Bültenler


27.8.2014

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı’da Başladı

Pegasus’un 8 yıldır destek verdiği Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, 26-31 Ağustos tarihlerinde Pegasus Airlines Surf & Sound Festivali’nin ana etkinliği olarak Alaçatı’da düzenleniyor. Windsurf sporunun Türkiye’de gelişmesine ve Alaçatı’nın bu alanda dünyada önde gelen sörf merkezleri arasında yer almasına katkıda bulunan kupa, 1 hafta boyunca dünyanın en hızlı windsurfçülerinin #rüzgaraşkına heyecanlı yarışlarına sahne olacak.

Pegasus Hava Yolları, dünyanın en önemli windsurf etkinliklerinden olan PWA Windsurf Dünya Kupası’nın Türkiye ayağına 8 yıldır ana sponsor olmaya devam ediyor. Slalom kategorisinde yurtdışında 8 noktada gerçekleştirilen yarışların Türkiye ayağı olan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, dünyanın en hızlı windsurfçülerini Alaçatı’da ağırlıyor. Pegasus, bu organizasyon sayesinde Türkiye’de windsurf sporunun tanıtımına ve gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Sportworks tarafından 26 – 31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Pegasus Airlines Surf & Sound Festivali’nin ana etkinliği olan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda bu sene 30 ülkeden 64 erkek ve 24 kadın sporcu kıyasıya bir mücadele sergilemeye hazırlanıyor. Windsurf tutkunları, Erkekler’de geçen senenin şampiyonu Fransız Antoine Albeau ve yine Erkekler kategorisinin üçüncüsü Fransız Julien Quentel, Kadınlar’da geçen senenin şampiyonu Sarah Quita Offringa’nın yanı sıra bu senenin güncel dünya turu lideri Cyril Moussilmani, Türk sporcularımızdan Ertuğrul İçingir ve Fulya Ünlü’yü de Pegasus Airlines PWA Dünya Kupası Alaçatı ayağında #rüzgaraşkına yarışırken izleme fırsatı bulacaklar.

Pegasus Özel Hız Ödülü, final yarışlarının heyecanını katlıyor

Pegasus, ilk kez geçen yıl başlatılan ve kupaya ayrı bir heyecan katan “Pegasus Özel Hız Ödülü”nü bu yıl da vermeye devam edecek. Sporcular, geçen sene olduğu gibi final yarışlarında kollarına takılan GPS cihazlarıyla yarışacak. Yarışlar sonucunda, GPS cihazlarından alınan sonuçlar ile Alaçatı’nın en hızlı Kadın ve Erkek windsurfçüsü belirlenecek. En yüksek hıza ulaşan iki sporcu, Pegasus tarafından 1000’er Euro ile ödüllendirilecek. Pegasus’un Özel Hız Ödülü’nü geçtiğimiz yıl erkeklerde 68 km hızla Antoine Questel, kadınlarda ise 49 km hızla Delphine Cousin kazanmıştı.

Finallerin ardından düzenlenecek ödül töreninde ise kadın ve erkek sporculara toplam 55.000 Euro tutarında ödül verilecek.

Pegasus Hava Yolları Spor Faaliyetleri

“Uçmak herkesin hakkı” ilkesiyle Türkiye’yi “low cost” (düşük maliyetli) hava yolu modeli ile tanıştıran ve havacılığı değiştiren Pegasus Hava Yolları, tarifeli uçuşlarına başladığı 2005 yılından beri hem farklı spor dallarının hem de spor turizminin gelişimine öncülük ediyor.

2007 yılından beri PWA Dünya Windsurf Şampiyonası’nın Türkiye ayağının ana sponsorluğunu üstlenerek havacılık alanında yarattığı dinamizmi windsurf sporunun Türkiye’deki gelişimine aktaran Pegasus, 2011 yılında Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez Windsurf Ligi’nin kurulmasına öncülük etti ve lige ismini verdi. Pegasus 2014 yılında, Pegasus Türkiye Windsurf Ligi’nin ardından yeni bir ilke imza atarak Türkiye’de yeni ve hızla gelişmekte olan Kiteboard sporunun gelişimine de destek olarak Pegasus Türkiye Kiteboard Ligi’ni hayata geçirdi.

Pegasus, ayrıca 2009 yılından beri yaygınlaşmasını istediği Golf sporunu da her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Pegasus Golf Challenge turnuvası ile desteklemeye devam ediyor.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.