SAYFA BAŞINA DÖN
Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti

Pegasus, Azerbaycan uçuşları için ülkenin en işlek havalimanlarından biri olan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nı (GYD) kullanıyor. Hadi sen de hemen Azerbaycan gezisi için planlar yapmaya başla!

Azerbaycan, doğal gaz ve yer altı zenginlikleri sayesinde ekonomik anlamda gelişmiş olmasının yanı sıra sosyal yaşam ve sanat konusunda da oldukça iddialı bir ülke. Başkenti Bakü olan ülke, dil olarak Türkçe ile akrabalığı bulunan Azericeyi kullanıyor. Azerbaycan’ın zengin kültürü, tarih meraklıları için keyifli bir tatil yapma imkanı sunarken buradaki gelişmiş insan hakları anlayışı da huzurlu bir deneyim sağlıyor.

TERMİNAL BİLGİSİ

Haydar Aliyev International Airport (GYD) Varış/Arrival: TERMINAL 1 / Kalkış/Departure: TERMINAL 2

Popüler Umman Uçuşları

Azerbaycan Araç Kiralama

İş seyahati ya da tatil için Azerbaycan'a vardığınızda ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Azerbaycan’da Yapılacak 5 Şey

  • Azerbaycan’ı tanımak istiyorsan ilk yapman gereken şey, ülkenin tarihini keşfetmek. 1918 tarihinde Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti ismi ile ilk laik Müslüman devlet olma unvanını kazanan Azerbaycan, 1920 yılında Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’ne dönüştü. Birliğin dağılmasının ardından Azerbaycan bağmsız bir ülke haline geldi. Ülkenin kayıtlı tarihi MÖ 6. yy’a kadar uzansa da arkeolojik buluntular topluluk yaşamının burada MÖ 4 bin yılında başladığını gösteriyor.
  • Bakü gezisi, Azerbaycan’da yapılacak şeylerin başında geliyor. Başkent Bakü, ülkenin sosyal, ekonomik ve ticari merkezi olmasının yanı sıra birçok tarihi ve kültürel yapıya ev sahipliği yapıyor. Şirvanşahlar Sarayı ve Azerbaycan Halı Müzesi gibi...
  • Bakü Bulvarı, ülkenin en canlı noktalarından biri. Başkent ziyaretinde, muhteşem deniz ve gün batımı manzaraları sunan Bakü Bulvarı gezisini, Azerbaycan’da yapılacak şeyler listene eklemeni tavsiye ederiz.
  • Hazar Denizi üzerinde bir yarımada olan Absheron’da sürekli yanan bir doğal yaz ateşi var. Azeriler ona Yanar Dag diyor. Buradaki alevler 3 metre kadar yükseğe çıkabiliyor ve izleyicilere nefes kesici manzaralar sunuyor.
  • Hazar Denizi kıyısında Azerbaycan’ın en ünlü doğal ortamlarından biri bulunuyor: Kobustan (Gobustan) Milli Parkı. Burada çok eski zamanlardan kalma medeniyetlerin izleri ve ilginç kaya oluşumları görülebilir.

Azerbaycan Otelleri

Henüz Azerbaycan'da nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, seyahat amacınıza ve alışkanlıklarınıza uygun yüzlerce otel seçeneklerinden birini Pegasus aracılığı ile tercih edebilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Azerbaycan Havalimanları

Pegasus ile Azerbaycan varışlı ya da kalkışlı yapacağınız uçuşlar için Bakü Havalimanı'nı kullanırsınız.


Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı (GYD)

Azerbaycan uçak biletini aldıktan sonra gideceğin yer Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı. Azerbaycan çıkışlı uçuşlar için de çoğunlukla Bakü’de bulunan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı kullanılıyor. Modern bir tesis olan havalimanında, gezginler tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım için en pratik yöntem, havalimanı servislerini ve taksileri kullanmak.


Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.