Bültenler


2.4.2015

Ada'nın, Hayalindeki Tatili Gökyüzüne Taşıyan Pegasus Uçağı ile Sürpriz Buluşması

Pegasus Hava Yolları’nın filosuna katılan en yeni uçağı, “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası kapsamında düzenlenen resim yarışmasının birincisi Ada Eminağaoğlu’nun çizdiği ‘hayalindeki tatil” temalı resim ile giydirildi. İstanbul’a sadece plaket almaya geldiğini bilen Ada’nın, üzeri çizdiği resimle boyanmış uçak ile karşılaştığı sürpriz an, duygusal görüntülere sahne oldu.

Pegasus Hava Yolları, filosuna yeni katılan uçaklara Aile Bireylerinin son doğan kız çocuklarının ismini verme geleneğini 2011 yılından beri Dünyanın En Güzel Hediyesi kampanyası ile misafirleriyle paylaşıyor. Bu yıl kampanyanın içeriği, ‘seyahat, hayatı dolu dolu yaşamaktır’ iç görüsünden hareketle tatil dönemlerini, sınırsız hayal gücüne sahip olan çocukların en güzel şekilde anlatacağına inanarak eklenen “hayalindeki tatil” temalı resim yarışması ile zenginleştirildi. Pegasus’un filosuna katılan Boeing 737-800 model yeni uçağı, resim yarışmasının birincisi 9 yaşındaki İzmirli Ada Eminağaoğlu’nun çizdiği “hayalindeki tatil” temalı resim ile giydirildi ve ismini de Ada’dan aldı.

Pegasus, plaket vermek üzere davet ettiği Ada’ya beklemediği bir sürpriz yaparak O’nu çizdiği hayalindeki tatil resmiyle boyanmış uçak ile buluşturdu ve bu çok özel buluşmayı duygusal bir video aracılığıyla misafirleriyle paylaştı. Ada’nın yaşadığı heyecan dolu anları linkteki videodan izleyebilirsiniz: https://youtu.be/8it0L9vpjT0 “Pegasus, hayalleri gökyüzüne taşımaya devam edecek” Yönetmenliğini Ali Demirel’in yaptığı Autonomy imzalı videoda, Pegasus’un Ada Eminağaoğlu’na hazırladığı sürprize ve üzerinde Ada’nın çizdiği resim yer alan dev uçakla karşılaşma anına yer veriliyor. Video, kendisine hazırlanan sürprizden habersiz bir şekilde birincilik plaketini almak üzere İstanbul’a gelecek olan Ada’nın, İzmir’deki evinde hazırlanması ile başlıyor. Ada’nın kendi odasında gerçekleştirilen çekimde Ada’nın ve ikiz kız kardeşinin çizdikleri resimler dikkat çekiyor. Videoda ailesi ile havaalanına gidişi ve uçaktaki yolculuk görüntülerinin ardından Ada’nın uçak hangarına giriş anı görülüyor. Ada’nın annesi ile birlikte sahneye çıkıp plaketini aldığı sırada, videoda yer alan dış sesin Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’ya ait olduğu anlaşılıyor. Videoya renk katan detaylardan biri de sürpriz bir şekilde videoya dahil olan Ali Sabancı’nın ilk kez bir Pegasus filminde seslendirme yapmış olması. Videonun en büyük özelliklerinden bir diğeri ise Ada’nın plaketini alacağı andan sonra neler olacağını hiç bilmiyor olması. “Maketin dışında sana ufak bir sürprizimiz daha var” diyen Ali Sabancı’nın arkasında yer alan dev perdenin açılması ile Ada, unutamayacağı bir sürpriz ile karşılaşıyor. Karşısında çizdiği ‘hayalindeki tatil’ resmi ile giydirilmiş kocaman bir uçak gören minik Ada’nın mutluluğu ve heyecanı yüzüne yansıyor.

Dünyanın En Güzel Hediyesi için özenli bir çalışma yürütüldü Dünyanın En Güzel Hediyesi kampanyası için hazırlanan bu videonun çekimleri için 110 kişilik bir ekip, 3 günde 36 saat boyunca çalıştı. Çekimler İzmir’de Ada’nın kendi odasında, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda, Pegasus uçağı içinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda bulunan MyTechnic Hangarı’nda gerçekleşirken, Ada’nın kendisine yapılacak sürprizi öğrenmemesi için de ayrı bir özen gösterildi. MyTechnic Hangarı’nda gerçekleştirilen lansmana yaklaşık 150 kişilik davetli grubu katılım gösterdi. Hangarda Ada’ya sürpriz olacak uçağı saklamak için 19x36 metre ölçülerinde dev bir perde kullanıldı. Lansman sırasında Ada’ya verilen maket uçak ise filoya katılan gerçek uçaktan birebir modelleme yapılarak Boeing tarafından üretildi. Ada’nın perde açıldıktan sonra uçak ile karşılaşma anı, lansman sırasında canlı olarak videoya çekildi. Bu sürpriz anı çekmek için 14 tane profesyonel kamera farklı açılardan çekim yaptı.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.