Seyahat Belgesini doldurmaları gerekmektedir.
o Akıllı cihazı olmayan yolcular WWW.GUVENDEKALKKTC.COM adresinden Dijital Seyahat Belgesini doldurup formun çıktısını almalıdır.

29.11.2021 tarihinden itibaren Türkiye’den Kıbrıs’a yapılacak olan seyahatlerde tüm yolcuların numune veriliş tarihi yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde olan negatif PCR test sonucu sunması gerekmektedir.

Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den KKTC’ye çıkışlarına izin verilecektir.

Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • KKTC vatandaşları hariç Angola, Botsvana, Esvatini, Lesotho, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya ve Zimbabve'den gelen yolcular KKTC'ye seyahat edemez. Son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan KKTC vatandaşları varışta merkezi karantinalara gireceklerdir.
 • Suriye, Ermenistan ve Nijerya pasaport sahipleri vizeye tabidir.
 • Charter seferlerde seyahat edecek yolcular geldikleri ülke kategorilerine göre değerlendirileceklerdir. KKTC vatandaşları eğer çift uyruklu ve ikameti KKTC değilse seyahat edebilir.
  o Aşılı yada aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.
 • Koyu Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Koyu kırmızı ülkelerden gelen son 14 gün içerisinde bu ülkelere seyahat geçmişi olan kişilerin, son 72(3 gün) saat içerisinde ve adaya girişte negatif PCR test sonucu ve 10 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.
  o Koyu kırmızı ülkelerden gelen bütün yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
 • Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşılı ve hastalığı geçirmiş olan yolcular, yolculuk öncesi numune veriliş tarihi son 72 saat içerisinde olan negatif PCR test ile karantinaya girmeden seyahat edebilir.
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi numune veriliş tarihi son 72 saat içerisinde olan negatif PCR testi sonucu ve 7 günlük karantinada kalacaklardır.
  o Kırmızı ülkelerden gelen bütün yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
 • Turuncu Ülkeler; Türkiye ve diğer ülkeler listesi için tıklayınız.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular yolculuk öncesi negatif PCR test ile karantinaya girmeden seyahat edebilir.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 5 günlük karantinada kalacaklardır. Karantina sonunda Covid-19 testi yapılacaktır.
 • Yeşil Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular PCR testten ve karantinadan muaf olacaklardır.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi numune veriliş tarihi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR test sonucu ile ülkeye karantınasız giriş yapabilirler.
 • Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;
  o Seyahat öncesi 180 gün içinde pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.
  o Hastalığı geçirmiş kişiler bir doz takviye aşı olmaları halinde tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir
 • Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;
  o Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir,
  o Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
  o 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebeveynleri ile seyahat edebilir.
  Kabul edilen aşılar;
  - Sinovac Biotech (2 Doz),
  - Sinapham (2 Doz),
  - Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
  - Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
  - Janssen (Johnson & Johnson için tek doz)
  - Sputnik V (2 doz),
  - Moderna (2 Doz),
  - Novavax (2 Doz)
  - Covaxin (2 Doz)
  - Covishield (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz)
  - Cansınobio (2 Doz)
 • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile gelmiş olduklarını ülke kategorisine göre belirtilen PCR test kuralları ( 6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultusunda ülkeye giriş yapabilirler.
 • Charter seferlerde seyahat edecek yolcular geldikleri ülke kategorilerine göre değerlendirileceklerdir. KKTC vatandaşları eğer çift uyruklu ve ikameti KKTC değilse seyahat edebilirler.
  o Aşılı yada aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.

Karantina Durumu:

 • KKTC vatandaşları hariç Angola, Botsvana, Esvatini, Lesotho, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya ve Zimbabve'den gelen yolcular KKTC'ye seyahat edemez. Son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan KKTC vatandaşları varışta merkezi karantinalara gireceklerdir.
 • Yolcular ayak bastıkları / bulundukları ülkeler arasından en yüksek risk grubundaki ülkeye göre 5-14 gün arasında karantinaya girebilirler.
 • Ev karantinası ve uyulması gereken kurallar:
  o Kişilerin KKTC’ de ikamet adresi göstermeleri ve ülkeye gelmeden önce ‘Güvende kal’ uygulamasını indirmeleri koşuluyla el bilekliği ile geldikleri ülkeye göre 7-10-14 günlük karantina sürelerini belirtilen ikamet adreslerinde geçirebileceklerdir. Karantina sürelerini geçirmeleri amacıyla taahhüt ettikleri ikamet adreslerine ya kendi araçları ile yalnız veya bir şöför eşliğinde ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen toplu taşıma, taksi turistik minibüs izinli araçlar ile gideceklerdir.
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 
 • Karantina Ücretinden Muaf Olacaklar;
  o İkamet adresini gösteren ve Elektronik Bileklik uygulaması kullanma şartı ile Güvende Kal uygulamasını ile birlikte QR kod alan yolcular.
  -Güvende Kal Android Uygulaması
  -Güvende Kal IOS Uygulaması
  -Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
  o 65 yaş üstü yolcular ile Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık kurulu kararı ile yurt dışına sevk edilen hastalar kurul raporlarını ibraz etmeleri kaydı ile "Güvende Kal" uygulamasını varışta indirebileceklerdir. 12 yaş altı çocuklara el bilekliği takılmayacaktır.
  o Turuncu ülkelerden gelen son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikası veya seyahat öncesi 180 gün içinde alınmış pozitif PCR testi olan yolcular
  o Yeşil ülkelerden gelen son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikası, seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi veya 72 saat içerisinde negatif PCR testi olan yolcular,
  o Görev dönüşü KKTC’ye gelecek olan Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Askeri memurlar ile eşleri ve çocukları görevlendirme belgeleri ibraz etmeleri halinde,
  o KTBKK’lığına yeni atanan personelin ayrılış ve kalış belgelerini ibraz etmeleri halinde,
  o Yükümlü Erbaş ve Erlerin Hudut Geçiş Belgelerini ibraz etmeleri halinde,
  o Aşılı yada aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.
 • İkamet adresi olmayan yolcular aşağıda bulunan hesap numarasına karantina ücretini yatırmalıdır.
  o 10 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri ) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 1.800 TL – 215 USD – 175 EURO – 150 STG dir.
  o 14 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri ) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 2.500 TL – 295 USD – 245 EURO – 210 STG dir.

  ALICI ADI: KKTC MALIYE BAKANLIGI
  ALICI ADRESI: KKTC MALIYE BAKANLIGI LEFKOSA-KKTC
  BANKA ADRESI: SHT. MUSTAFA AHMET RUSO SOKAK NO:11 KUCUK
  KAYMAKLI LEFKOSA KKTC
  TC ZIRAAT BANKASI
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 4.000 TL
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 5.400 TL
  HESAP NO: 40298710-5001
  IBAN: TR290001000860402987105001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 475 USD
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 640 USD
  HESAP NO: 40300032-5001
  IBAN: TR470001000860403000325001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 390 EURO
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 525 EURO
  HESAP NO: 40298710-5002
  IBAN: TR020001000860402987105002
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 335 STG
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 450 STG
  HESAP NO: 40298710-5004
  IBAN: TR450001000860402987105004

Aşı Durumu:

 • Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;
  o Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir,
  o Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
  o 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebevyleri ile seyahat edebilir.
  Kabul edilen aşılar;
  - Sinovac Biotech (2 Doz),
  - Sinapham (2 Doz),
  - Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
  - Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
  - Janssen (Johnson & Johnson için tek doz)
  - Sputnik V (2 doz),
  - Moderna (2 Doz),

COVID-19 Test: 

 • KKTC’ye seyahat edecek bütün misafirlerin numune veriliş tarihi 0-3 gün (0-72 saat) içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  o Testlerin çıktı alınarak fiziki çıktının ibraz edilmesi gerekir.
  o İngilizce, Fransızca veya Türkçe dil zorunluluğu bulunmaktadır.
  o PCR test üzerinde “Yurt Dışı Seyahat Amaçlı Kullanılmaz” ibaresi bulunan testler kabul edilmeyecektir.
  PCR testten muaf yolcular;
  o 0-5 yaş için test zorunluluğu yoktur. (5 yaş dâhil)
  o Yeşil ülkelerden gelen ve son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.
 • Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 5 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.
 • KKTC-ECN varışlı uçuşlarda, Türkiye'de yapılmış olan PCR testlerinde QR kodu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir. QR kodlu testi bulunmayan misafirler, E-NABIZ sistemi üzerinden QR kodlu test sonuçlarına ulaşıp çıktı alabilmektedir.
  -Yurtdışından aktarmalı olarak seyahat eden misafirlerde QR kod şartı
  aranmamaktadır.
  -Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden misafirler için HES kodu kontrolü zorunlu hale gelmiştir. Temaslı misafirlerin seyahate kabul edilmemesi gerekmektedir.
  -Test ve karantina ücretlerinin (KKTC vatandaşları dâhil) aşağıda yer alan hesap numaralarına yatırılmış olması ve işlem yapılan personel tarafından kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dekontlarını ibraz edemeyen yolcular kabul edilmeyeceklerdir.
 • Birleşik Krallık’ta yapılmış ‘NHS’ testler sms olsa dahi kabul edilecektir. İngiltere’den KKTC’ye seyahat edecek yolcuların seyahat tarihlerinden 0-3 gün (0-72) arasında alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Bu yolculara ikinci PCR testi yapılacak ve 7 günlük karantinada kalacaklardır. İngiltere’de eğitim gören KKTC uyruklu öğrenciler kendi üniversiteleri tarafından yapılan tüm COVID-19 testleri geçerlidir. Uygulama sadece Birleşik Krallık ile sınırlıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • 6 yaşından büyük tüm yolcular uçuştan önceki 72 saat içerisinde Dijital Seyahat Belgelerini doldurmaları gerekmektedir.
  o Apple Store veya Android marketten Güvende Kal uygulamasından Dijital Seyahat Belgesini doldurmaları gerekmektedir. 
 • Akıllı cihazı olmayan yolcular Dijital Seyahat Belgesini doldurup formun çıktısını almalıdır.
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • 6 yaşından büyük tüm yolcular uçuştan önceki 72 saat içerisinde Dijital Seyahat Belgelerini doldurmaları gerekmektedir.
  o Apple Store veya Android marketten Güvende Kal uygulamasından Dijital Seyahat Belgesini doldurmaları gerekmektedir.
 • Akıllı cihazı olmayan yolcular Dijital Seyahat Belgesini doldurup formun çıktısını almalıdır.
 • Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartları ile Türkiye'den KKTC’ye çıkışlarına izin verilecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 KUVEYT


Kuveyt’ten dış hat transfer yolcularına izin verilmemektedir.

Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kuveyt Vatandaşları,
 • Kuveyt tarafından düzenlenen oturma iznine ve AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile tam aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraberindeki 16 yaşından küçük çocukları,
 • Kuveyt tarafından düzenlenmiş mobil id uygulaması üzerinden gösterilen oturma iznine ve AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile tam aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraberindeki 16 yaşından küçük çocukları,
 • Kuveyt tarafından uçuş öncesi düzenlmiş vize ve AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile tam aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraberindeki 16 yaşından küçük çocukları,
 • AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip Bahreyn, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları ve beraberindeki 16 yaşından küçük çocukları,
 • Varışta vize verilmesi askıya alınmıştır.
 • Kuveyt’ten dış hat transfer yolcularına izin verilmemektedir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.
 • Kısıtlamalar;
  o Kuveyt vatandaşları hariç Son 14 gün içinde Botswana, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibia, Güney Africa, Zambia or Zimbabwe’de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Kuveyt vatandaşları ve Kuveyt vatandaşlarının birinci dereceden yakınları (Eşleri/çocukları) veya çalışanları hariç son 14 gün içerisinde Hindistan, Nepal, Pakistan, Bangladeş ya da Sri Lanka’da bulunan veya geçiş yapanların girişine izin
  verilmeyecektir.

Karantina Durumu:

 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin Kuwait Mosafer uygulamasından otel rezervasyonları olması gerekmektedir.
 • Otel rezervasyonundan muaf olan yolcular;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o 16 yaş altı refakatsiz seyahat edecek yolcular.

Aşı Durumu:

 • Kuveyt Devleti'nde onaylanan aşılar:
  1. Pfizer BioNTech aşısı (iki doz).
  2. AstraZeneca/Oxford aşısı (iki doz)
  3. Moderna aşısı (iki doz)
  4. Johnson & Johnson aşısı (tek doz)

COVID-19 Test: 

 • Kuveyt’e seyahat edecek bütün yolcuların kalkış saati itibariye 0-72 saati aşmamış negatif bir PCR test sonucu olmalıdır.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-6 yaş arasındaki yolcular.
 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin Kuwait Mosafer uygulamasına kayıt olmaları gerekmektedir.
  o Uygulamaya Kayıt olmayan yolcular uçuşlara kabul edilmeyecektir.
 • Mosaferden muaf olan yolcular;
  o Kuveyt vatandaşları,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin Kuwait Mosafer uygulamasından otel rezervasyonları olması gerekmektedir.
 • Otel rezervasyonundan muaf olan yolcular;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o 16 yaş altı refakatsiz seyahat edecek yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin Kuwait Mosafer uygulamasına kayıt olmaları gerekmektedir.
  o Kuveyt dışında düzenlenmiş bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcuların sertifikalarında QR kod olmalıdır yada Aşılarını bu siteye yüklemeleri gerekmektedir.
  o Uygulamaya kayıt olmayan yolcular uçuşlara kabul edilmeyecektir.
 • Mosaferden muaf olan yolcular;
  o Kuveyt vatandaşları,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTec (Comirnaty) ile aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 LÜBNAN


Lübnan’a seyahat eden tüm yolcular kalkıştan önce Moph Pass’a kayıt olmalı, PCR testini yüklemeli ve varışta yapılacak 2. Pcr test ücretini bu platform üzerinden yapmalıdır.

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Lübnan vatandaşları dâhil tüm yolcuların, ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde alınmış bir QR kodlu negatif Covıd-19 PCR testi olmalıdır.
 • PCR Testten muaf yolcular:
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o UNIFIL
  o Lübnan’dan seyahat eden ve bir hafta içinde geri dönecek olan yolcular,
  o İlk biniş noktasından kalkış saati itibari ile numune veriliş tarihi 0- 24 saat içerisinde alımış negatif bir Covıd-19 Rapit Antijen testi ile birlikte tam aşı sertifikası olan yada 6 ayı geçmemek üzere 1 doz aşısı olan yolcular.
 • Lübnan’a seyahat eden tüm yolcular kalkıştan önce Moph Pass’a kayıt olmalı, PCR testini yüklemeli ve varışta yapılacak 2. Pcr test ücretini bu platform üzerinden yapmalıdır.
  o Online Form için lütfen tıklayınız,
  o Bu formu doldurmayan ve test ödemesini yapmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Form ve ödemeden muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o UNIFIL

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Lübnan’a seyahat eden tüm yolcular kalkıştan önce Moph Pass’a kayıt olmalı, PCR testini yüklemeli ve varışta yapılacak 2. Pcr test ücretini bu platform üzerinden yapmalıdır.
  o Online Form için lütfen tıklayınız,
  o Bu formu doldurmayan ve test ödemesini yapmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Lübnan’a seyahat eden tüm yolcular kalkıştan önce Moph Pass’a kayıt olmalı, PCR testini yüklemeli ve varışta yapılacak 2. Pcr test ücretini bu platform üzerinden yapmalıdır.
  o Online Form için lütfen tıklayınız,
  o Bu formu doldurmayan ve test ödemesini yapmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Form ve ödemeden muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o UNIFIL
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


MACARİSTAN


COVID-19 iyileşme/aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Macaristan vatandaşları ve aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait 90 günden uzun süreli verilmiş olan oturma iznine sahip yolcular ve onların aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait D tipi vize sahipleri,
 • Macaristan sınır onay (HATAROZAT) evrakı sahipleri,
 • Macaristandan transfer devam edecek yolcular yeterli seyahat belgeleri olması koşuluyla ülkeye kabul edilecektir,
 • İş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • 6 ay içinde COVID-19 enfeksiyonu atlatmış ve bu durumu belgeler ile kanıtlayabilen yolcular,
 • Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular,
 • Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Bahreyn, Cape Verde, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Mısır, El Salvador, Faroe Isl., Gürcistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İran, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Lihtenştayn, Maldivler , Moldova, Monako, Moğolistan, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Panama, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Slovakya, Slovenya, İsviçre, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay, Özbekistan veya Vatikan tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular,
 • Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kore, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Meksika, Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, ABD veya Özbekistan tarafından varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR test sonucuna sahip olan yolcular. Test sonucu Macarca ya da İngilizce olmalıdır.
 • Yolcular tıbbi tarama ve 10 gün karantinaya tabi olacaktır.
  o Türkiye’den alınmış iyileşme veya aşı sertifikası olan Türk vatandaşları muaftır.
 • Macaristan'a kültürel yada spor ektiveteleri için seyahat edecek ve 3 gün içinde alınmış negatif İngilizce yada Macarce PCR testi olan yolcular,
 • Son 14 gün içinde Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambique, Namibia, Güney Africa or Zimbabwe’de bulunan yolcuların girişine izin verilmez. Macaristan vatandaşları ve oturum sahipleri ile onların aile üyeleri, resmi pasaport sahipleri, resmi görev sebebi ile seyahat eden yolcular hariç.

Karantina Durumu:

 • Yolcular tıbbi tarama ve 10 gün karantinaya tabi olacaktır.
  o Türkiye’den alınmış iyileşme veya aşı sertifikası olan Türk vatandaşları muaftır.

Aşı Durumu:

 • Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular seyahat edebilir.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MAKEDONYA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası, iyileşme sertifikası, RT-PCR veya hızlı antijen testi olmayan Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti) vatandaşları ve sakinleri 7 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir
 • Hindistan'dan gelen yolcular 14 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Kuzey Makedonya’ya seyahat eden bütün yolcuların varıştan en fazla 0-72 saat önce yapılan negatif PCR testi veya 0-48 saat önce yapılan Antijen testi olması gerekmektedir.
  Testten Muaf Yolcular;
  o Kuzey Makedonya vatandaşları ve oturum sahipleri,
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Kalkıştan en az 15 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac veya Sputnik V'dir.
  o Kalkıştan en fazla 45 gün önce COVID-19'dan iyileştiğini gösteren COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular,
  o 5 saat veya daha kısa süre ile transit geçen yolcular. (Yolcuların Kuzey Makedonya vize kurallarını karşılaması gerekmektedir.)

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MOLDOVA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Moldova’ya çıkışlarına izin verilecektir.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta 14 gün karantinaya tabii olabilir.
  Karantinadan muaf olan yolcular;
  o İlk biniş noktasından kalkıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 RT-PCR testi negatif olan yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en fazla 90 gün önce verilen COVID-19 antikor testini kanıtlayan yolcular. Belgeler İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olmalıdır.
  o Varıştan en fazla 48 saat önce yapılan COVID-19 antijen testi negatif olan yolcular,
  o Varıştan en fazla 90 gün önce verilen COVID-19 antikorlarının varlığının kanıtı olan yolcular. Belgeler İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olmalıdır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır..

COVID-19 Test:  

 • Son 14 gün içinde Andorra, Arjantin, Aruba, Belçika, Bermuda, Bonaire St. Eustatius ve Saba, Botsvana, Kanada, Cape Verde, Cayman Adası, Kıbrıs, Hırvatistan, Curacao, Çekya, Danimarka, Dominika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Cebelitarık, Yunanistan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyet), İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Hollanda, Norveç, Portekiz, San Marino, Seyşeller, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç, ABD veya Birleşik Krallık’da bulunmuş yada transit olarak kullanmış olan yolcuların ilk biniş noktasından kalkış
  saati itibari ile en fazla 72 saat önce yapılmış bir negatif COVID-19 RT-PCR testi olmalıdır.
 • Test sonucu İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olarak düzenlenmiş olmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuş sırasında dağıtılacak olan Epidemiyolojik Form doldurulmalıdır veya Online Form temin edilebilir.
  o Form için tıklayınız. 
  Formdan muaf olan yolcular;
  o 7 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olmalıdır.
  o Varıştan en fazla 90 gün önce verilen COVID-19 antikor testini kanıtlayan yolcular.
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartları ile Türkiye'den Moldova’ya çıkışlarına izin verilecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MISIR


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Hindistan, Brezilya, Güney Amerika ülkeleri, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Nepal, Sri Lanka'dan gelen veya son 14 gün içinde bulunan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden iki dozu tamalanmış aşı sertifikası ile gelen veya son 14 gün içinde buralarda bulunan yolcular varışta PCR teste tabi tutulur ve test sonucuna göre karantinaya alınır.

Aşı Durumu:

 • Aşılar, DSÖ ve Mısır Tıp Kurumu'nun aşağıdaki sınırlar dâhilinde onayını taşıyorsa aşılar kabul edilecektir, Pfizer / AstraZeneca / Moderna / Sinopharm / Sinovac / Sputnik için iki doz ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olmalı, Johnson and Johnson tek doz ve üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.
  o Aşı sertifikası veren ülkedeki akredite bir laboratuvar tarafından düzenlenmiş olmalı, QR kodu ile bağlantılı olmalı ve üzerinde herhangi bir kazıma, iptal veya ekleme içermemelidir.

COVID-19 Test: 

 • Mısır vatandaşları dâhil tüm yolculardan kalkıştan önce 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi istenmektedir ancak HRG veya SSH’ye gidecek ve PCR testi olmayan yolcular varışlarında ücretini ödemek şartıylada PCR testi yaptırabilirler.
  o 0-6 yaşındaki yolculardan test istenmemektedir.
 • Hindistan, Brezilya, Güney Amerika ülkeleri, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Nepal, Sri Lanka'dan gelen veya son 14 gün içinde bulunan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden iki dozu tamalanmış aşı sertifikası ile gelen veya son 14 gün içinde buralarda bulunan yolcular varışta PCR teste tabi tutulur ve test sonucuna göre karantinaya alınır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 NORVEÇ 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular karantinaya tabi olabilir.
  o  Aşılarının tam olduğunu gösteren dijital COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid, Pfizer-BioNTech (Comirnaty) or Sinovac.
  o Varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş dijital COVID-19 İyileşme sertifikasına sahip yolcular.
 •  Sertifikalar aşağıda belirtildiği gibi olmalıdır:
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya,
  Slovakya, Slovenya, İspanya veya İsveç'de verilen QR kodlu bir AB Dijital COVID Sertifikası veya
  o Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Cape Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, İzlanda, İsrail, Lübnan, Lihtenştayn, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti) , Panama, San Marino, Sırbistan, Singapur, İsviçre, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye,
  Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay veya Vatikan'da QR kodlu bir COVID-19 sertifikası.

Aşı Durumu:

 • Danimarka, Norveç, İsveç, Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Faroe Adası, İzlanda, İsrail, Lihtenştayn, Monako, Fas, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Panama, San Marino, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Vatikan tarafından düzenlenmiş bir COVID-19 sertifikası olan yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

COVID-19 Test: 

 • Yolcuların kalkıştan en geç 24 saat önce COVID-19 antijeni veya PCR testinin negatif olması gerekmektedir.
 • Covid testinden muaf yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular.
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren dijital COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: are: with AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid, Pfizer-BioNTech (Comirnaty) or Sinovac.
  o Varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş dijital COVID-19 İyileşme sertifikasına sahip yolcular.
 • Sertifikalar aşağıda belirtildiği gibi olmalıdır:
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya,
  Slovakya, Slovenya, İspanya veya İsveç'de verilen QR kodlu bir AB Dijital COVID Sertifikası veya
  o Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Cape Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, İzlanda, İsrail, Lübnan, Lihtenştayn, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti) , Panama, San Marino, Sırbistan, Singapur, İsviçre, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Uruguay veya Vatikan'da QR kodlu bir COVID-19 sertifikası.
 •  Yolcular varışta PCR test veya Antijen teste tabi tutulacaklar.
  o PCR test muafiyetlerini karşılayan yolcular muaftır.
 • Son 10 gün içinde Botsvana, Eswatini, Lesotho, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika veya Zimbabve'de bulunanların PCR testi olması zorunludur. Bu yolcular varışta PCR testine tabii tutulur ve karantinaya alınır.
 •  Detaylı bilgi için https://tinyurl.com/yoqc3omu.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


PAKİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir fakat varıştan önce tam olarak aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Muafiyet;
  o 15 yaşından küçük Pakistan vatandaşları,
  o 15 Şubat 2022 tarihine kadar 15-18 yaş arası Pakistan vatandaşları,
  o Başka bir ülke vatandaşı olan 18 yaşından küçük çocuklar,
  o Tıbbi olarak aşıya karşı tavsiyede bulunulan ve sınıflandırılmış bir uzman Doktordan alınan bir sertifikaya sahip olan yolcular,
  o 01 Ekim 2021 tarihinden önce Pakistan'dan seyahat eden yolcular,
  o Bekleyen davaları için seyahat eden yolcular,
  o Hamile yolcular,
  o Pakistan’dan kısmı aşı olmuş yolcular.
 • B kategorisi ülkeler; Türkiye, Afganistan, Avusturya, Azerbaycan, Fransa, Almanya, Meksika, Rusya, Sri Lanka, Tayland, Trinidad ve Tobago, Birleşik Krallık, ABD’den gelen yolcular varışta Hızlı Antijen test yapılacaktır, test sonucu pozitif olan yolcular 10 günlük karantinaya alınacaklardır.
 • C kategorisi ülkeler; Botsvana, Hırvatistan, Eswatini, Macaristan, İrlanda, Lesoto, Mozambik, Namibya, Hollanda, Polonya, Slovenya, Güney Afrika, Ukrayna, Vietnam, Zimbabve’den gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir.(10 Ocak 2022’ye kadar) Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zimbabve’den gelen yolcular varışta Hızlı Antijen test yapılacaktır. Hızlı Antijen test sonucu negatif olan yolcular 3 gün, Hızlı Antijen test sonucu pozitif olan yolcular 10 gün karantinaya alınacaktır. Hırvatistan, Macaristan, İrlanda, Hollanda, Polonya, Slovenya, Ukrayna ve Vietnam’dan gelen yolcular varışta Hızlı Antijen test yapılacaktır, test sonucu pozitif olan yolcular 10 günlük karantinaya alınacaklardır.
 • Muafiyet;
  o Seyahat izin muafiyet yazısı olan yolcular (onay için sorulması gerekmektedir,
  o Pakistan vatandaşları seyahat izin muafiyet yazısı olmadan 10 Ocak 2022 tarihine kadar kabul edilir,
  o C kategori ülkelerine kısa süreli vize ile seyahat etmiş Pakistan vatandaşları.

Karantina Durumu:

 • Yolcular ve havayolu mürettabatı varışta karantinaya girebilirler.

Aşı Durumu:

 • Varıştan önce tam olarak aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • Muafiyet;
  o 15 yaşından küçük Pakistan vatandaşları,
  o Başka bir ülke vatandaşı olan 18 yaşından küçük çocuklar,
  o Tıbbi olarak aşıya karşı tavsiyede bulunulan ve sınıflandırılmış bir uzman Doktordan alınan bir sertifikaya sahip olan yolcular,
  o 01 Ekim 2021 tarihinden önce Pakistan'dan seyahat eden yolcular,
  o Bekleyen davaları için seyahat eden yolcular,
  o Hamile yolcular,
  o Pakistan’dan kısmı aşı olmuş yolcular.

COVID-19 Test: 

 • Tüm misafirlerin ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 0-48 saati aşmamış negatif Coronavırus (COVID-19) testi olmalıdır. Test sonucu Arapça veya İngilizce olmak zorundadır. Kabul edilen testler COVID-19 PCR, COVID-19 Real Time RT-PCR, COVID-19 RT-PCR, SARS-CoV2 GeneXpert, SARS-CoV2 PCR, SARS-CoV2 Real Time RT-PCR, SARS-CoV2 RT-PCR and SARS-CoV2 Xpert Xpress. Test ilk çıkış noktası olan ülke tarafından akredite edilmiş laboratuadan yapılmış olması gerekir. Testin sadece orjinali kabul edilecek olunup kopyası kabul edilmeyecektir
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Engelli yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların ‘PASS TRACK’ uygulamasını indirmesi ve uygulamadan veya belirtilen link üzerinden Kayıt Formu'nu doldurarak, aldığı onayı çıktısı ile uçuş öncesi ibraz etmesi gerekmektedir. Formu olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir. Android & iOS
  PASS TRACK uygulamasından muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük çocuklar.
  o Engelli yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


POLONYA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Avrupa Birliği vatandaşları ve aile üyeleri ile oturum sahipleri,
 • Schengen üye devletlerinin vatandaşları, süresiz veya uzun süreli oturum sahipleri ve aile üyeleri,
 • Polonya vatandaşlarının sürekli bakımı altındaki yolcular,
 • İngiliz vatandaşları ve İngiliz vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
 • Avustralya, Kanada, Gürcistan, İsrail, Japonya, Kore, Yeni Zelanda, Tayland, Tunus, Türkiye, Ukrayna ve ABD vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • Diplomatik pasaportu olan yolcular,
 • Görevli olarak seyahat eden gemiciler,
 • Eğitim amaçlı seyahatini kanıtlayabilen öğrenciler,
 • Polonya Kartı olan yolcular (Karta Polaka).

Karantina Durumu:

 • Yolcular 10 gün karantinaya tabi olabilirler.
  Karantinadan muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren İngilizce veya Lehçe COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech.
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Yolcuların uçuştan önce elektronik bir "Yolcu Bilgi Formu" (PLF) doldurması gerekmektedir.
  o Form için tıklayınız.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.
 ROMANYA


09.01.2022’den itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki giriş kısıtlamalarını karşılayan misafirler, resmi vize kurallarına göre Romanya’ya seyahat edebilecektir.

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Romanya tarafından verilen ve süresi dolan oturma izinleri, 9 Kasım 2021 tarihi baz alınarak 90 gün uzatılmıştır

Karantina Durumu:

 • Yolcular karantinaya tabi tutulabilirler.
 • Karantinadan Muaf yolcular:
  o 12 yaş ve altı çocuklar,
  o 24 saat içerisinde ülkeden çıkış yapacak olan transfer yolcular.
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya,
  Slovenya veya İsviçre’den seyahat eden varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif bir PCR testi olan yolcular.
  o Uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan 12-16 yaş arası çocuk yolcular.
  o Tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular,
  o 180 gün içerisinde bağışıklık sertifikası (Pozitif Pcr test) ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular,
  o Uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular, 72 saat içerisinde Romanya’yı terk etmeleri şartıyla giriş yapabilirler
 • Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.
 • Yolcular karantinaya tabi tutulabilirler.
 • Karantinadan Muaf yolcular:
  o 12 yaş ve altı çocuklar,
  o 24 saat içerisinde ülkeden çıkış yapacak olan transfer yolcular.
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya,
  Slovenya veya İsviçre’den seyahat eden varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif bir PCR testi olan yolcular.
  o Uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan 12-16 yaş arası çocuk yolcular.
  o Tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular,
  o 180 gün içerisinde bağışıklık sertifikası (Pozitif Pcr test) ve uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular,
  o Uçuştan önce 48 saat içerisinde negatif Pcr testi olan yolcular, 72 saat içerisinde Romanya’yı terk etmeleri şartıyla giriş yapabilirler,

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuştan önce veya indikten sonra 24 saat içerisinde Dijital Yolcu Formu’nun doldurulması gerekmektedir.
 • Form için lütfen tıklayınız
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Uçuştan önce veya indikten sonra 24 saat içerisinde Dijital Yolcu Formu’nun doldurulması gerekmektedir.
  Form için lütfen tıklayınız.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 RUSYA FEDERASYONU


Rusya vatandaşları hariç seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-48 (2 gün) saat içerisinde Rusça veya İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır.

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.

Ukrayna’ya Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı ve çipli olan biometrik kimlik kartları ile girişlerine izin verilecektir.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kısıtlamalar; Botswana, Eswatini, Hong Kong (SAR Çin), Lesoto, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Tanzanya ve Zimbabve vatandaşları ve oturum sahipleri ile bu ülkelerde son 10 gün içinde bulunan yolcuların girişine izin verilmez. (Rus vatandaşları hariç)
 • Rusya Federasyonu vatandaşları,
 • Rusya’ya ait (pasaport şeklinde) oturum izni olan kişiler.
  o Pasaport içerisinde kaşe olarak olan süreli oturumlar kabul edilmez. (Aşağıdaki maddede bulunan ülke listesindekiler hariç)
 • Türkiye, Arnavutluk, Arjantin, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Beyaz Rusya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Çin Taipei, Kolombiya, Kosta Rika, Hırvatistan, Küba, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Cibuti, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İran, Irak, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Lübnan, Lihtenştayn, Lüksemburg, Makao, Maldivler, Malta, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Moldova, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Umman, Peru, Portekiz, Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tunus, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Birleşik Krallık, Venezuela ve Vietnam vatandaşları ya da oturum sahipleri.
  o Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla
 • Rus vatandaşı ile evliliklerini ve birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Türkiye Cumhuriyeti oturum izni olan diğer ülke vatandaşları,
  o Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla
 • Rusya Federasyonu'nda bulunan diplomatik misyonlar, konsolosluklar ve uluslararası kuruluşların akredite veya atanmış çalışanları ve aile üyeleri,
 • Resmi heyet üyeleri,
 • Transit olarak seyahat edecek yolcular,
 • Kendi ülkelerine aktarmalı olarak devam eden Bağımsız Devletler Topluluğu, Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya Cumhuriyeti vatandaşları,
 • Ukrayna’nın Donetsk veya Lugansk bölgelerinde ikamet ettiğini kanıtlayan Ukrayna vatandaşları veya vatansız yolcular,
 • Rusya’ya yüksek vasıflı spor uzmanları olarak girecek veya Rusya’da gerçekleştirilen spor faaliyetlerine katılacak yolcular,
 • Rusya’da tedavi olacaklarını kanıtlayan yolcular,
 • Yakın bir akrabasının ölümü ile ilgili olarak verilen diplomatik, ticari veya normal vizelerin yanı sıra Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın özel kararı ile verilen vizelere sahip kişiler,
 • Yakın bir akrabanın ölümü ile ilgili olarak seyahat edecek kişiler, ölüm belgesinin kopyalarını ve aile ilişkilerini doğrulayan bir belgeye sahip vizesiz seyahat edebilen ülkelerden yolcular,
 • İlişki durumunu onaylayan belgenin bir kopyasının sunulmasına tabi olarak aile üyeleri (eşler, ebeveynler, çocuklar, evlat edinen ebeveynler, evlat edinilmiş ebeveynler, evlat edinilmiş veliler), Rusya vatandaşlarının vekilleri ve mütevellileri olan yolcular.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Rusya vatandaşları hariç seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-48 (2 gün) saat içerisinde Rusça veya İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  o Noter tasdikli Rusça tercümesi olan PCR testi kabul edilmektedir.
 • Çin, İsrail ve Birleşik Krallık’tan gelecek bütün yolcular varışta Hızlı PCR testine tabi olacaklardır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
 • Rusya vatandaşları linkteki formu doldurmalı ve varışlarından itibaren 3 gün içerisinde negatif PCR testlerini web adresine yüklemelilerdir.
  o Link İçin Tıklayınız.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Ukrayna’ya Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı ve çipli olan biometrik kimlik kartları ile girişlerine izin verilecektir.

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


SIRBİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir

Karantina Durumu:

 • Varış öncesi 0-48 saat içinde alınmış PCR testi olmayan Sırbistan vatandaşları ve oturum sahibi yolcular 10 günlük ev karantinasına tabidir.
 • Yolcular 14 gün karantinaya tabi tutulabilirler.
 • Botsvana, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika veya Zimbabwe'den gelen yolcular, karantina önlemlerini kabul eden bir "rıza beyanı" imzalamalıdır; ve http://www.ezdravlje.gov.rs/ adresinden ayrılmadan önce bir "Yabancılar Gözetleme Kaydı" yapmalıdır. Onay e-postasına sahip olmaları gerekir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Sırbistan’a seyahat edecek tüm yolcuların varıştan önce 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Sırbistan vatandaşları,
  o Sırbistan’a ait oturumu olan yabancı vatandaşlar,
  o Andorra, Ermenistan, Avusturya, Belçika, Yeşil Burun Adaları, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Mısır, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Moldova (Rep.), Fas, Hollanda, Romanya, San Marino, Sırbistan, İspanya, Slovakya, Slovenya, İsviçre, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri veya Birleşik Krallık tarafından verilen COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular. 
  o Andorra, Avusturya, Bulgaristan, Yeşil Burun Adaları, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), Lihtenştayn, Lüksemburg, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsviçre, Tunus, Türkiye veya ABD'de düzenlenmiş COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular. Yolcuların varıştan en az 14 gün ve en fazla 6 ay önce pozitif testi olmalıdır.
  o 12 yaşından küçük çocuklar,
  o Sırbistan Ticaret Odası tarafından alınmış bir e-posta onayı ile seyahat eden yolcular,
  o Resmi görev evrağı ile seyahat eden yabancı asker, polis veya diğer güvenlik hizmetleri üyesi,
  o 12 ile 18 yaş arasındaki yolcular. Varıştan sonraki 48 saat içinde bir antijen veya RT-PCR testi yaptırmalıdırlar,
  o Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Macaristan, Karadağ, Kuzey Makedonya’dan gelen yolcular,
  o 12 saatten az transit devamı olan yolcular,
  o Sırbistan'da öğrenim gören Hırvatistan uyruklu öğrenciler,
  o 0-48 saat içinde alınmış antijen testi olan Slovenya vatandaşları.
 • Botsvana, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika veya Zimbabve'den gelen yolcuların;
  o Varıştan en fazla 48 saat önce verilmiş negatif bir COVID-19 RTPCR test sonucu. Veya;
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikası. Sertifika Andorra, Ermenistan, Avusturya, Belçika, Yeşil Burun Adaları, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Mısır, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İtalya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Moldova, Fas, Hollanda, Romanya, San Marino, Sırbistan, İspanya, Slovakya, Slovenya, İsviçre, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri veya Birleşik Krallık tarafından düzenlenmiş olmalıdır. Veya;
  o Andorra, Avusturya, Bulgaristan, Yeşil Burun Adaları, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsviçre, Tunus, Türkiye veya ABD tarafından verilen bir COVID-19 İyileşme sertifikası olmalıdır. Ya da varıştan en az 14 gün ve en fazla 6 ay önce pozitif test sonucu ibraz etmelidir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Hindistan'dan gelen yolcular, uçuşlarından önce “www.e-zdravlje.gov.rs” adresinden "Yabancılar Gözetleme Kaydı" formu doldurmalıdır ve "Kabul Beyannamesi" doldurup imzalamalı ve varışta ibraz etmelidir. Forma “https://tinyurl.com/yjm9fy3z” adresinden ulaşılabilirsiniz.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar: 

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


                                                SUUDİ ARABİSTAN


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Suudi Arabistan vatandaşları,
 • Suudi Arabistan oturumu olanlar,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsoru eşlik etmelidir.
 • Suudi Arabistan’a ait giriş, çıkış, ikame, aile ziyaret ve iş vizesi olanlar,
 • Suudi Arabistan tarafından verilen turist vizesi olan yolcular,
 • Suudi Arabistan vatandaşlarının birinci derece aile üyeleri,
 • Umre yolcuları,
 • Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman vatandaşları,
  o Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsor veya sponsorun birinci derece aile üyelerinden biri eşlik etmelidir.
 • Yolcuların AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac en az 14 gün önce tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Varıştan önce https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home adresinden kayıt yaptırmalı ve varıştan 8 saat önce "Tawakkalna" uygulamasını indirmeli ve kişisel bilgilerini göndermelidir. Sinopharm veya Sinovac alan yolcular ayrıca bir doz AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Pfizer-BioNTech aşısı almış olmalıdır. Afganistan, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Türkiye veya Vietnam'dan gelen Suudi Arabistan oturumlu yolcuların Suudi Arabistan'da 2 doz aşı aldıklarını kanıtlamaları gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o Suudi Arabistan vatandaşları,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının birinci derece aile üyeleri. Birlikte
  seyahat ediyor olmalılar,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsorları eşlik etmelidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 5 gün karantinaya alınabilirler.
 • Yolcular, taşıyıcı taşıyıcıdan kurumsal bir karantina paketi almalıdır.
  Muafiyet;
  o Suudi Arabistan vatandaşları ve eşleri, anneleri, çocukları ve beraberindeki ev işçileri. Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Suudi Arabistan oturum sahipleri, eşleri ve çocukları. Seyahate çıkmadan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Suudi Arabistan oturum sahiplerinin ev işçileri. Oturum sahipleri, seyahatten en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdır. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Diplomatik vizesi olan yolcular ve beraberindeki ev işçileri.
  o 18 yaşından küçük yolcular, ebeveynleri ile birlikte, ebeveynlerinin uçuştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası ile birlikte. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.

Aşı Durumu:

 • Yolcuların AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm veya Sinovac en az 14 gün önce tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Varıştan önce https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home adresinden kayıt yaptırmalı ve varıştan 8 saat önce "Tawakkalna" uygulamasını indirmeli ve kişisel bilgilerini göndermelidir. Sinopharm veya Sinovac alan yolcular ayrıca bir doz AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Pfizer-BioNTech aşısı almış olmalıdır. Afganistan, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Türkiye veya Vietnam'dan gelen Suudi Arabistan oturumlu yolcuların Suudi Arabistan'da 2 doz aşı aldıklarını kanıtlamaları gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o Suudi Arabistan vatandaşları,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının birinci derece aile üyeleri. Birlikte
  seyahat ediyor olmalılar,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsorları eşlik etmelidir.

COVID-19 Test: 

 • Suudi Arabistan’a seyahat edecek tüm yolcuların 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.(Suudi Arabistan vatandaşları ve 8 yaşından küçük çocuklar hariç)
  o Çocukların PCR test yaptırmaları için uygun yaşın belirlenmesinde geldikleri ülkelerin farklı uygulamaları ve düzenlemeleri dikkate alınmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Varıştan en az 14 gün önce alınmış bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular, https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinde bulunan kayıt aşılama bilgi formunu doldurmalıdır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Yolcular, taşıyıcı taşıyıcıdan kurumsal bir karantina paketi almalıdır.
  Muafiyet;
  o Suudi Arabistan vatandaşları ve eşleri, anneleri, çocukları ve beraberindeki ev işçileri. Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Suudi Arabistan oturum sahipleri, eşleri ve çocukları. Seyahate çıkmadan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Suudi Arabistan oturum sahiplerinin ev işçileri. Oturum sahipleri, seyahatten en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdır. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
  o Diplomatik vizesi olan yolcular ve beraberindeki ev işçileri.
  o 18 yaşından küçük yolcular, ebeveynleri ile birlikte, ebeveynlerinin uçuştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası ile birlikte. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Covishield), AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Afganistan, Etiyopya veya Vietnam'dan gelmemelidirler.
 • Yolcuların COVID-19 masraflarını karşılayacak sağlık sigortası olmalıdır.
  o Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları ve oturumu olanlar muaftır.
 • Varıştan en az 14 gün önce alınmış bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular, https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinde bulunan kayıt aşılama bilgi formunu doldurmalıdır.
 • Tawakkalna Uygulamasını indirmeli ve kişisel bilgilerini göndermelidir.
 • Yolcular cep telefonundan kayıt ve numarasını içeren basılı sertifika sunmalıdır. Yukarıda belirtilen web sitesi üzerinden pasaport numarası kullanarak kaydın doğrulanması gerekmektedir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Son 14 gün içerisinde Afganistan, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Vietnam veya Türkiye’de bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf tutulan yolcular;
  o Suudi vatandaşları, diplomatlar, sağlık pratisyenleri ve aileleri 14 gün süreyle evlerinde karantinaya alınacaktır.
 • Son 14 gün içerisinde Etiyopya, Birleşik Arap Emirlikleri veya Vietnam’da bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf tutulan yolcular;
  o Suudi vatandaşları ilgili otoritelerden ön onay izin belgesi ile kabul edilir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


                                                        UKRAYNA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Son 14 gün içinde Botsvana, Eswatini, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve'de 7 günden fazla bulunan yolcuların girişine izin verilmez. Bu ülkelerden gelen ve aşağıda muafiyeti bulunan yolcular 14 gün kendilerini izole edeceklerdir.
 • Muafiyet;
  o Ukrayna vatandaşları ve Ukrayna oturum sahipleri,
  o Ukrayna vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
  o Diplomatik pasaportu olan yolcular.
 • Hindistan veya Rusya’dan gelen veya transit geçen yolcular 14 gün karantinaya alınır
 • Muafiyet;
  o Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm or Sinovac),
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular,
 • COVID-19 pozitif sonucu olan Ukrayna vatandaşları ve oturum sahipleri karantinaya tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Ukrayna vatandaşları ve daimi (Permanent ibareli) oturma izni sahipleri, Hindistan, Büyük Britanya, Rusya veya Portekiz dışında dünyanın herhangi bir ülkesinden Ukrayna'ya dönerken test ve kendi kendini tecrit etme zorunluluğundan muaftır.
 • Diğer tüm yolcular varış itibariyle 72 saati aşmayacak negatif PCR veya Antijen test sonucu ibraz etmek zorundadır.
  PCR/Antijen testinden muaf olanlar;
  o Ukrayna’ya ait süresiz (Parmanent ibareli) oturumu olanlar,
  o En az bir doz aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm or Sinovac),
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular,
  o 12 yaş altı çocuklar,
  o Diplomatlar ve onların aile üyeleri,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o Ukrayna’da görevli olan resmi delegasyon üyeleri,
  o NATO askerleri.
 • Hindistan, Portekiz, Rusya veya Birleşik Krallık’tan gelen yolcular varışta bir COVID-19 hızlı antijen testine tabidir,

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların "Vdoma" uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o Ukrayna vatandaşları,
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Ukrayna’ya seyahat edecek tüm yolcuların COVID-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.
  Muaf yolcular;
  o Ukrayna vatandaşları ve süresiz (Permanent) Ukrayna oturum sahipleri,
  o Diplomatlar ve onların aile üyeleri,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o NATO askerleri,
  o Bu sağlık sigortası KBP, LWO ve ODS istasyonlarına varışta ücret karşılığı alınabilecektir,
  o Bu sağlık sigortası HRK, KHE ve OZH istasyonlarına varışta alınamamaktadır. Sağlık sigortası olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir,
  o Ayrıca misafirler https://visitukraine.today/ web sitesi üzerinden de sigortalarını alabileceklerdir.
 • Yolcuların "Vdoma" uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 UMMAN


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir fakat yolcuların varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V ile tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Sertifikanın bir QR kodu olmalı ve https://covid19.emushrif.om/ üzerinden yüklemelidir.
 • Aşıdan muaf olan yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Onaylı bir sağlık sertifikasına göre aşı almalarını engelleyen sağlık koşullarına sahip yolcular da aşı sertifikası ibraz etmekten muaftır.
  o Umman'da akredite yabancı diplomatik misyonlarda çalışan diplomatlar ve ziyaretçi diplomatla
 • Umman vatandaşları dışındaki bütün yolcuların en az bir aylık süresi olan ve Covid-19 tedavisini ve Umman’ı kapsayan sağlık sigortası yaptırmaları gereklidir.
 • Uçak mürettebatı, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan COVID-19 için ihtiyati tedbirlere tabidir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Yolcuların varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V ile tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.Sertifikanın bir QR kodu olmalı ve https://covid19.emushrif.om/ üzerinden yüklemelidir.
 • Aşıdan muaf olan yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Onaylı bir sağlık sertifikasına göre aşı almalarını engelleyen sağlık koşullarına sahip yolcular da aşı sertifikası ibraz etmekten muaftır.
  o Umman'da akredite yabancı diplomatik misyonlarda çalışan diplomatlar ve ziyaretçi diplomatlar.

COVID-19 Test: 

 • Umman’a seyahat edecek tüm yolcuların varıştan itibaren 72 saati aşmayan PCR testi ibraz etmeleri ve bunu emusrif formuna kayıt ettirmeleri zorunludur.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular.
 • Yolcuların kalkıştan önce https://covid19.emushrif.om/ üzerinden kayıt yaptırmalıdır gerekmektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Umman vatandaşları dışındaki bütün yolcuların en az bir aylık süresi olan ve Covid-19 tedavisini ve Umman’ı kapsayan sağlık sigortası yaptırmaları gereklidir.
 • Uçak mürettebatı, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan COVID-19 için ihtiyati tedbirlere tabidir.
 • Yolcuların kalkıştan önce  https://covid19.emushrif.om/ üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 • Yolcular kalkış öncesi Yolcu Kayıt Formu'nu doldurmalı, QR kod almanız gerekmektedir.
  o Yolcu Kayıt Formu için tıklayınız.
  o Yolcu Kayıt Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 ÜRDÜN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Kısıtlamalar: Angola, Belize, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kolombiya, Komorlar, Kongo, Fildişi Sahili, Küba, Cibuti, Ekvator Ginesi, Eritre, Eswatini, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine-Bissau, Irak, Liberya, Madagaskar, Mali, Moritanya, Moğolistan, Fas, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Nijer, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Senegal, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, Viet Nam ve Zambiya vatandaşlarının girişine izin verilmemektedir.
 • Ürdün vatandaşları, eş ve çocukları dışında, son 14 gün içerisinde Botsvana, Esvatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika, ve Zimbabve’de bulunan yolcular kabul edilmeyeceklerdir. Bu ülkerden gelen Ürdün vatandaşları yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu olması gerekmektedir.
  o 5 yaşından küçük çocukları hariç
 • Muaf yolcular;
  o Ürdün oturum kartı sahipleri,
  o Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Rep.), İtalya, Japonya, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri veya Birleşik Krallık tarafından verilen varış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli oturma izni olan yolcular ve gidiş/dönüş bileti ile,
  o Türkiye oturumu olan Comoros, Cibuti, Irak, Moritanya, Fas veya Sudan vatandaşları.

Karantina Durumu:

 • Bütün misafirler için Ürdün varışında başka bir test daha yapılacak ve test sonucuna göre karantina uygulanacaktır. Test ücreti 28 JOD (Ürdün Dinarı) olup varış öncesi ödemesi yapılmış olmak zorundadır. Yolcuların ödemeyi onaylayan QR kodlu bir elektronik makbuza sahip olmaları gerekir.
  o Ödeme için: https://www.gateway2jordan.gov.jo/ 
 • 28 JOD (Ürdün Dinarı) ödemeden muaf yolcular;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Ürdün’e giriş yapacak bütün yolcuların kalkıştan önce 72 saati aşmayan negatif COVID-19 PCR testlerinin olması gerekmektedir.
  o Mısır, Irak, Filistin ya da Türkiye’de yapılmış olan testlerin aşağıdaki linkte yer alan laboratuarlardan olması gereklidir.
  o Link için tıklayınız. 
 • Ürdün’ü transfer olarak kullanacak yolcuların kalkış saati itibari ile 72 saati aşmayan negatif PCR testlerinin olması gerekmektedir.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Diplomatik veya Hususi pasaport sahipleri ve onların aile üyeleri.
 • Bütün misafirler için Ürdün varışında başka bir test daha yapılacak ve test sonucuna göre karantina uygulanacaktır. Test ücreti 28 JOD (Ürdün Dinarı) olup varış öncesi ödemesi yapılmış olmak zorundadır. Yolcuların ödemeyi onaylayan QR kodlu bir elektronik makbuza sahip olmaları gerekir.
  o Ödeme için: https://www.gateway2jordan.gov.jo/
 • 28 JOD (Ürdün Dinarı) ödemeden muaf yolcular;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların, (MANASA QR) Ürdün’e varışlarından önce ‘yolcu kayıt formunu’ doldurmaları gerekmektedir. Ürdün’e varışta doldurulan formun onay e-postası ya da oluşturulan QR kod kontrol edilecektir.
  o Yolcu Kayıt Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
  o Yolcu kayıt formu için linke tıklayınız.
 •  Daha fazla bilgi için: Lütfen tıklayınız.
 • Askeri personel ve aileleri üyeleri varıştan önce aşağıdaki web sitesinden formu doldurup ”Askeri QR kod” almalıdır.
  o Form için tıklayınız. 
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Bütün misafirlerin Ürdün için geçerli ve COVID-19 kapsayan bir sağlık sigortası olması gerekmektedir.
 • Muaf Yolcular:
  o Ürdün vatandaşları;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Tedavi amacıyla seyahat eden yolcular,
  o Devam uçuşu olan yolcular.
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.
 • Yolcuların, (MANASA QR) Ürdün’e varışlarından önce ‘yolcu kayıt formunu’ doldurmaları gerekmektedir. Ürdün’e varışta doldurulan formun onay e-postası ya da oluşturulan QR kod kontrol edilecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 YUNANİSTAN


Yunanistan’a seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR, RT-PCR testi veya en fazla 24 saat içerisinde bir Antijen testi olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda aşılanmış ve iyileşmiş kişiler için de geçerlidir. 

Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • EU/Schengen ülke vatandaşları ve onların aile üyeleri;
 • İngiltere vatandaşları ve İngiltere oturumuna sahip olanlar;
 • Türkiye, Arnavutluk, Andora, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Şili, Çin, Çin Taipei, Hindistan, İsrail, Japonya, Ürdün, Güney Kore, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Meksika, Moldova , Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Umman, Katar, Rusya Fed., San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay ve Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri,
  (Yunanistan vize kurallarını karşılanması şartı ile).
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan Bosna Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Birleşik Krallık tarafından verilmiş oturma izni olan yolcular;
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre tarafından uzun süreli (D Tip) vizeye sahip yolcular,
 • 1 Ağustos 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasından süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 8 ay uzatılmıştır.
 • 1 Nisan 2021 - 30 Aralık 2021 tarihleri arasında süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 31 Aralık 2021 tarihine kadar kabul edilecektir.
 • Tıbbı ve Hemşirelik personeli, Araştırmacılar ve Sağlık meslek mensubları, ülkeye giriş için uygun mesleki durumlarını kanıtlayan veya ülkeye giriş faaliyetle ilgili olduğunu kanıtlayabilenler,
 • Hükümet üyeleri,
 • Diplomatik heyet veya Konsolosluk yetkilileri ve heyet üyeleri, Uluslaraarası ve Avrupa kuruluşlarının üyeleri, Görev yapan İnsani yardım kuruluşlarının üyeleri,
 • Taşımacılık sektörünce çalışan personel, Tır şöferleri, nakliye için
  gerekli destek personeli,
 • Tarım alanında çalışan mevsimlik işçiler,
 • Uçak mürettebatı
 • Öğrenciler,
 • Askeri personeller,
 • Gemici/Denizci adamı.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Yunanistan’a seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR, RT-PCR testi veya en fazla 24 saat içerisinde bir Antijen testi olması gerekmektedir.
  o Testler İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca veya Rusça olmalıdır.
 • Testten muaf olan yolcular;
  o 5 yaş altı çocuklar.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların Yunanistan’a varışlarından önce Yolcu Bilgilendirme Formu'nu doldurmaları gerekmektedir. Yunanistana varışta doldurulan formun onay e-postası ya da oluşturulan QR kod kontrol edilecektir.
  o Form için tıklayınız.
  o Aileler tek bir onay e-postası veya QR kod ile kabul edilebilir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

Sayfamızda Aradığınız Bilgiye Ulaştınız Mı?
Neden Aradığınız Bilgiye Ulaşamadınız?
Sayfamızı Geliştirmek İçin Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Yorumlar anonim olarak kullanılmaktadır. Lütfen yorum yaparken kişisel verilerinizi paylaşmayınız. Farklı konu ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Görüşlerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederiz. Teknik bir problem oluştu, Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

.
Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.

Uyarı

Kıbrıs'ta hizmet veren tüm askeri personel için Kıbrıs çıkışlı uçuşlarda havaalanı vergisi indirimleri uygulanacaktır. Check-in sırasında askeri kimlik ve sınır geçiş kağıtları ibraz edilerek indirim talep edilebilir. Uygun belgelerin sunulmaması halinde, uçuş gününde geçerli olan fiyat üzerinden yeni bir bilet alınmalıdır. Seyahat için izin verilmemesi halinde havayolu şirketimiz sorumlu tutulamaz.
Yukarı