• Ana Sayfa
  • Eğlence
  • Sonbaharın Keyfini Festivallerle Çıkartacağın Müthiş Etkinlikler

Sonbaharın Keyfini Festivallerle Çıkartacağın Müthiş Etkinlikler

Kim demiş sonbahar hüzün mevsimi diye! Bu sene dünyanın her yanında düzenlenen festivallilerle renklenen seyahatler seni bekliyor. Bu sayede hem şehri geziyor hem de doyasıya eğlenebiliyorsun. Mevsim boyunca sürecek olan belli başlı etkinlikleri senin için sıraladık. Şimdiden ucuz uçak biletlerini araştır ve şehrin tadını düzenlenen etkinliklerle çıkarmaya bak.

Reeperbahn Festival (21-24 Eylül)

Kültür ve tarih dolu Hamburg sokaklarına daha fazla eğlence ve keyif getiren festival Reeperbahn Festival’i. Tam 4 gün sürecek festival, aslında sokakların en iyi festival alanları olduğunu tüm ziyaretçilere kanıtlamaya kararlı. Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü müzik gruplarını ve müzisyenleri dinleme fırsatı bulabileceğiniz Reeperbahn Festival, amatör ve başarılı gruplar keşfetmeniz için bire bir. Ayrıca sokaklarda açık hava sinema gösterimleri, sergi alanları ve alışveriş stantları da olacak. Bu unutulmaz eğlence programı içinde kendini hayal ediyorsan, Hamburg ucuz uçak biletlerine şimdiden göz atmalısın.

Frieze London (6-9 Ekim)

Londra bu festivalle her sene biraz daha sanata yaklaşıyor. Birbirinden özel film gösterimleri, atölyeler ve sergiler sunan Frieze London’da bu sene de unutulmaz bir etkinlik takvimi var. Regent Park’ta düzenlenecek bu festival ile sadece İngilizlerin değil, tüm Avrupa’nın sanata bakış açısını ve heyecanını hissedebilirsin.

Frieze London

Festival of Lights (7-16 Ekim)

Berlin zaten renkli bir şehir. Peki tarihine renk geleceğini hiç düşündün mü? Berlin’in dünya çapında hayranlık uyandıran mimari harikaları 1 ay boyunca rengârenk görüntülere bürünüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen ışık sanatçıları, tarihi eserlere uyguladıkları ışıklıklarla seyahatinize renk katacak. Brandenburg Kapısı, Berlin Katedrali ve Funkturm Radyo Kulesi ve birçok eseri hiç görmediğin yanlarıyla keşfedeceksin. Üstelik etkinliğe özel bu merkezlere otobüs turları da olacak. Her şey sizi ekim ayında Berlin ucuz uçak bileti almaya çağırıyor. Bizden söylemesi.

Festival of Lights

Üsküp Uluslararası Jazz Festivali (13-16 Kasım)

Balkanlarda müziğe doyma zamanı. Üsküp Jazz Festivali Makedonya’nın en önemli müzik festivalidir. İster jazz müzikten hoşlanın ister hoşlanmayın bu festival size çok keyifli gelecek. 35.si düzenlenecek olan festivale şimdiye kadar Ray Charles’tan Dave Holland’a, Stanley Clarke’tan John McLaughlin’e kadar bir çok duayen katılmış. Bu sene ise Balkan ve Avrupa’nın en iyi jazz sanatçıları, festivali şenlendiriyor. Bizce her haliyle masal gibi olan Üsküp’ü müzik eşliğinde keşfetme fırsatını kaçırma.

Africolor (18 Kasım-24 Aralık)

Kısa bir süre için Afrika Paris’te olacak desek?  Dünyanın en güçlü kültürlerine sahip olan Afrikalılar müzikleri, dansları ve sanatları ile Paris sokaklarını renklendirecek. Ayrıca Afrika sineması ile tanışabileceğin festivalde, bu kıtanın ruhunu Avrupa’nın en romantik kentinde yakalayabilirsin. Africolor’a git ve bol bol şaşır, heyecanlan, dans et. Paris ucuz uçak biletlerini aldıktan sonra kasım ayını Paris’e ayır.