tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Pegasus Flex

Pegasus Flex

Uçak Biletinde Esnek Değişiklik ve İptal Hakkının Yeni Adı: Pegasus Flex

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmez; nereye uçarsan uç, artık Pegasus Flex ile bilet seçiminde çok daha özgürsün! Satın alma işlemi sırasında biletine ekleyebileceğin Pegasus Flex, satın aldığın bilete esneklik kazandıran bilet değiştirme ve uçuşunu iptal edebilme hakkıdır. 

Biletini alırken uçuşuna Pegasus Flex ekle, seyahat planların iptal olursa, uçuşuna 12 saat kalana kadar yapacağın iptal işlemlerinde, iç hatlarda 350 TL’den, dış hatlarda 70 Euro’dan başlayan iptal işlem ücreti cebinde kalsın. Üstelik sınırsız değişiklik hakkı!


Nereden alabilirim?

Web sitemiz, mobil uygulamamız, acentelerimiz ve çağrı merkezimiz üzerinden biletini satın alırken Pegasus Flex’i de ekleyebilirsin. Pegasus Flex’in kişi başı tek yön bilet için (kampanyalı fiyatlar hariç) ücreti iç hatlarda 119,99 TL, Kıbrıs uçuşlarında 5,99 Euro ve dış hatlarda ise 17,99 Euro’dan başlamaktadır.

Pegasus Flex’i uçuşa 24 saat kalana kadar satın alabilirsin.

. Pegasus Flex, uçuşa 12 saat kalana kadar, Bilet Değişiklik ve İptal Kuralları (detaylı bilgi için 5.6.İç Hat & KKTC Uçuşları Değişiklik ve İptal Kuralları ile 5.7.Dış Hat Uçuşları Değişiklik ve İptal Kuralları)  uyarınca belirlenen işlem bedelini ödemeksizin Bilette esnek değişiklik ve iptal hakkı verir. Pegasus Flex ile yapacağın değişikliklerde ödemek zorunda kalmayacağın işlem bedeli  tutarlarına https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#2041 adresinden ulaşabilirsin.

. Pegasus Flex satın alındığında Bilet, burada belirtilen şartlar çerçevesinde herhangi bir tarihe veya herhangi bir parkura değiştirilebilir ve iptal edilebilir. Söz konusu hak isim değişikliğini kapsamamaktadır.
Pegasus Flex ürünü, Bilet satın alındıktan sonra tek başına satın alınamaz ve Pegasus Flex ürününde iade hakkı bulunmamaktadır.

Check-in yapmış olsan bile Pegasus Flex ile değişiklik ve iptal işlemi yapılabilmektedir.

. Biletin açığa alınması durumunda Pegaus Flex özelliğinden faydalanılamaz.

Pegasus Flex, Fiyat Sabitleme (Opsiyon Satın Alma) ürünü satın alındığı durumlarda kullanılamaz.

. Grup rezervasyon işlemi kapsamında Pegasus Flex ürünlerinin satışı yapılmamaktadır.

. Taşıma Ücreti (a) Baz Ücret, (b) Yakıt Harcı, (c) Havalimanı Vergisi, (d) Check-in Bedeli ve (e) Hizmet Bedelinden oluşmaktadır. Pegasus Flex ile uçuşa 12 saat kalana kadar yapılan Bilet iptalinde Bilet ücreti, Pegasus Flex ücreti hariç kesintisiz olarak iade edilir.

. Pegasus Flex ile 12 saat kalana kadar yapılan değişikliklerde ise, değişiklik yapılan uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücreti, ilk uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücretinden yüksek ise iki bilet arasındaki Taşıma Ücreti farkı tahsil edilir. Bununla beraber, Pegasus Flex hakkı kapsamında Bilette değişiklik yapılması halinde, yeni bilet tutarının, satın aldığınız ilk bilet tutarından daha düşük olması halinde, ilk bilet ile yeni bilet arasındaki ücret farkı tarafınıza iade edilmemektedir. Değişiklik yapılan uçuş için geçerli Pegasus Flex ücreti ile ilk uçuş için geçerli Pegasus Flex ücreti arasında fark varsa bu fark değişiklik sırasında ayrıca tahsil veya iade edilir.

. Taksitli ödeme ile satın alınan biletlerin değişiklik veya iptal işlemlerinde, tahsil edilen taksitlendirme bedeli her durumda yansıtılır.

. Uçuşa 12 saatten az zaman kala iptal hakkının kullanılması durumunda Taşıma Ücreti kalemlerinden yalnızca Check-in Bedeli ve Havalimanı Vergisi iade edilir.

. Uçuşa 12 saatten az zaman kala değişiklik yapılması durumunda ise, Bilet Değişiklik ve İptal Kuralları (detaylı bilgi için 5.6.İç Hat & KKTC Uçuşları Değişiklik ve İptal Kuralları ile 5.7.Dış Hat Uçuşları Değişiklik ve İptal Kuralları) geçerli olur ve fakat değişiklik yapılan uçuşa Pegasus Flex hakkı tekrar tanımlanır ve değiştirilen Bilet kapsamında da yukarıdaki koşullarla Pegasus Flex hakkı yeniden kullanılabilir.

. Pegasus Flex’i; Süper Eko, Eko veya Avantaj Paket tercihlerinde satın alabilirsin. Eğer Comfort Flex’i tercih edersen, 1 kez iptal ya da değişiklik hakkın paket kapsamında verilir. Çünkü Comfort Flex Paket, değişiklik hakkını da içeren en kapsamlı paketimizdir.

 

Pegasus flex

Yukarı Yukarı