• TR
PAYLAŞ

Pegasus, İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini düzenli olarak gözden geçirmektedir. Bununla birlikte COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları gerektiğinde ülkelerin resmi mercileri tarafından değiştirilebilmektedir. Dolayısıyla seyahatinizi planlarken bu kurallar için resmi kaynakları kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 YÖNLENDİRME LİSTESİ

 
Türkiye Fransa Kazakistan Polonya
Almanya Gürcistan Kırgızistan Romanya
Arnavutluk Hollanda KKTC Rusya Fed.
Avusturya Irak Kosova Suudi Arabistan
Azerbaycan İngiltere Kuveyt Sırbistan
Bahreyn İran Lübnan Umman
Belçika İspanya Macaristan Ukrayna
Birleşik Arap Emirlikleri İsrail Makedonya Ürdün
Bosna Hersek İsveç Mısır Yunanistan
Çek Cumhuriyeti İsviçre Moldova
Danimarka İtalya Norveç
Fas Katar Pakistan

Seyahat Edeceğiniz Ülke İçin Gereken Online Formu Havalimanına Gelmeden Önce Doldurmanız Gerekmektedir!

Aşağıdaki ülkelere seyahat edecek yolcularımızın ilgili ülkenin mobil uygulamasını indirip gerekli işlemleri yapması ve var ise online formu doldurması gerekmektedir.


 TÜRKİYE 

Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. 


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • 31 Temmuz 2020 tarihinden sonra geçerlilik süresi sona eren Kuzey Makedonya Diplomatik ve Hizmet pasaportlarının geçerlilik süreleri 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Karantina Durumu:

 • Üçüncü ülkelerden Türkiye’ye seyahat eden bütün yolcular son 14 gün içinde Brezilya, Güney Afrika, Nepal, Sri Lanka’da bulundularsa varışlarında valiliklerce belirlenmiş yerlerde, 14 gün devlet karantinası altına alınacaklardır. Ev karantinası uygulanmamaktadır. 14.gün sonunda 2. PCR testi yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası sonlandırılacaktır. Transfer ve konaklama ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
 • Üçüncü ülkelerden Türkiye’ye seyahat eden bütün yolcular son 14 gün içinde Afganistan’da bulundularsa varışlarında valiliklerce belirlenmiş yerlerde, 10 gün devlet karantinası altına alınacaklardır. Ev karantinası uygulanmamaktadır. 7.günün sonunda 2. PCR testi yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası sonlandırılacaktır. Transfer ve konaklama ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
 • Yolcuların uçuştan önce aşağıda bulunan linkten otel rezervasyonu ve ödemelerini yapması gerekmektedir.
 • Otel Listesi İçin Tıklayınız.
 • Valiliklerce belirlenen otellerde konaklamak için otel ödemesi olmayan yolcuların girişine izin verilmeyecektir.
  Afganistan'dan gelen yolcuları için otel karantinası muafiyetleri;
  o Türk vatandaşları,
  o Türk oturumu veya çalışma izni olan Afganistan vatandaşları,
  o Türkiye’de yükseköğretim gören Afganistan vatandaşları, öğrenci kimlik belgelerini ibraz etmeleri halinde. İstanbul veya Ankara’da bulunan KYK yurtlarında karantinaya tabidirler.
 • Uçuş ekipleri PCR ve karantina kısıtlamalarından muaftır.
 • Türk vatandaşları ve Türk oturum veya çalışma izni bulunan yolcular ev karantinasına tabidir. Yurt içi uçuş yapmalarına izin verilmez. İkameti olduğu illere seyahat etmek istemeleri halinde ilk giriş noktalarından sadece özel araçları ile seyahat etmeleri gerekmektedir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
 • İlk biniş noktası Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka olan bütün misafirlerin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
  o PCR veya RNA ibaresi olmayan testler kabul edilmeyecektir.
  o Test sonucu ibraz edemeyen veya test türü belirtilen şartlara uymayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
  o PCR testleri hem çıktı olarak hem de online olarak kabul edilebilir.
  o Latin alfabesiyle yazılmış PCR testler kabul edilecektir.
 • Son 14 gün içerisinde Brezilya, Nepal, Güney Afrika veya Sri Lanka’da bulunmuş yolcuların varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular valiliklerce belirlenmiş otellerde 14 gün karantinaya alınacaktır. Yolcular karantinanın 14. günün sonunda yapılacak PCR test sonucunun negatif çıkması halinde karantina sonlanacaktır. Transfer ve konaklama giderleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
  o Tüm yolcuların uçuştan önce aşağıda bulunan linkten otel rezervasyonu ve ödemelerini yapması gerekmektedir.
  o Otel Listesi İçin Tıklayınız.
  o Detaylı bilgi için tıklayınız. 
 • Son 14 gün içerisinde Afganistan’da bulunmuş yolcuların varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular valiliklerce belirlenmiş otellerde 10 gün karantinaya alınacaktır. Yolcular karantinanın 7. günün sonunda yapılacak PCR test sonucunun negatif çıkması halinde karantina sonlanacaktır. Transfer ve konaklama giderleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
  o Tüm yolcuların uçuştan önce aşağıda bulunan linkten otel rezervasyonu ve ödemelerini yapması gerekmektedir.
  o Otel Listesi İçin Tıklayınız.
  o Valiliklerce belirlenen otellerde rezervasyonu ve ödemesi olmayan yolcuların girişine izin verilmeyecektir.
 • Son 14 gün içerisinde Bangladeş, Hindistan veya Pakistan’da bulunmuş yolcuların varıştan en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test olmalıdır. Yolcular evlerinde veya kendi belirttikleri adreslerinde 14 gün karantinaya alınacaktır. Yolcular karantinanın 10. günün sonunda PCR test yaptırır ve sonuçun negatif çıkması halinde karantina sonlanacaktır. 10. günde PCR test yaptırmayanlar 14. güne kadar
  karantinada kalacaklardır.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına (Johnson & Johnson için tek doz) sahip yolcular kısıtlamalardan muaftır.
  Testten muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına (Johnson & Johnson için tek doz) sahip olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Brezilya, Güney Afrika, Nepal, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular,
  o Türkiye, Sırbistan veya Macaristan tarafından düzenlenmiş bağışıklık veya aşı sertifikası sahibi olan Türkiye, Sırbistan veya Macaristan vatandaşları ile seyahat seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar,
  o Varıştan en az 28 gün, en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu “POZİTİF” olan ve son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular,
  o Son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular,
  o 0-12 yaş arasında olan yolcular,
  o Cenaze ile birlikte gelecek Türk vatandaşları (Varışlarında PCR testi yapılacaktır)
  o Cenazesi olduğunu sözlü beyan eden Türk vatandaşları (Varışlarında PCR testi yapılacaktır),
  o KKTC’den Türkiye’ye seyahat edecek, hudut geçiş belgesine sahip er ve erbaşlar (PCR test ve karantinadan muaf tutulacaktır),
  o Gemici/Denizci adamı,
  o Uçuş Ekipleri,
  o SAW’dan dış hat transfer uçuş yapacak olan yolcular; Hold bagajı olan misafirler için, devam uçuşunun Pegasus Havayollarının Interline/Codeshare anlaşması olan bir havayolu ile olması gerekmektedir veya sadece El bagajı olan misafirler için, online check-in olması şartıyla,
 • Uçuş ekipleri PCR ve karantina kısıtlamalarından muaftır.

Doldurulması Gereken Formlar: 

 • Türkiye’ye seyahat edecek tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde online Türkiye Giriş Formu'nu doldurmaları zorunludur. Online Form doldurmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
  o Online Yolcu Bilgi Formu İçin Tıklayınız.
  o 6 yaşından küçük yolculardan online form istenmemektedir.
  o Türkiye’den dışhat transit olan yolculardan online form istenmez.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Dış hat uçuşlarından, iç hat uçuşlarına bağlantısı olan veya iç hat uçuşlarından dış hat uçuşlarına bağlantısı olan 65 yaş üstü yolcular seyahat izin belgesi olmadan devam biletlerini göstermek şartı ile seyahat edebileceklerdir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

  ALMANYA 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Almanya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız. 


 Kimler Seyahat Edebilir?

 • Almanya vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Almanya ve Avrupa Birliğine ait D tipi vize sahipleri,
 • Almanya vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, ilişki bildirim formları olması gerekmektedir,
 • Acil ailevi sebepler için seyahat eden yolcular. (Doğum, cenaze, hastalık, düğün)
  o Birinci ve ikinci derece akrabalar, çekirdek aile ve yetişkin çocuklar, büyükanne ve büyükbabalar, yetişkin çocukların ebeveynleri, torunlar ve kardeşler için geçerlidir.
 • 18 yaşından küçük çocukları Almanya’da yaşayan ebeveynler,
 • Alman vatandaşı eşi ile seyahat eden kişiler,
 • Alman vatandaşı çocukları ile seyahat edenler,
 • Avustralya, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Çin Özel Bölgesi), Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Makao (Çin Özel Bölgesi), Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Ukrayna ve Uruguay’da ikamet eden yolcular. (Son 6 ay içinde ikamet edilen ülkede yaşıyor olmalılar.) Vize veya oturum ihtiyaç duyuyorlar ise Almanya giriş kurallarını karşılaması gerekmektedir.
 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.
  o Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme (bağışıklık) sertifkası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 1 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir).
  o Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için 1 doz), Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız.

Karantina Durumu:

 • Yolcular PCR test ve yaşadığı Federal Eyaletler'in belirlediği Pandemi kurallarına göre karantinaya tabidir.
  Karantinadan muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün Çin’de bulunmamış yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Fuarda çalışacak veya katılacağını kanıtlayabilen misafirler
  o Karantina ve PCR test muafiyetlerinin listesi için tıklayınız

Aşı Durumu: 

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.)
 • 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme (bağışıklık) sertifkası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 1 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir).
 • Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

COVID-19 Test: 

 • Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcuların varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır.
 • Brezilya veya Uruguay’dan Almanya'ya seyahat edecek veya transit geçecek yolcuların varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-24 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır.
 • Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır. 
 • Test sonucu İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-12 yaş arası yolculardan test istenmemektedir.
  o Almanya’dan Schengen olmayan ülkelere devam uçuşu olan yolcular.
  o Varıştan en az 28 gün ve en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR, RT LAMP veya TMA test sonucu pozitif olan ve son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış 
  yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Bağışıklık sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular.
  o En az 6 aydan önce verilmiş İyileşme (bağışıklık) sertifikasına sahip olup en az 14 gün önce 1 doz aşı olan yolcular. Son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış olmalıdırlar.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Türkiye çıkışlı seyahatlerde Online Yolcu Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
 • Yüksek riskli ülkelerden gelen tüm misafirlerin uçuştan önce dijital olan Online Yolcu Bilgi Formu'nu doldumanız zorunludur. Yüksek Riskli ülkeler için lütfen tıklayınız. 
 • Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin Online Yolcu Bilgi Formu doldurması gerekmektedir.
 • Online Yolcu Bilgi Formu

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


ARNAVUTLUK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


 Arnavutluk'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Arnavutluk vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • 6 yaşından küçük yolcular,
 • Kalkıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
 • En fazla 6 ay içinde COVID-19'dan iyileştiğini gösteren COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular.
 • Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 RT-PCR testi negatif olan yolcular.
 • Varıştan en fazla 48 saat önce yapılan COVID-19 hızlı antijen testi negatif olan yolcular.

Karantina Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası, iyileşme sertifikası, RT-PCR veya hızlı antijen testi olmayan Arnavutluk vatandaşları ve oturum sahipleri 10 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.

Aşı Durumu:

 • Kalkıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir.

COVID-19 Test: 

 • PCR Test uygulaması bulunmamaktadır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Form doldurulması gerekmemektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


AVUSTURYA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Avusturya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Avrupa Birliği vatandaşları ve aile üyeleri,
 • Schengen üye devletlerinin vatandaşları ve aile üyeleri,
 • Andorra, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Japonya, Kore (Rep.), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Uruguay ve Vatikan Şehri (Holy See) oturum sahipleri ve aynı evde birlikte yaşadıkları kişiler,
 • Arnavutluk, Andora, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong (SAR Çin), Macaristan, İzlanda, İrlanda'dan gelen yolcular (Rep.) , İsrail, İtalya, Japonya, Kore (Cumhuriyet), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel Bölgesi), Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya , San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, ABD, Vatikan veya VietNam’dan gelen yolcular,
 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş Covid 19 aşı sertifikasına sahip yolcular; ComirnatyBioNtech/Pfizer: 2 doz-AstraZeneca, Covishield: 2 doz-Johnson & Johnson/Janssen 1 doz-Moderna: 2 doz-Sinopharm: 2 doz-Sinovac-CoronaVac: 2 doz
 • Avusturya’ya ait oturum veya D tipi vize sahipleri,
 • İş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • Evli olmayan partnerlerini ziyaret eden yolcular

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş Covid 19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar; ComirnatyBioNtech/Pfizer: 2 doz AstraZeneca, Covishield: 2 doz-Johnson & Johnson/Janssen 1 doz-Moderna: 2 doz-Sinopharm: 2 doz-Sinovac-CoronaVac: 2 doz.

COVID-19 Test: 

 • Son 10 gün içinde Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Rusya, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Uruguay, Zambiya veya Zimbabve'den gelen veya buralarda bulunmuş olan Avusturya oturumu sahipleri ve Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları varıştan en fazla 72 saat önce negatif COVID-19 LAMP, PCR veya TMA test sonucu olması gerekir. Ayrıca 10 gün karantinaya tabi olacaklardır.
  o Bir yetişkin eşliğinde seyahat eden 12 yaşından küçük yolcular için geçerli değildir.
 • Avusturya’ya seyahat eden bütün yolcular varışta 24 saat içerisinde test yaptırabilirler ya da;
  o Varıştan önce en fazla 48 saat içerisinde alınmış bir negatif COVID-19 antijen testi olması ya da;
  o Varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde alınmış bir COVID-19 LAMP, PCR ya da TMA testi olması ya da;
  o COVID-19 iyileşme sertifikası olması ya da;
  o COVID-19 aşı sertifikasına sahip olması;
  o Varıştan en az 22 gün veya en fazla 3 ay önce AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşılarından birinin ilk dozunu olan yolcular ya da;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşılarından birinin ilk dozunu en fazla 9 ay önce olmuş ve ikinci dozuda almış yolcular veya
  o Varıştan önce Janssen aşısı varıştan en az 22 gün ve en fazla 9 ay önce olan yolcular ya da;
  o Aşılanmadan en az 21 gün önce pozitif testi olup AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinovac veya Sinopharm aşısını varıştan en fazla 9 ay önce olan yolcular.
  Muaf yolcular;
  o 10 yaş altı çocuklar.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Son 10 gün içinde Botsvana, Brezilya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Uruguay, Zambiya veya Zimbabwe'de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Bu kural Avusturya oturum izni olanlar ve Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları için geçerli değildir.
  o Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 AZERBAYCAN


COVID-19 aşı veya iyileşme sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Azerbaycan'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Azerbaycan vatandaşları,
 • Azerbaycan oturum izni sahipleri,
 • Azerbaycan vatandaşı ile akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan'da oturum izni olan diğer ülke vatandaşları ve onlarla seyahat eden birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan'da iş izni olan diğer ülke vatandaşları ve vatandaşlığı olmayan kişiler ve onlarla sayahat eden birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Azerbaycan Bakanlığı yanında Operativ Karargah tarafından verilmiş özel izinli belge sahipleri,
 • Azerbaycanda bulunan diplomatik misyonlar, konsolosluklar ve uluslararası kuruluşların akredite veya atanmış çalışanları ve aile üyeleri,
 • Bahreyn, Katar veya Birleşik Arap Emirlikleri oturum izni sahipleri,
  o Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  o 1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
 • Avusturya, Bahreyn, Belçika, Kanada, Çin, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Letonya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları.
  o Yolcuların tam aşılanmış bir QR kodlu COVID-19 aşı sertifikası veya QR kodlu bir iyileşme sertifikası olması gerekmektedir,
  o 1-18 yaş arasında olan yolcular aşı ve iyileşme sertifikasından muaftır.
  o Türk vatandaşları, tek doz aşı eşliğinde 6 aydan eski olmayan pozitif olduğunu gösteren bir iyileşme sertifikası ile seyahat edebilirler.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Yolcuların, Azerbaycan'a son doğrudan uçuşun kalkışından en fazla 0- 72 saat önce verilmiş basılı bir negatif COVID-19 PCR test sonucu olması gerekir.
  PCR testten muaf yolcular;
  o 1 yaşından küçük yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Form doldurulması gerekmemektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


BAHREYN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz. 


Bahreyn'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Son 14 gün içinde Bangladeş, Bosna Hersek, Kosta Rika, Ekvador, Etiyopya, Gürcistan, Endonezya, İran, Irak, Malavi, Malezya, Meksika, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Filipinler, Slovenya, Güney Afrika, Sri Lanka, Tunus, Uganda, Ukrayna, Vietnam veya Zimbabve’de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn oturum sahipleri muaftır. 
 • Bahreyn vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları,
 • Bahreyn e-vizesine sahip yolcular,
 • Bahreyn’e varışta vize alabilen ülke vatandaşları,
 • Askeri personeller,
 • Coronavirus (COVID-19) nedeniyle sınır geçişi geçici olarak askıya alınmıştır.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere ve kendilerini izole ederek bir COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
  Muaf yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
 • Yolcular 10 gün karantinaya alınabilir. Yolcuların, https://www.nhra.bh/Departments/HCF/?page=159 adresinde listelenen devlet oteli için 10 günlük rezervasyon onayı veya Bahreyn'de ikamet ettiklerinin kanıtı olmalıdır.
  Muaf yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan Bahreyn, Kıbrıs, Macaristan, İsrail, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Seyşeller ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları,
  o Varışta vize alabilen ülkeler tarafından düzenlenmiş bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular.

Aşı Durumu:

 • Son 14 gün içinde Mozambik, Myanmar, Zimbabve, Moğolistan, Namibya, Meksika, Tunus, İran, Irak, Endonezya, Güney Afrika, Filipinler, Panama, Malezya, Uganda, Dominik Cumhuriyeti, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Bangladeş, Nepal, Vietnam, Gürcistan, Ukrayna veya Malavi’de bulunan ya da transit olarak kullanmış olan yolcuların tam aşılı olduğunu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası olması gerekmektedir.

COVID-19 Test: 

 • Bahreyn’e seyahat edecek bütün yolcuların 0-72 saat içerisinde alınmış negatif test sonucu olması gerekmektedir.
  o Test QR kod içermelidir.
  PCR testen muaf yolcular;
  o 0-6 yaş altı yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan Bahreyn, Kıbrıs, Macaristan, İsrail, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Seyşeller ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları.
 • Yolcular varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere ve kendilerini izole ederek bir COVID-19 PCR testine tabi tutulur.
  o 6 yaşından küçük yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.  

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Son 14 gün içinde Bangladeş, Bosna Hersek, Kosta Rika, Ekvador, Etiyopya, Gürcistan, Endonezya, İran, Irak, Malavi, Malezya, Meksika, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Filipinler, Güney Afrika, Slovenya, Sri Lanka, Tunus, Uganda, Ukrayna, Vietnam veya Zimbabve’de bulunan yolcuların girişine izin verilmez.
  o Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn oturum sahipleri muaftır.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA


 BELÇİKA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Belçika'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Belçika'ya Seyahat Edebilir?

 • AB, Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas, Kuzey Makedonya, Panama, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık'ta düzenlenmiş, varıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren QR codlu bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). alkıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
 • Belçika vatandaşları,
 • Belçika’ya ait oturum sahipleri,
 • Belçika’ya ait D tipi vize sahipleri,
 • 18.03.2020 tarihinden sonra Belçika tarafından verilmiş C tipi vize sahibi yolcular,
 • C tipi Schengen vizesine sahip yolcular (Belçika büyükelçiliği veya konsolosluğu tarafından verilmiş bir Gerekli Seyahat Sertifikasına sahip olmalıdır).
  o Belçika üzerinden vizeyi veren ülkeye seyahat eden yolcular, sözlü bir nota veya varış ülkesinin girmelerine izin vereceğine dair başka bir kanıta sahip olmalıdır.
 • Belçika tarafından verilen Temel Seyahat Sertifikası olan yolcular.
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülke vatandaşları ve onların aile bireyleri.
 • Andora, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) vatandaşları.
 • Avrupa Birliği, Schengen Ülkeleri, oturum/aile birleşim kartı sahipleri ve D tipi vize sahibi kişiler
 • Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Makao (Çin Özel Bölgesi), Moldova (Cumhuriyeti), Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Ukrayna ve Uruguay’da ikamet eden yolcular bu ülkelerden gelmeleri halinde.
 • Diğer Schengen üye ülkesi tarafından verilen "C" vizesine sahip yolcular. Belçika üzerinden vizeyi veren ülkeye seyahat ediyorsa,
 • Diplomatlar, uluslararası kuruluşların personeli, askeri personel ve insani yardım görevlileri,
 • Yolcular PCR test ve karantinaya tabi olacaklardır.

Karantina Durumu:

 • Yolcular PCR test ve karantinaya tabi olacaklardır.

Aşı Durumu:

 • AB, Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas, Kuzey Makedonya, Panama, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık'ta düzenlenmiş, varıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren QR codlu bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). alkıştan en az iki hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

COVID-19 Test: 

 • Belçika’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.

PCR Testten Muaf Yolcular:
o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri,
o 12 yaşından küçük yolcular,
o Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), Ürdün, Kore, Makao (Çin Özel Bölgesi), Moldova, Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Ukrayna veya Uruguay’dan gelen yolcular..
o AB, Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas, Kuzey Makedonya, Panama, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık'ta düzenlenmiş, varıştan en az 2 hafta önce tam aşı olduklarını gösteren QR codlu bir aşı sertifikası olmalıdır. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty) /veya/ varıştan en fazla 180 gün önce yapılmış pozitif bir COVID-19 PCR testi ve bir iyileşme sertifikasıdır.
o Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya ve İsveç'in belirli bölgelerinden gelen yolcular.
o Detaylar için linke tıklayınız.


Doldurulması Gereken Formlar:

 • Belçika’ya seyahat edecek bütün yolcuların online Yolcu Bilgi Formunu doldurmaları gerekmektedir. 
  o Online Yolcu Bilgi Formu için tıklayınız.
  o Formu olmayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
  Online Yolcu Bilgi Formundan muaf yolcular;
  o Belçika'da 48 saatten az kalacak yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • İtalya tarafından 'ASILO' olarak verilen oturma izinleri, Belçika'ya girişlerine veya Belçika üzerinden transit geçmelerine izin verilmez.
 • Arjantin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Eswatini, Lesoto, Meksika, Mozambik, Namibya, Paraguay, Peru, Filipinler, Güney Afrika, Surinam, Trinidad ve Tobago, Uganda, Uruguay, Zambiya veya Zimbabve’den gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir. (Belçika vatandaşları hariç varıştan önce 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi veya en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikası olması gerekmektedir.)
  Muaf Yolcular:
  o Belçika vatandaşları ve oturum sahipleri.
  o Essential Journey Certificate sahibi gemici/denizci adamları.
  o Essential Journey Certificate sahibi görev için seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Birleşik Arap Emirlikleri'ne Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • GCC ülkeleri oturumu sahipleri GDRFA onayı ile seyahat edebilirler.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız

Karantina Durumu:

 • Abu Dabi'ye (AUH) varışlı yolcuların ve havayolu ekibi tıbbi tarama ve karantinaya tabidir.
 • Yolcular karantinaya alınabilirler.
  o AstraZeneca (Vaxzevria), AstraZeneca (Kore'den SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac, Sinopharm veya Sputnik V. ile tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular için geçerli değildir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Dubai’ye (DXB), seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların son direkt uçuşlarından kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negative PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
 • Sharjah’a (SHJ) seyahat edecek yada transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce yada Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
 • Abu Dabi (AUH)’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış saati öncesi numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  o PCR test İngilizce ya da Arapça dillerinde yazdırılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
  o PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir labaratuvardan yapılması veya ülkeler tarafından akredite edilmiş laboratuvarlar olması gerekmektedir. Mısır, Etiyopya, Lübnan veya Sudan'dan gelen yolcuların test sonuçlarında QR kod olmalıdır.
  PCR testten muaf yolcular;
  o UAE vatandaşları,

  o 12 yaşın altındaki çocuklar ve orta ve ağır engelli çocuk yolcular.
  o DXB için; BAE vatandaşları ile birlikte seyahat eden birinci derece akrabaları,
  o DXB için; BAE vatandaşları ile birlikte seyahat eden sponsorluğunda olan çalışanları,

 • İngitere’den BAE’ye seyahat edecek veya transit olarak gidecek bütün yolcuların uçuş öncesi 0-72 saat içerisinde negatif PCR testi olması gerekmektedir.
 • Afganistan, Bangladeş, Kongo (Dem.Cum.), Hindistan, Liberya, Namibya, Nepal, Nijerya, Pakistan, Sierra Leone, Güney Afrika, Sri Lanka, Uganda, Vietnam veya Zambiya’dan BAE’ye seyahat edecek tüm yolcuların varıştan en fazla 48 saat önce negatif PCR testlerini ve ilk biniş noktasından kalıştan en fazla 6 saat önce çıktı olarak alınmış bir COVID-19 antijen testin ve tam aşılanmış bir Covıd-19 aşı sertifikasını ibraz etmeleri zorundadır. (16 yaş altı aşıdan muaftır).PCR testinin https://screening.purehealth.ae adresinde bulunan onaylı bir laboratuvardan yapılması gerekmektedir.
 • Aşağıda ismi geçen ülkelerden gelen tüm yolcular DXB’ye varışta PCR testine tabii tutulacaktır. Bahsi geçen Ülke listesinden gelen yolcular DXB havalimanını sadece transit olarak kullanmak istemeleri durumunda dahi negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.
  o Afganistan, Angola, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Bosna-Hersek, Brezilya, Kamboçya, Şili, Fildişi Sahili, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Cibuti, Mısır, Eritre, Etiyopya, Gürcistan, Gana, Yunanistan, Gine, Macaristan , Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kenya, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Malta, Moldova, Karadağ, Fas, Myanmar, Nepal, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Polonya, Katar, Romanya, Rusya Fed., Ruanda , Senegal, Slovakya, Somali, Güney Afrika, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Özbekistan, Vietnam, Zambiya veya Zimbabve.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • BAE’ye seyahat edecek tüm yolcuların "UAE Fast Track" ve "ICA UAE Smart" uygulamalarını akıllı telefonlarına indirip, aktif etmeleri zorunludur.
  o UAE Fast Track Android & IOS
  o UAE ICA Smart Android & IOS

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • 27 Ağustos 2021'den itibaren, Abu Dabi'ye (AUH) seyahat edecek BAE vatandaşları hariç tüm yolcuların kalkıştan önce smartservice.ica adresinde kayıt yaptırmaları ve bir QR kodu oluşturmaları gerekmektedir.
 • BAE’ye seyahat edecek tüm yolcuların "UAE Fast Track" ve "ICA UAE Smart" uygulamalarını akıllı telefonlarına indirip, aktif etmeleri zorunludur.
  o UAE Fast Track Android & IOS
  o UAE ICA Smart Android & IOS
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:


Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 BOSNA HERSEK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Bosna Hersek'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Türkiye, Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Kazakistan, Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Fed., San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen yolcuların varış itibarı ile 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.
 • Yukarıda bulunan ülkeler dışından seyahat eden tüm yolcuların varış itibarı ile 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi ya da antijen testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Bosna Hersek vatandaşları ve onların eşleri, çocukları,
  o 0-7 yaş arasındaki yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 180 gün önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu pozitif olan veya iyileşme sertifikası olan yolcular,
  o Son uçuş noktası Bosna Hersek olan görevli uçuş ekipleri,
  o Bosna Hersek’te görevli Diplomatik Pasaport sahibi ve Konsolosluk personellerinin oturum veya -D, MO, K, S, PO, PK, PP tipi vizeleri olması şartıyla
  o Acil olarak Bosna Hersek’te görev alacak Sivil Koruma Hizmetleri
  çalışanları,
  o Barış için ortaklığa katılan NATO ve diğer devletlerin askeri kuvvetleri ve Bosna Hersek'teki NATO ve EUFOR karargâhlarına katılacak kişiler,
  o Devlet başkanları ve geliş ve gidişleri yetkili merci tarafından ilan edilen heyet üyeleri,
  o Transit olarak yaşadığı ülkeye devam edecek ülke vatandaşları veya oturum sahipleri,


Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 ÇEKYA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Çekya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Kuzey Makedonya, Türkiye veya Ukrayna'da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
 • Ermenistan, Brezilya, Butan, Şili, Hindistan, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Meksika, Moldova, Filistin, Pakistan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Sri Lanka, Birleşik Krallık veya ABD tarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty,
 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital COVID-19 Sertifikası (EU DCC) olan yolcular;
 • Çekya vatandaşları ve aile onların aile üyeleri,
 • Çekya oturum veya D tipi vize sahipleri,
 • Çekya tarafından 11.05.2020 sonrasında verilmiş C tipi vize sahipleri,
 • Diğer Schengen Üye Ülkeleri tarafından 1 Ağustos 2021'den sonra düzenlenen Çekya seyahati için geçerli "C" vizesine sahip yolcular;
 • Ebeveyn(ler)i veya yasal vasi(ler)i eşliğinde 18 yaşından küçük yolcular.
 • Andora, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyet), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako vatandaşları , Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları. .
 • Son 14 gün içinde yalnızca Avustralya, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong, Macaristan, Ürdün, Kore, Makao, Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur’da bulunmuş ve bu ülkelerden gelen yolcular
 • Hong Kong, Makao, Çin Taipei pasaportu olan yolcular.
 • Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Macaristan, Letonya  Lüksemburg, Malta, Hollanda, Romanya, Slovenya ve İsveç tarafından verilen BK-AB Çekilme Anlaşması Lehdarı statüsü için başvuru belgesine sahip İngiliz vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan tarafından verilen oturma iznine sahip yolcular eğer bu ülkelerden geliyorsa.
 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik pasaportlu yolcular.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının eşleri, evlilik cüzdanları veya beraberliklerini ispatlayan onay evrakları ile.
 • Çekya’da ikamet eden İngiliz vatandaşlarının 21 yaşından küçük çocukları. Orijinal doğum belgesi veya ve ebeveynlerinin oturma izninin bir kopyasına sahip olmaları gerekir.
 • Andorra, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan Şehri ve Çekya'da ikamet eden bir AEA Üye Devleti vatandaşlarının evli olmayan partnerleri olan yolcular. Çekya Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen ilişkilerinin bir onayına sahip olmaları gerekir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta ve karantinada bir COVID-19 testine tabi tutulabilir.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Kuzey Makedonya, Türkiye veya Ukrayna'da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital COVID-19 Sertifikası (EU DCC) olan yolcular;
 • Ermenistan, Brezilya, Butan, Şili, Hindistan, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Meksika, Moldova, Filistin, Pakistan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Sri Lanka, Birleşik Krallık veya ABD tarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty,

COVID-19 Test: 

 • Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR testi olması zorunludur.
 • Andorra, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Monako, Portekiz, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre’den gelen Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR; ya da ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-48 saati aşmayan negatif Coronavirus (COVID-19) Antijen testi olması zorunludur.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce AB arafından verilmiş COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Kuzey Makedonya, Türkiye veya Ukrayna'da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
  o Arjantin, Ermenistan, Bahreyn, Butan, Brezilya, Şili, Hindistan, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Meksika, Moldova, Filistin, Pakistan, Filipinler, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Sri Lanka, Suriye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri veya Birleşik Krallık tarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar;  AstraZeneca(Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty),
  o Andorra, Avustralya, Kanada, Çin Taipei, Danimarka, Finlandiya, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), Macaristan, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyet), Letonya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel Bölgesi), Malta, Yeni Zelanda, Polonya, Portekiz (yalnızca Azor Adaları ve Madeira), Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, İspanya (yalnızca Kanarya Adası), İsveç veya Vatikan (Vatikan)’den gelen yolcular,
  o İlk biniş noktasından uçuş kalkış öncesi en fazla 0-48 saat önce yapılan COVID-19 Antijen testi negatif olan Çekya vatandaşları ve süresiz Çekya oturum sahipleri;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital COVID-19 Sertifikası (EU DCC) olan yolcular,
  o Varıştan en az 11 gün ve en fazla 180 gün önce düzenlenmiş, iyileşme kanıtı olarak AB Dijital COVID-19 Sertifikası (EU DCC) olan yolcular;
  o Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Türkiye veya Ukrayna'ya varışlarından en az 11 gün ve en fazla 180 gün önce dijital COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular,

  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden Servis pasaportuna sahip Çekya vatandaşları,
  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular,
  o Çekya vatandaşları, Çekya süresiz oturum sahipleri, Çekya vatandaşlarının eşleri ve onların 21 yaş altı çocukları, Çekya vatandaşlarının 21 yaş altı çocukları ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-48 saat önce negatif bir COVID-19 antijen testi varsa,
  o Çekya’da yaşayan Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-48 saat önce negatif bir COVID-19 antijen testi varsa.
 • Yolcular varışta ve karantinada bir COVID-19 testine tabi tutulabilir.

Doldurulması Gereken Formlar: 

 • Uçuştan önce dijital olan Yolcu Bilgi Formunu doldurmanız ve QR kod almanız gerekmektedir.
  o Çekya yolcu bilgi formu için tıklayınız.  
  Yolcu bilgi formundan muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Görev için seyahat eden ve en fazla 72 saat kalacak olan Diplomatik yada Servis pasaportu olan Çek vatandaşları,
  o Daha fazla bilgi için tıklayın.
  o Online bilgi formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Botsvana, Brezilya, Kolombiya, Eswatini, Hindistan, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Paraguay, Peru, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, Tanzanya (Zanzibar ve Pemba dahil), Tunus, Zambiya veya Zimbabve'den gelen yolcuların seyahat etmesine izin verilmez.
  Muaf yolcular;
  o Çekya vatandaşları, süresiz Çekya oturum sahipleri ve süreli Çekya oturumu olan Avrupa Birliği ve Schengen ülke vatandaşları,
  o Görevli olarak seyahat eden Diplomatik pasaportlu yolcular,
  o Çekya vatandaşlarının, Çekya oturum sahiplerinin ve süreli Çekya oturumu olan Avrupa Birliği ve Schengen ülke vatandaşarının eşleri ve 21 yaşından küçük çocukları

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 DANİMARKA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Danimarka'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Danimarka vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Danimarka vatandaşı ve oturum sahiplerinin eşleri, partnerleri, erkek arkadaşları, kız arkadaşları, ebeveynleri, çocukları, nişanlıları, kız kardeşleri, erkek kardeşleri veya büyükanne ve büyükbabaları,
  o İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Avustralya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyet), İtalya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao (Çin Özel İdari Bölgesi), Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Ukrayna vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Diplomatik pasaportu olan yolcular,
 • İkamet ettikleri ülkeden almış oldukları COVID-19 aşı sertifikası olan Andorra, Şili, Kolombiya, İsrail, Japonya, Meksika, Monako, San Marino, Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri. Sertifika, seyahatten en az 2 hafta ve en fazla 8 ay önce tam olarak aşılanmış olduklarını göstermelidir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • Gemi adamları.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 10 gün karantinaya tabi tutulabilir.

Aşı Durumu: 

 • İkamet ettikleri ülkeden almış oldukları COVID-19 aşı sertifikası olan Andorra, Şili, Kolombiya, İsrail, Japonya, Meksika, Monako, San Marino, Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri seyahat edebilir. Sertifika, seyahatten en az 2 hafta ve en fazla 8 ay önce tam olarak aşılanmış olduklarını göstermelidir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech)..

COVID-19 Test: 

 • Danimarka’ya seyahat edecek tüm misafirlerin varış öncesi 72 saati aşmayan negatif PCR veya 48 saati aşmayan Antijen testi olmalıdır.
  o Testler Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İzlandaca, İtalyanca, Norveççe, İspanyolca veya İsveççe dilinde olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Danimarka vatandaşları ve oturum sahipleri
  o 16 yaşından küçük yolcular,
  o Faroe Adaları'na (FAE) veya Grönland’a seyahat eden yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün ve en fazla 12 ay önce alınmış pozitif sonucuna sahip PCR test sertifikası olan yolcular. Sertifika Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İzlandaca, İtalyanca, Norveçce, İspanyolca veya İsveçce olmalıdır.
  o Kalkıştan en az 2 hafta ve en fazla 12 ay önce tamamen aşılandıklarını gösteren AB dijital COVID sertifikasına sahip yolcular,
  o Kalkıştan en az 2 hafta ve en fazla 12 ay önce tamamen aşılandıklarını gösteren COVID sertifikasına sahip olup Türkiye, Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna, Brunei ve Darüsselam, Kanada, Şili, Çin Taipei, Kolombiya, Çin,
  Hong Kong, İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Lübnan, Makao, Meksika, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Katar, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, İsviçre, ABD, Ukrayna, İngiltere, Vatikan (Holy See) veya EEA Üye ülkelerinde yaşayan yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
 • Yolcular varışta COVID-19 testine tabi tutulur.

Doldurulması Gereken Formlar:  

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 FAS


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Fas'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yasaklı ülkelerden gelen tüm yolcular http://www.onda.ma/Je-suis-Passager/Guide du-voyageur/News-aéroportuaires-COVID19 adresinde bulunan otellerden birinde 10 günlük karantinaya tabidir.
  Otel karantinasından muaf yolcular;
  o Fas vatandaşları, aile üyeleri, Fas’ta doğanlar (5 günlük ev
  izolasyonunun ardından yapılacak antigen/PCR teste tabiler)
  o Varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Fas vatandaşları dâhil tüm misafirlerin kalkış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR test istenmektedir.
 • Kısıtlamalı Ülkeler: Afganistan, Cezayir, Angola, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Kamboçya, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Şili, Kolombiya, Kongo, Kongo (DRC), Küba, Birleşik Arap Emirlikleri, Eswatini, Guatemala, Haiti, Honduras, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Jamaika, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Lesoto, Letonya, Liberya, Litvanya, Madagaskar, Malezya, Malavi, Maldivler, Mali, Mauritius, Meksika, Namibya, Nepal, Nikaragua, Nijer, Umman, Uganda, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Katar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey), Seyşeller, Sierra Leone, Somali, Sudan, Güney Afrika, Sri Lanka, Güney Sudan, Suriye, Tanzanya, Çad, Tayland, Togo, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yemen, Zambiya ve Zimbabve, Suudi Arabistan, Mısır, Rusya ve Tunus, Fransa, İspanya, Portekiz’den gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.
 • Kısıtlamalı ülkelerden gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif bir PCR testi olması gerekmektedir.
  o Test Arapça, Fransızca ya da İngilizce dillerinde olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 11 yaşından küçük yolcular.
  o Kısıtlamalı Ülkeler dışından gelip varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Covishield (Serum Institute of India), Moderna - Sinovac)

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Kısıtlamalı Ülkeler: Afganistan, Cezayir, Angola, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Kamboçya, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Şili, Kolombiya, Kongo, Kongo (DRC), Küba, Birleşik Arap Emirlikleri, Eswatini, Guatemala, Haiti, Honduras, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Jamaika, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Lesoto, Letonya, Liberya, Litvanya, Madagaskar, Malezya, Malavi, Maldivler, Mali, Mauritius, Meksika, Namibya, Nepal, Nikaragua, Nijer, Umman, Uganda, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Katar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey), Seyşeller, Sierra Leone, Somali, Sudan, Güney Afrika, Sri Lanka, Güney Sudan, Suriye, Tanzanya, Çad, Tayland, Togo, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yemen, Zambiya ve Zimbabve, Suudi Arabistan, Mısır, Rusya ve Tunus, Fransa, İspanya, Portekiz’den gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


FRANSA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Fransa'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Fransa vatandaşları, eşleri ve çocukları,
 • Fransa oturum sahipleri,
 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları, eşleri ve çocukları,
 • Andora, Monako, San Marino, İsviçre, Vatikan, Avrupa Birliği üye ülkeleri oturum sahipleri,
 • İlk biniş noktası Afganistan, Cezayir, Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Kolombiya, Kongo, Kosta Rika, Küba, Gürcistan, Endonezya, İran, Maldivler, Fas, Mozambik, Namibya, Nepal, Pakistan, Rusya, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus veya Türkiye olmayan İngiltere, Kuzey İrlanda Vatandaşları ve aile üyeleri.
 • Fransa vatandaşlarının evli olmayan partnerleri, Fransa vatandaşından yazılı bir davetiyesi olması koşulu ile,
 • Lassiez-Passer sahibi yolcular,
 • Gemi Adamları,
 • İlk biniş noktası Afganistan, Cezayir, Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Kolombiya, Kongo, Kosta Rika, Küba, Gürcistan, Endonezya, İran, Maldivler, Fas, Mozambik, Namibya, Nepal, Pakistan, Rusya, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus veya Türkiye olmayan eğitim için seyahat eden yolcular.
 • Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin Taipei, Komorlar, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Uruguay, Vanuatu veya Vatikan ’dan gelen ve son 14 gün bu ülkeler dışında kalmamış yolcular,
 • COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 7 günlük ev karantinasına tabi olup, 7. gün sonunda tekrar PCR test yaptırmak zorundadır.

Aşı Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları seyahat edebilir.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya;
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.

COVID-19 Test: 

 • İlk biniş noktası (Kırmızı Liste); Afganistan, Cezayir, Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Kolombiya, Kongo, Kosta Rika, Küba, Gürcistan, Endonezya, İran, Maldivler, Fas, Mozambik, Namibya, Nepal, Pakistan, Rusya, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus veya Türkiye olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle (numune veriliş) tarihi 0-48 saat içerisinden PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Diğer tüm ülkelerden (Birleşik Krallık hariç) gelen yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif COVID-19 PCR testi ya da 0-48 saat içerisinde COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir. .
  o Birleşik Krallık'tan gelen yolcular ilk biniş noktasından kalkıştan itibaren numune veriliş tarihi en geç 0-24 saat içerisinde negatif bir COVID-19 antijen veya PCR testi olmalıdır.
 • İlk biniş noktası (Yeşil Liste); (Kıbrıs, Yunanistan, Malta, Hollanda, Portekiz ve İspanya hariç): Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin Taipei, Komorlar, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Uruguay, Vanuatu veya Vatikan olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinden PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir
  o Kıbrıs, Yunanistan, Hollanda, Portekiz veya İspanya'dan gelen yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile numune veriliş tarihi en geç 24 saat içerisinde negatif bir COVID-19 antijen veya PCR testi olması gerekir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Yeşil Listeden gelen; İlk biniş noktasından kalkıştan en az 11 gün ve en fazla 6 ay önce COVID-19 PCR testi pozitif olan yolcular.
  o Yabancı uyruklu resmi delegasyon üyeleri, diplomat ve konsolosluk çalışanları, merkezi veya ofisleri Fransa’da bulunan uluslararası organizasyon üyeleri ve aile bireyleri.
  o COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları.
  o Gemici/Denizci adamı,
  o Deadheading uçuş ekipleri,
  o Yurtdışındaki bir görevden dönen Fransız askeri personeli.
  Aşı sertifikaları;
  o Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech) aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna or Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Covishield aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 GÜRCİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Gürcistan'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Gürcistan vatandaşları,
 • Gürcistan vatandaşlarının eşleri ve çocukları,
 • Gürcistan oturumu olanlar,
 • Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusça Fed., San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Özbekistan, Irak, Ürdün ve Lübnan vatandaşları ve oturum sahipleri,(Gürcistan vize kurallarını karşılamalı)
 • Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
 • BUS (XHQ) bilet sahibi yolcular, Türkiye vize kurallarını karşılaması gerekmektedir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir.

COVID-19 Test:

 • Tüm yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR test sonucuna sahip olması gerekmektedir.  
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Gürcistan vatandaşları,
  o 10 yaşından küçük yolcular,
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.


Doldurulması Gereken Formlar:

 • Tüm yolcuların uçuştan önce online form doldurması gerekmektedir.
  o Online form için lütfen tıklayınız. 
  Formdan muaf olan yolcular;
  o Gürcistan vatandaşları
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 HOLLANDA


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Hollanda'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Moderna, Cominarty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm ve Sinovac.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID19 sertifikasına sahip olan yolcular.
  o Yolcuların Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Fiji, Fransız Guyanası, Guyana, Hindistan, Kuveyt, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus, Birleşik Krallık, Uruguay veya Venezuela dışında başka bir ülkeden geliyor olması gerekmektedir.
 • Hollanda vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkeleri vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği, Schengen üye ülkelerine ait D tipi vize sahipleri,
 • Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri vatandaşlarının ve oturum sahiplerinin aile üyeleri (Aile üyeleri olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir)
 • 19 Mart 2020 tarihinden sonra alınmış Hollanda üzerinden başka Schengen üye devletine seyahat eden Schengen vizesi sahibi yolcular,
 • Arnavutluk, Ermenistan, Aruba, Avustralya, Azerbaycan, Bonaire, St. Eustatius ve Saba, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin Taipei, Curacao, Hong Kong, Japonya, Ürdün, Kore, Makao, Moldova, Monako, Yeni Zelanda, Katar, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, St. Maarten, Ukrayna veya Vatikan’dan gelen yolcular,
 • Görevli olarak seyahat eden Diplomatik, Resmi ve Servis pasaportlu yolcular,
 • Bir eğitim kurumu tarafından kabul edildiğine dair belge sunabilen öğrenciler,
 • Askeri personeller,
 • Hollanda üzerinden transit uçuş gerçekleştirecek yolcular.

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam aşılanmış COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Moderna, Cominarty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm ve Sinovac.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID19 sertifikasına sahip olan yolcular.
  o Yolcuların Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Fiji, Fransız Guyanası, Guyana, Hindistan, Kuveyt, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tunus, Birleşik Krallık, Uruguay veya Venezuela dışında başka bir ülkeden geliyor olması gerekmektedir.

COVID-19 Test: 

 • Hollanda’ya seyahat edecek veya transfer olarak kullanacak bütün yolcuların varıştan önce 0-48 saat içerisinde alınmış negatif LAMP, MPOCT, NAAT, PCR, RT-PCR, TMA testi veya ilk biniş saati itibariyle 0-24 saat içerisinde alınmış Antijen testi olması gerekmektedir.
  o Test sonucu İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olmalıdır.
  PCR Testten muaf olanlar;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Diplomatik pasaportlu ya da Diplomatik oturum sahipleri,
  o Gemi adamları,
  o NATO Seyahat Emri ile veya NATO-2 vizesine sahip yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş tam aşılanmış COVID-19 sertifikasına sahip olan yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca
  (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm ve Sinovac.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş ve 14 Ağustos 2021'den önce aşılanmış Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) COVID-19 sertifikasına sahip olan yolcular.
  o İsviçre’den veya başka bir Schengen üye ülkesinden gelen COVID-19 recovery sertifikası olan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
  o 13 yaşından küçük yolcuların Sağlık Bilgi Formu'nu doldurmasına gerek yoktur.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 IRAK


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Irak'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Erbil (EBL) veya Süleymaniye'ye (ISU) Seyahat Edebilir? 

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Kimler Bağdat (BGW) veya Basra'ya (BSR) Seyahat Edebilir? 

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Bağdat ve Basra seferinde tek seyahat edecek Türk vatandaşlarının Irak konsolosluklarından vize alması gerekmektedir. Grup halinde seyahat edecek Türk vatandaşlarının, vize veya Irak iç işleri bakanlığından ön onay yazısı alması gerekmektedir.

Karantina Durumu:

Erbil veya Süleymaniye seyahatleri için;

 • 01.07.2021 tarihinden sonra Hindistan'ı ziyaret eden yolcular PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Irak vatandaşları muaftır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test:

Erbil veya Süleymaniye seyahatleri için;

 • Irak vatandaşları dâhil tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testi olmalıdır. PCR testi 48 saati aşan ve varışta EIA Medical tarafından kabul görmeyen veya PCR testi başka dilde olan kişilere vardıklarında masrafları kendilerine ait olmak üzere yeniden test yapılacaktır.
  PCR Testten muaf olanlar;
  o COVID-19 virüsüne karşı aşı sertifikasına sahip yolcular. Sertifikada aşının iki dozuda tamamlanmış ve İngilizce olmalıdır.

  o Güncel Aşı listesi için Lütfen tıklayınız.
  o 12 yaşından küçük yolcular.
 • 01.07.2021 tarihinden sonra Hindistan'ı ziyaret eden yolcular PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Irak vatandaşları muaftır.

Bağdat veya Basra seyahatleri için;

 • Irak vatandaşları dâhil tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 72 saati aşmayan negatif PCR testi olmalıdır.
  PCR Testten muaf olanlar;
  o 10 yaş altı yolcular

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Hindistan'dan gelen veya transit geçen yolcuların Irak'a Erbil (EBL) veya Süleymaniye (ISU)’ya girmelerine izin verilmemektedir.
  o Irak vatandaşları muaftır.
 • Birleşik Krallık'ta Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından yapılan NHS testleri kabul edilmez. (Erbil veya Süleymaniye seyahatleri için)
 • Endonezya vatandaşlarının Basra’ya (BSR) girişlerine izin verilmez.
 • Hindistan vatandaşlarının ve Hindistan’dan gelen misafirlerin Bağdat (BGW) veya Basra’ya (BSR) girişine izin verilmeyecektir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İNGİLTERE


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İngiltere'ye Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • 22 Eylül itibari ile ;
 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Daha fazla bilgi için: Lütfen Tıklayınız. 
  Kısıtlamalar;
 • Afganistan, Angola, Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Burundi, Yeşil Burun Adaları, Şili, Kolombiya, Kongo (Dem. Cum.), Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Eritre, Eswatini, Etiyopya, Fransız Guyanası, Gürcistan, Guyana, Haiti, Endonezya, Lesotho, Malawi, Mayotte, Meksika, Moğolistan, Karadağ, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Panama, Paraguay, Peru, Filipinler, Reunion, Ruanda, Seyşeller, Sierra Leone, Somali, Güney Afrika, Sudan, Surinam, Tanzanya, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Uganda, Uruguay, Venezuela, Zambiya veya Zimbabve'de son 10 gün içinde bulunan veya transit geçen İngiltere vatandaşları, İrlanda vatandaşları ve İngiltere oturum sahipleri dâhil tüm yolcular MAN ve STN seferlerine kabul edilmeyecektir.
 • Yukarıdaki kırmızı liste ülkelerinden sadece İngiltere, İrlanda vatandaşları ve İngiltere oturumuna sahip olan yolcular aşağıda belirtilen havalimanlarına İngiltere hükümeti’nin talep ettiği otel rezervasyonları ile seyahat edebilirler.
  o Heathrow Airport
  o Gatwick Airport
  o London City Airport
  o Birmingham Airport
  o Bristol Airport
  o Farnborough Airport

Karantina Durumu:

 • 22 Eylül itibari ile ; 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük ev karantinasının 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız. 
  o UK, ABD, AB ve EFTA ülkelerinde tam aşılanmış yolcular varışlarının 2. gününde satın almış oldukları ve yaptıracakları test ile 10 günlük ev karantinasından muaftır.

  o Muafiyet listesi için tıklayınız.
  o Seyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.

Aşı Durumu: 

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İngiltere’ye seyahat edecek ya da transit olarak kullanacak tüm yolcuların ilk biniş noktasından itibaren 3 günü aşmayan Coronavirus (COVID-19) PCR, Antijen, Nükleik asit veya LAMP test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  o İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dilinde,
  o Pasaporttaki ile eşleşecek şekilde yolcu isim bilgileri,
  o Pasaporttaki ile eşleşecek şekilde doğum tarihi ya da yaş,
  o Testin yapıldığı laboratuvarın iletişim bilgileri
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 11 yaş altı çocuklar,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuştan önce Dijital Sağlık Formu'nun doldurulması gerekmektedir. (Transfer yolcular dâhildir)
  o Form karantina otel rezervasyon numarasını içermelidir.
  o Sağlık bilgi formu için lütfen tıklayınız.
  o Sağlık Bilgi Formu Seyahat Test Paketi referans numarasını içermek zorundadır.
  o Form, COVID-19 testlerinin rezervasyon numarasını içermelidir.
  o Online Bilgi Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
  o Yolcuların bütün bilgilerinin Online Sağlık Bilgi Formu'nda bulunan bilgilerle eşleşmesi gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • 22 Eylül itibari ile ; 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların İngiltereye seyahat etmeden önce “Seyahat Test Paketi” alıp beyan etmek zorundalar. 10 günlük ev karantinasının 2. ve 8. gününde yapılacak Covid-19 testi içermektedir.
  o Paket rezervasyon linki için lütfen tıklayınız 
  o UK, ABD, AB ve EFTA ülkelerinde tam aşılanmış yolcular varışlarının 2. gününde satın almış oldukları ve yaptıracakları test ile 10 günlük ev karantinasından muaftır.
  o Muafiyet listesi için tıklayınız.
  o Seyahat Test Paketi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İRAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İran'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular tıbbi tarama ve karantinaya tabi olacaktır.
 • Andorra, Arjantin, Bolivya, Botsvana, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Kıbrıs, Ekvador, Mısır, Fiji, Gürcistan, Hindistan, Endonezya, Kuveyt, Lesoto, Libya, Litvanya, Malezya, Moğolistan, Mozambik, Namibya, Nepal, Hollanda, Umman, Paraguay, Peru, Portekiz, Rusya Fed., Seyşeller, Güney Afrika, İspanya, Sudan, Surinam, Suriye, Tanzanya, Tunus, Birleşik Krallık, Zambiya veya Zimbabve’den gelen veya 4 saatten fazla bu ülkeleri transit olarak kullanmış olan yolcular varışta COVID-19 testine ve masrafları kendilerine ait olmak üzere karantinaya tabi tutulur.
  Muaf yolcular;
  o Andorra, Kıbrıs, Gürcistan, Litvanya, Hollanda, Portekiz, Rusya, İspanya veya Birleşik Krallık'tan transit geçiş yapmış ve varıştan en az 15 gün önce tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  o Kuveyt’i transit olarak kullanmış semptom göstermeyen yolcular.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İran vatandaşları da dâhil olmak üzere yolcuların, ilk biniş noktasından kalkış itibariye 0-96 saat içerisinde İngilizce olarak alınmış bir negatif PCR testinin olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-8 yaşındaki yolcular,
  o Görevli diplomatlar ve hükümet yetkilileri,
  o Uluslararası kuruluşların temsilcileri,
  o İran Dışişleri Bakanlığı'ndan alınmış resmi onayı olan yolcular.
 • Andorra, Arjantin, Bolivya, Botsvana, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Kıbrıs, Ekvador, Mısır, Fiji, Gürcistan, Hindistan, Endonezya, Kuveyt, Lesoto, Libya, Litvanya, Malezya, Moğolistan, Mozambik, Namibya, Nepal, Hollanda, Umman, Paraguay, Peru, Portekiz, Rusya Fed., Seyşeller, Güney Afrika, İspanya, Sudan, Surinam, Suriye, Tanzanya, Tunus, Birleşik Krallık, Zambiya veya Zimbabve’den gelen veya 4 saatten fazla bu ülkeleri transit olarak kullanmış olan yolcular varışta
  COVID-19 testine ve masrafları kendilerine ait olmak üzere karantinaya tabi tutulur.
  Muaf yolcular;
  o Andorra, Kıbrıs, Gürcistan, Litvanya, Hollanda, Portekiz, Rusya, İspanya veya Birleşik Krallık'tan transit geçiş yapmış ve varıştan en az 15 gün önce tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  o Kuveyt’i transit olarak kullanmış semptom göstermeyen yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Brezilya veya Uruguay’da bulunmuş ya da 4 saatten fazla bu ülkeleri transit olarak kullanmış olan yolcular kabul edilmeyecektir.
 • İran için geçerli bir vize veya oturumu olmayan Irak vatandaşlarının girişlerine izin verilmeyecektir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti tarafından düzenlenen seyahat tavsiyesi kısıtlamasına dayanarak, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının İran'a seyahat etmesine izin verilmemektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İSPANYA 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İspanya'ya  Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Aşıları tam olan ebeveynleri ile seyahat eden 12 yaşından küçük yolcular.
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Vatikan Şehri vatandaşları veya oturumu olan yolcular,
 • Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore, Kosova, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya , Portekiz, Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, ABD, Ukrayna, Birleşik Krallık, Vatikan vatandaşları ya da oturum sahipleri,
 • Schengen Üye Devletleri tarafından verilen D tipi vizeye sahip yolcular,
 • İspanya vatandaşlarının evli olmayan partnerleri,
  o İspanya konsolosluğu tarafından verilen ilişkilere dair bir onay almaları gerekmektedir.
 • Schengen ülkelerinde bir kursa kayıtlı olduklarını kanıtlayan öğrenciler. Sağlık sigortaları olmalı ve kursun başlamasından en fazla 15 gün önce öğrenim gördükleri ülkeye seyahat ediyor olmalılar.
 • Gemi adamları,
 • Askeri personeller,
 • Görev için seyahat eden diplomatik pasaport sahipleri.

Karantina Durumu:

 • Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kolombiya, Namibya veya Güney Afrika'dan gelen yolcular 10 gün karantinaya tabidir.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Brezilya veya Güney Afrika dışında bir ülkeden geliyor olmalılar. (Aşıları tam olan ebeveynleri ile seyahat eden küçükler).

COVID-19 Test: 

 • Tüm yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir COVID-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi ya da en fazla 48 saat içerisinde alınmış bir Antijen testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaş altı çocuklar,
  o Uçuş ekipleri,
  o Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna veya Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen COVID-19 kurtarma sertifikası olan yolcular. Sertifika numunesi varıştan en fazla 180 gün önce alınmış olmalıdır.
  o Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Çin, Çin Taipei, Çekya, Hong Kong, Ürdün, Kore, Makao, Moldova, Yeni Zelanda, Polonya, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Ukrayna veya Uruguay’dan gelen yolcular.
 • İngiltere’den gelen yolcuların varıştan önce en fazla 72 saat içerisinde negatif bir Covid-19 PCR, CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA ve TMA testi olmalıdır ve testler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır yada varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vasxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  Muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Deadheading uçuş ekipleri.


Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


İSRAİL 


Giriş İzin Formu'na sahip Türk vatandaşları kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsrail'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • İsrail vatandaşları,
 • İsrail mülteci (iltica) pasaportlarına sahip yolcular,
 • İsrail oturumuna sahip yolcular,
 • İsrail Konsolosluğu, İsrail Nüfus Otoritesi veya İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen giriş izin formuna sahip yabancı yolcular,
  o Güney Afrika, Rusya, Belarus, Özbekistan, Meksika, İspanya, Bulgaristan, Gürcistan ve Brezilya vatandaşlarının İsrail’e giriş yapmaları için ellerinde 01 Temmuz 2021 veya sonrası tarihli giriş izin belgesi bulunmalı. 01 Temmuz 2021 öncesi verilen belgeler geçerli değildir.
  o Türkiye, İngiltere ve Kırgızistan vatandaşları İsrail vatandaşları İsrail’e giriş yapmaları için ellerinde 29 Temmuz 2021 veya sonrası tarihli giriş izin belgesi bulunmalı. 29 Temmuz 2021 öncesi verilen belgeler geçerli değildir.
 • İsrail Sınır otoritesi bildirisi üzerine Özbekistan vatandaşları izin belgeleri olsa dahi uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Arjantin, Belarus, Brezilya, Kıbrıs, Gürcistan, Hindistan, Kırgızıstan, Meksika, Rusya, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, Birleşik Krallık ya da Özbekistan’dan gelmeyen A1, A2, A3, A4, A5, B1, B3 veya B4 vize sahipleri.
 • Transit olarak yolcular kabul edilmemektedir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İsrail’e seyahat edecek bütün yolcuların ilk biniş noktasından itibaren kalkıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş, Negatif Koronavirüs (COVID-19) PCR, RT-PCR veya Q-PCR test sonucuna sahip olmaları gerekir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o İsrail özel komitesinden alınmış resmi onayı olan yolcular,
  o İsrail dışına seyahat etmiş ve 72 saat içinde geri dönecek olan yolcular,
  o İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan iyileşme sertifikası ile birlikte uçuştan en az 11 gün ve en fazla 3 ay içinde alınmış sadece pozitif PCR testi olan yolcular.
 • İsrail’e seyahat eden tüm yolcular varışta terminalden ayrılmadan önce COVID-19 testi yaptırmaları gerekmektedir. Varışta yapılacak test için yolcular "Omega" aplikasyonundan ücretsiz olarak kayıt yapabilirler.
  o Uygulama için lütfen tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuştan önce dijital olan Giriş Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
  o Online Giriş Formu için lütfen tıklayınız.
  o Bu formu doldurmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik Pasaport sahipleri formdan muaftırlar.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • İsrail’e seyahat edecek tüm yolcuların COVID-19’u kapsayan bir sağlık sigortası olması gerekmektedir.
  Sağlık sigortasından muaf yolcular;
  o İsrail vatandaşları ve oturum sahipleri.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


İSVEÇ


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsveç'e Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kuzey Makedonya, San Marino, İsviçre, Türkiye, Ukrayna veya Vatikan'da düzenleniş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar; Astrazeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.
 • İsveç vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • İsveç oturum kartı sahipleri ve onların aile üyeleri,
 • Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • Andora, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İngiltere, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Luxemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre ve Vatikan 3 aydan uzun süreli oturum sahipleri ve onların aile üyeleri veya bu ülkelerden alınmış 3 aydan uzun süreli ‘’D’’ tipi vize sahipleri,
 • Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Çin Taipei, Hong Kong, Ürdün, Kore, Makao, Moldova, Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Ukrayna ve Uruguay ülkelerinin herhangi birinde ikamet eden yolcular.
  o Yolcuların belirtilen bu ülkelerde yaşıyor olduğunu kanıtlaması halinde.
 • Askeri Personel,
 • Öğrenciler,
 • Gemi Adamı,
 • İsveç'ten transfer uçuş yapacak yolcular.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Kuzey Makedonya, San Marino, İsviçre, Türkiye, Ukrayna veya Vatikan'da düzenleniş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar; Astrazeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.

COVID-19 Test: 

 • İsveç’e seyahat edecek misafirlerin varış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif COVID-19 antijen, LAMP, PCR veya TMA testi olması gerekmektedir.
  PCR  testten muaf olan yolcular;
  o İsveç vatandaşı ve oturum sahipleri,
  o Danimarka, Finlandiya, İzlanda veya Norveçten gelen yolcular,
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Gemici/Denizci adamı.
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Ukrayna veya Vatikan'da düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Kabul edilen aşılar; Astrazeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.
  o Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre’den gelen yolcuların varış saati itibariyle 0-72 saat içinde antijen, LAMP, PCR veya TMA testi veya pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen bir COVID-19 recovery sertifikası olan yolcular veya Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna veya Vatikan tarafından düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce bir doz aldıklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İSVİÇRE


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İsviçre'ye Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraber seyahat ettikleri 18 yaşından küçük çocukları,
 • Varıştan en fazla 12 ay önce ilk aşı dozunu aldıklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. İlk dozu almadan en az 4 hafta önce Pozitif bir COVID-19 PCR veya hızlı antijen testine sahip olmaları gerekir.
  o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm and Sinovac.
 • İsviçre ve Lihtenştayn vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Avrupa Birliği ve İngiltere vatandaşlarının eşleri, partnerleri, 21 yaşından küçük çocukları, 21 yaşından küçük torunları, bakmakla yükümlü olunan çocukları, bakmakla yükümlü olunan torunları, bakmakla yükümlü olunan ebeveynleri veya bakmakla yükümlü olunan büyükanne ve büyükbabaları,
 • İsviçre üzerinden ülkesine direkt transit olarak dönecek Schengen ülkeleri oturum ve D tipi vize sahipleri,
 • İsviçre vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, yazılı bir davetiyeleri olmalı ve ilişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • İsviçre’ye ait D tipi vize sahibi yolcular,
 • Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Hong Kong (Çin Özel Bölgesi), İrlanda (Cumhuriyet), Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti) , Makao (Çin Özel Bölgesi), Moldova (Cumhuriyet), Monako, Yeni Zelanda, Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Ukrayna veya Vatikan’dan gelen yolcular.
  o Başka ülkelerden transit geçiş yapacaklarsa, havalimanının uluslararası transit bölgesinde kalmaları gerekmektedir.
  o 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle İsrail, Kosova, Lübnan, Karadağ, Kuzey Makedonya ve ABD ülkeleri dâhil olacaktır.
 • 16 Mart 2020 tarihinden sonra verilmiş olan C tipi İsviçre vize sahipleri.
 • Gemi adamı,
 • İsviçre Dışişleri veya Savunma Bakanlığı tarafından verilen davet mektubu olan askeri personeller.

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Varıştan en fazla 12 ay önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve beraber seyahat ettikleri 18 yaşından küçük çocukları seyahat edebilir.
 • Varıştan en fazla 12 ay önce ilk aşı dozunu aldıklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. İlk dozu almadan en az 4 hafta önce Pozitif bir COVID-19 PCR veya hızlı antijen testine sahip olmaları gerekir.
 • Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm and Sinovac.

COVID-19 Test: 

 • İsviçre’ ye seyahat edecek bütün yolcuların ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-72 saati aşmayan Coronavirüs PCR testi veya ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle 0-48 saati aşmayan negatif Coronavirüs Hızlı Antijen testi olması gerekmektedir.
  o Hızlı antijen testi ile seyahat edecek yolcular, varışta ücretlerini ödeyerek ikinci bir test yaptırmak zorundadır.
  Testten muaf olan yolcular;
  o 16 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en fazla 12 ay önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm and Sinovac'tır.
  o Varıştan en fazla 12 ay önce ilk aşı dozunu aldıklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. İlk dozu almadan en az 4 hafta önce Pozitif bir COVID-19 PCR veya hızlı antijen testine sahip olmaları gerekir. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm and Sinovac'tır.
  o Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir ya da Online Kayıt Formu doldurulup QR onay kodu alınmalıdır.
  o Online Kayıt Formu için lütfen tıklayınız.
  Formdan muaf olan yolcular;
  o Son 6 ay içerisinde alınmış pozitif testi olan yolcular,
  o Varıştan önce son dozu olmuş COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 İTALYA


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


İtalya'ya Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • İtalya vatandaşları veya ikamet eden kişiler,
 • İş seyahatinde olan yolcular, acil sağlık nedenleri, görevde seyahat eden sağlık personeli, acil durum nedenleri olan kişiler,
 • Avrupa Birliği, Schengen üyesi, İsviçre, İngiltere, Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan (Holy See) ülkeleri vatandaşları, ikamet / aile üyesi kartı ve D tipi vize sahipleri,
 • İtalya vatandaşlarının ve İtalya oturumu olanların partnerleri (İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir),
 • Son 14 gün içinde yalnızca Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Belçika, Bosna-Hersek, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Kanada, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Hong Kong (Çin Çin Halk Cumhuriyeti), Finlandiya, Fransa (dahil Guadeloupe, Martinique, Guyana, Reunion ve Mayotte), Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İsrail, Japonya, Ürdün, Kore Cum., Kosova (Cumhuriyeti), Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg , Makao (Çin Çin Özel Bölgesi), Malta, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Rep.), Norveç, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Ruanda, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya ABD’de bulunmuş yada transit gelen yolcular,
 • Nakliye hizmeti yapan yolcular; eksiksiz bir bildirim formu sunmalı ve girişlerini, giriş bölgesinin yerel sağlık birimlerinde (ASL) Önleme Departmanına bildirmelidir.
 • 31 Ocak 2020 tarihinden sonra sona eren İtalya’ya ait oturumlar, 31 Temmuz 2021 tarihine kadar geçerli sayılacaktır.

Karantina Durumu:

 • Yolcular 5 yada 10 gün karantinaya alınır. (İtalya’daki kalış süreleri 72 saati geçmezse ve iş gereği durumlarda seyahat eden yolcular hariç, belirli ihtiyaçlar halinde ek olarak 48 saat bu süre uzatılır.)

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • İtalya’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibarıyla 0-72 saati aşmayan negatif bir COVID-19 Antijen veya PCR testi olması gerekmektedir.
 • Andorra, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları (yalnızca Guadeloupe ve Martinik), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İsrail, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen bütün yolcular varış itibarıyla 0-48 saati aşmayan COVID-19 negatif Antijen veya PCR testi olması gerekmektedir.
  Testten muaf olan yolcular;
  o Andorra, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Fransız Batı Hint Adaları (yalnızca Guadeloupe ve Martinik), Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İsrail, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Mayotte, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya Vatikan’dan gelen COVID-19 iyileşme sertifikası ya da varıştan en az 14 gün önce iki doz aşı olduklarını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Sertifika İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Kanada, İsrail, Japonya veya ABD'den gelen yolcular için tüm belgeler geldikleri ülke tarafından düzenlenmelidir.
  o Askeri personel,
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Uluslarası taşıyıcılar, turizm personlleri,
  o Çalışma, sağlık veya mutlak aciliyet nedeni ile İtalya’da 120 saatten az kalacak veya 120 saat içinde geri dönen yolcular,
  o 36 saat içerisinde İtalya’dan transit devam edecek yolcular,
  o Günlük veya haftalık başka bir ülkede öğrenim gören ve İtalya’ya geri dönecek öğrenciler, 
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Tüm yolcular https://app.euplf.eu/ adresinde bir Dijital Yolcu Bulma Formu doldurmalıdır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Hindistan veya Sri Lanka'da bulunan veya transit geçiş yapan yolcuların, varıştan en fazla 72 saat önce COVID-19 antijeni veya moleküler testinin negatif olması gerekir. ( 6 yaşından küçük çocuklar muaftır.)
 • Son 14 gün içinde Cebelitarık veya Birleşik Krallık'ta bulunan veya buralardan transit geçen yolcuların, varıştan en fazla 48 saat önce yapılmış bir negatif COVID-19 antijeni veya moleküler testi olmalıdır. Ayrıca 5 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir ve kendi kendine izolasyonun sonunda bir COVID-19 antijeni veya moleküler teste tabi tutulurlar.
  o 6 yaşından küçük çocuklar için geçerli değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KATAR 


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Katar'a Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Katar vatandaşları,
 • GCC ülke vatandaşları,
 • Katar oturum kartı ve elektronik giriş vizesi sahibi yolcular,
  o Geri dönüş izin belgeleri fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  Geri Dönüş İzin Belgesinden Muaf olan yolcular:
  o Nato ve US seyahat emri sahibi askerler,
  o 6 aydan fazla Katar dışında kalmamış Katar oturum sahipleri.
 • Katar vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum sahibi yolcular.
 • GCC ülke vatandaşlarının sponsorluğunda seyahat eden Katar oturum sahibi yolcular.
 • Tam aşılı bir COVID-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan AB ve Schengen ülke vatandaşları, (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Tam aşılı bir COVID-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan Türkiye, Andora, Ermenistan, Arjantin, Antigua ve Barbuda, Azerbaycan, Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar, Ekvador, Seyşeller, Sırbistan, KKTC, Malezya, Uruguay, Brezilya, Bosna Hersek, Vatikan, Meksika, Hong Kong, Ukrayna, ABD, Japonya , Endonezya, Paraguay, Brunei, İngiltere, Panama, Bolivya, Peru, Tayland, Şili, Çin, Maldivler, Makedonya, Güney Afrika, Gürcistan, Rusya, San Marino, Singapur , Surinam, Guyana, Venezuela, Kazakistan, Kanada, Küba, Güney Kore, Kosta Rika, Kolombiya, Lübnan, Moldova, Ruanda vatandaşları, (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Aşağıdaki ülke vatandaşları varışta vize alabilirler;
  o Tam aşılı bir COVID-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan Pakistan, Falkland Adaları, Tayvan, Fransız Guyana, Makao, Mauritius, Karadağ, Belarus, İran, Hindistan vatandaşları veya GCC ülkeleri oturum sahipleri ve onların sponsorluğu altında çalışanları : 100 QAR ücret karşılığında (30) günlük.(Hindistan vatandaşları 1,400$ yada geçerli bir kredi kartı ibraz etmelidir)
 • Katar’dan Hindistan’a devam edecek misafirlerin Hindistan Konsolosluğu veya Hükümeti tarafından seyahat izin/onay formu/maili ibraz etmek zorundadır.
  o Geri dönüş izin belgesi gerekmemektedir.

Karantina Durumu:

 • Katar’a seyahat edecek bütün yolcuların Discover Qatar’dan 7 günlük karantina oteli rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
  o Otel rezervasyonları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
  Otel karantinasından muaf yolcular;
  o Yeşil Liste Ülkelerinden seyahat eden yolcular,
  o Katar’da görevli olan yabancı diplomatlar,
  o Nato ve US seyahat emri sahibi askerler,
  o İki doz COVID-19 aşısı olmuş Katar vatandaşları veya oturum sahipleri ve birlikte seyahat ettikleri 18 yaşından küçük yakınları,
  o Katar tarafından tanımlanan aşı sertifikası (son doz üarinden en az 14 gün geçmiş olması şartıyla) ile GCC ülke vatandaşları ve beraber seyahat ettikleri sposorluğu altındaki yolcular,
  o İki doz COVID-19 aşısı olmuş GCC vatandaşları ve birlikte seyahat ettikleri 18 yaşından küçük yakınları Discover Qatar üzerinden rezervasyon yaptırmak ve ebeveynlerinden birinin eşlik etmesi için 7 gün boyunca otel karantinasına girmeleri gerekir.
  o 75 yaş ve üzeri yolcular yalnızca bir (1) refakatçi eşliğinde (aynı evde yaşayan).
  o Hamile kadınlar ve 2 yaşına kadar bebeği olan ve tam aşılanmış bir koca ya da yakın akraba (aynı evde yaşayan) eşliğinde hamile kadınlar ve emziren anneler.
  o Varıştan en fazla 9 ay önce Katar’da yapılmış pozitif COVID-19 testine sahip Katar vatandaşları ve oturum sahipleri. Bu kural sadece Katar’da enfekte olmuş kişiler için geçerlidir. Yolcular sertifikalarını MyHealth uygulamasından göstermelidir.
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.  

 • Tam Aşılanmamış yolcular, Katar Devletinde tanınmayan diğer aşılarla aşılanmış olanlar ve ikinci dozdan itibaren 14 günlük aşı uygulama süresine ulaşamayanlar:
  o Yolcular seyahat edilen ülke sınıflandırmasına bağlı olarak bir süre karantinaya tabi tutulacaktır. Sarı ülkeler için (7 gün) veya Kırmızı ülkelerden gelen yolcuları içinse (10 gün), Discover Qatar aracılığıyla bir otel paketi rezervasyonu yapması gerekmektedir.
  o Tam aşılı ebeveynleri ile seyahat eden (0-11) yaş arasındaki çocuklar, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde karantinadan muaf tutulur.
  o Aşıları tam olarak yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahibi ebeveynleri ile seyahat eden (12-17) yaş arasındaki Aşısız çocuklar, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde (05) gün evde karantinaya tabi tutulur.
  o Aşıları tam olarak yapılmış yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahipleri ebeveynleri ile seyahat eden (0-17) yaş arasındaki aşısız çocuklar, Sarı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (07) gün evde karantinasına, Kırmızı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (10) gün evde karantinaya tabi tutulur.
 • Hindistan, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Sri-Lanka, Filipinler’den gelen tüm yolcuların varışları itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testini ve 10 günlük karantina otel rezervasyonunu ibraz etmeleri zorunludur. 
  o Rezervasyon için tıklayınız.
  o Katar Devleti'nde COVID-19 aşısı olan/iyileşen yolcular iki günlük otel karantinasına tabi tutulur ve PCR testinin sonucunun negatif çıkması durumunda ikinci gün otelden ayrılmalarına izin verilir.
  o Testler ve otel rezervasyonları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.

Aşı Durumu:

 • Tam aşılı bir COVID-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan AB ve Schengen ülke vatandaşlar seyahat edebilir. (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Tam aşılı bir COVID-19 sertifikasına sahip ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan Türkiye, Andora, Ermenistan, Arjantin, Antigua ve Barbuda, Azerbaycan, Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar, Ekvador, Seyşeller, Sırbistan, KKTC, Malezya, Uruguay, Brezilya, Bosna Hersek, Vatikan, Meksika, Hong Kong, Ukrayna, ABD, Japonya , Endonezya, Paraguay, Brunei, İngiltere, Panama, Bolivya, Peru, Tayland, Şili, Çin, Maldivler, Makedonya, Güney Afrika, Gürcistan, Rusya, San Marino, Singapur , Surinam, Guyana, Venezuela, Kazakistan, Kanada, Küba, Güney Kore, Kosta Rika, Kolombiya, Lübnan, Moldova, Ruanda vatandaşları seyahat edebilir. (Yolcuların Katar vize kurallarını karşılaması ve pasaport geçerlilik tarihinin 6 aydan fazla olması gerekmektedir.)
 • Aşı sertifikası için belirlenen şartlar;
  o Alınan aşı, MOPH tarafından tanınan COVID-19 aşılarından biri olmalıdır Bunlar:
  1. Pfizer/BioNtech
  2. Moderna
  3. AstraZeneca
  4. Johnson & Johnson (Johnson & Johnson için tek doz)
  5. Covishield
  6. Sinopharm
  o Aşağıdaki bilgileri içeren resmi bir aşı sertifikası veya kartı olmalıdır:
  1. Yolcunun adı.
  2. Her doz için aşılama tarihi.
  3. Aşının türü.
  4. Aşının seri numarası.
  5. Aşı kurumunun resmi logosu ve/veya resmi damgası olmalı.
  o Aşı sertifikaları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
 • Tam Aşılanmamış yolcular, Katar Devletinde tanınmayan diğer aşılarla aşılanmış olanlar ve ikinci dozdan itibaren 14 günlük aşı uygulama süresine ulaşamayanlar:
  o Yolcular seyahat edilen ülke sınıflandırmasına bağlı olarak bir süre karantinaya tabi tutulacaktır. Sarı ülkeler için (7 gün) veya Kırmızı ülkelerden gelen yolcuları içinse (10 gün), Discover Qatar aracılığıyla bir otel paketi rezervasyonu yapması gerekmektedir.
  o Tam aşılı ebeveynleri ile seyahat eden (0-11) yaş arasındaki çocuklar, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde karantinadan muaf tutulur.
  o Aşıları tam olarak yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahibi ebeveynleri ile seyahat eden (12-17) yaş arasındaki Aşısız çocuklar, Yeşil Listedeki ülkelerden seyahat etmeleri halinde (05) gün evde karantinaya tabi tutulur.
  o Aşıları tam olarak yapılmış yapılmış Katar, GCC ülke vatandaşları veya Katar oturum sahipleri ebeveynleri ile seyahat eden (0-17) yaş arasındaki aşısız çocuklar, Sarı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (07) gün evde karantinasına, Kırmızı Listedeki ülkelerden seyahat ediyorsa (10) gün evde karantinaya tabi tutulur.

COVID-19 Test: 

 • Katar’a seyahat edecek veya transit kullanacak tüm yolcuların varıştan önceki son 72 saat içinde menşe ülke/yerel sağlık bakanlığı onaylı tıp merkezlerinden alınmış PCR testi olması zorunludur.
  o Testler fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
 • Hindistan, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Sri-Lanka, Filipinler’den gelen tüm yolcuların varışları itibariyle 48 saati aşmayan negatif PCR testini ve 10 günlük karantina otel rezervasyonunu ibraz etmeleri zorunludur.
  o Rezervasyon için tıklayınız.
  o Katar Devleti'nde COVID-19 aşısı olan/iyileşen yolcular iki günlük otel karantinasına tabi tutulur ve PCR testinin sonucunun negatif çıkması durumunda ikinci gün otelden ayrılmalarına izin verilir.
  o Testler ve otel rezervasyonları fiziki çıktı şeklinde olmalıdır.
 • Yolcuların ülkeye girişte ya da girişten sonra MOPH tarafından tanımlı merkezlerden alınmış 72 saati aşmayan bir PCR testi olmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Katar’a seyahat edecek tüm yolcular “Ehteraz” web sitesinden (https://www.ehteraz.gov.qa/) kayıt yaptırmalı ve seyahatleri için gerekli tüm belgeleri buraya varışlarından en geç 12 saat önce yüklemeleri gerekmektedir. Buradan bir “Seyahat İzin Belgesi" almaları gerekmektedir. “Seyahat İzin Belgesi" olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  o Diplomatlar, İdari Kart Sahipleri ve VVIP yolcular,
  o Katar vatandaşları ve Katar oturum sahipleri,
  o İş vizesine sahip yolcular.
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Değerlendirme Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Doha’ya varıştan önce “EHTERAZ” uygulamasını indirmelisiniz. Android & iOS
 • Katar’a seyahat edecek tüm yolcular “Ehteraz” web sitesinden (https://www.ehteraz.gov.qa/) kayıt yaptırmalı ve seyahatleri için gerekli tüm belgeleri buraya varışlarından en geç 12 saat önce yüklemeleri gerekmektedir. Buradan bir “Seyahat İzin Belgesi" almaları gerekmektedir. “Seyahat İzin Belgesi" olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  o Diplomatlar, İdari Kart Sahipleri ve VVIP yolcular,
  o Katar vatandaşları ve Katar oturum sahipleri,
  o İş vizesine sahip yolcular.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:


Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KAZAKİSTAN 


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kazakistan vatandaşları ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları,
 • Kazakistan oturum sahipleri ve onların eşleri, ebeveynleri, çocukları,
 • Diplomatik pasaportu olan yolcular ve onların aile bireyleri,
 • Öğrenci olarak seyahat eden yolcular,
 • Türkiye, Ermenistan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Almanya, Mısır, Macaristan, Kore (Rep), Kırgızistan, Maldivler, Karadağ, Hollanda, Polonya, Katar, Rusya Fed., Suudi Arabistan, Sri Lanka, Tacikistan, Ukrayna, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikler, Özbekistan vatandaşları normal vize kurallarına göre giriş yapabilirler,
 • Kazakistan tarafından verilen ve Kazakistan Başbakan Yardımcısı tarafından onaylanan vizeye sahip yolcular,
 • Kazakistan Başbakan Yardımcısı tarafından onaylanan ve iş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • Transfer olarak yolcu kabul edilmektedir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Kazakistan’a seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 saat (0-3 gün) içerisinde alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-5 yaş arası misafirler PCR testten muaftır.
  o Gürcistan, Macaristan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Moğolistan, Tayland ve Türkiye'de düzenlenen ve aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 


 KOSOVA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Son 2 hafta içinde Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika'da bulunan yolcuların girmesine izin verilmez.
  Muaf;
  o Varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR testi olan Kosova vatandaşları ve oturum sahipleri.

Karantina Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası, 180 gün önce alınmış pozitif PCR testi, 30 gün önce alınmış pozitif serolojik testi, RT-PCR veya hızlı antijen testi olmayan Kosova vatandaşları ve Kosova oturum sahipleri 7 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Kosova’ya seyahat edecek bütün yolcuların varış itibariyle 0-72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi veya 0-48 saat içerisinde alınmış negatif Antijen testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Kosova vatandaşları ve Kosova oturum sahipleri,
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 15 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  o Varıştan en az 21 ve en fazla 180 gün önce alınmış pozitif bir COVID-19 PCR testi olan yolcular,
  o Varıştan en fazla 30 gün önce alınmış serolojik antikor testi sonucu olan yolcular,
  o Kosova’dan üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat eden yolcular. 3 saat içerisinde Kosova’dan çıkış yapmaları gerekmektedir

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: HEMEN UÇUŞ ARA

  KIRGIZİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Tajikistan vatandaşları kabul edilmeyecektir.
  o Diplomatik yolcular muaftır.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır..

COVID-19 Test: 

 • Kırgızistan’a seyahat edecek ya da transit geçecek bütün yolcuların kalkış öncesi (numune veriliş) tarihi 0-72 saat içerisinde olan negative PCR testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 5 yaşından küçük yolcular,
  o İki doz covid-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak seyahat eden yabancı devletler ve uluslararası kuruluşların delegasyonlarının üyeleri.
  o Uçuş ekipleri,
  o Seçim süreci için Kırgızistan'a gelecek uluslararası gözlemciler.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 

 

 


 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Gerçekleştirdiğimiz Güncel Uçuş Noktalarımız İçin: Lütfen Tıklayınız.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Suriye, Ermenistan ve Nijerya pasaport sahipleri vizeye tabidir.
 • Yolcular son 10 gün içinde ayak bastıkları / bulundukları ülkeler arasından en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirilecektir.
 • Koyu Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Koyu kırmızı ülkelerden gelen son 14 gün içerisinde bu ülkelere seyahat geçmişi olan kişilerin, ülkeye girişi yasaktır.
  o KKTC vatandaşları son 72 saat içerisinde ve adaya girişte negatif PCR test sonucu ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.
  o Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından bildirilecek Öğrenci Belgesi ibraz edecek veya yeni öğrenci kaydı yapacak Koyu Kırmızı ülkelerden gelecek kişiler son 72 (3 gün) saat içerisinde yapılmış PCR testi ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabilecektirler.
  o Koyu kırmızı ülkelerden gelen bütün yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
 • Kırmızı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşılı ve hastalığı geçirmiş olan yolcular, yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde negatif PCR sonucu ve 7 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapılabilecektir.
  o Kırmızı ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 10 günlük karantinada kalacaklardır.
  o Kırmızı ülkelerden gelen bütün yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
 • Gri Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Gri Ülkelerden gelen aşılı olup olmadığına bakılmaksızın, son 72 saat içerisinde negatif PCR sonucu ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.
  o 15.08.2021 tarihinden itibaren Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından bildirilecek Öğrenci Belgesi ibraz edecek veya yeni öğrenci kaydı yapacak Koyu Kırmızı ülkelerden gelecek kişiler son 72(3 gün) saat PCR testi ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabilecektirler.
 • Turuncu Ülkeler; Türkiye ve diğer ülkeler listesi için tıklayınız.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular negatif PCR test ile karantinaya girmeden seyahat edebilir.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 5 günlük karantinada kalacaklardır.
  o Turuncu ülkelerden gelen aşısız yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
 • Delta Varyantı Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden gelen yolculara aşılı veya hastalığı geçirmiş olduğuna bakılmaksızın varışta PCR/LAMP/antijen test yapılacaktır.
 • Yeşil Ülkeler; Ülke listesi için tıklayınız.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular PCR testten ve karantinadan muaf olacaklardır.
  o Yeşil ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR test sonucu ile ülkeye karantınasız giriş yapabilirler.
 • Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;
  o Seyahat öncesi 30 - 180 gün arasında pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.
  o Hastalığı geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişilerini bir doz takviye aşı olmaları halinde tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.
 • Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;
  o Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir.
  o Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
  o 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebevyleri ile seyahat edebilir.
  o Kabul edilen aşılar;
  - Sinovac Biotech (2 Doz),
  - Sinapham (2 Doz),
  - Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
  - Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
  - Covid-19 Vaccine Janssen-Johnson (Johnson) (1 Doz),
  - Sputnik V (2 doz),
  - Moderna (2 Doz),
 • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile gelmiş olduklarını ülke kategorisine göre belirtilen PCR test kuralları ( 6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultsunda ülkeye giriş yapabilirler.
 • Charter seferlerde seyahat edecek yolcular geldikleri ülke kategorilerine göre değerlendirileceklerdir. KKTC vatandaşları eğer çift uyruklu ve ikameti KKTC değilse seyahat edebilirler.
  o Aşılı yada aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.

Karantina Durumu:

 • Ev karantinası ve uyulması gereken kurallar:
  o Kişilerin KKTC’ de ikamet adresi göstermeleri ve ülkeye gelmeden önce ‘Güvende kal’ uygulamasını indirmeleri koşuluyla el bilekliği ile geldikleri ülkeye göre 7-10-14 günlük karantina sürelerini belirtilen ikamet adreslerinde geçirebileceklerdir. Karantina sürelerini geçirmeleri amacıyla taahhüt ettikleri ikamet adreslerine ya kendi araçları ile yalnız veya bir şöför eşliğinde ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen toplu taşıma, taksi turistik minibüs izinli araçlar ile gideceklerdir.
  o Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 
 • Karantina Ücretinden Muaf Olacaklar;
  o İkamet adresini gösteren ve Elektronik Bileklik uygulaması kullanma şartı ile Güvende Kal uygulamasını ile birlikte QR kod alan yolcular.
  -Güvende Kal Android Uygulaması
  -Güvende Kal IOS Uygulaması
  -Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
  o 65 yaş üstü yolcular ile Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık kurulu kararı ile yurt dışına sevk edilen hastalar kurul raporlarını ibraz etmeleri kaydı ile "Güvende Kal" uygulamasını varışta indirebileceklerdir. 12 yaş altı çocuklara el bilekliği takılmayacaktır.
  o Turuncu ülkelerden gelen son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular,
  o Yeşil ülkelerden gelen son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikası, seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi veya 72 saat içerisinde negatif PCR testi olan yolcular,
  o Görev dönüşü KKTC’ye gelecek olan Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Askeri memurlar ile eşleri ve çocukları görevlendirme belgeleri ibraz etmeleri halinde,
  o KTBKK’lığına yeni atanan personelin ayrılış ve kalış belgelerini ibraz etmeleri halinde,
  o Yükümlü Erbaş ve Erlerin Hudut Geçiş Belgelerini ibraz etmeleri halinde,
  o Aşılı yada aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.
 • İkamet adresi olmayan yolcular aşağıda bulunan hesap numarasına karantina ücretini yatırmalıdır.
  o 10 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri ) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 1.800 TL – 215 USD – 175 EURO – 150 STG dir.
  o 14 günlük karantinada aynı odada konaklayacak kişilerden 1. kişinin karantina ücreti aşağıda belirtilen tutar olacaktır, (5 yaş üzeri ) 2. kişi veya kişilerin karantina ücretleri 2.500 TL – 295 USD – 245 EURO – 210 STG dir.

  ALICI ADI: KKTC MALIYE BAKANLIGI
  ALICI ADRESI: KKTC MALIYE BAKANLIGI LEFKOSA-KKTC
  BANKA ADRESI: SHT. MUSTAFA AHMET RUSO SOKAK NO:11 KUCUK
  KAYMAKLI LEFKOSA KKTC
  TC ZIRAAT BANKASI
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 4.000 TL
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 5.400 TL
  HESAP NO: 40298710-5001
  IBAN: TR290001000860402987105001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 475 USD
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 640 USD
  HESAP NO: 40300032-5001
  IBAN: TR470001000860403000325001
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 390 EURO
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 525 EURO
  HESAP NO: 40298710-5002
  IBAN: TR020001000860402987105002
  10 GÜNLÜK KARANTİNA 335 STG
  14 GÜNLÜK KARANTİNA 450 STG
  HESAP NO: 40298710-5004
  IBAN: TR450001000860402987105004

Aşı Durumu:

 • Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;
  o Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir.
  o Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
  o 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebevyleri ile seyahat edebilir.
  o Kabul edilen aşılar;
  - Sinovac Biotech (2 Doz),
  - Sinapham (2 Doz),
  - Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
  - Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
  - Covid-19 Vaccine Janssen-Johnson (Johnson) (1 Doz),
  - Sputnik V (2 doz),
  - Moderna (2 Doz),

COVID-19 Test: 

 • KKTC’ye seyahat edecek bütün misafirlerin numune veriliş tarihi 0-3 gün (0-72 saat) içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  o Testlerin çıktı alınarak fiziki çıktının ibraz edilmesi gerekir.
  o İngilizce, Fransızca veya Türkçe dil zorunluluğu bulunmaktadır.
  o PCR test üzerinde “Yurt Dışı Seyahat Amaçlı Kullanılmaz” ibaresi bulunan testler kabul edilmeyecektir.
  PCR testten muaf yolcular;
  o 0-5 yaş için test zorunluluğu yoktur. (5 yaş dâhil)
  o Yeşil ülkelerden gelen son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.
 • Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 5 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.
 • KKTC-ECN varışlı uçuşlarda, Türkiye'de yapılmış olan PCR testlerinde QR kodu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir. QR kodlu testi bulunmayan misafirler, E-NABIZ sistemi üzerinden QR kodlu test sonuçlarına ulaşıp çıktı alabilmektedir.
  -Yurtdışından aktarmalı olarak seyahat eden misafirlerde QR kod şartı
  aranmamaktadır.
  -Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden misafirler için HES kodu kontrolü zorunlu hale gelmiştir. Temaslı misafirlerin seyahate kabul edilmemesi gerekmektedir.
  -Test ve karantina ücretlerinin (KKTC vatandaşları dâhil) aşağıda yer alan hesap numaralarına yatırılmış olması ve işlem yapılan personel tarafından kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dekontlarını ibraz edemeyen yolcular kabul edilmeyeceklerdir.
 • Birleşik Krallık’ta yapılmış ‘NHS’ testler sms olsa dahi kabul edilecektir. İngiltere’den KKTC’ye seyahat edecek yolcuların seyahat tarihlerinden 0-3 gün (0-72) arasında alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Bu yolculara ikinci PCR testi yapılacak ve 7 günlük karantinada kalacaklardır. İngiltere’de eğitim gören KKTC uyruklu öğrenciler kendi üniversiteleri tarafından yapılan tüm COVID-19 testleri geçerlidir. Uygulama sadece Birleşik Krallık ile sınırlıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • 27.09.2021 tarihi itibariyle, uçuştan önce AdaPass (ct.tr) adresinden yolcu formu doldurum QR Kod alması gerekmektedir. QR Kodu olmayan yolcuların girişine izin verilmeyecektir.
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • 27.09.2021 tarihi itibariyle, uçuştan önce AdaPass (ct.tr) adresinden yolcu formu doldurum QR Kod alması gerekmektedir. QR Kodu olmayan yolcuların girişine izin verilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 KUVEYT


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kuveyt vatandaşları ve birinci derece akrabaları ve beraberinde seyahat ettikleri çalışanları aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla;
  Kuveyt içinde aşılanmış;
  A. Immune/Kuwait Mobile ID uygulamalarında yeşil renk görünümü olmalı,
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalı,
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  E. 1 doz aşı yaptırmış çalışanlar (turuncu renk) yanlarında sponsoru ile seyahat etmek zorundadır.
  Kuveyt dışında aşılanmış;
  A. Aşıların ayrıntılarını şu adrese yükleyin: https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.asx
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalı,
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  Aşılanmamış ve onaylanmamış aşılarla aşılanmış kişiler;
  A. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalıdır.
  B. 2 PCR testi için ödeme yapılmalı.
  C. Kuveyt-Mosafer uygulamasında listelenen onaylı yerel otellerde 7 günlük karantina ücretini ödeyin.
  D. 6. Gün sonunda PCR test sonucu negatif çıkarsa karantina 7 gün daha evde devam eder.
 • Kuveyt oturum sahibi yolcular aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla;
  Kuveyt içinde aşılanmış;
  A. Immune/Kuwait Mobile ID uygulamalarında yeşil renk görünümü olmalıdır.
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtları yapılmalıdır.
  C. Haftalık ev karantinasına tabidir.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  Kuveyt dışında aşılanmış;
  A. Onaylı aşıların ayrıntılarını şu adrese yükleyin: https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.asx
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtları yapılmalı.
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidir.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif çıkan PCR testi ile sonlandırılır. 
 • Bahreyn, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları aşağıdaki koşulların sağlanması kaydıyla;
  Kuveyt içinde aşılanmış;
  A. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalı,
  B. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  C. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
  Kuveyt dışında aşılanmış;
  A. Aşıların ayrıntılarını şu adrese yükleyin: https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.as x
  B. Shlonik ve Kuveyt-Mosafer uygulamalarında eksiksiz kayıtlar yapılmalı,
  C. Bir haftalık ev karantinasına tabidirler.
  D. Karantinayı bitirmek istemeleri durumunda PCR için ödeme yapar ve negatif PCR testi ile sonlandırılır.
 • Varışta vize verilmesi askıya alınmıştır.
 • Kuveyt’ten dış hat transfer yolcularına izin verilmemektedir.

Karantina Durumu:

 • Aşı sertifikası olmayan Kuveyt vatandaşları, birinci derece yakınları ve beraberinde seyahat ettikleri çalışanları 14 gün zorunlu karantinaya tabidir. İlk 7 gün resmi otoritelerce onaylanmış otellerde, sonraki 7 gün ise ev izolasyonu şeklinde olacaktır.
  Otel karantinasından muaf olan yolcular;
  o Diplomatlar, aile üyeleri ve onlara bağlı çalışanlar,
  o Tedavi amaçlı Kuveyt dışına seyahat etmiş Kuveyt vatandaşları eğer resmi bir evrakları var ise,
  o Sağlık ekipleri ve aile üyeleri,
  o 16 yaş altı refakatsiz seyahat edecek yolcular,
  o Kuveyt tarafından verilen oturma iznine sahip 18 yaşından küçük yolcular,
  o Otellerin listesi ve rezervasyon için lütfen tıklayınız.

Aşı Durumu:

 • Kuveyt Devleti'nde onaylanan aşılar:
  1. Pfizer BioNTech aşısı (iki doz).
  2. AstraZeneca/Oxford aşısı (iki doz)
  3. Moderna aşısı (iki doz)
  4. Johnson & Johnson aşısı (tek doz)
 • Yukarıdaki aşılanmış kategorilere ek olarak, Kuveyt eyaletinde onaylanmamış aşılardan birinin (Sinopharm - Sinovac - Sputnik) iki dozunu alanların, Kuveyt eyaletinde onaylanmış aşılardan birinden en az bir ek doz almaları gerekir.

COVID-19 Test: 

 • Kuveyt’e seyahat edecek bütün yolcuların uçak kalkış saati itibariye 72 saati aşmamış negatif bir PCR test sonucu olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 0-6 yaş arasındaki yolcular.
  o Kuveyt'ten ayrılmadan önce verilen COVID-19 PCR testi sonucu negatif olan Kuveyt'e dönen yolcular. Yurt dışında en fazla 4 gün kalmış olmaları gerekir.


Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Yolcuların kalkış öncesi ‘SHOLINK’ ve ‘Kuwait Mosafer’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Android & iOS
 • Kuveyt’e seyahat edecek tüm misafirlerin Kuwait Mosafer ve ‘SHOLINK’ uygulamasına kayıt olmaları gerekmektedir.
  o Uygulamaya Kayıt olmayan yolcular uçuşlara kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Son 14 gün içerisinde Hindistan, Nepal, Pakistan, Bangladeş ya da Sri Lanka’da bulunan ya da transit olarak kullanmış olanların girişine izin verilmeyecektir.
  Muaf yolcular;
  o Kuveyt vatandaşları ve Kuveyt vatandaşlarının birinci dereceden yakınları (Eşleri/çocukları) veya çalışanları.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 LÜBNAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Son 14 gün içerisinde Hindistanda bulunan yolcular uçuşa kabul edilemeyecektir.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Lübnan vatandaşları dâhil tüm yolcuların, varış itibariyle 96 saat içerisinde alınmış QR kodlu negatif PCR testi olmalıdır, ayrıca Lübnan’a varışta bütüm yolculara Sağlık Bakanlığı tarafından 50 dolar karşılığında 2. bir PCR testi yapılacaktır.
  o Avrupa ülkeleri, Amerika, Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda, Güney Kore ve Japonya’da yapılmış PCR testlerde QR kod olmasa da kabul edilir.
  o 26 Haziran 2020 sonrasında Türkiye-Beyrut, 23 Aralık 2020 sonrasında Birleşik Krallık-Beyrut ve 7 Ocak 2021 tarihinden sonrasında diğer ülkerlerden-Beyrut için alınan biletlerde 50 dolarlık 2. PCR test ücreti bilet ücretine dâhildir.
  PCR test ve 50 dolar ücret ödemesinden Muaf yolcular:
  o 12 yaşından küçük yolcular,
  o Uçuşlarından en az 2 hafta önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Uçuşlarından en fazla 90 gün önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileştirme sertifikasına sahip yolcular.
  o Lübnan’dan seyahat eden ve bir hafta içinde geri dönecek olan yolcular, (varış itibari ile en fazla haftanın aynı günü geri dönüyor ise)
  o Lübnan’da 48 saatten fazla kalmayacak uçuş ekipleri.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


MACARİSTAN


COVID-19 iyileşme/aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Macaristan vatandaşları ve aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait 90 günden uzun süreli verilmiş olan oturma iznine sahip yolcular ve onların aile üyeleri,
 • Macaristan’a ait D tipi vize sahipleri,
 • Macaristan sınır onay (HATAROZAT) evrakı sahipleri,
 • Macaristandan transfer devam edecek yolcular yeterli seyahat belgeleri olması koşuluyla ülkeye kabul edilecektir,
 • İş amaçlı seyahat eden yolcular,
 • 6 ay içinde COVID-19 enfeksiyonu atlatmış ve bu durumu belgeler ile kanıtlayabilen yolcular,
 • Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular,
 • Arnavutluk, Bahreyn, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Macaristan, Kazakistan, Moldova, Moğolistan, Karadağ, Fas, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Özbekistan tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular,
 • Türkiye, AB üye ülkeleri, Avustralya, Kanada, Şili, İsrail, Japonya, Kore, Meksika, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Birleşik Krallık, ABD, Özbekistan, Rusya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Azerbaycan, Kazakistan veya Kırgızistan tarafından varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif PCR test sonucuna sahip olan yolcular. Test sonucu Macarca ya da İngilizce olmalıdır.

Karantina Durumu:

 • Yolcular tıbbi tarama ve 10 gün karantinaya tabi olacaktır.
  o Türkiye’den alınmış iyileşme veya aşı sertifikası olan Türk vatandaşları muaftır.

Aşı Durumu:

 • Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular seyahat edebilir.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MAKEDONYA


COVID-19 iyileşme/aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Kuzey Makedonya vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • 18 yaşından küçük yolcular.
 • Kalkıştan en az 15 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac veya Sputnik V'dir.
 • Kalkıştan en fazla 45 gün önce COVID-19'dan iyileştiğini gösteren COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular.
 • Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 RT-PCR testi negatif olan yolcular,
 • Varıştan en fazla 48 saat önce yapılan COVID-19 hızlı antijen testi negatif olan yolcular.
 • 5 saat veya daha kısa süre ile transit geçen yolcular.(Yolcuların Kuzey Makedonya vize kurallarını karşılaması gerekmektedir.)

Karantina Durumu:

 • COVID-19 aşı sertifikası, iyileşme sertifikası, RT-PCR veya hızlı antijen testi olmayan Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti) vatandaşları ve sakinleri 7 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.
 • Hindistan'dan gelen yolcular 14 gün boyunca kendi kendine izolasyona tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MOLDOVA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular varışta 14 gün karantinaya tabii olabilir.
  Karantinadan muaf olan yolcular;
  o Uçuştan en fazla 72 saat önce negatif bir COVID-19 PCR testi olan yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en fazla 90 gün önce verilen COVID-19 antikor testini kanıtlayan yolcular.
  o Belgeler İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olmalıdır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır..

COVID-19 Test:  

 • COVID-19 test koşulu bulunmamaktadır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuş sırasında dağıtılacak olan Epidemiyolojik Form doldurulmalıdır veya Online Form temin edilebilir.
  o Form için tıklayınız. 
  Formdan muaf olan yolcular;
  o 7 yaşından küçük yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular. Aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rumence veya Rusça olmalıdır.
  o Varıştan en fazla 90 gün önce verilen COVID-19 antikor testini kanıtlayan yolcular.
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 MISIR


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Hindistan, Brezilya, Güney Amerika ülkeleri, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Nepal, Sri Lanka'dan gelen veya son 14 gün içinde bulunan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden iki dozu tamalanmış aşı sertifikası ile gelen veya son 14 gün içinde buralarda bulunan yolcular varışta PCR teste tabi tutulur ve test sonucuna göre karantinaya alınır.

Aşı Durumu:

 • Aşılar, DSÖ ve Mısır Tıp Kurumu'nun aşağıdaki sınırlar dâhilinde onayını taşıyorsa aşılar kabul edilecektir, Pfizer / AstraZeneca / Moderna / Sinopharm / Sinovac / Sputnik için iki doz ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olmalı, Johnson and Johnson tek doz ve üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.
  o Aşı sertifikası veren ülkedeki akredite bir laboratuvar tarafından düzenlenmiş olmalı, QR kodu ile bağlantılı olmalı ve üzerinde herhangi bir kazıma, iptal veya ekleme içermemelidir.

COVID-19 Test: 

 • Mısır vatandaşları dâhil tüm yolculardan kalkıştan önce 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi istenmektedir ancak HRG veya SSH’ye gidecek ve PCR testi olmayan yolcular varışlarında ücretini ödemek şartıylada PCR testi yaptırabilirler.
  o 0-6 yaşındaki yolculardan test istenmemektedir.
 • Hindistan, Brezilya, Güney Amerika ülkeleri, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Nepal, Sri Lanka'dan gelen veya son 14 gün içinde bulunan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve 14 gün karantinaya alınır.
  o Yukarıda belirtilen ülkelerden iki dozu tamalanmış aşı sertifikası ile gelen veya son 14 gün içinde buralarda bulunan yolcular varışta PCR teste tabi tutulur ve test sonucuna göre karantinaya alınır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 NORVEÇ 


COVID-19 iyileşme/aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Aşılarının tam olduğunu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası veya varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifikanın QR kodu olmalı ve AB üye ülkeleri, Ukrayna, Kuzey Makedonya veya Türkiye tarafından verilmiş olmalıdır.
 • Norveç vatandaşları, oturum izni olan ve D tipi vize sahibi kişiler,
 • Norveç'te ikamet edenlerin eşleri, partnerleri, çocukları veya üvey çocukları, ebeveynleri veya üvey ebeveynleri.
  o İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Norveç’te yaşayan yetiştin çocukları veya yetişkin üvey çocukları, torunları veya üyev torunları olan ve Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kanada, Çin Taipei, Kosova (Cumhuriyeti), Moldova (Cumhuriyeti), Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, İsviçre, Ukrayna, Birleşik Krallık veya AB Üye Devletinde yaşayan yolcular,
  o İlişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Norveç vatandaşlarının ve oturumu olanların evli olmayan partnerleri, ilişki bildirim formları olması gerekmektedir.
  o İlişki Bildirim Formu İçin Tıklayınız. 
 • Norveç'te okuyan öğrenciler.
  o Onaylı bir eğitim kurumuna kayıtlı olmaları veya öğrenciler için oturma iznine sahip olmaları gerekir.
 • Gemi adamları,

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Aşılarının tam olduğunu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası veya varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifikanın QR kodu olmalı ve AB üye ülkeleri tarafından verilmiş olmalıdır.

COVID-19 Test: 

 • Norveç’e seyahat edecek bütün yolcuların ilk kalkış noktasından önce 0-24 saat içerisinde alınmış negatif PCR veya Antijen hızlı testi olması gerekmektedir. Test sonucu Danca, İngilizce, Fransızca, Almanca, Norveçce veya İsveçce olmalıdır.
  Testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük çocuk yolcular,
  o Aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikası veya varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular. Sertifikanın QR kodu olmalı ve AB üye ülkeleri, Ukrayna, Kuzey Makedonnya veya Türkiye tarafından verilmiş olmalıdır.
  o Çekya, Faroe Adası, Macaristan, Polonya, Romanya veya Slovakya’dan gelen yolcular,
  o Diplomatik ve Servis pasaportlu yolcular,
  o Denizci adamı,
  o Askeri personel

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçuştan önce dijital olan Yolcu Kayıt Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
  o Yolcu Kayıt Bilgi Formu için lütfen tıklayınız.
  Muafiyet;
  o Uçaktan ayrılmayan havayolu ekibi,
  o 17 yaşından küçük yolcular,
  o Tam olarak aşılanmış olduklarını gösteren dijital bir COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular,
  o Varıştan en fazla 6 ay önce düzenlenmiş bir dijital COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular, (Aşı sertifikası veya iyileşme sertifikası QR kod içermeli ve Schengen ülkeleri veya İngiltere tarafından düzenlenmiş olmalıdır.)
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


PAKİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Kısıtlamalar:
 • 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, uçuştan en az 14 gün önce tam aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o 17 yaşından küçük yolcular muaftır.

Karantina Durumu:

 • Yolcular ve havayolu mürettabatı varışta karantinaya girebilirler.
 • Pakistan’a seyahat edecek Diplomatlar, Diplamatik görevliler ve aile bireyleri, varışta 10 günlük ev karantinasına tabidirler.

Aşı Durumu:

 • 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, uçuştan en az 14 gün önce tam aşılarının yapıldığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir.
  o 17 yaşından küçük yolcular muaftır.

COVID-19 Test: 

 • Tüm misafirlerin ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 72 saat aşmamış negatif Coronavirüs (COVID-19) testi olmalıdır. Test sonucu Arapça veya İngilizce olmak zorundadır. Kabul edilen testler; COVID-19 PCR, COVID-19 Real Time RT-PCR, COVID-19 RT-PCR, SARS-CoV2 GeneXpert, SARS-CoV2 PCR, SARS-CoV2 Real Time RT-PCR, SARS-CoV2 RT-PCR and SARS-CoV2 Xpert Xpress. Test ilk çıkış noktası olan ülke tarafından akredite edilmiş laboratuvardan yapılmış olması gerekir. Testin sadece orjinali kabul edilecek olunup kopyası kabul edilmeyecektir.
 • Irak’tan Pakistan’a seyahat edecek bütün yolcuların ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 48 saati aşmamış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
 • Pakistan’a seyahat edecek Diplomatlar, Diplamatik görevliler ve aile bireyleri ilk biniş noktasından uçak kalkış itibari ile 72 saat aşmamış negatif Coronavırus (COVID-19) testi ve aşı sertifikası olmalıdır. Varışta 10 günlük ev karantinasına tabidirler.
 • Birleşik Arap Emirlikleri, Irak (Bağdat) ve Bahreyn’den seyahat edecek yolcuların PCR testleri akredite laboratuvardan alınmış olması gerekir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 6 yaşından küçük yolcular,
  o Engelli yolcular.
 • Yolcular varışta COVID-19 Rapid Antijen testine tabidir.
  o 6 yaşından küçük yolcular muaftır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların ‘PASS TRACK’ uygulamasını indirmesi ve uygulamadan veya belirtilen link üzerinden Kayıt Formu'nu doldurarak, aldığı onayı çıktısı ile uçuş öncesi ibraz etmesi gerekmektedir. Formu olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir. Android & iOS
  PASS TRACK uygulamasından muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük çocuklar.
  o Engelli yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Pakistan vatandaşı ve NICOP - POC kartları olan yolcular hariç Bangladeş, Ekvador, Guatemala, Endonezya, İran, Irak, Libya, Meksika, Fas, Myanmar, Namibya, Nepal, Güney Afrika, Tayland, Tunus ’dan gelen yolcuların girişine izin verilmemektedir.
  o Pakistan vatandaşları ve ve NICOP - POC kartları olan yolcular hariç yukarıdaki bahsi geçen ülkelerden gelen yolcuların seyahat izin muafiyet yazısı var ise mutlaka onay için sorulması gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


POLONYA


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Avrupa Birliği vatandaşları ve aile üyeleri ile oturum sahipleri,
 • Schengen üye devletlerinin vatandaşları, süresiz veya uzun süreli oturum sahipleri ve aile üyeleri,
 • Polonya vatandaşlarının sürekli bakımı altındaki yolcular,
 • Avustralya, Belarus, Gürcistan, İsrail, Japonya, Kore (Cumhuriyeti), Yeni Zelanda, Tayland, Tunus, ABD vatandaşları ve oturum sahipleri,
 • Görevli olarak seyahat eden gemiciler,
 • Eğitim amaçlı seyahatini kanıtlayabilen öğrenciler,

Karantina Durumu:

 • Yolcular 10 gün karantinaya tabi olabilirler.
  Karantinadan muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren İngilizce veya Lehçe COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech.
  o Daha fazla muafiyet için tıklayınız.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.
 ROMANYA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Romanya tarafından verilen ve süresi dolan oturma izinleri, 11 Ağustos 2021 tarihi baz alınarak 90 gün uzatılmıştır.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 RUSYA FEDERASYONU


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Rusya Federasyonu vatandaşları,
 • Rusya’ya ait (pasaport şeklinde) oturum izni olan kişiler.
  o Pasaport içerisinde kaşe olarak olan süreli oturumlar kabul edilmez. (Aşağıdaki maddede bulunan ülke listesindekiler hariç)
 • Türkiye, Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bulgaristan, Çin (People's Rep.), Hırvatistan, Küba, Kıbrıs, Çekya, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore (Cumhuriyeti), Kırgızistan, Lübnan, Lihtenştayn, Lüksemburg, Maldivler, Malta, Mauritius, Meksika, Fas, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Portekiz, Katar, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, İsviçre, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Venezuela veya Vietnam, Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika'dan direkt uçuşla geliyorsa, Bulgaristan, Çin (People's Rep.), Hırvatistan, Küba, Kıbrıs, Çekya, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore (Cumhuriyet), Kırgızistan, Lübnan, Lihtenştayn, Lüksemburg, Maldivler, Malta, Mauritius, Meksika, Fas, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Portekiz, Kata r, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, İsviçre, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, ABD, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Venezuela veya Vietnam vatandaşları ve oturum sahipleri. (İngiltere oturum sahipleri hariç)
  o Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla
 • Rus vatandaşı ile evliliklerini ve birinci derece akrabalıklarını ispatlayabilecek kişiler,
 • Türkiye Cumhuriyeti oturum izni olan diğer ülke vatandaşları,
  o Rusya vize kurallarını karşılamaları şartıyla
 • Rusya Federasyonu'nda bulunan diplomatik misyonlar, konsolosluklar ve uluslararası kuruluşların akredite veya atanmış çalışanları ve aile üyeleri,
 • Resmi heyet üyeleri,
 • Transit olarak seyahat edecek yolcular,
 • Kendi ülkelerine aktarmalı olarak devam eden Bağımsız Devletler Topluluğu, Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya Cumhuriyeti vatandaşları,
 • Ukrayna’nın Donetsk veya Lugansk bölgelerinde ikamet ettiğini kanıtlayan Ukrayna vatandaşları veya vatansız yolcular,
 • Rusya’ya yüksek vasıflı spor uzmanları olarak girecek veya Rusya’da gerçekleştirilen spor faaliyetlerine katılacak yolcular,
 • Rusya’da tedavi olacaklarını kanıtlayan yolcular,
 • Yakın bir akrabasının ölümü ile ilgili olarak verilen diplomatik, ticari veya normal vizelerin yanı sıra Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın özel kararı ile verilen vizelere sahip kişiler,
 • Yakın bir akrabanın ölümü ile ilgili olarak seyahat edecek kişiler, ölüm belgesinin kopyalarını ve aile ilişkilerini doğrulayan bir belgeye sahip vizesiz seyahat edebilen ülkelerden yolcular,
 • İlişki durumunu onaylayan belgenin bir kopyasının sunulmasına tabi olarak aile üyeleri (eşler, ebeveynler, çocuklar, evlat edinen ebeveynler, evlat edinilmiş ebeveynler, evlat edinilmiş veliler), Rusya vatandaşlarının vekilleri ve mütevellileri olan yolcular.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Rusya vatandaşları hariç seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 (3 gün) saat içerisinde Rusça veya İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır.
  o Noter tasdikli Rusça tercümesi olan PCR testi kabul edilmektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.
 • Rusya vatandaşları linkteki formu doldurmalı ve varışlarından itibaren 3 gün içerisinde negatif PCR testlerini web adresine yüklemelilerdir.
  o Link İçin Tıklayınız.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


                                                      SIRBİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir

Karantina Durumu:

 • Varış öncesi 0-48 saat içinde alınmış PCR testi olmayan Sırbistan vatandaşları ve oturum sahibi yolcular 10 günlük ev karantinasına tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Sırbistan’a seyahat edecek tüm yolcuların varıştan önce 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o Sırbistan vatandaşları,
  o Sırbistan’a ait oturumu olan yabancı vatandaşlar,
  o Ermenistan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Mısır, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, Lübnan, Moldova, Fas, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tunus, Türkiye veya Birleşik Arap Emirlikleri tarafından verilen COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular.
  o Varıştan en az 14 gün, en fazla 6 ay önce düzenlenmiş ve Andorra, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Almanya, Yunanistan, Lüksemburg, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsviçre, Tunus, Türkiye veya ABD tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular,
  o 12 yaşından küçük çocuklar,
  o Sırbistan Ticaret Odası tarafından alınmış bir e-posta onayı ile seyahat eden yolcular,
  o Resmi görev evrağı ile seyahat eden yabancı asker, polis veya diğer güvenlik hizmetleri üyesi,
  o 12 ile 18 yaş arasındaki yolcular. Varıştan sonraki 48 saat içinde bir antijen veya RT-PCR testi yaptırmalıdırlar,
  o Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Macaristan, Karadağ, Kuzey Makedonya’dan gelen yolcular,
  o 12 saatten az transit devamı olan yolcular,
  o Sırbistan'da öğrenim gören Hırvatistan uyruklu öğrenciler,
  o 0-48 saat içinde alınmış antijen testi olan Slovenya vatandaşları.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Hindistan'dan gelen yolcular, uçuşlarından önce “www.e-zdravlje.gov.rs” adresinden "Yabancılar Gözetleme Kaydı" formu doldurmalıdır ve "Kabul Beyannamesi" doldurup imzalamalı ve varışta ibraz etmelidir. Forma “https://tinyurl.com/yjm9fy3z” adresinden ulaşılabilirsiniz.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar: 

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


                                                SUUDİ ARABİSTAN


Türk vatandaşları özel durumlar dışında kabul edilmemektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Suudi Arabistan vatandaşları,
 • Suudi Arabistan oturumu olanlar,
  o Suudi Arabistan vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsoru eşlik etmelidir.
 • Suudi Arabistan’a ait giriş, çıkış, ikame, aile ziyaret ve iş vizesi olanlar,
 • Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman vatandaşları,
  o Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının ev işçileri. Onlara sponsor veya sponsorun birinci derece aile üyelerinden biri eşlik etmelidir.

Karantina Durumu:

 • Yolcular karantinaya tabidir.
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz) Sinopharm ve Sinovac Covid 19 aşı sertifikasına sahip olanlar yolcular muaftır.
  o https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinden kayıt yaptırmaları ve Tawakkalna Uygulamasını indirmeleri ve kişisel bilgilerini göndermeleri gerekmektedir. Sinopharm veya Sinovac alan yolcular ayrıca bir doz AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Pfizer-BioNTech aşısı almış olmalıdır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Suudi Arabistan’a seyahat edecek tüm yolcuların 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.(Suudi Arabistan vatandaşları ve 8 yaşından küçük çocuklar hariç)
  o Çocukların PCR test yaptırmaları için uygun yaşın belirlenmesinde geldikleri ülkelerin farklı uygulamaları ve düzenlemeleri dikkate alınmalıdır.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Varıştan en az 14 gün önce alınmış bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular, https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinde bulunan kayıt aşılama bilgi formunu doldurmalıdır.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Yolcuların COVID-19 masraflarını karşılayacak sağlık sigortası olmalıdır.
  o Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları ve oturumu olanlar muaftır.
 • Varıştan en az 14 gün önce alınmış bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular, https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home adresinde bulunan kayıt aşılama bilgi formunu doldurmalıdır.
 • Tawakkalna Uygulamasını indirmeli ve kişisel bilgilerini göndermelidir.
 • Yolcular cep telefonundan kayıt ve numarasını içeren basılı sertifika sunmalıdır. Yukarıda belirtilen web sitesi üzerinden pasaport numarası kullanarak kaydın doğrulanması gerekmektedir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Son 14 gün içerisinde Afganistan, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Vietnam veya Türkiye’de bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf tutulan yolcular;
  o Suudi vatandaşları, diplomatlar, sağlık pratisyenleri ve aileleri 14 gün süreyle evlerinde karantinaya alınacaktır.
 • Son 14 gün içerisinde Etiyopya, Birleşik Arap Emirlikleri veya Vietnam’da bulunmuş ya da bu ülkeleri transfer olarak kullanan yolcular seyahat edemez.
  Muaf tutulan yolcular;
  o Suudi vatandaşları ilgili otoritelerden ön onay izin belgesi ile kabul edilir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


                                                        UKRAYNA


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.

Karantina Durumu:

 • Hindistan veya Rusya’dan gelen veya son 14 gün içinde en az yedi gün bu ülkelerde kalan yolcular kendilerini izole edilebilir.
  Muafiyet;
  o Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm or Sinovac),
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular,
 • COVID-19 pozitif sonucu olan Ukrayna vatandaşları ve oturum sahipleri karantinaya tabidir.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Ukrayna vatandaşları ve daimi (Permanent ibareli) oturma izni sahipleri, Hindistan, Büyük Britanya, Rusya veya Portekiz dışında dünyanın herhangi bir ülkesinden Ukrayna'ya dönerken test ve kendi kendini tecrit etme zorunluluğundan muaftır.
 • Diğer tüm yolcular varış itibariyle 72 saati aşmayacak negatif PCR veya Antijen test sonucu ibraz etmek zorundadır.
  PCR/Antijen testinden muaf olanlar;
  o Ukrayna’ya ait süresiz (Parmanent ibareli) oturumu olanlar,
  o Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Sinopharm or Sinovac),
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular,
  o 12 yaş altı çocuklar,
  o Diplomatlar ve onların aile üyeleri,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o Ukrayna’da görevli olan resmi delegasyon üyeleri,
  o NATO askerleri.
 • Hindistan, Portekiz, Rusya veya Birleşik Krallık’tan gelen yolcular varışta bir COVID-19 hızlı antijen testine tabidir,

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların "Vdoma" uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o Ukrayna vatandaşları,
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Ukrayna’ya seyahat edecek tüm yolcuların COVID-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.
  Muaf yolcular;
  o Ukrayna vatandaşları ve süresiz (Permanent) Ukrayna oturum sahipleri,
  o Diplomatlar ve onların aile üyeleri,
  o Denizci/Gemici adamı,
  o NATO askerleri,
  o Bu sağlık sigortası KBP, LWO ve ODS istasyonlarına varışta ücret karşılığı alınabilecektir,
  o Bu sağlık sigortası HRK, KHE ve OZH istasyonlarına varışta alınamamaktadır. Sağlık sigortası olmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir,
  o Ayrıca misafirler https://visitukraine.today/ web sitesi üzerinden de sigortalarını alabileceklerdir.
 • Yolcuların "Vdoma" uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir.
  Muafiyet;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya Sinovac ile tam aşılı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.
  o Varıştan en fazla 72 saat önce yapılan COVID-19 PCR testi negatif olan yolcular;
  o COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olan yolcular.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 UMMAN


COVID-19 aşı sertifikasına sahip Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Yolcuların varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Oxford, Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac veya Sputnik ile tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Sertifikanın bir QR kodu olmalı ve  https://covid19.emushrif.om/ üzerinden yüklemelidir.
  Muaf yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o 1 Eylül 2021 tarihinden önce aşılanmamış Umman vatandaşları ve aile üyeleri ile Umman vatandaşı olmayan ve Umman’da kamu veya özel birimlerde çalışan ve geçerli oturumu olan yolcular,
  o Onaylı bir sağlık sertifikasına göre aşı almalarını engelleyen sağlık koşullarına sahip yolcular da aşı sertifikası ibraz etmekten muaftır.
  Umman'da akredite yabancı diplomatik misyonlarda çalışan diplomatlar ve ziyaretçi diplomatlar.
 • Uçak mürettebatı, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan COVID-19 için ihtiyati tedbirlere tabidir.

Karantina Durumu:

 • COVID-19 negatif PCR testi olmayan yolcular varışta PCR testine ve karantinaya tabidir.
 • Irak ve İran’dan Umman’a seyahat edecek Umman vatandaşları dahil tüm yolcular kurumsal karantinaya tabi olacaklardır.

Aşı Durumu:

 • Yolcuların varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Oxford, Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac veya Sputnik ile tam aşı olduklarını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Sertifikanın bir QR kodu olmalı ve  https://covid19.emushrif.om/ üzerinden yüklemelidir.
  Muaf yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o 1 Eylül 2021 tarihinden önce aşılanmamış Umman vatandaşları ve aile üyeleri ile Umman vatandaşı olmayan ve Umman’da kamu veya özel birimlerde çalışan ve geçerli oturumu olan yolcular,
  o Onaylı bir sağlık sertifikasına göre aşı almalarını engelleyen sağlık koşullarına sahip yolcular da aşı sertifikası ibraz etmekten muaftır.
  o Umman'da akredite yabancı diplomatik misyonlarda çalışan diplomatlar ve ziyaretçi diplomatlar.

COVID-19 Test: 

 • Varıştan en fazla 0-72 saat önce QR kodu dahil olmak üzere COVID-19 PCR testi negatif olmayan yolcular varışta PCR testine tabi tutulur ve karantinaya alınır. Test, https://covid19.emushrif.om/ üzerinden yüklenmelidir. PCR testi olmayan yolcular varışta test ücreti https://covid19.emushrif.om/ aracılığıyla ödemelidir.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 18 yaşından küçük yolcular,
  o Umman'da akredite yabancı diplomatik misyonlarda çalışan diplomatlar ve ziyaretçi diplomatlar.
 • COVID-19 negatif PCR testi olmayan yolcular varışta PCR testine ve karantinaya tabidir.

Doldurulması Gereken Formlar:


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Umman vatandaşları dışındaki bütün yolcuların en az bir aylık süresi olan ve COVID-19 tedavisini ve Umman’ı kapsayan sağlık sigortası yaptırmaları gereklidir.
 • Yolcuların kalkıştan önce  https://covid19.emushrif.om/ üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 • Yolcular kalkış öncesi Yolcu Kayıt Formu'nu doldurmalı, QR kod almanız gerekmektedir.
  o Yolcu Kayıt Formu için tıklayınız.
  o Yolcu Kayıt Formu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 ÜRDÜN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Resmi vize kuralları geçerlidir.
 • Arnavutluk, Angola, Belize, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kolombiya, Komorlar, Kongo (Dem. Cum.), Fildişi Sahili, Küba, Cibuti, Ekvator Ginesi, Eritre, Eswatini, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine-Bissau, Irak, Liberya, Madagaskar, Mali, Moritanya, Moldova (Rep.), Moğolistan, Fas, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nepal, Nijer, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Senegal, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, Viet Nam ve Zambiya vatandaşlarının girişine izin verilmemektedir.
  Muaf yolcular;
  o Avustralya, Bahreyn, Kanada, Japonya, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, ABD veya bir AB Üye Devletinde ikamet eden yolcular.( Afganistan, Bangladeş, Çad, İran ve Nijerya vatandaşı olmamalıdırlar.)
  o Türkiye’de ikamet eden Irak vatandaşları.
 • Ürdün vatandaşları ve aile üyeleri dışında son 14 gün içerisinde Nepal, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar, Hindistan ve Sri Lanka’da bulunan yolcular kabul edilmeyecektir.
 • Son 14 gün içerisinde Hindistan’da bulunmuş ya da transfer olarak kullanan Ürdünlü olmayan yolcular kabul edilmeyecektir.
  o Diplomatik pasaportlu yolcuların Dışişleri Bakanlığı ve Ulusal güvenlik ve kriz yönetim merkezi ile koordinasyon yapması gerekmektedir.
 • Ürdün’e seyahat edecek Suriye vatandaşları Ürdün için geçerli bir vize veya oturumu(Yatırımcı kartı) olmadan kabul edilmeyecektir.
 • Ürdün’den dış hat transfer yolcularına izin verilmektedir.
  o Kalkış itibari ile 72 saati aşmayan negatif PCR testi gereklidir.
  o Transfer uçuş süresi 10 saati geçmemelidir.

Karantina Durumu:

 • Ürdün vatandaşları ve aile üyeleri son 14 gün içerisinde Hindistan, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Butan, Myanmar ve Sri Lanka’da bulunmuş ya da transit olarak kullanmış ise tazminat formu ibraz etmeleri gerekmektedir. Kendi masraflarını karşılayacakları 14 günlük boyunca karantina uygulanacaktır

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Ürdün’e giriş yapacak bütün yolcuların kalkıştan önce 72 saati aşmayan negatif COVID-19 PCR testlerinin olması gerekmektedir.
  o Mısır, Irak, Filistin ya da Türkiye’den çıkış yapacak yolcuların, aşağıdaki linkte yer alan laboratuarlardan PCR testi yaptırmaları gereklidir.
  o Link için tıklayınız. 
 • Ürdün’ü transfer olarak kullanacak yolcuların kalkış saati itibari ile 72 saati aşmayan negatif PCR testlerinin olması gerekmektedir.
  o Planlanan transfer süresi 10 saati aşmamalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri,
  o Ürdün dışına seyahat etmiş, 10 gün içerisinde geri dönen ve uçuşlarından 14 gün önce tam olarak aşılanmış Ürdün vatandaşları.
 • Bütün misafirler için Ürdün varışında başka bir test daha yapılacak ve test sonucuna göre karantina uygulanacaktır. Test ücreti 28 JOD (Ürdün Dinarı) olup varış öncesi ödemesi yapılmış olmak zorundadır. Yolcuların ödemeyi onaylayan QR kodlu bir elektronik makbuza sahip olmaları gerekir.
  o Ödeme için: https://www.gateway2jordan.gov.jo/ 
  28 JOD (Ürdün Dinarı) ödemeden muaf yolcular;
  o 5 yaşından küçükler,
  o Görev için seyahat edecek Diplomatik ve Hususi Pasaport sahipleri ve Diplomatik QR kodu olan yolcular ve aile üyeleri.
  o Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Çin Taipei, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kore, Kuveyt, Letonya , Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Fed., Suudi Arabistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya ABD’den gelen ve son aşı dozunu aldıklarını belirten COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Askeri personel ve aileleri üyeleri varıştan önce aşağıdaki web sitesinden formu doldurup”Askeri QR kod” almalıdır.
  o Form için tıklayınız. 
 • Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formunun doldurulması gerekmektedir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Bütün misafirlerin Ürdün için geçerli ve COVID-19 kapsayan bir sağlık sigortası olması gerekmektedir.
  Muaf Yolcular;
  o Ürdün vatandaşları,
  o 5 yaşından küçükler,
  o Diplomatik veya hususi pasaport sahipleri ve diplomatik QR kodu olanlar ve aile üyeleri,
  o Tedavi amacıyla seyahat eden yolcular,
 • Yolcuların kalkış öncesi ‘AMAN’ uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Android & iOS
 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Sağlık vizesi ile Jordan’a giden tüm yolcuların Özel Hastahaneler Birliği'nden onay almaları gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

 


 YUNANİSTAN


Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Detaylar için aşağıdaki koşulları kontrol ediniz.


Kimler Seyahat Edebilir?

 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre vatandaşları ve onların aile üyeleri,
 • İngiltere vatandaşları ve İngiltere oturumuna sahip olanlar,
 • Türkiye, Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brunei Sultanlığı, Kanada, Çin (Halk Cumhuriyeti), Tayvan, İsrail, Japonya, Ürdün, Kore (Cumhuriyeti), Kosova, Kuveyt, Lübnan, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Katar, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, ABD, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vatikan vatandaşları ve oturum sahipleri, (Yunanistan vize kurallarını
  karşılanması şartı ile)
 • Yunanistan oturumu olan yolcular. Oturum uzatma başvuru evrağı sadece Yunanistan veya Avrupa Birliği vatandaşlarının eş veya aile üyesine atıfta bulunması şartıyla kabul edilir.
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan Bosna Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Birleşik Krallık tarafından verilmiş oturma izni olan yolcular;
 • Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Rep.), İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya İsviçre tarafından uzun süreli (D Tip) vizeye sahip yolcular,
 • 1 Ağustos 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasından süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 8 ay uzatılmıştır.
 • 1 Nisan 2021 - 30 Aralık 2021 tarihleri arasında süresi dolan Yunanistan’a ait oturum kartları 31 Aralık 2021 tarihine kadar kabul edilecektir.
 • Tıbbı ve Hemşirelik personeli, Araştırmacılar ve Sağlık meslek mensubları, ülkeye giriş için uygun mesleki durumlarını kanıtlayan veya ülkeye giriş faaliyetle ilgili olduğunu kanıtlayabilenler,
 • Hükümet üyeleri,
 • Diplomatik heyet veya Konsolosluk yetkilileri ve heyet üyeleri, Uluslaraarası ve Avrupa kuruluşlarının üyeleri, Görev yapan insani yardım kuruluşlarının üyeleri,
 • Taşımacılık sektörünce çalışan personel, Tır şöferleri, nakliye için gerekli destek personeli,
 • Tarım alanında çalışan mevsimlik işçiler,
 • Uçak mürettebatı,
 • Öğrenciler,
 • Askeri personeller,
 • Gemici/Denizci adamı.

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Yunanistan’a seyahat edecek bütün yolcuların varış itibari ile 0-72 saat içerisinde negatif PCR, RT-PCR testi veya en fazla 48 saat içerisinde bir Antijen testi olması gerekmektedir.
  o Testler İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca veya Rusça olmalıdır.
  PCR ve antijen testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaş altı çocuklar.
  o Koronavirüs (COVID-19) aşı sertifikası olan yolcular. Gereken son doz varıştan en az 14 gün önce uygulanmış olmalıdır. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ya da Yunanca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca/Oxford, Johnson + Johnson/Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Novanax, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Varıştan en az 30 gün ve en fazla 180 gün önce COVID-19 antijeni, PCR veya RT-PCR testi pozitif olan yolcular. Test sonucu İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca veya Rusça olmalıdır.
  o Testin pozitif çıkmasından en az 30 gün sonra verilen bir COVID-19 iyileşme sertifikası. Sertifika, ilk olumlu sonuçtan sonra en az 30 gün ve en fazla 180 gün geçerli sayılır.
  o Montenegro vatandaşları ve oturum sahipleri. (12 yaş üzeri bütün yolcuların varıştan önce 72 saat içerisinde alınmış bir COVID-19 PCR veya RT-PRC testi ya da son doz varıştan en az 14 gün önce alınmış COVID-19 aşı sertifikası olmalıdır.)
 • Arnavutluk, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Çin (People's Rep.), Küba, Mısır, Gürcistan, Hindistan, Libya, Fas, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Pakistan, Rusya Fed., Türkiye veya Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen yolcular varışta bir COVID-19 PCR veya hızlı antijen testine tabi tutulur.
  Muaf yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular veya
  o COVID-19 iyileşme sertifikası olan yolcular.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Yolcuların Yunanistan’a varışlarından önce Yolcu Bilgilendirme Formu'nu doldurmaları gerekmektedir. Yunanistana varışta doldurulan formun onay e-postası ya da oluşturulan QR kod kontrol edilecektir.
  o Form için tıklayınız.
  o Aileler tek bir onay e-postası veya QR kod ile kabul edilebilir.

Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

 • Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.
 • Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Özel Durumlar:

 • Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Lütfen Tıklayınız.HEMEN UÇUŞ ARA

 

Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
Whatsapp İletişim Hattı