BolBol
Üye Girişi

En Ucuz Bosna-Hersek Uçak Bileti Fiyatlarım

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Bosna-Hersek Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Paz
10ºC
13ºC
  <span>Paz</span>
Pzt
10ºC
12ºC
  <span>Pzt</span>
Sal
11ºC
22ºC
  <span>Sal</span>
Para Para: Bosna-Hersek Markı
Saat Saat:
Dil Dil: Boşnakça-Hırvatça-Sırpça

Balkanların en önemli turistik ülkelerinden biri olan Bosna Hersek; kozmopolit yapısı, binlerce yıllık tarihi geçmişi, eşsiz doğal güzellikleri ve kendine özgü kültürü ile her yıl binlerce gezgine ev sahipliği yapıyor. Osmanlı kültürü ve tarihinin izlerini hala görmenin mümkün olduğu ülkede bol bol anı biriktirebilirsin! 

Zengin tarihi geçmişinin yanı sıra renkli kültürü ve eğlenceli halkıyla bilinen Bosna Hersek’in şehirlerini keşfetmek için hemen uçak biletini satın alabilirsin. 

Bütçene uygun fiyatlarla en ucuz bilet alabilmek için bazı dönemlerde düzenlediğimiz kampanya ve promosyonları takip etmeyi unutma! Erken rezervasyon avantajından yararlanarak uygun uçak bileti satın alabilir, bu muhteşem deneyimi yaşayabilirsin.

Pegasus Havayolları tarafından düzenlenen Bosna Hersek uçuşları ülkenin başkenti Saraybosna’ya gerçekleştirilir. Pegasus, Bosna Hersek uçuşlarında Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nı kullanır. Saraybosna’ya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı olarak direkt uçuş seferleri bulunur. İstanbul – Saraybosna arası direkt uçuşlar ise yaklaşık 2 saat sürer. Ayrıca Türkiye’nin farklı noktalarından Bosna Hersek’i ziyaret etmek isteyen yolcular için İstanbul aktarmalı Saraybosna uçuşları ile ülkeye hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek mümkündür.

Bosna Hersek’te Ulaşım İmkânları

Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Saraybosna Uluslararası Havalimanı Saraybosna şehir merkezine 9 km uzaklıkta konumlanmıştır. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanından ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezine otobüs, troleybüs, taksi ve araç kiralama alternatifleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olan otobüslerle havalimanından Saraybosna merkeze ortalama 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. 15 dakikada bir hareket eden 31E otobüsleriyle şehrin merkezi saylan Başçarşı’ya gidebilirsiniz.

Troleybüs

Havalimanı çıkışında bulunan duraklardaki 103 ve 107 no’lu troleybüsler Dobrinja –Vijecnica (Belediye Binası) arası güzergâhta hareket eder. Şehir merkezine ulaşım için hızlı ve konforlu bir yolculuk imkânı sunan troleybüslerle şehir merkezine yolculuk yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Taksi - Araç Kiralama

Taksiler havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en hızlı alternatifler arasındadır. Havalimanı terminal çıkış bölümünde bulunan taksilerle şehir merkezine 10 dakikada varabilirsiniz. Aynı zamanda Pegasus Havayolları araç kiralama hizmetinden yararlanarak kendi seçtiğiniz aracın konforunda şehir merkezine ve şehrin diğer noktalarına ulaşabilirsiniz.

Bosna Hersek Toplu Taşıma

Bosna Hersek’te ulaşım için kullanılan toplu taşıma araçları otobüs, troleybüs ve tramvaydır. Aynı zamanda şehir içi ve yakın bölgelere ulaşım açısından taksi alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Hızlı ve konforlu bir ulaşım aracı olarak şehir içi ulaşımda sıkça tercih edilen tramvaylar 8 hat üzerinde hizmet verir. Şehir içinde neredeyse her noktaya ulaşım imkânı sunan tramvayları kullanarak Başçarşı, Katedral, Latin Köprüsü gibi şehrin öne çıkan tarihi ve turistik lokasyonlarına rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca 5 hattı bulunan troleybüsler ve halk otobüsleri de dilediğiniz yere zahmetsiz bir şekilde ulaşabileceğiniz ulaşım araçlarındandır. Ek olarak taksilerle de şehir içi her noktaya 7 gün 24 saat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bosna Hersek’te toplu ulaşım saat kaça kadar sürer?

Bosna Hersek’te otobüs ve troleybüsler genel olarak sabah 06:00 ve gece 24:00 saatleri arasında seferlerine devam eder. Tramvay saatleri ise 06.30 – 22.00 saatleri arasında hizmet verir.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Bosna Hersek’te turistler için herhangi bir ulaşım kartı bulunmamaktadır.

Bosna Hersek’te Şehirler Arası Ulaşım

Bosna Hersek’te şehirler arası ulaşım otobüs ve trenlerle sağlanır. Saraybosna’da “Autobusna Stanica” ve Doğu garajında bulunan “Lukavic” adlı iki otobüs terminali yer alır. Bu otobüs terminallerinden Bosna Hersek’in şehirlerine ve diğer ülke destinasyonlarına ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilir. Örneğin Saraybosna havalimanından otobüs terminallerine geçiş yapabilir, ardından otobüslerle Mostar’a ya da Doğu garajı terminalinden Belgrad’a geçebilirsiniz. Ayrıca Saraybosna’da bulunan tren istasyonlarından düzenlenen seferlerle Mostar, Budapeşte, Belgrad gibi birçok noktaya ulaşabilirsiniz.

 

Bosna Hersek’te bulunan konaklama merkezleri genellikle ulaşım ağlarına ve turistik bölgelere yakın şehir merkezlerinde yoğunlaşıyor. Özellikle, çoğu gezginin seyahatlerinin başlangıç noktası olan başkent Saraybosna’da Başçarşı çevresinde farklı bütçelere hitap eden 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar ya da tarihi binalarda yer alan apart otellerde kalabilirsin. Merkeze uzak noktalar olan Travnik, Tujla ve Banja bölgelerinden ise toplu taşıma araçları ile kısa sürede istediğin noktaya ulaşabilirsin.

Bosna Hersek yolculuğundan önce bütçene uygun alternatifleri inceleyebilir ve otel rezervasyonu yapabilirsin.

Sarp dağlarla çevrili olmasına rağmen içinden geçen ırmaklarla aydınlanan Bosna Hersek; zengin tarihi geçmişi ve barındırdığı farklı güzelliklerle gezginlerin rotalarını çevirdiği Balkan ülkelerinin başında geliyor. Muhteşem bir seyahat deneyimi yaşayabileceğin ülkede kültürel bir tura çıkabilir, eşsiz doğal güzellikler içinde kaybolabilirsin. 

Gezi rotanı çok daha kolay oluşturmak için Bosna Hersek Gezi Rehberi’nden de yardım alabilirsin.

Saraybosna Gezisi: Başkent Saraybosna, özellikle tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile keyifli bir seyahat vadediyor. Renkli caddeleri ve çarşıları ile turistlerin öncelikli duraklarından biri olan Saraybosna’da göreceğin çok yer var! Gazi Hüsrev Yadigar Camii, Kutsal Kalp Katedrali, Saat Kulesi, Latin Köprüsü, Bosna Hersek Ulusal Müzesi ve Bosna Hersek Tarih Müzesi’ni gezerek hem ülkenin kültürü ve tarihini öğrenebilir hem de mimarisi hakkında fikir sahibi olabilirsin. 

Gezini çok daha keyifli bir deneyime dönüştürmek için seyahatinden önce Saraybosna Gezi Rehberi’ni de inceleyebilirsin.

Başçarşı Turu: Kafe ve restoranlar, konaklama merkezleri ve alışveriş noktaları...Yalnızca Saraybosna’nın değil ülkenin de en turistik ve hareketli bölgesi olarak Başçarşı gösteriliyor. Şehrin bu merkez çarşısında Osmanlı mimarisini yansıtan yapıları görebilir, bol bol alışveriş yapabilir ve turistik kafelerde kalabalığı izleyebilirsin. Çarşıya yakında bulunan Brusta Bedesteni de hediyelik eşya almak isteyenler tarafından ziyaret ediliyor.

Visoko Piramitleri Ziyareti: Piramit dendiği zaman akla ilk Mısır piramitleri gelse de yeni keşfedilen Visoko Piramitleri bu algıyı yıkıyor. Dünya üzerinde bulunan en eski piramitler olduğu düşünülen yapı ilk bakışta yalnızca bir dağ gibi görünebilir. En büyüğü 220 metre yüksekliğinde 5 piramidin bulunduğu bölge mistik atmosferiyle seni büyüleyecek!

Umut Tüneli Ziyareti: Bosna Savaşı sırasında başkent Saraybosna’yı havalimanına bağlamak amacıyla inşa edilen Umut Tüneli, belki de savaşın izlerinin en net görülebildiği yer. 800 metre uzunluğundaki tünelin, savaş döneminde yaklaşık 300 bin kişinin hayatını kurtardığı biliniyor. Tünelin ucunda bulunan ev günümüzde müze olarak halka açık durumda bulunuyor. Burada fotoğraflar, belgeler ve kurşun izlerini görebilirsin.

Kraviçe Şelalesi Turu: Büyüleyici bir görünüme sahip olan Kraviçe Şelalesi, Bosna Hersek gezin sırasında mutlaka görmen gereken yerlerden biri. 30 metre yükseklikteki kayalardan akan şelale özellikle yaz sezonunda çok kalabalık oluyor. Hem yerel halk hem de turistler bu eşsiz doğa harikasını görmek için vakit ayırıyor. Ekstrem sporlarlara meraklıysan bölgede rafting de yapabilirsin.

Mostar Köprüsü: Saraybosna’dan sonra ülkenin gelişmiş şehirlerinden biri olan Mostar’da seyahatine devam edebilirsin. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de giren Mostar Köprüsü, yalnızca Mostar’ın değil ülkenin sembollerinden biri olarak sayılıyor. 1993 yılında, Bosna Savaşı sırasında büyük hasar alan köprü günümüzde restore edilmiş haliyle gezginleri karşılıyor. 

Unutulmaz anlar yaşayacağın Bosna Hersek seyahatini bu bilgileri inceleyerek daha kolay planlayabilirsin.

Bosna Hersek’e Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Boşnak, Hırvat ve Sırpların birlikte yaşadığı ülke kozmopolit bir yapıya sahip.
 • Kapalı alanlarda sigara içme yasağı bulunmadığı için hem kafe ve restoranlarda hem de eğlence merkezlerinde yoğun dumana maruz kalabilirsin.
 • Başkent Saraybosna, Avrupa’da ilk tramvay hizmetinin verildiği şehir. Saraybosna’yı gezerken tarihi tramvay hattını görmeyi unutma.
 • Bosna Hersek’in resmi dilleri Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça olmasına rağmen ülke genelinde Türkçe de yaygın olarak konuşuluyor. Bu nedenle, yerel halkla İngilizce yerine önce Türkçe konuşmayı deneyebilirsin.
 • Yeme/içme mekanlarında, marketlerde ve konaklama merkezlerinde kredi kartı çok fazla kullanılmıyor. Alışverişlerin için yanında bir miktar nakit bulundurmanda fayda var. 
 • Ülkenin para birimi Bosna Hersek markı olsa da Türk lirası ve euro kabul eden işletmeler de bulunuyor.
 • Türk kahvesine benzeyen Boşnak kahvesi ülkede oldukça fazla tüketiliyor. Bakır cezvelerde, kendine özgü sunumuyla turistlerin ilgisini çeken Boşnak kahvesini denemeden dönme.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +387
 • Havalimanı Telefonları: +387 33 289 100
 • Polis: 122
 • Ambulans: 124
 • Bosna Hersek Büyükelçiliği: +387 33 568 750

İstanbul çıkışlı Bosna Hersek uçuşlarımız başkent Saraybosna’ya gerçekleşiyor.

Şehir merkezine yalnızca 9 km uzaklıkta bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan ulaşım oldukça kısa sürüyor. Terminal önünde bekleyen otobüs ve taksileri kullanarak, trafiğin durumuna göre 15-20 dakika içinde şehir merkezinde bulunan Başçarşı’ya (Bascarsija) ulaşabilirsin. Aynı zamanda, terminalden yürüme mesafesinde bulunan tramvaylar da kısa süre içinde şehir merkezine ulaşımı sağlıyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ucuz Bosna Hersek uçak bileti nasıl alırım?

Bosna Hersek’i neden ziyaret etmeliyim?

Bosna Hersek seyahati için ideal dönem nedir?

Bosna Hersek’in kullandığı saat dilimi nedir?

Bosna Hersek vize istiyor mu?

Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki saat farkı nedir?


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Whatsapp İletişim Hattı
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.