Kastamonu Havalimanı

Kastamonu Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Kastamonu Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

1959 yılında hizmete açılan Kastamonu Havalimanı, sadece iç hat uçuşlarının düzenlendiği stol tipi havaalanı (Stol tipi havaalanları kısa mesafeli iniş kalkış özelliğine sahip uçakların kullandığı alanlardır.) statüsündedir. Şehir merkezine yaklaşık 13 km mesafededir.

Kastamonu Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Kastamonu’na uçak ile geldiğinizde merkeze ulaşmak için otobüs ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Kastamonu Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Kastamonu

Havalimanı Kodu: KFS

Şehre Uzaklığı: 13 km

Kastamonu şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan terminal binasında yolcuların ve misafirlerin faydalanabileceği VIP salon, bebek bakım odası, kafe, araç kiralama bürosu, mescit gibi alanlar bulunmaktadır.

Kastamonu Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Kastamonu uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Kastamonu hakkında daha detaylı bilgi almak için “Kastamonu Şehir Rehberi” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Otopark

Kastamonu kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Kastamonu Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Kastamonu’ya geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Kastamonu Havalimanı İletişim

Adres: Türem Mah, Örencik Köyü Havaalanı No:58, 37210 Merkez/Kastamonu Merkez/Kastamonu

Telefon: (0366) 220 02 54

Web sitesi: kastamonu.dhmi.gov.tr

Kastamonu Yakınındaki Diğer Havaalanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.