Bültenler


3.4.2014

Kuveyt de “Uçmanın Kolay Yolu” İle Tanıştı

Pegasus, Kuveyt hattının resmi açılışını T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımı ile gerçekleştirdi.

Pegasus, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımı ile resmi açılışını yaptığı Kuveyt hattı ile birlikte uçuş ağını, 32 ülkede toplam 79 noktaya ulaştırırken, sunduğu rekabetçi fiyatlarla Kuveyt’i de uçmanın kolay yolu ile tanıştırıyor.

Kuveyt, 2 Nisan 2014 – Pegasus, 26 Mart’ta ilk uçuşunu gerçekleştirdiği Kuveyt hattının resmi açılışını Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımı ile gerçekleştirdi.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen (*) ve Türkiye’nin en genç filosuna sahip Pegasus Hava Yolları, Kuveyt’i 7 Mayıs’a kadar haftanın 4 günü sonrasında haftanın her günü düzenlenen karşılıklı seferlerle 45 noktaya bağlayacak.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iki ülke arasında gelinen noktaya dikkat çekerek, Pegasus’un uçuşlarının buna katkı sağlayacağını dile getirdi. Gül, “Pegasus da artık Kuveyt’e uçmaya başladı. Yaz döneminde Türkiye ile Kuveyt arasında günde toplam 5 uçuş gerçekleşecek. Pegasus’un bu uçuşları misafirler için de faydalı oluyor. Başarılarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu.

Ali Sabancı: “Kuveyt’li misafirlerimizi ucuz fiyatlarla tanıştırmaya geldik!”

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı törende konuşan Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise; “Uçmayı herkes için bir hak haline getiren hava yolu olarak, Kuveyt’i Türkiye ve ötesiyle yakınlaştırmaktan, sınırları kaldırıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Pegasus olarak Ortadoğu’nun potansiyeline inanıyoruz. Kuveyt; Tahran, Erbil, Beyrut, Tel Aviv, Doha ve Dubai’den sonra Ortadoğu’daki 7. uçuş noktamız. Şu an haftada 4 sefer olarak başladığımız uçuşlarımızı, 7 Mayıs’tan itibaren haftanın her günü gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Uyguladıkları rekabetçi politika ve fiyatlar ile hava yolunu halkın yolu haline getirdiklerini bildiren Sabancı, sözlerine şu şekilde devam etti: “Pegasus, hem Türkiye’de hem de uçtuğu 32 ülkede rekabeti canlandıran hava yolu oldu. “Hava yolunu halkın yolu” haline getirme hedefimiz, uçmaya başladığımız tüm ülkelerde gerçek oluyor. Uçtuğumuz coğrafyalardaki misafirlerimiz çok daha uygun fiyatlarla uçakla seyahat edebiliyorlar. Bunu Beyrut’ta da, Barselona’da da, Moskova’da da başardık. Kuveyt’li misafirlerimiz de artık Pegasus’la ucuza uçmanın avantajını yakalayacak. Amacımız; Kuveytli misafirlerimizi uygun fiyatlı seyahatle tanıştırmak, turizm ve ekonomisine katma değer yaratmak. Kuveyt’i uçuş ağımıza katmış olmaktan dolayı büyük mutluluk içindeyiz.”

Pegasus, Kuveyt’i 45 noktaya bağlıyor

Pegasus misafirleri Kuveyt’e Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 22.00’de; Kuveyt Uluslararası Havaalanı’ndan ise ertesi gün 02:55’te kalkan karşılıklı seferlerle uçuyor. Pegasus seferleri 7 Mayıs’tan itibaren haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

Pegasus, misafirlerini Kuveyt’e yurt içinde Adana, İzmir, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Dalaman, Ankara, Elazığ, Trabzon, Van, Hatay olmak üzere 11 noktadan; yurt dışında ise Amsterdam, Stokholm, Atina, Barselona, Belgrad, Berlin, Bologna, Basel, Brüksel, Bükreş, Köln, Kopenhag, Moskova, Donetsk, Düsseldorf, St. Etienne, Kıbrıs, Roma, Frankfurt, Kharkiv, Lviv, Madrid, Marsilya, Münih, Paris, Priştine, Saraybosna, Üsküp, Londra, Stuttgart, Tiran, Tel Aviv, Viyana, Zürih olmak üzere 34 noktadan; toplamda 45 noktadan bağlantılı olarak uçuruyor.

Pegasus misafirleri, sefer bilgilerine Pegasus Hava Yolları satış noktalarından ve www.flypgs.com internet adresinden ulaşabilirler.

 


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.