• Ana Sayfa
  • Test
  • Sürdürülebilir Turizm Hakkında Ne Kadar Bilgilisin?

Sürdürülebilir Turizm Hakkında Ne Kadar Bilgilisin?

Dünya sürekli değişim halinde. Bu da yeni anlayışların ortaya çıkmasını kaçınılmaz bir hâle getiriyor. Mesela her yıl başka seyahat trendleri karşımıza çıkıyor. 2019 yılından beri trendler arasında kendine yer bulan sürdürülebilir turizm de dünyaya olan sorumluluğumuzu turizmde de göstermemiz gerektiğini vurguluyor. 

Sürdürülebilirlik son yılların en çok konuşulan kavramlarından. Peki, turizm alanında sürdürülebilirlik konusunda neler biliyorsun? Bu muhteşem güzelliklerle dolu dünya, cennet gibi coğrafya, yüzyıllara yayılan tarih ve kültür, gezginlerden biraz sorumluluk bekliyor. 

Araştırmalara göre tatil zamanı insanlar duyarlı olmaları gereken konuları erteliyor. Ama bilgi güçtür. Bilirsen ve önemini kavrarsan bir şeyleri değiştirmek için elin sağlam olacak. Şimdi, zaman sürdürülebilirlikle ilgili bilgini ölçme zamanı. Sonrasında da neler yapabilirsin, hangi duraklara gidebilirsin gibi çeşitli önerilerimiz olacak.

Seyahatini planlarken ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma. 

Son olarak sana ilham vermesi için Gönüllü Çalışarak Nasıl Gezilir?: Voluntourism Hakkında Her Şey yazımızı da okuyabilirsin.

Bir cevap yazın