• Ana Sayfa
  • Konsept
  • Yaz Tatilini Öne Çekmek İsteyenler İçin 4 Alternatif Destinasyon

Yaz Tatilini Öne Çekmek İsteyenler İçin 4 Alternatif Destinasyon

Türkiye’de yaza henüz çok varken, sıcak ve güneşli günlere bir an önce kavuşmak için ille de Güney Yarımküreye’ye gitmeye gerek yok! Ortalama 2-3 saatlik uçuşlarla ulaşabileceğiniz, egzotik ve sıcak ‘’yaz kentleri’’ ile bırakın bu sene yaz erken gelsin!

Doha

doha (2)

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en zengin ülkelerinden Katar, bir şeriat ülkesi olmasına rağmen yabancı turistlerin son derece rahat olabildiği sıcacık bir ülke. Katar’ın en çok turist çeken şehri Doha, haziran-eylül ayları arasında kavurucu sıcakların etkisi altına girse de; şehri mart, nisan ya da ekim aylarında ziyaret ederek daha çok yaz yaşamanız mümkün. Doha’nın muhteşem denizini doya doya izleyebileceğiniz Corniche’de uzun yürüyüşler yapıp, tabanı cam teknelerle rengarenk su altı yaşamına tanıklık edin. Gün boyu denizin tadını çıkaracağınız Doha’da akşamları, geleneksel Arap eğlencelerine katılabilir, zengin Katar mutfağının en leziz yemeklerini tadabilirsiniz.

 

Hurghada

hurghada (3)

Mısır’ın yükselen yıldızı Hurgada, başta sadece dalış ve su sporları merkezi gibi konumlandırılsa da kısa süre içinde, yaza doyamayanların yıl boyu tercih ettiği bir tatil merkezi haline geldi. Özellikle şubat-mart aylarında tercih edebileceğiniz Hurghada’da hava, Kızıldeniz kıyısında yer alan coğrafi konumu sayesinde 30 derecenin altına düşmüyor. Ucuz uçak bileti ve konaklama seçenekleri ile daha cazip hale gelen Hurghada, Sharm El Sheikh’e göre biraz daha ekonomik bir tatil imkanı sunuyor.

Sharm El Sheikh

sharmelsheikh

Sharm El Sheikh deyince akla ‘’Kayıp Balık Nemo’’ filminde gördüklerinize benzeyen, çizim gibi duran rengarenk balıklar ve mercan kayalıkları geliyor. Sharm El Sheikh’in ününün kaynağı elbette zengin ve bakir su altı zenginlikleri. Ancak yılda 10 ay yazı yaşayan Sharm El Sheikh bundan fazlasını vaat ediyor! Fiyat-kalite performansı yüksek butik oteller ve her şey dahil sistemle çalışan zincir otellerin kendine ait kumsalları ve eğlence kompleksleri yaz rehavetine kapılmak için bire bir!

 

Tel Aviv

Telaviv (2)

Kızıldeniz ikliminde Kaliforniya atmosferi yaşamak isterseniz soluğu, dev kumsallarla çevrili Tel Aviv’de alın! Arap coğrafyasında olabildiğince özgür bir şekilde deniz-güneş-kum keyfi yapmak isteyenler için Tel Aviv şubat ayından itibaren sezonu açıyor. Deniz keyfiyle yetinmeyip gece hayatı konusunda yeni ve çılgın deneyimler yaşamak isterseniz Tel Aviv’in mekanları aklınızı başınızdan alacak demektir. Yeme-içme konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağınız, hatta son derece lezzetli seçenekler bulabileceğiniz Tel Aviv’de, adım başı mis kokulu sıkma meyve suları satan büfeler bulmak mümkün. Kent genelinde konaklama ve restoran fiyatları oldukça makul.