tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Kazablanka'da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Kazablanka'da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Kazablanka, sanayisi ve limanı ile gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra görülmeye değer yerleri ile de merak uyandırıyor. Özellikle mimari yapıları ile dikkat çeken Kazablanka’da, doğanın sunmuş olduğu harika manzaraları da izlemek ve gezmek mümkün.

2. Hasan Cami

kazablanka-2-hasan-cami

Fransız Mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan ve Atlantik kıyısına inşa edilen 2. Hasan Cami; Fas’ın en büyük, dünyanın ise 7. büyük camisi. 210 metre uzunlukta minaresi bulunan caminin içi 25 bin, avlusu ise 80 bin kişilik. Büyük çoğunluğu mermerden yapılan cami, mimarisi ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Kazablanka Katedrali

kazablanka-katedrali

1930 yılında Fransız Mimar Paul Tournon tarafından inşa edilen katedral Fas’ın bağımsızlığını ilan ettiği güne kadar Roma Katolik Kilisesi olarak hizmet vermiş. 1956 yılından sonra ise kültür merkezi olarak olan kullanılan katedral neo-gotik mimarisi ile oldukça ilgi çekici.

5. Muhammed Meydanı

kazablanka-muhammed-meydani

Kazablanka’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak bilinen 5. Muhammed Meydanı, resmi binalar ve otellere ev sahipliği yaptığı için şehrin idari merkezi olarak gösteriliyor. Art deco akımının özelliklerini taşıyan meydanda, tropikal bahçe ve şehrin izlenebileceği 50 metre yüksekliğinde bir kule bulunuyor.

Eski Medine

kazablanka eski medine

Şehrin en eski yerleşim yeri olan Eski Medine, otantik yerler görmek isteyenlerin uğrak yeri. Yüzyıllar önce şehir girişi olarak kullanılan bu bölge şimdilerde ise dar sokakları ve eski evleri ile öne çıkıyor. Sokaklara kurulmuş pazarlarda uygun fiyata alışveriş yapılabileceği gibi Fas’a özel yemekleri salaş restoranlarda da yemek mümkün.

Korniş Bölgesi

Şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Korniş Bölgesi’nde yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Bölgede okyanus manzaralı oteller bulunduğu gibi denize girmek isteyenler için uzun kumsallar da var. Dinlenmek isteyenler ise palmiye ağaçları arasındaki kafeler ve restoranları tercih edebilir.

Morocco Mall

Afrika’daki en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Morocco Mall, yaklaşık 200 bin m²’lik bir alan üzerine kurulu. 600’den fazla dünyaca ünlü markaların buluştuğu alışveriş merkezi içerisinde dev bir akvaryum da bulunuyor. 1 milyon litre deniz suyu bulunan akvaryum silindir şekli ile 360° görüş açısı sağlıyor. Dünyada en büyük üçüncü akvaryumunda 3.750 çeşit mercan ve 37 balık türü yer alıyor.

Yukarı Yukarı