• ETKİNLİĞE KALAN SÜRE
  • GÜN
    • ::
Üzgünüz, bu seneki etkinliği kaçırdınız.
Adana Uçak Bileti 11 Ağustos - 12 Ağustos

Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali

Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali Yılları yere seren Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali bir kültürü yaşatmaya devam ediyor.

Karakucak Güreş Festivali’nin bu yıl 532.’si düzenleniyor. Evet, az önce yanlış okumadınız. Adana’nın Karaisalı ilçesinde düzenlenen Karakucak Güreş Festivali bu sene tamı tamına 532. kez yapılıyor. Spor dünyası ve Türk kültürü için büyük önemi olan bu festivalin en yakın zamanda UNESCO Tarihi Kültür Mirası Listesi’ne girmesi bekleniyor. Oğuz kökenli Türkler’e özgü olan karakucak güreşini diğer güreş türlerinden ayıran en önemli özelliği ise yağsız yapılıyor olması. En eski Türk güreşi türünü yaşatmak için yüzyılları deviren Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali, hiç kuşkusuz ki bu amacına çoktan ulaşmış ve her geçen yıl bu kültürü bir yaş daha büyütmenin haklı gururunu yaşıyor. Ayrıca Kızıldağ Yaylası Aytaç Durak Spor Kompleksi’nde düzenlenen festivalin her yıl ağustos ayının üçüncü haftası yapıldığı bilgisini size iletmek de bu er meydanında boynumuzun borcu. Yılları yere seren Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali bir kültürü yaşatmaya devam ediyor.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.