tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Budapeşte’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Budapeşte’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Barok ve Gotik mimari anlayışının en güzel örneklerini görebileceğiniz Budapeşte termal hamamları, geniş caddeleri ve huzur veren parkları ile ünlü. Buda ve Peşte olarak ikiye ayrılan kentin her bir köşesi ziyaretçilerini şaşırtan sürprizlerle dolu. İşte, Budapeşte’nin öne çıkan gezi noktaları…

Buda Kalesi

1265 yılında yapımına başlanan, Barok mimari özelliklerini ise 1769 yılında kazanan Buda Kalesi, eski zamanlarda kraliyet sarayı olarak kullanılmış. Günümüzde kentin en önemli müzelerine ev sahipliği yapan tarihi kalenin içerisinde, 19. yüzyıldan kalma yapılar ve kiliseler görülmeye değer. 

Parlamento Binası

Peşte bölgesinde yer alan Parlamento Binası, Neo-Gotik mimarisi ile şehrin simgesi niteliğinde. Süsleme çalışmaları sırasında 40 kilo altın kullanıldığı bilinen görkemli binada tam 233 heykel mevcut.

Aziz Stefan Bazilikası

1906 yılında inşası tamamlanan Aziz Stefan Bazilikası, Neo-Rönesans mimarisine özgü süslemeleri ile göz alıcı. Pek çok dini eşyanın sergilendiği bazilikanın tepesinde yer alan kubbe ise enfes bir kent manzarasına sahip.

Zincir Köprü

the chain brigde

İngiliz William Clark tarafından tasarlanan ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan Zincir Köprü, her iki girişinde bulunan devasa aslan sütunları ile göz kamaştırıyor. Köprü üzerinde yürürken görebileceğiniz muhteşem şehir manzarası ise görsel bir şölen niteliğinde.

Balıkçı Tabyası

Neo-Gotik tarzda inşa edilen Balıkçı Tabyası, şehrin en önemli tarihi yapılarından biri. 1905 yılında yapımı tamamlanan bina, Tuna Nehri’nin eşsiz manzarasını izlemek için en ideal noktalardan.

Andrássy út Caddesi

Kentin en geniş bulvarlarından biri olan Andrássy út Caddesi, lüks mağazalara ve şık restoranlara ev sahipliği yapıyor. Şehrin önemli binalarının da görülebileceği cadde, keyifli bir alışveriş ve eğlence durağı.

Büyük Market

Budapeşte'nin en ünlü yerel çarşısı konumundaki üç katlı Büyük Market, otantik dokusu ve kendine has mimarisi ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasında. Giriş katında şarküteri ürünleri olan çarşıda, ikinci katta ise hediyelik eşya ve el yapımı ürünler bulmak mümkün. En alt katta da balık çarşısı ve çeşitli Asya lezzetleri sizi bekliyor.

Yukarı Yukarı