Bültenler


24.6.2014

Dünyanın En Güzel Hediyesi

Pegasus, Çocukların Hayallerindeki Tatili “Dünyanın En Güzel Hediyesi”Ne Dönüştürüyor.

2013’ü 49 uçaklık filosuyla tamamlayan ve 2014’ün sonunda filosundaki uçak sayısını 55’e çıkarmayı planlayan Pegasus Hava Yolları, 2015’te filosuna katılacak bir Boeing 737 – 800 uçağı için “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyasını içeriğine, özel bir resim yarışması ekleyerek başlattı. Yeni uçak, jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmayı kazanan resim ile giydirilerek bir kız çocuğunun hayalindeki tatili uçuracak, ismini de resmi yapan minikten alacak.

Türkiye’nin en genç uçaklarından oluşan filosuna yeni katılan uçaklara Aile Bireylerinin son doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini, 2011 yılında “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası aracılığıyla misafirleri ile paylaşmaya başlayan Pegasus, bu yıl kampanya içeriğini kız çocukları için unutulmayacak bir sürpriz ekleyerek zenginleştiriyor.

Kampanya kapsamında bu yıl 3-10 yaş arasındaki kız çocukları için “Hayalindeki Tatil” temalı bir resim yarışması düzenleyen Pegasus, 2015 yılının Mart ayında filosuna katılacak olan Boeing 737-800 uçağını jüri değerlendirmesi sonucunda kazanan resim ile giydirecek. Yeni uçak, bir kız çocuğunun hayalindeki tatili uçururken, ismini de resmi yapan minikten alacak.

Pegasus uçağının üzerinde benim kızımın çizdiği resim olsun, ismini de benim kızımdan alsın diyen misafirler, 8 Eylül 2014 tarihine kadar çocuklarının çizeceği hayalindeki tatil temalı resimleri kampanyanın web sitesi http://www.dunyaninenguzelhediyesi.com‘a yükleyebilir.

Pegasus olarak seyahatin, hayatı dolu dolu yaşamak demek olduğuna inandıklarını ve misafirlerini daha çok seyahat ederek hayatı yakalamaya davet ettiklerini belirten Pegasus Hava Yolları Pazarlama Direktörü Onur Dedeköylü “Misafirlerimize daha çok seyahat ederek yeni yerler görmeleri, yeni şeyler tatmaları için ilham ve imkan veriyoruz. Çünkü bizce seyahat, hayatı dolu dolu yaşamak demektir. Tatil dönemleri bu anlamda aile bireylerini bir araya getiren, birbirlerine daha fazla zaman ayırarak birlikte yeni şeyler deneyimleme fırsatı buldukları özel zamanlar. Tatil dönemlerinin, sınırsız hayal güçleriyle, en güzel çocuklar tarafından anlatılabileceğini düşündük. Bundan hareketle ilk senesinden bu yana büyük ilgi gören “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyamızın içeriğini zenginleştirerek bir kız çocuğumuzun hayalindeki tatilin resmini ve resmi çizen kız çocuğunun ismini filomuza katılacak en yeni uçağımızın üzerinde göklerde uçuruyoruz. En yeni uçağımızın üzerine basacağımız ve çocukların sınırsız hayal güçlerinin ürünü olan resimleri heyecanla bekliyoruz. ” dedi.

Jüride de başrol çocukların

Yarışmaya katılan resimleri değerlendirerek en özgün resmi seçecek olan jüri, isimleri Pegasus’un yeni uçaklarına verilen Aile Bireyleri’nin kız çocukları ile geçmiş yıllarda “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası talihlisi olarak isimleri uçaklara verilen kız çocuklarından oluşuyor. 8 Eylül’de yarışma sonlandıktan sonra toplanacak jüriye, kampanyaya yeni kurgunun oluşturulması dahil tüm hazırlık sürecinde danışmanlık yapan Pedagog Sinem Olcay eşlik ediyor.

Dünyanın En Güzel Hediyesi hakkında:

Pegasus, Aile Bireylerinin son doğan kız çocuklarının isimlerini yeni uçaklarına verme geleneğini, 2011 yılında misafirleri ile paylaşarak “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyasını başlattı. Kampanyanın ilk kez gerçekleştiği 2011 yılında başvuruda bulunan 95.000’den fazla kişi arasından Pegasus’un yeni uçaklarına Çorum’dan 6 yaşındaki Sevde Nil D.’nin ve İstanbul’dan 9 yaşındaki Yağmur A.’nın isimleri verildi. 2012 yılında düzenlenen ikinci kampanyada ise başvurular arasından Aydın’da yaşayan 5 yaşındaki Beren K. seçilerek yarışmanın talihlisi oldu. Sevde Nil D., Yağmur A. ve Beren K.’nın isimleri Pegasus’un uçaklarıyla 35 ülkede 84 şehri gezmeye devam ediyor.

 


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.