SAYFA BAŞINA DÖN

Kazablanka'da Gezilecek Yerler

Kazablanka, sanayisi ve limanı ile gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra görülmeye değer yerleri ile de merak uyandırıyor. Özellikle mimari yapıları ile dikkat çeken Kazablanka’da, doğanın sunmuş olduğu harika manzaraları da izlemek ve gezmek mümkün.

2. Hasan Cami

kazablanka-2-hasan-cami

Fransız Mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan ve Atlantik kıyısına inşa edilen 2. Hasan Cami; Fas’ın en büyük, dünyanın ise 7. büyük camisi. 210 metre uzunlukta minaresi bulunan caminin içi 25 bin, avlusu ise 80 bin kişilik. Büyük çoğunluğu mermerden yapılan cami, mimarisi ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Kazablanka Katedrali

kazablanka-katedrali

1930 yılında Fransız Mimar Paul Tournon tarafından inşa edilen katedral Fas’ın bağımsızlığını ilan ettiği güne kadar Roma Katolik Kilisesi olarak hizmet vermiş. 1956 yılından sonra ise kültür merkezi olarak olan kullanılan katedral neo-gotik mimarisi ile oldukça ilgi çekici.

5. Muhammed Meydanı

kazablanka-muhammed-meydani

Kazablanka’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak bilinen 5. Muhammed Meydanı, resmi binalar ve otellere ev sahipliği yaptığı için şehrin idari merkezi olarak gösteriliyor. Art deco akımının özelliklerini taşıyan meydanda, tropikal bahçe ve şehrin izlenebileceği 50 metre yüksekliğinde bir kule bulunuyor.

Eski Medine

kazablanka eski medine

Şehrin en eski yerleşim yeri olan Eski Medine, otantik yerler görmek isteyenlerin uğrak yeri. Yüzyıllar önce şehir girişi olarak kullanılan bu bölge şimdilerde ise dar sokakları ve eski evleri ile öne çıkıyor. Sokaklara kurulmuş pazarlarda uygun fiyata alışveriş yapılabileceği gibi Fas’a özel yemekleri salaş restoranlarda da yemek mümkün.

Korniş Bölgesi

Şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Korniş Bölgesi’nde yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Bölgede okyanus manzaralı oteller bulunduğu gibi denize girmek isteyenler için uzun kumsallar da var. Dinlenmek isteyenler ise palmiye ağaçları arasındaki kafeler ve restoranları tercih edebilir.

Morocco Mall

Afrika’daki en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Morocco Mall, yaklaşık 200 bin m²’lik bir alan üzerine kurulu. 600’den fazla dünyaca ünlü markaların buluştuğu alışveriş merkezi içerisinde dev bir akvaryum da bulunuyor. 1 milyon litre deniz suyu bulunan akvaryum silindir şekli ile 360° görüş açısı sağlıyor. Dünyada en büyük üçüncü akvaryumunda 3.750 çeşit mercan ve 37 balık türü yer alıyor.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.