Bültenler


24.8.2014

Dalgalarla Dans Ederken de Şık Olmak Mümkün

Yaz deyince akla gelen ilk sporlardan biri olan windsurf, son yıllarda Türkiye’de de artan bir şekilde ilgi görmeye başladı. Alaçatı, rüzgarı ve dalgasız sığ deniziyle hem yeni başlayanlar hem de dünyaca ünlü sporcular tarafından tercih ediliyor.

Alaçatı, 8 yıldır dünya çapında heyecanla takip edilen PWA Windsurf Dünya Kupası’nın Türkiye ayağına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’den ve dünyadan windsurfseverler, her yıl #rüzgaraşkına Alaçatı’da buluşuyor.

Her spor gibi windsurfün de bir giyim stili bulunuyor. Windsurf yaparken stil sahibi görünmek isteyenler için farklı ürün alternatifleri de bulunuyor. Bu yıl 26-31 Ağustos tarihleri arasında Alaçatı’da düzenlenecek Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışacak olan Ertuğrul İçingir ve Bora Kozanoğlu, stil sahibi bir windsurfçü olmanın inceliklerini aktardı.

Sörf yaparken rüzgar, güneş ve soğuktan koruyacak wetsuit ve lycra, ıslak kalmayan, esnek, vücut hareketlerini engellemeyecek kıyafetler kullandıklarını belirten Ertuğrul İçingir bu ürünlerde canlı ve göz alıcı renkleri tercih ediyor. İçingir, windsurfte en önemli aksesuarlardan trapezde de canlı renkleri beğeniyor. Ünlü sporcu: “Sahilde tüm yaz tercih ettiğim kıyafetler boardshort, parmak arası terlik ve t-shirt. Boardshort, ilk olarak windsurf için üretilen oradan diğer boardlu sporlara yayılmış, dalgaların etkisiyle vücuttan düşmeyecek şekilde tasarlanmış kıyafet. Bunlar son zamanlarda esnek polyester kumaş ya da çok çabuk kuruma özellikli kumaşlarla üretiliyor ve biz de bunları tercih ediyoruz.” dedi.

Bir sörfçünün boardshort’u ve sörf tahtası kadar vazgeçilmez diğer bir aksesuarının da güneş gözlüğü olduğunu belirten Ertuğrul İçingir, “Benim ve birçok şampiyon sporcunun sponsoru Oakley, teknoloji ve dizayn anlamında yenilikçi ürünleriyle extreme sporcular tarafından tercih ediliyor. Hem sahilde hem de windsurf yaparken kesinlikle gözlüklerimi yanımdan eksik etmem.” dedi.
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışacak olan diğer bir ünlü windsurfçü Bora Kozanoğlu ise sörfteki stil felsefesini “Renkleri ve zevkleri oluruna bırak, eskileri at, yenileri al, sağlamları giymeye devam et.” cümlesiyle özetledi.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.