tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Karadağ Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç
Karadağ Uçtuğumuz Şehirler

Karadağ Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
14ºC
25ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Çar
15ºC
27ºC
Çar
Para Para: Euro
Saat Saat: 09:52:54
Dil Dil: Karadağca

Doğal plajları, tarihi dokusu, büyüleyici ormanlarıyla turistler arasında oldukça popüler olan Karadağ, Avrupa’nın güneydoğusunda yer alır. Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan ülke Sırbistan, Kosova, Bosna-Hersek ve Arnavutluk ile komşudur. Ülke, merak uyandıran yapısıyla gezginlerin rotası olmayı başarmış ve Karadağ uçuşları rağbet görmeye devam etmektedir.

Zaman kaybetmeden uygun Karadağ uçak bileti alarak bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon avantajlarından faydalanarak seyahatinizi daha ekonomik şekilde tamamlayabilirsiniz. Pegasus Karadağ uçuşları hem direkt hem de aktarmalı olarak düzenleniyor. Türkiye’nin birçok şehrinden Karadağ Podgoritsa uçuşu ile ülkeyi ziyaret etmeniz mümkündür. En popüler uçuş olan Sabiha Gökçen-Podgoritsa (Podgorica) uçak bileti de turistler için ideal bir tercih oluşturur. Eşsiz bir deneyim yaşamak için siz de hemen yer ayırtabilirsiniz.

Karadağ uçak bileti satın almadan önce gezi planınızı belirlemeniz akıllıca olacaktır. Bu sayede hangi şehirden uçarak hangisine varmanız gerektiğini saptayabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Podgoritsa - TGD Havalimanı’na direkt ve Ankara, İzmir, Trabzon illerindense Sabiha Gökçen aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Ayrıca civardaki şehirlere uçarak Karadağ’a karayolu ile geçiş sağlayabilirsiniz. Bunun için İstanbul’un herhangi bir havaalanından Pegasus ile Belgrad, Priştine, Saray Bosna ve Tiran havaalanlarına iniş yaparak Karadağ’ın dilediğiniz şehrine varabilirsiniz.

Karadağ Havalimanları

Pegasus Karadağ’ın başkenti olan Podgoritsa kentine direkt olarak uçuş sağlar. Karadağ Podgoritsa - TGD havalimanına iniş yaptıktan sonra araç kiralayarak ya da havalimanı servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak mümkün. Şehir merkezine vardıktan sonra aracınızla deniz manzaralı yollardan geçerek Karadağ’ın diğer şehirlerine keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Ayrıca tren ile komşu ülkelere geçiş sağlayarak merak ettiğiniz yerleri görme şansınız var. Birçok köy ve kasabası bulunan Karadağ düşük ulaşım maliyetleriyle gezilebilir. Ucuz Karadağ uçak bileti aldıktan ve varış noktanızda indikten sonra havaalanı servislerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlı taksiler de turistlerin ulaşım için tercih ettiği başka bir yöntemdir.

Karadağ Konaklama Yerleri

Karadağ uçak bileti aldıktan sonra varış noktasına göre konaklama birimi seçebilirsiniz. Otel, pansiyon ve kiralık ev seçeneklerinden birini değerlendirerek uygun bir şekilde konaklama fırsatı bulabilirsiniz. Eski şehirde bir otelde ya da körfeze sıfır bir dairede karar kılabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama alternetifleri mevcuttur.

Karadağ’da Gezilecek Yerler

Karadağ bir zamanlar Antik Roma, Osmanlı İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Avusturya- Macaristan İmparatorluğu ve Venedik Cumhuriyeti gibi köklü yönetimlerin etkisi altında olduğu için çok çeşitli mimari yapıya sahiptir. Zengin kültürü, bol çeşitli mutfağı ve Akdeniz iklimi ile dünyanın dört bir yanında gelen turistlerin akınına uğrar. Ayrıca Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan ve birçok plajı bulunan bir ülke olarak doğal güzellikleri de var. Karadağ gezilecek yerlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kayaların Leydisi: Kotor Körfezi’nde yer alır ve Perast Sahili’ndeki iki adacıktan bir tanesidir. Yapay bir ada olan Kayaların Leydisi, taş yüklü eski gemilerden oluşur. Her başarılı deniz yolculuğundan sonra denizcilerin bir kaya koymasıyla oluşturulduğuna inanılır. Roma Katolik Kilisesi adadaki en büyük yapıt iken Tripo Kokolja’nın 68 tablosu adada yer alır.
 • Karadağ Denizcilik Müzesi: Boka Denizcilik Birliği tarafından 19. yüzyılda kurulan Karadağ Denizcilik Müzesi Kotor’da yer alır. Birçok sanat eserine ev sahipliği yapan müzede; Alexander Puşkin, Rus İmparatoriçe Katherine Kaptanine, Kont Simeon Ivelic ve Elizabeth Petrovna’nın portreleri, Antuan Ruo’nun 1764 yılına ait Akdeniz Atlası’na ve birçok tarihi geminin modeline rastlayabilirsiniz. Birçok eseri bir arada sunduğu için denizcilik ve sanat tutkunlarının uğrak noktalarından biridir.
 • Aziz Tryphon Katedrali: Kotor’daki en büyük ve en süslü binalardan biri olan Aziz Tryphon Katedrali mimari ihtişamıyla Karadağ ziyaretçilerini büyüler. Karadağ’daki iki Roma Katolik katedralinden biridir. Ayrıca Kotor Roma Katolik Piskoposluğu’nun merkezidir.
 • Podgoritsa Saat Kulesi: 1667 yılında yapışmış 19 metre yüksekliği olan taş saat kulesi, “Sahat Kula” olarak da bilinir. II. Dünya Savaşı’nda Podgoritsa’nın bombalanmasından kurtulmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır.
 • Kastio ve Roma Mozaikleri: Petrovac bu iki harika yere ev sahipliği yapan doğal güzelliklerle dolu bir yer. Karadağ’ın tipik sahillerden birinden olan Kastio bir Venedik hisarıdır. Roma mozaiklerinin ise IV. yüzyıla uzanan bir geçmişi vardır.
 • İşkodra Gölü: Şehrin karmaşasından uzak bir yerde bulunan İşkodra Gölü birçok adacık, balıkçı kasabası ve eski kaleleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Karadağ ve Arnavutluk arasında uzanan göl, yürüyüş yapmak, tekne turuna çıkmak ve kano kullanmak için elverişlidir.

Daha detaylı bilgi için Karadağ gezi rehberine göz atmayı unutmayın.

Karadağ’a Gitmeden Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Karadağ yeme içme ve konaklama bakımından ziyaretçilerine uygun imkanlar sunan bir ülkedir. Dünya mutfağı, Akdeniz mutfağı ve hamur işi lezzetlerin hakim olduğu mutfak kültürü denemeye değer yemekler sunar. Bu durum lezzet durakları oluşturmanız için bir fırsattır. Planlı bir gezi programı için Karadağ’a gitmeden önce oteller, gezilecek yerler ve yeme içme noktaları araştırılmalıdır. Karadağ’da deniz Temmuz’dan Eylül ayına kadar yüzülebilir sıcaklıktadır. Ayrıca Türkiye ile Karadağ yaz saati uygulandığı dönemde 1 saat kış saati uygulandığı dönemde ise 2 saat zaman farkı oluşur. Türkiye saat farkı olarak Karadağ’dan ileridedir. Dolayısıyla Karadağ uçak bileti satın alırken bu duruma dikkat etmek gerekir. Karadağ uluslararası alan kodu ise +382’dir. Ülkede acil durumlar için gerekli numaralar şu şekildedir:

 • Acil durum genel numarası: 112
 • Polis: 122
 • İtfaiye 123
 • Ambulans: 124

Karadağ Uçak Bileti Almak İçin En Uygun Zaman

Karadağ uçak bileti almak isteyenler erkenden yer ayırtabilir. Pegasus’ta 4- 5 ay öncesinden gidiş dönüş biletlerini ayarlamak mümkündür. Bu sayede hem detaylı bir tatil planı yapılabilir hem de Karadağ uçak bileti uygun şekilde temin edilebilir. Karadağ uçak bileti almak için en uygun zaman bahar aylarıdır. Yazın Karadağ’da bulunarak keyifli bir tatil yapmak için erken bir tarihte biletlerinizi alabilirsiniz.

-
-
Yukarı Yukarı