Bültenler


15.9.2014

Minik Ada’nın “Hayalindeki Tatil”İn Resmi, Pegasus’un Yeni Uçağı İle Gökyüzünü Renklendirecek

Pegasus’un bir kız çocuğunun hayalindeki tatilin resmini gökyüzünde uçuracak olan kampanyası Dünyanın En Güzel Hediyesi’nde kazanan resim belli oldu. Hayalindeki tatili en özgün şekilde yansıtan minik Ada’nın resmi, Pegasus’un Mart 2015’te filosuna katılacak olan Boeing 737-800 uçağına giydirilecek.

Pegasus Hava Yolları, filosuna yeni katılan uçaklarına Pegasus Aile Bireylerinin son doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini, 2011 yılından beri misafirleri ile “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası aracılığıyla paylaşıyor. “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyasının içeriği bu yıl, 3-10 yaş arasındaki kız çocukları için “Hayalindeki Tatil” temalı bir resim yarışması ile zenginleştirildi.

8 Eylül’de sona eren yarışmanın ardından toplanan ve geçmiş senelerde Pegasus uçaklarına isimleri verilen kız çocuklarından oluşan jüriye, kampanyanın tüm hazırlık sürecinde danışmanlık desteği veren Gelişim Uzmanı Psikolog Sinem Olcay Kademoğlu eşlik etti. Jüri, değerlendirmesi sonucunda Pegasus’un Mart ayında filosuna katılacak olan uçağına giydirilecek resmi belirledi.

Yaklaşık 7400 resim arasından seçilen ve resmiyle hayalindeki tatili Pegasus’un en yeni uçağıyla gökyüzünde dolaştırmaya hak kazanan kız çocuğu, yarışmaya İzmir’den katılan 9 yaşındaki Ada Eminağaoğlu oldu. Çizdiği resim ile birlikte Ada’nın isminin de verileceği yeni uçak, Mart ayından itibaren Pegasus’un geniş uçuş ağı ile yurt içinde 30, yurt dışında 56 olmak üzere 36 ülkede 86 noktada Pegasus misafirleri ile buluşacak.

Ada Eminağaoğlu: “Resmimi Pegasus uçağı üzerinde görecek olmak beni çok mutlu ediyor”
Yarışma sonucunda çizdiği resim birinci olan 9 Yaşındaki Ada Eminağaoğlu yarışmayı kazandığını duyduğunda hissettiklerini şöyle ifade etti: “Hayalimdeki tatilin resmini katıldığım kursta, yaz tatilini düşünerek çizdim. Uçakla gezmeyi çok seviyorum. Yaz tatilinde uçakla bir yere gitsek diye düşündüm ve resmimi yapmaya başladım. Sonuç açıklandıktan sonra birinci seçilmem beni çok heyecanlandırdı. İlk başta inanmadım ve babamın yanlış anladığını düşündüm. Resmimi Pegasus uçağı üzerinde görecek olmak beni çok mutlu ediyor. ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ sayesinde pek çok kişi çizdiğim resmi görecek ve bence benim gibi deniz kenarına uçakla gitmekten mutluluk duyacaklar.”


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.