• Ana Sayfa
  • Festival
  • Instagram’ı Sallamanızı Sağlayacak En Havalı Yaz Festivalleri

Instagram’ı Sallamanızı Sağlayacak En Havalı Yaz Festivalleri

Festivallere bayılıyoruz! Müzik ve dansın yanında, açık havada doyasıya eğlenmek insana bitmesini istemediği bir özgürlük duygusu veriyor. Son yıllarda festival kültürü ülkemizde de gelişse de, festival denince akla hala Avrupa geliyor! Avrupa’da yazları daha da renklendiren şahane festivallerle ilgili yazımızı okurken, Instagram’da paylaşım yaparken kullanacağınız cümleleri hazırlaya başlayın deriz!

Bu arada Instagram’da ilham verecek fotoğraflar görmek isterseniz de: @pegasusairlines

Notting Hill Fesitvali / Londra
30-31 Ağustos 2015

Londra

Dünyanın en renkli ve en büyük festivallerinden biri olan Notting Hill Festivali, adından da anlaşılacağı gibi Londra’nın gözde bölgesi Notting Hill’de gerçekleştiriliyor. Karayip geleneklerine bir saygı duruşu niteliğinde olan Notting Hill Festivali’ne 2 günde 1 milyonu aşkın insan katılıyor. Dans şovları, kostümlü kortej geçişi ve ustaca hazırlanmış koreografileri ile Rio Karnavalı’nı pek de aratmayan bu festivalde, sokak dans partilerine katılabilir, muhteşem Karayip yemekleri tadabilir ve özgürlüğün tadına varacağınız bir 2 gün geçirebilirsiniz. Ve elbette son derece çılgın bir etkinlik olan Notting Hill Festivali’nden, pek çok renkli kare çıkacağından emin olabilirsiniz!

Sziget Festivali / Budapeşte
10-15 Ağustos 2015

budapeşte

Müzik severlerin, alternatif gezginlerin ve hipsterların son yıllarda dilinden düşürmediği Sziget Festivali, ‘’Island Of Freedom’’ sloganı ile meraklısının merakını daha da arttırmayı iyi biliyor. Budapeşte’de gerçekleştirilen Sziget’in ‘’Özgürlük Adası’’ diye anılması elbette boşuna değil! Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri üzerinde bulunan Obudai Adası’nda gerçekleştirilen festival, ziyaretçilerini adeta 1969 yılındaki efsane Woodstock’a ışınlıyor. Bu sene 10-15 Ağustos tarihleri arasından gerçekleştirilecek olan Sziget programının şimdilik belli olan isimleri arasında: Robbie Williams, Gogol Bordello, The Ting Things ve Florance and the Machine yer alıyor.

Fete de la Musique (Sokak Müziği Festivali) / Paris
21 Haziran

paris

En umursamaz, en mutlu ve tutkulu halleri ile kentlere ruh katan sokak müzisyenlerini görünce telefonlara davranmamak imkansız! Paris’te her yıl 21 Haziran’da düzenlenen Sokak Müziği Festivali hem kulaklara, hem gözlere; e tabii biraz da objektiflere hitap eden bir etkinlik. Sokak müzisyenlerinin özgürce konser verebilmeleri için polisin sokakları trafiğe kapattığı bu büyüleyici festival boyunca, sokaklarda deli gibi dans edip bağıra bağıra şarkılar söylemek yapılacak en normal şeyler arasında! 1982 yılından beri hem Parislilerin hem de kente gelen turistlerin göz bebeği olan bu festivalde, kurulan sahnelerde verilen caz konserleri izlemek ya da kendinizi sokağın başında aniden beliren Kübalı bir perküsyon grubunun arasında bulmak mümkün!