SAYFA BAŞINA DÖN

Atina'da Gezilecek Yerler

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Atina, demokrasinin ilk radikal versiyonunu deneyen, tarih, sanat ve felsefe alanlarında öncülük eden eşsiz bir kenttir. Doğal güzellikleri, tarihi ve misafirperverliği ile büyüleyen Atina’da başlıca görülmesi gereken yerleri not almaya ne dersiniz?

Akropolis

Avrupa’nın en ilginç tarihi bölgelerinden biri olan Akropolis, Atina tepesinde yer alan kalesi ve mimari kalıntıları ile Atina’da görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Atina Akropolis

Parthenon Tapınağı

Akropolis’in en tepesinde yer alan bu görkemli yapı, Yunan mimarisinin en önemli eserlerinden biridir. M.Ö. 438 yılında tamamlandığı düşünülen tapınağı tamamı saf beyaz pantelic mermerden yapılmıştır. İçerisinde yer alan birbirinden güzel heykellerin mutlaka görülmesi gerekir.

Panathinaiko Stadyumu

M.Ö. 300’lü yıllarda inşa edildiği düşünülen stadyum spor tarihinde özel bir yere sahiptir. Olimpiyat ateşinin başladığı yer alan stadyum restore edildikten sonra yaklaşık 50 bin seyirciyi ağırlıyor ve tamamen mermerden yapılmış dünyanın en büyük stadyumu olarak kabul ediliyor.

Ulusal Arkeoloji Müzesi

Antik dönemden bu yana birçok koleksiyona ev sahipliği yapan Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde Neolitik Çağ’a ait sanat eserleri de yer alır. Kil vazolar, çalışma araçları ve küçük vazolar gibi 7 bin yıllık geçmişe ait eserlerin sergilendiği müze otuz odadan oluşur.

Olimpia- Zeus Tapınağı

Yunanistan’ın en büyük tapınağı olan Olimpia-Zeus Tapınağı, yaklaşık 700 yıllık bir çalışmanın eseridir. Tanrılar tanrısı Zeus’a adanan tapınağın 17 metrelik 104 büyük sütunundan sadece 15’i ayaktadır.

Zeus tapınağı

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.